Справа № 164/803/20
п/с 1-кс/164/348/2020
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25листопада 2020 року смт. Маневичі
Слідчий суддяМаневицького районногосуду Волинськоїобласті ОСОБА_1 ,з участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 , розглянуву відкритомусудовому засіданніклопотання від20листопада 2020року заступниканачальника СВМаневицького ВПГУНП уВолинській області ОСОБА_3 ,погоджене зпрокурором Маневицькоїмісцевої прокуратури ОСОБА_4 ,у кримінальномупровадженні,внесеному вЄдиний реєстрдосудових розслідуваньза №12020030160000164від 18травня 2020року,про тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю, а саме: інформації, що зберігається у мобільному телефоні „Sumsung (ІМЕІ 1: НОМЕР_1 ; ІМЕІ 2: НОМЕР_2 ), який належить ОСОБА_5 , зокрема, SМS-повідомлень, акаунту, інформації в листуваннях за допомогою месенджерів Viber, Telegram, WhatsApp, поштових скриньках, доступ до яких здійснюється з вказаного мобільного телефону, іншої інформації, що міститься у вказаному телефоні, яка пов`язана із незаконним заволодінням автомобілем „AUDI A4, реєстраційний номерний знак НОМЕР_3 , в тому числі з можливістю подолання захисту входу до мобільного телефону, відновлення знищеної (видаленої) інформації.
Клопотання надійшло до суду 24 листопада 2020 року.
Перевіривши наданіматеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, -
В С Т А Н О В И В:
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що в ніч з 17 травня 2020 року на 18 травня 2020 року, в смт. Колки Маневицького району Волинської області, невстановлені досудовим розслідуванням особи, за попередньою змовою між собою, шляхом вільного доступу, незаконно заволоділи автомобілем „AUDI A4, реєстраційний номерний знак НОМЕР_3 , який знаходився на подвір`ї поблизу житлового будинку ОСОБА_6 , що по АДРЕСА_1 , чим завдали ОСОБА_6 майнову шкоду.
18 травня 2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020030160000164 внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 289 КК України.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що до вказаного незаконного заволодіння транспортним засобом причетні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель АДРЕСА_2 .
Для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та осіб, які причетні до його вчинення, проведення необхідних слідчих дій, заступник начальника СВ Маневицького ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 просив надати тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме: інформації, що зберігається у мобільному телефоні „Sumsung (ІМЕІ 1: НОМЕР_1 ; ІМЕІ 2: НОМЕР_2 ), який належить ОСОБА_5 , зокрема, SМS-повідомлень, акаунту, інформації в листуваннях за допомогою месенджерів Viber, Telegram, WhatsApp, поштових скриньках, доступ до яких здійснюється з вказаного мобільного телефону, іншої інформації, що міститься у вказаному телефоні, яка пов`язана з незаконним заволодінням автомобілем „AUDI A4, реєстраційний номерний знак НОМЕР_3 , в тому числі з можливістю подолання захисту входу до мобільного телефону, відновлення знищеної (видаленої) інформації.
Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
Власник майна ОСОБА_5 в судове засідання не з?явився, будучи завчасно у встановленому законом порядку повідомленим про час та місце його проведення, про причини неявки суд не повідомив, що не є перешкодою для розгляду клопотання.
Прокурор Маневицької місцевої прокуратури Волинської області ОСОБА_4 , заступник начальника СВ Маневицького ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 в судове засідання не з?явилися, будучи завчасно у встановленому законом порядку повідомленими про час та місце його проведення, подали заяви про розгляд клопотання у їх відсутності.
В судовому засіданні встановлено, що ухвалою Маневицького районного суду Волинської області від 18 листопада 2020 року було накладено арешт на майно ОСОБА_5 , долучене до матеріалів кримінального провадження за його заявою від 12 листопада 2020 року, а саме: мобільний телефон „Sumsung (ІМЕІ 1: НОМЕР_1 ; ІМЕІ 2: НОМЕР_2 ). На час розгляду клопотання мобільний телефон „Sumsung (ІМЕІ 1: НОМЕР_1 ; ІМЕІ 2: НОМЕР_2 ), з клопотанням про тимчасовий доступ до якого звернувся заступник начальника СВ Маневицького ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , знаходиться у сторони обвинувачення. Вказані документи, про доступ до яких звернувся слідчий, не відносяться до документів, до яких заборонено доступ відповідно до ст. 161 КПК України, мають суттєве значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та осіб, які причетні до його вчинення.
Згідно ст. 31 Конституції України кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції. Винятки можуть бути встановлені лише судом у випадках, передбачених законом, з метою запобігти злочину чи з?ясувати істину під час розслідування кримінальної справи, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 306 ЦК України фізична особа має право на таємницю листування, телеграм, телефонних розмов, телеграфних повідомлень та інших видів кореспонденції. Листи, телеграми тощо є власністю адресата. Листи, телеграми та інші види кореспонденції можуть використовуватися, зокрема шляхом опублікування, лише за згодою особи, яка направила їх, та адресата. Якщо кореспонденція стосується особистого життя іншої фізичної особи, для її використання, зокрема шляхом опублікування, потрібна згода цієї особи.
Згідно ч. 4-5 ст. 306 ЦК України кореспонденція, яка стосується фізичної особи, може бути долучена до судової справи лише у разі, якщо в ній містяться докази, що мають значення для вирішення справи. Інформація, яка міститься в такій кореспонденції, не підлягає розголошенню. Порушення таємниці кореспонденції може бути дозволено судом у випадках, встановлених законом, з метою запобігання злочинові чи під час кримінального провадження, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні сторонікримінального провадженняособою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії та,у разіприйняття відповідногорішення слідчимсуддею,судом,вилучити їх(здійснитиїх виїмку).Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 162 КПК України особисте листування особи та інші записи особистого характеру відносяться до охоронюваної законом таємниці.
Відповідно до ч. 4-7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно ст. 15 КПК України під час кримінального провадження кожному гарантується невтручання у приватне (особисте і сімейне) життя. Ніхто не може збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію про приватне життя особи без її згоди, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Інформація про приватне життя особи, отримана в порядку, передбаченому цим Кодексом, не може бути використана інакше як для виконання завдань кримінального провадження. Кожен, кому наданий доступ до інформації про приватне життя, зобов`язаний запобігати розголошенню такої інформації.
Інформація, доступ до якої просить отримати в поданому до суду клопотанні сторона кримінального провадження, відноситься до охоронюваної законом таємниці, а саме: до особистого листування особи та інших записів особистого характеру. На час звернення до суду із даним клопотанням сторона обвинувачення має у своєму розпорядженні долучений до матеріалів кримінального провадження за заявою ОСОБА_5 мобільний телефон, проте без судового рішення не має права доступу до особистого листування особи та інших записів особистого характеру, що містяться у телефоні та можуть мати доказове значення у кримінальному провадженні.
Заступником начальника СВ Маневицького ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 у поданому до суду клопотанні, погодженому з прокурором Маневицької місцевої прокуратури Волинської області ОСОБА_4 , доведені обставини, передбачені ч. 5-7 ст. 163 КПК України, а тому є всі підстави для задоволення клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 110, 131-132, 159-166, 309, 369, 372, 395 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати заступникуначальника СВМаневицького ВПГУНП уВолинській області ОСОБА_3 ,а такожза йогодорученням чипостановою спеціалістуабо експертутимчасовий доступдо документів,які містятьохоронювану закономтаємницю, а саме: інформації, що зберігається у мобільному телефоні „Sumsung (ІМЕІ 1: НОМЕР_1 ; ІМЕІ 2: НОМЕР_2 ), який належить ОСОБА_5 , зокрема, SМS-повідомлень, акаунту, інформації в листуваннях за допомогою месенджерів Viber, Telegram, WhatsApp, поштових скриньках, доступ до яких здійснюється з вказаного мобільного телефону, іншої інформації, що міститься у вказаному телефоні, яка пов`язана з незаконним заволодінням автомобілем „AUDI A4, реєстраційний номерний знак НОМЕР_3 , в тому числі з можливістю подолання захисту входу до мобільного телефону, відновлення знищеної (видаленої) інформації, а також зняття копії вказаної інформації.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до документів підлягає обов`язковому виконанню.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Маневицького районного суду
Волинської області ОСОБА_1
Суд | Маневицький районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2020 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 93132115 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Маневицький районний суд Волинської області
Невар О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні