Єдиний унікальний номер 229/4562/20
Номер провадження 2/229/1457/2020
Категорія 79
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2020 року Дружківський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Гонтар А.Л.,
за участю секретаря судового засідання Білик О.А.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Дружківка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої дії ОСОБА_2 , до комунального підприємства "Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради" про стягнення заборгованості по заробітній платі,
ВСТАНОВИВ:
представник позивача ОСОБА_2 07 вересня 2020 року звернувся до суду з позовною заявою ОСОБА_1 , в якій просить стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі при звільненні в сумі 42785,11 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив наступне. Позивач ОСОБА_1 працювала оператором очисних споруд в КП "Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради ". Звільнилася за власним бажанням 31.07.2020 року. Станом на 06 серпня 2020 року відповідач не виконав виплату всіх сум, що належать виплаті позивачу від підприємства в день звільнення, а саме 42785,11 грн., а саме заробітна плата за період червень-липень 2020 року.
Ухвалою Дружківського міського суду Донецької області від 12 жовтня 2020 року позовну заяву залишено без руху, позивачу надано строк на усунення недоліків (а.с.15-16).
16 жовтня 2020 року представником позивача ОСОБА_2 до суду надані належним чином підписана позовна заява, чим усунуто недоліки (а.с.18).
Ухвалою Дружківського міського суду Донецької області від 19 жовтня 2020 року позовну заяву прийнято до провадження суду та призначено підготовче судове засідання на 10 листопада 2020 року.
В підготовче судове засідання сторони не з`явилися. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Представник позивача надав заяву з клопотанням розглядати справу без його участі та без участі позивача, на позовним вимогах наполягають.
Представник відповідача ОСОБА_3 надав заяву про розгляд справи без його участі, із позовними вимогами згодні у повному обсязі, визнають позовні вимоги, а саме заборгованість по заробітній платі у сумі 42785,11 грн.
З огляду на це, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності сторін без фіксації судового процесу на підставі наявних у справі доказів.
Згідно з ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Оцінивши усі докази, зібрані в справі у їх сукупності, виходячи з обставин, встановлених під час підготовчого судового розгляду справи, враховуючи норми діючого законодавства, яким врегульовані встановлені судом правовідносини, керуючись принципом верховенства права, суд дійшов до висновків про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Статтею 13 ЦПК України визначено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів , поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст. 43 Конституції України право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Частиною 1 ст. 94 КЗпП України передбачено, заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Згідно зі статтею 97 КЗпП України власник або уповноважений ним орган чи фізична особа не має права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами, колективними договорами.
Відповідно до статті 21 Закону України Про оплату праці працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору. Згідно ст. 22 цього Закону - суб`єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами.
В частині статті 115 КЗпП України зазначено, що заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Згідно ст. 47 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов`язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в ст. 116 цього Кодексу. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.
Згідно з вимогами статті 117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Отже, законом передбачено, що при звільненні працівник одержує від підприємства, установи, організації всі суми, зокрема й заробітну плату, одержати яку він має право з урахуванням встановленого належним чином розміру заробітної плати.
Статтею 110 КЗпП України встановлено, що при кожній виплаті заробітної плати власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника про такі дані, що належать до періоду, за який провадиться оплата праці: загальна сума заробітної плати з розшифровкою за видами виплат; розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати; сума заробітної плати, що належить до виплати.
У ст. 30 Закону України Про оплату праці міститься аналогічна норма, доповнена зобов`язанням власника або уповноваженого ним органу забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.
Відповідно до ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
На підставі ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Частиною 1 ст. 89 ЦПК України передбачено, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Факт знаходження позивача в трудових відносинах з відповідачем підтверджується записами в його трудовій книжці, наказом про припинення трудового договору. Останній запис в трудовій книжці позивача зроблено відповідачем. Таким чином, суд вважає, що комунальне підприємство "Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради" є належним відповідачем у справі.
Так, трудовою книжкою серії НОМЕР_1 , виданою 10 вересня 1978 року на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підтверджено, що позивач у період з 17 квітня 2015 року по 31 липня 2020 року перебувала у трудових відносинах з відповідачем, на день звільнення обіймала посаду машиніста каналізаційних насосних установок 2 розряду у КП ЖВХ Очеретинської ради (а.с. 9-10).
Позивача було звільнено 31 липня 2020 року на підставі п.1 ст.38 КЗпП України за власним бажанням (наказ № 18 к від 31 липня 2020 року) (а.с. 10,11).
Відповідно до наказу № 18 к від 31 липня 2020 року компенсація за невикористану відпустку складає 26 календарних днів (а.с.11).
З наданої позивачем табуляграми - розрахунку заробітної плати за липень 2020 року вбачається , що ОСОБА_1 нараховано в липні 2020 року: всього нараховано 7925,23 грн., борг за підприємством на початок місяця складає 29672,71 грн., борг за підприємством на кінець місяця складає 36052,52 грн. (а.с.12).
10 листопада 2020 року представником відповідача ОСОБА_3 до суду надана заява про визнання позовних вимог та довідка від 10 листопада 2020 року № КП000000004, надана КП "Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради" за підписом директора та бухгалтера, в тому, що ОСОБА_1 дійсно працювала в КП "Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради" з 19 квітня 2015 року по 31 липня 2020 року на посаді оператора очисних споруд. Заборгованість по заробітній платі станом на 10 листопада 2020 року складає 42785,11 грн., а саме: за січень 2020 року -4821,34 коп., за лютий 2020 року - 5313,74 грн., за березень 2020 року - 5804,77 грн., за квітень 2020 року - 6459,21 грн., за травень 2020 року - 3553,65 грн., за червень 2020 року - 6379,81 грн., за липень 2020 року - 10452,59 грн.
Таким чином, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 42785,11 грн. заборгованості по заробітній платі за січень-липень 2020 року, станом на 10 листопада 2020 року .
Оскільки суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з відповідача в дохід держави слід стягнути судовий збір у сумі 840,80 грн.
Згідно з п. 1 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2020 року становить 2102 грн. 00 коп.
Тобто, за подання позовної заяви підлягає сплаті судовий збір у розмірі 840,80 грн.
Від сплати судового збору за подачу позову позивач звільнений на підставі пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України Про судовий збір від 08 липня 2011 року № 3674-VI (з наступними змінами і доповненнями).
За частиною 1 статті 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Таким чином, з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір пропорційно розміру задоволених позовних вимог в сумі 840,80 грн.
Відповідно до вимог статті 430 ЦПК України суд вважає можливим допустити негайне виконання рішення в частині стягнення заробітної плати за один місяць - січень 2020 року в сумі 4821,34 грн.
Керуючись статтями 12,13,81,89,258,259,263-265 ЦПК України, 36, 47, 94, 110, 116,117 КЗпП України, суд, -
ВИРІШИВ:
позовні вимоги ОСОБА_1 , в інтересах якої дії ОСОБА_2 , до комунального підприємства "Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради" про стягнення заборгованості по заробітній платі, - задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства "Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради", ЄДРПОУ 37887846, яке знаходиться за адресою: Донецька область, Ясинуватський район, смт. Очеретине, мікрорайон Гідростроітелів, буд. 12, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , яку зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , заборгованість по заробітній платі за період з січня 2020 року по липень 2020 року в розмірі 42785 (сорок дві тисячі сімсот вісімдесят п`ять) грн. 11 коп., з утриманням податку й інших обов`язкових платежів.
Стягнути з комунального підприємства "Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради", ЄДРПОУ 37887846, яке знаходиться за адресою: Донецька область, Ясинуватський район, смт. Очеретине, мікрорайон Гідростроітелів, буд. 12, на користь держави, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), на рахунок отримувача (IBAN) UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, судовий збір у сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.
Рішення в частині заробітної плати за січень 2020 року в сумі 4821 (чотири тисячі вісімсот двадцять одна) грн. 34 коп. з утриманням податку й інших обов`язкових платежів, підлягає негайному виконанню, в іншій частині - після набрання рішенням законної сили.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Донецького апеляційного суду через Дружківський міський суд Донецької області. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Повний текст рішення виготовлений в нарадчій кімнаті 27 листопада 2020 року.
Суддя Дружківського міського
суду Донецької області А.Л. Гонтар
Суд | Дружківський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2020 |
Оприлюднено | 27.11.2020 |
Номер документу | 93132746 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дружківський міський суд Донецької області
Гонтар А. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні