Ухвала
від 27.11.2020 по справі 520/16943/2020
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710 У Х В А Л А

"27" листопада 2020 р. № 520/16943/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Севастьяненко К.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРСВІТ" до Головного управління Держпраці у Харківській області про визнання протиправним та скасування припису і постанов,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРСВІТ" з адміністративним позовом до Головного управління Держпраці у Харківській області, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати припис Головного управління Держпраці у Харківській області від 30.09.2020 року, за №ХК24600/2037/НД/АВ/П, винесений відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРСВІТ";

- визнати протиправною та скасувати постанову Головного управління Держпраці у Харківській області про накладення штрафу на Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРСВІТ" в розмірі 200000,00 гривень за порушення законодавства про працю та зайнятість населення від 27.10.2020 року, за №ХК24600/2037/НД/АВ/ТД-ФС.

Представником позивача подано заяву про забезпечення позову, в якій останній просить суд вжити заходи забезпечення позову, а саме: зупинити стягнення на підставі постанови Головного управління Держпраці у Харківській області про накладення штрафу на Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРСВІТ" в розмірі 200000,00 гривень за порушення законодавства про працю та зайнятість населення від 27.10.2020 року, за №ХК24600/2037/НД/АВ/ТД-ФС, до закінчення розгляду справи за позовом ТОВ "ЕНЕРСВІТ" до Головного управління Держпраці у Харківській області про визнання недійсним та скасування рішення суб`єкта владних повноважень.

В обґрунтування заяви про забезпечення позову вказано, що примусове виконання оскаржуваної постанови через органи виконавчої служби, яке передбачає накладення арешту на рахунки та інше майно Товариства призведе до порушення прав позивача, а саме TOB "ЕНЕРСВІТ" не зможе здійснювати діяльність через арешт банківського рахунку, що негативно вплине на господарську діяльність підприємства та як наслідок призведе до порушення прав працівників Товариства, оскільки через фактично паралізовану діяльність керівник Товариства не зможе виплатити заробітну плату працівникам. Зупинення дії оскаржуваної постанови відповідача буде гарантувати дотримання прав позивача в частині недопущення стягнення суми штрафу, яка призначена на підставі постанови, винесеної з порушенням норм чинного законодавства, які вказані вище, а також гарантуватиме, що позивач як юридична особа матиме змогу працювати, забезпечити роботою та виплатить заробітну плату працівникам, що є дуже важливим в час, коли в Україні вирує пандемія COVID-19, і громадяни України перебувають в досить скрутному матеріальному становищі.

Суд зазначає, що згідно частини 1 статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.

Вирішуючи подану заяву, суд виходить з наступного.

Підстави забезпечення позову визначені статтею 150 КАС України.

Відповідно до зазначеної норми права суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю. Ухвалу про забезпечення позову постановляє суд першої інстанції, а якщо розпочато апеляційне провадження, то таку ухвалу може постановити суд апеляційної інстанції. Подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб`єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.

За змістом вищенаведених норм закону, забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання судового рішення в разі задоволення позовних вимог, яке допускається, якщо невжиття цих заходів може ускладнити або привести до неможливості виконання рішення суду.

Інститут забезпечення адміністративного позову є однією з гарантій захисту прав, свобод та законних інтересів юридичних та фізичних осіб - позивачів в адміністративному процесі, механізмом, який покликаний забезпечити реальне та неухильне виконання судового рішення прийнятого в адміністративній справі.

При розгляді заяв про забезпечення позову суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх доводів, пересвідчитись, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулась з такою заявою, позовним вимогам.

Таким чином, заходи забезпечення мають бути вжиті лише в межах позовних вимог та бути співмірними з позовними вимогами.

Співмірність передбачає співвідношення негативних наслідків від вжиття заходів забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд повинен врахувати інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів, з огляду на наступне.

Зі змісту поданої до суду заяви про забезпечення позову вбачається наведення заявником обґрунтувань щодо необхідності застосування таких заходів тим, що накладення арешту на рахунок позивача призводить до негативного впливу на його господарську діяльність.

При цьому, заявник не додав до заяви доказів, які б містили відомості щодо вчинення Головним управління Держпраці у Харківській області дій щодо примусового виконання спірних постанов про накладення штрафу.

Суд зазначає, що твердження заявника грунтуються лище на припущеннях, що примусове виконання оскаржуваних постанов може призвести до арешту рахунків підприємства, проте доказів відкриття виконавчих проваджень стосовно підприємства також не надав.

Відтак, суд позбавлений можливості встановити обставини, що мають негативний наслідок для позивача.

Отже, виходячи з завдання адміністративного судочинства та цілей, які спрямовані на вжиття заходів забезпечення позову, суд приходить до висновку, що у даному випадку, підстави для забезпечення даного позову шляхом зупинення стягнення на підставі постанови Головного управління Держпраці у Харківській області про накладення штрафу на Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРСВІТ" в розмірі 200000,00 гривень за порушення законодавства про працю та зайнятість населення від 27.10.2020 року, за №ХК24600/2037/НД/АВ/ТД-ФС відсутні.

Керуючись статями 150-154, 241, 243, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В :

У задоволенні заяви представника позивача про забезпечення позову по адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРСВІТ" до Головного управління Держпраці у Харківській області про визнання протиправним та скасування припису і постанов - відмовити.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали складено 27 липня 2020 року.

Суддя Севастьяненко К.О.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.11.2020
Оприлюднено30.11.2020
Номер документу93145557
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —520/16943/2020

Ухвала від 15.06.2021

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

П’янова Я.В.

Ухвала від 25.05.2021

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

П’янова Я.В.

Рішення від 11.03.2021

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Севастьяненко К.О.

Рішення від 11.03.2021

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Севастьяненко К.О.

Ухвала від 08.02.2021

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Севастьяненко К.О.

Ухвала від 01.02.2021

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Севастьяненко К.О.

Ухвала від 05.01.2021

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Севастьяненко К.О.

Ухвала від 15.12.2020

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Севастьяненко К.О.

Ухвала від 02.12.2020

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Севастьяненко К.О.

Ухвала від 27.11.2020

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Севастьяненко К.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні