ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення заяви про забезпечення позову
26.11.2020 Справа №910/16535/20
Суддя Паламарчук В.В. , розглянувши
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Крокус" вул. Пухівська, 1-А, м. Київ, 02660
про забезпечення позову (до подачі позовної заяви)
інші особи, які можуть отримати статус учасника справи: Товариство з обмеженою відповідальністю "Солодкий кошик", вул. Петра Лубенського, буд. 13, м. Лубни, Полтавська область, 37500
про стягнення 190674,66 грн.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 29.10.2020 р. заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Крокус" про забезпечення позову (до подачі позовної заяви) з доданими до неї матеріалами передано за підсудністю на розгляд до господарського суду Полтавської області.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.11.2020р. для розгляду вказаної заяви визначено суддю Паламарчук В.В.
Відповідно до частини 1 статті 139 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і підписується заявником.
Відповідно до статті 169 Господарського процесуального кодексу України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань; заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі; у випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі; заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом; у випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником (частина 2 статті 170 Господарського процесуального кодексу України).
Судом встановлено, що заява про забезпечення позову підписана адвокатом Р.Ю. Кириченко. Доказів на підтвердження того, що адвокат Кириченко Р.Ю. є представником заявника, останнім до заяви не надано.
Оскільки позовну заяву підписано представником, то до позовної заяви повинно бути додано довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Згідно положень ч. 4, 6, 7 ст. 60 ГПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Відповідність копії документа, що підтверджує повноваження представника, оригіналу може бути засвідчена підписом судді. Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Отже, положеннями ст. 60 ГПК України внормовано, що документом, який підтверджує повноваження адвоката як представника є оригінал довіреності та/або ордеру, копія довіреності та/або ордеру, засвідчена суддею та копія довіреності та/або ордеру, засвідчена у визначеному законом порядку, тобто Законом України Про нотаріат .
Також суд вважає за необхідне зазначити, що звернення до суду з використанням правничої допомоги інших осіб, зокрема, адвоката, при реалізації права на справедливий суд (стаття 131-2 Конституції України, стаття 4 Господарського процесуального кодексу України та статті 7, 10 Закону України "Про судоустрій і статус суддів") передбачає надання до суду належних доказів дійсної волі особи, що є учасником справи, на уповноваження іншої особи на право надання правничої допомоги. Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності такого уповноваження на момент вчинення певної процесуальної дії (докази повинні бути в оригіналі або у формі копії, якісно оформленої особою, що є учасником справи), а також стосовно охоплення такої дії дійсним колом повноважень представника, що делеговані йому особою, яка реалізує право на справедливий суд (аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду від 23.08.2018 у справі № 805/4297/17-а).
Таким чином, доказів того, що заява про забезпечення позову підписана саме заявником, до заяви не додано.
Суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу (частина 7 статті 140 Господарського процесуального кодексу України).
З урахуванням викладеного, заява про забезпечення позову підлягає поверненню позивачу.
На підставі викладеного, керуючись статями 139, 140, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Крокус" заяву про забезпечення позову (до подачі позовної заяви) з доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у апеляційному порядку протягом 10 днів з дня підписання (ст.ст.235, 255-256 ГПК України). Згідно ст.257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Додаток: заява про забезпечення позову та додані до неї документи.
Суддя В.В. Паламарчук
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2020 |
Оприлюднено | 30.11.2020 |
Номер документу | 93149145 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Паламарчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні