Господарський суд одеської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
"26" листопада 2020 р.м. Одеса Справа № 916/2246/20
Господарський суд Одеської області у складі судді Д`яченко Т.Г.
При секретарі судових засідань Аганін В.Ю.
розглядаючи справу №916/2246/20
За участю третіх осіб, які на заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ).
про зобов`язання скликати загальні збори учасників товариства
Представники:
від позивача - не з`явився
від відповідача - не з`явився
від третьої особи ОСОБА_2 - не з`явився
від третьої особи ОСОБА_1 - не з`явився
Встановив: В провадженні господарського суду Одеської області перебуває справа №916/2246/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Грейт Дрімс" до Агропромислового підприємства „Протос" (Товариство з обмеженою відповідальністю), за участю третіх осіб, які на заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про зобов`язання скликати загальні збори учасників товариства.
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю „Грейт Дрімс" направлено на зобов`язання Агропромислового підприємства „Протос" (Товариство з обмеженою відповідальністю) провести загальні збори учасників із включенням до порядку денного питання, щодо:
- аналізу фінансового та господарського стану Агропромислового підприємства „Протос" (Товариство з обмеженою відповідальністю), проведення ревізії, щодо наявного рухомого та нерухомого майна, а також проведення перевірки щодо доцільності використання майна у діючому режимі,;
- звітування Виконавчого органу, доручити директору підготувати звіт про виконання ним покладених обов`язків, аналітика учасниками Товариства діяльності директора, у разі невдоволення діяльністю директора поставити питання про звільнення директора;
- у разі прийняття рішення про незадовільний фінансовий стан та господарський стан Товариства, вирішити питання про додатковий внесок до статутного капіталу з боку учасників товариства з метою подальшого розвитку Товариства та досягнення мети та цілей Товариства.
За час розгляду справи, 15.10.2020р. до господарського суду Одеської області позивачем було подано клопотання про витребування доказів, відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю „Грейт Дрімс" просило витребувати у Відділу ДРАЦ Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції України данні із Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо реєстрації смерті громадянина ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та витребувати у П`ятої Державної нотаріальної контори м. Миколаєва, у разі заведення, належним чином завірену копію спадкової справи до майна померлого ОСОБА_1 , чи інформацію про нотаріуса, який відкрив спадкову справу до майна померлого ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позивачем було зазначено суду, що Товариство з обмеженою відповідальністю „Грейт Дрімс" доклало зусилля для проведення загальних зборів у досудовому порядку, направляючи вимоги виконавчому органу Агропромислового підприємства „Протос" (Товариство з обмеженою відповідальністю), проте, усі вимоги були проігноровані.
Щодо можливості проведення загальних зборів без участі виконавчого органу, позивачем було зазначено суду, що Товариство з обмеженою відповідальністю „Грейт Дрімс" направляло учаснику Агропромислового підприємства „Протос" (Товариство з обмеженою відповідальністю), ОСОБА_1 на адресу його реєстрації пропозицію, щодо проведення загальних зборів, проте, лист повернувся у зв`язку із закінченням терміну зберігання. У результаті моніторингу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, встановлено, що ОСОБА_1 є засновником декількох юридичних осіб окрім Агропромислового підприємства „Протос" (Товариство з обмеженою відповідальністю), а саме: Товариства з додатковою відповідальністю „Бориславський експериментальний ливарно-механічний завод" та Товариства з обмеженою відповідальністю „Рибницька ферма „Акватоп".
Також, позивачем було зазначено суду, що у телефонній розмові із директором Товариства з обмеженою відповідальністю „Рибницька ферма „Акватоп", ОСОБА_3 , з`ясовано, що ОСОБА_1 помер, проте, точна дата невідома. Оскільки ОСОБА_1 є учасником з найбільшою часткою у статутному капіталі Товариства, його участь у загальних зборах є обов`язковою, а у разі підтвердження його смерті, його правонаступниками.
Позивач не міг надати суду докази смерті учасника ОСОБА_1 , оскільки не мав, та не має доступу до офіційної інформації щодо смерті ОСОБА_1 , тому звернувся із інформаційний запитом до: Відділу ДРАЦС Південного Міжрегіонального управління Міністерства Юстиції України; П`ятої Державної нотаріальної контори м. Миколаєва, з метою отримання інформації, щодо підтвердження факту смерті, та наявності правонаступників, відповідно, проте, наразі відповіді отримано ним не було.
Поряд з цим, 21.01.2020р. вх. № ГСОО 28125/20 до господарського суду Одеської області від відповідача надійшла заява, відповідно до якої, посилаючись на ч. 1 ст. 52, п. 1 ч. 1 ст. 227, ч. 1 ст. 229 ГПК України , Агропромислове підприємство „Протос" (Товариство з обмеженою відповідальністю) просило суд зупинити провадження у справі до вступу у справу правонаступника учасника, якому належить суттєва частина статутного капіталу АМ „Протос".
09.11.2020р. вх.№ ГСОО 2986/20 до господарського суду Одеської області від П`ятої Миколаївської Державної нотаріальної контори Миколаївської області надійшло повідомлення вих. від 05.11.2020р. №713/01-16, відповідно до якого було зазначено, що виявлено наявність спадкової справи після смерті ОСОБА_1 , у приватного нотаріуса Миколаївського міського нотаріального округу Гавеля О.О.
З урахуванням викладеної інформації, 16.11.2020р. позивачем було подано клопотання про витребування доказів, відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю „Грейт Дрімс" просило суд, зокрема, витребувати у приватного нотаріуса Миколаївського міського нотаріального округу Гавеля О.О. спадкову справу заведену до майна померлого ОСОБА_1
25.11.2020р. до господарського суду Одеської області від приватного нотаріуса Миколаївського міського нотаріального округу Гавеля О.О., на виконання вимог ухвали суду, скеровано копію спадкової справи №21/2020, заведену після смерті ОСОБА_1 , також було повідомлено приватним нотаріусом, що спадкоємцями, які подали заяви про прийняття або відмову від спадщини є ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6
26.11.2020р. до господарського суду Одеської області від позивача надійшло клопотання про зупинення провадження, відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю „Грейт Дрімс" просить суд зупинити провадження у справі на строк, необхідний для прийняття спадщини, спадкоємицею ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 52 ГПК України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.
Як з`ясовано судом за час розгляду справи, гр. ОСОБА_1 , який був одним із засновником Агропромислового підприємства „Протос" (Товариство з обмеженою відповідальністю) із розміром внеску до статутного фонду - 150000,00 грн., помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , та після його смерті заведена спадкова справа №21/2020 приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу Гавеля О.О.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 227 ГПК України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у випадках смерті або оголошення померлою фізичної особи, яка була стороною у справі або третьою особою з самостійними вимогами щодо предмета спору, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.
Згідно до п. 1 ч. 1 ст. 229 ГПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктами 1, 2 частини першої статті 227 цього Кодексу - до залучення до участі у справі правонаступника чи законного представника.
Приймаючи до уваги встановлені судом обставини за час розгляду даної справи, а також враховуючи предмет заявлених позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю „Грейт Дрімс" та підстави, з якими позивач звернувся до суду з відповідним позовом, позицію позивача, наведену суду у поданому клопотанні від 26.11.2020р., суд вважає за необхідне задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю „Грейт Дрімс" від 26.11.2020р. (вх. № ГСОО 31678/20) і заяву Агропромислового підприємства „Протос" (Товариство з обмеженою відповідальністю) від 21.10.2020р. (вх. № ГСОО 28125/20) та зупинити провадження у справі №916/2246/20 до усунення обставин, визначених в якості підстав подання зазначених заяв позивача та відповідача, а саме до набуття спадкоємцем померлого ОСОБА_1 прав на частку в статутньому капіталі відповідача Агропромислового підприємства „Протос" (Товариство з обмеженою відповідальністю).
Керуючись п. 1 ч.1 ст.227, п. 1 ч. 1 ст. 229, ст.234, ст. 235, ст. 255 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Заяву Агропромислового підприємства „Протос" (Товариство з обмеженою відповідальністю) від 21.10.2020р. вх. № ГСОО 28125/20 - задовольнити.
2.Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю „Грейт Дрімс" від 26.11.2020р. вх. № ГСОО31678- задовольнити.
3.Провадження у справі №916/2246/20 зупинити.
4. Зобов`язати учасників процесу письмово повідомити суд про усунення обставин, що стали підставою зупинення провадження у даній справі.
Повний текст ухвали складено та підписано 30.11.2020р.
Ухвала набрала чинності 26.11.2020р. та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду через господарський суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дати підписання ухвали.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Суддя Т.Г. Д`яченко
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2020 |
Оприлюднено | 30.11.2020 |
Номер документу | 93155139 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Д'яченко Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні