ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
30.11.2020Справа № 910/13464/20
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Дельта Медікел"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРІМА-КИЇВ"
про стягнення 127257,04 грн
Суддя О.В. Гумега
секретар судового засідання
Мухіна Я.І.
Представники: без повідомлення (виклику) учасників справи.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Дельта Медікел" (позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРІМА-КИЇВ" (відповідач) про стягнення 127 257,04 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на підставі Договору купівлі-продажу № 284 від 28.11.2019 поставив відповідачу з грудня 2019 по вересень 2020 товар на загальну суму 185 300,05 грн, проте відповідач за поставлений товар у сумі 119 472,06 грн у визначені договором строки не розрахувався, у зв`язку з чим позивач просить стигнути з відповідача на його користь 119 472,06 грн основного боргу, 5771,08 грн пені 1201,46 грн 3% річних та 812,44 грн інфляційних втрат.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.09.2020 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Дельта Медікел" залишено без руху, встановлено позивачу спосіб та строк усунення недоліків позовної заяви.
24.09.2020 через відділ діловодства суду від позивача надійшло клопотання про усунення недоліків.
20.11.2020 через відділ діловодства суду від позивача надійшло клопотання про виправлення арифметичної помилки допущеної у тексті позовної заяви.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.09.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 910/13464/20, постановлено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (без проведення судового засідання).
Суд повідомляв позивача та відповідача про відкриття провадження у справі.
В матеріалах справи наявні докази отримання позивачем та відповідачем ухвали Господарського суду міста Києва від 29.09.2020 про відкриття провадження у справі № 910/13464/20.
Відповідно до ч. 1 ст. 252 ГПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10 розділу ІІІ ГПК України.
Частиною 3 статті 252 цього Кодексу визначено, що якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 8 ст. 252 ГПК України, при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (ч. 2 ст. 161 ГПК України).
Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався.
У разі неподання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 9 ст. 165 ГПК України).
При розгляді справи у порядку спрощеного провадження судом досліджено позовну заяву та додані до неї докази.
Розглянувши подані матеріали, суд дійшов висновку, що наявні в матеріалах справи докази в сукупності достатні для прийняття законного та обґрунтованого судового рішення, відповідно до стст 236, 252 Господарського процесуального кодексу України.
З`ясувавши обставини справи, на які посилався позивач як на підставу своїх вимог, та дослідивши матеріали справи, суд
УСТАНОВИВ:
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є, зокрема, договори та інші правочини.
Відповідно до частини 1 статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Частина 1 статті 626 ЦК України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до положень статей 6, 627 ЦК України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно зі ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Судом встановлено, що 28.11.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю ДЕЛЬТА МЕДІКЕЛ , (далі - продавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю ПРІМА-КИЇВ , (далі - покупець) був укладений Договір №284 купівлі-продажу (далі - Договір).
Відповідно до п.1.1 Договору, продавець зобов`язується передати у власність покупцеві лікарські засоби, косметичні засоби, вироби медичного призначення, харчові продукти для спеціального дієтичного споживання, інші фармацевтичні товари (далі - товар) згідно з заявками відповідача, а відповідач зобов`язується прийняти цей товар та оплатити його, відповідно до умов зазначеного договору.
Асортимент, кількість та ціна товару визначається у видаткових накладних, які, у розумінні статті 266 Господарського кодексу України, сторони вважають відповідною специфікацією (п.1.2 Договору).
Відповідно до п. 7.1 даний Договір вступає в силу з дати його підписання та діє до 31.12.2022 року, а в фінансовому відношенні - до повного виконання зобов`язань з оплати товару. Якщо за 30 календарних днів до дати закінчення строку дії даного Договору жодна із сторін не заявить про свій намір припинити дію даного Договору, то останній вважається пролонгованим на кожен наступний календарний рік.
Даний Договір може бути розірваний достроково в односторонньому порядку продавцем в разі порушення покупцем зобов`язань, передбачених цим Договором, шляхом направлення покупцю письмового повідомлення за 14 календарних днів до дати розірвання Договору (п. 7.2 Договору).
Станом на час розгляду справи по суті Договір є чинним, доказів його розірвання матеріали справи не містять.
Аналіз умов укладеного між сторонами Договору №284 купівлі-продажу від 28.11.2019 свідчить про те, що зазначений договір є змішаним та місить елементи договору купівлі-продажу та договору поставки.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 712 ЦК України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Відповідно до ст. 655 ЦК України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Частиною 1 ст. 656 ЦК України встановлено, що предметом договору купівлі-продажу може бути товар, який є у продавця на момент укладення договору або буде створений (придбаний, набутий) продавцем у майбутньому.
Розділом 3 Договору сторонами визначено умови поставки.
Поставка товару за даним Договором здійснюється на підставі замовлення покупця (далі за текстом - замовлення), яке може бути надіслано в робочі дні постачальника з 9 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв.
Замовлення повинно бути оформлене належним чином, а саме містити назви товарів, що поставлятимуться, їх асортимент. КодиМоріон або артикул, кількість, узгоджені ціни, термін придатності та адреси доставки.
Замовлення дійсне до 18 год. 00 хв. робочого дня, протягом якого було надіслано замовлення Покупця.
Поставка конкретної партії товару покупцю здійснюється автотранспортом та за рахунок продавця з пункт поставки, вказаний в замовленні протягом 2 (двох) робочих днів з дати, наступної за датою підтвердження продавцем замовлення на поставку товару. Продавець має право відмовити покупцю в поставці товару, якщо останній не передав продавцю належним чином оформлені видаткові накладні та доручення на отримання партій товару, поставлених за попередніми замовленнями, а також у випадку, якщо протягом дії Договору покупець порушував свої зобов`язання, в тому числі щодо оплати поставленого товару (п.п.3.1- 3.4. Договору).
Відповідно до п. 3.8 Договору моментом поставки товару вважається дата підписання видаткових накладних уповноваженим представниками обох сторін. Передача товару уповноваженій особі покупця здійснюється продавцем на підставі довіреності на отримання товаро-матеріальних цінностей виданої покупцем. Оригінал довіреності передається уповноваженому представнику продавця в момент поставки. Покупець підтверджує, що особи, які підписують видаткові накладні та отримують товар поставлений на підставі цих накладних та довіреностей на отримання товарно-матеріальних цінностей, діють від імені та в інтересах покупця в тому числі щодо узгодження найменування, кількості, асортименту товару. Уповноваженим представником на отримання товару зі сторони покупця вважається особа, на яку видана довіреність на отримання товарно-матеріальних цінностей. У разі якщо покупець з будь-яких підстав не оформив та не надав подавцю довіреність на отримання товарно-матеріальних цінностей та прийняв товар за відповідною видатковою накладною, вважається, що товар прийнятий та отриманий уповноваженою на вчинення таких дій особою покупця.
Згідно Додаткової угоди № 2 до Договору від 28.11.2019 року сторони вирішили, що у зв`язку поставкою товару шляхом централізовано-кільцевих перевезень, підписання конкретної видаткової накладної уповноваженою особою відповідача здійснюється на підставі належним чином оформленої Генеральної довіреності.
Позивач у позовній заяві зазначає, що з грудня 2019 по вересень 2020 року позивачем було поставлено відповідачу товар на загальну суму 185 300,05 грн. Проте, станом на момент настання строку оплати за поставлений товар відповідач не розрахувався у повному обсязі та його заборгованість станом на 01.09.2020 за грошовими зобов`язаннями, строк виконання яких настав за договором купівлі-продажу № 284 становить 119 472,06 грн.
В якості доказів поставки відповідачу товару, позивач надав копії видаткових накладних:
- за грудень 2020 : № ДМТ00590400 від 19.12.2019 на суму 13 331,15 грн з визначеною у ній датою сплати 23.03.2020;
- № ДМТ00607603 від 24.12.2019 на суму 824,65 грн, № ДМТ00614899 від 26.12.2019 на суму 1 969,46 грн, № ДМТ00614898 від 26.12.2019 на суму 2 700,83 грн, № ДМТ00614900 від 26.12.2019 1 087,70 грн, з визначеною у них датою сплати 30.03.2020.
- за січень 2020 : № ДМТ00035907 від 21.01.2020 на суму 220,46 грн, ДМТ00036769 від 21.01.2020 на суму 812,76 грн, № ДМТ00036768 від 21.01.2020 на суму 371,40 грн, № ДМТ00035906 від 21.01.2020 на суму 5 076,48 грн, № ДМТ00035905 від 21.01.2020 на суму1 414,30 грн, № ДМТ00035904 від 21.01.2020 на суму 437,99 грн, з визначеною у них датою сплати 25.03.2020;
- № ДМТ00058057 від 28.01.2020 на суму 3 698,75 грн, № ДМТ00058055 від 28.01.2020 на суму 3 422,40 грн, № ДМТ00058029 від 28.01.2020 на суму 219,00 грн, № ДМТ00058056 від 28.01.2020 на суму 343,42 грн, з визначеною у них датою сплати 01.04.2020;
- № ДМТ00063992 від 29.01.2020 на суму 577,40 грн, № ДМТ00063993 від 29.01.2020 на суму 194,53 грн, № ДМТ00063991 від 29.01.2020 на суму 445,39 грн, з визначеною у них датою сплати 02.04.2020.
- за лютий 2020 : № ДМТ00088109 від 05.02.2020 на суму 3 122,22 грн, № ДМТ00088107 від 05.02.2020 на суму 437,99 грн, № ДМТ00087000 від 05.02.2020 на суму 1 893,96 грн, № ДМТ00088108 від 05.02.2020 на суму 2 065,80 грн, № ДМТ00088110 від 05.02.2020 на суму103,83 грн, № ДМТ00087001 від 05.02.2020 на суму 155,75 грн, № ДМТ00086999 від 05.02.2020 на суму 458,62 грн, з визначеною у них датою сплати 09.04.2020;
- № ДМТ00087002 від 05.02.2020 на суму 188,40 грн з визначеною у ній датою сплати 06.06.2020;
- № ДМТ00118349 від 14.02.2020 на суму 3 929,45 грн, № ДМТ00118350 від 14.02.2020 на суму 897,10 грн, № ДМТ00118351 від 14.02.2020 на суму 3 338,78 грн, з визначеною у них датою сплати 17.04.2020;
- № ДМТ00125561 від 17.02.2020 на суму 77,10 грн з визначеною у ній датою сплати 17.06.2020;
- № ДМТ00125559 від 17.02.2020 на суму 918,27 грн, № ДМТ00125560 від 17.02.2020 на суму 89,79 грн, з визначеною у них датою сплати 21.04.2020;
- № ДМТ00139284 від 20.02.2020 на суму 345,72 грн, № ДМТ00139283 від 20.02.2020 на суму 1 284,96 грн, № ДМТ00139285 від 20.02.2020 на суму 176,08 грн, з визначеною у них датою сплати 24.04.2020;
- № ДМТ00139286 від 20.02.2020 на суму 546,30 грн з визначеною у ній датою сплати 22.06.2020;
- № ДМТ00156963 від 25.02.2020 на суму 759,20 грн, № ДМТ00156965 від 25.02.2020 на суму 2 236,13 грн, № ДМТ00156964 від 25.02.2020 на суму 4 861,41 грн, з визначеною у них датою сплати 29.04.2020;
- № ДМТ00156966 від 25.02.2020 на суму 134,10 грн з визначеною у ній датою сплати 25.06.2020;
- № ДМТ00165662 від 27.02.2020 на суму 1 103,24 грн, № ДМТ00164081 від 27.02.2020 на суму 654,99 грн, № ДМТ00164082 від 27.02.2020 на суму 4 192,74 грн, № ДМТ00164080 від 27.02.2020 на суму 2 286,47 грн, № ДМТ00164079 від 27.02.2020 0,15 грн, № ДМТ00165663 від 27.02.2020 на суму 160,38 грн, з визначеною у них датою сплати 04.05.2020;
- № ДМТ00165664 від 27.02.2020 на суму 72,90 грн з визначеною у ній датою сплати 30.06.020.
- за березень 2020 : № ДМТ00186036 від 04.03.2020 на суму 296,40 грн, з визначеною у ній датою сплати 03.07.2020;
- № ДМТ00186034 від 04.03.2020 на суму 3 172,79 грн, № ДМТ00186035 від 04.03.2020 на суму 5 782,23 грн, № ДМТ00186033 від 04.03.2020 на суму 437,99 грн, з визначеною у них датою сплати 07.05.2020;
- № ДМТ00211264 від 12.03.2020 на суму 361,69 грн, № ДМТ00211265 від 12.03.2020 на суму 3 367,60 грн, № ДМТ00211263 від 12.03.2020 на суму 2 476,36 грн, з визначеною у них датою сплати 15.05.2020;
- № ДМТ00211266 від 12.03.2020 на суму 444,60 грн з визначеною у ній датою сплати 13.07.2020;
- № ДМТ00229635 від 17.03.2020 на суму 83,40 грн з визначеною у ній датою сплати 16.07.2020;
- № ДМТ00229633 від 17.03.2020 на суму 1 070,52 грн, № ДМТ00229632 від 17.03.2020 на суму 93,97 грн, № ДМТ00229634 від 17.03.2020 на суму 115,43 грн, з визначеною у них датою сплати 20.05.2020;
- № ДМТ00247919 від 20.03.2020 на суму 1 039,50 грн, № ДМТ00247921 від 20.03.2020 на суму 480,38 грн, № ДМТ00247920 від 20.03.2020 5 011,00 грн, з визначеною у них датою сплати 22.05.2020;
- № ДМТ00262169 від 24.03.2020 на суму 2 777,58 грн, № ДМТ00263663 від 24.03.2020 на суму 280,62 грн, з визначеною у них датою сплати 23.07.2020;
- № ДМТ00263662 від 24.03.2020 на суму 2 064,13 грн, № ДМТ00263661 від 24.03.2020 на суму 867,10 грн, № ДМТ00262171 від 24.03.2020 на суму 1 047,43 грн, № ДМТ00262170 від 24.03.2020 на суму 1 252,86 грн, з визначеною у них датою сплати 27.05.2020;
- № ДМТ00273867 від 26.03.2020 на суму 639,24 грн, з визначеною у ній датою сплати 27.07.2020;
- № ДМТ00273863 від 26.03.2020 на суму 229,95 грн, № ДМТ00273864 від 26.03.2020 на суму 4 914,69 грн, № ДМТ00271360 від 26.03.2020 на суму 2 137,54 грн, № ДМТ00273866 від 26.03.2020 на суму 697,33 грн, № ДМТ00273865 від 26.03.2020 на суму 3 264,80 грн, № ДМТ00271359 від 26.03.2020 на суму 1 425,03 грн, з визначеною у них датою сплати 29.05.2020.
Судом встановлено, що вищенаведені видаткові накладні підписані уповноваженими представниками сторін, скріплені їх печатками та не містять посилань на наявність претензій відносно якості та кількості поставленої за ними продукції.
Згідно наведених накладних, сума поставленого позивачем та не сплаченого відповідачем товару складає 119 472,06 грн.
Відповідно до п. 2.1. Договору, сума цього Договору визначається як вартість всього товару, поставленого протягом терміну дії Договору, згідно підписаних сторонами видаткових накладних.
Ціна Товару визначається згідно прайс-листа продавця та зазначається у видаткових накладних (п.2.2.Договору).
Відповідно до п. 2.3. Договору оплата кожної поставленої партії товару здійснюється покупцем в наступні строки: відстрочення платежу 60 (шістдесят) календарних днів з дати поставки (оплата здійснюється на 60-й календарний день з дати поставки). Під партією розуміється товар, що поставлений згідно однієї видаткової накладної.
Оплата товару за даним Договором здійснюється в національній валюті України шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок продавця. Датою оплати товару вважається день зарахування грошових коштів на поточний рахунок продавця (п.п. 2.4.-2.5 Договору).
Відповідно до ст. 692 ЦК України, покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Пункт 1 статті 612 Цивільного кодексу України визначає, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Суд зазначає, що визначені у видаткових накладних дати у які має бути здійснена оплати за отриманий товар відповідають умовам договору та з огляду на наявні на видаткових накладних підписи уповноважених представників сторін, відповідають їх взаємній волі.
Враховуючи положення п. 2.3 Договору та визначені у видаткових накладних дати у які має бути здійснена оплати, строк оплати за наведеними видатковими накладними у відповідача настав, тоді як доказів такої оплати матеріали справи не містять та відповідачем жодних заперечень щодо виконання такого обов`язку не надавались.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Пункт 1 статті 612 Цивільного кодексу України визначає, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
За приписами ст. 193 Господарського кодексу України (далі - ГК України) суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Зазначене також кореспондується з нормами ст. 525, 526 Цивільного кодексу України.
Стаття 629 ЦК України передбачає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов' язання (неналежне виконання).
Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідач не надав суду жодних доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги та свідчили про виконання взятих на себе зобов`язань за Договором.
За таких обставин, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог позивача про стягнення з відповідача на його користь 119 472,06 грн заборгованості (основного боргу).
Щодо вимоги позивача про стягнення з відповідача 5771,08 грн пені 1201,46 грн 3% річних та 812,44 грн інфляційних втрат.
Судом встановлено, що відповідач обов`язку по сплаті грошових коштів у визначені строки не виконав, допустивши прострочення виконання зобов`язання, тому дії відповідача є порушенням договірних зобов`язань (ст. 610 Цивільного кодексу України), і він вважається таким, що прострочив (ст. 612 Цивільного кодексу України), відповідно є підстави для застосування встановленої законом або договором відповідальності.
Пунктом 3 частини 1 статті 611 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (ст. 549 Цивільного кодексу України).
Відповідно до п.4.2. Договору в разі порушення строків оплати товару відповідач зобов`язаний сплатити позивачу пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від несплаченої суми за весь час прострочення.
Суд погоджується з визначеними позивачем періодами нарахування пені, які зазначені у розрахунку заборгованості, пені, 3 % річних (Додаток № 1 до позовної заяви).
Перевіривши за допомогою інформаційно-пошукової системи "Ліга" розрахунок пені за визначені позивачем періоди, судом встановлено, що сума пені яка підлягає стягненню з відповідача на користь позивача становить 5 499,77 грн.
За таких обставин вимоги позивача про стягнення з відповідача 5 771,08 грн пені підлягають задоволенню частково в сумі 5 499,77 грн.
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Суд, здійснивши за допомогою інформаційно-пошукової системи "Ліга" перевірку заявленої до стягнення суми інфляційних нарахувань та 3 % річних, дійшов висновку про задоволення вимог позивача про стягнення з відповідача 1201,46 грн 3% річних та 812,44 грн інфляційних втрат частково, а саме на користь позивача підлягають стягненню з відповідача 1146,02 грн 3 % річних та 248,41 грн інфляційних втрат.
Стосовно розподілу судових витрат суд зазначає таке.
Частиною 1 статті 124 ГПК України визначено, що разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи. При цьому частиною 2 наведеної статті ГПК України передбачено, що у разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору.
Позивачем в позовній заяві наведено попередній (орієнтовний) розмір суми судових витрат, який складається з суми судового збору в розмірі 2 102,00 грн.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
З огляду на наведені приписи ст. 129 ГПК України та часткове задоволення позову, судовий збір у сумі 2087,28 грн покладається на відповідача, а в сумі 14,72 грн на позивача.
Керуючись ст. 6, 58, 73, 74, 76-80, 86, 123, 124, 129, 236-238, 241, 327 ГПК України, Господарський суд міста Києва
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРІМА-КИЇВ" (ідентифікаційний код юридичної особи 38957057; вул. Вишгородська, 45, кв. 174, м.Київ, 04114, Україна) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Дельта Медікел" (ідентифікаційний код юридичної особи 39448817; вул. Чорновола, буд.43, м. Вишневе, Києво-Святошинський район, Київська область, 08132, Україна) 119 472,06 грн (сто дев`ятнадцять тисяч чотириста сімдесят дві гривні 06 коп.) основного боргу, 1 146,02 грн (одну тисячу сто сорок шість гривень 02 коп.) 3 % річних, 248,41 грн (двісті сорок вісім гривень 41 коп.) інфляційних втрат та 2 087,28 грн (дві тисячі вісімдесят сім гривень 28 коп.) судового збору.
3. В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
4. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України).
Рішення господарського суду може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені ст. 253, 254, 256-259 ГПК України, з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI "Перехідні положення" ГПК України.
Повне рішення складено 30.11.2020.
Суддя Гумега О.В.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2020 |
Оприлюднено | 01.12.2020 |
Номер документу | 93154785 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гумега О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні