Рішення
від 06.10.2020 по справі 300/543/19
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" жовтня 2020 р. справа № 300/543/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Скільського І.І.,

за участю:

секретаря судового засідання Гевак Л.І.,

представника позивача - Селяніна В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Галицька до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування постанов про накладення штрафу та припису, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Галицька звернулося в суд з адміністративним позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, відповідно до змісту якого просить: визнати протиправним і скасувати припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт по об`єкту Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня м.Івано-Франківськ, вул.Новгородська,28 від 20.02.2019; визнати протиправним та скасувати постанову №5/1009/m.5/2019 від 01.03.2019, якою ТзОВ Будівельна компанія Галицька визнано винною у вчиненні правопорушення, передбаченого абз.3 п.3 ч.2 ст.2 Закону України Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та накладено штраф у сумі 1728900,00 грн.

Ухвалою суду від 18.03.2019 позовну заяву залишено без руху у зв`язку з невідповідністю вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України та надано строк для усунення недоліків. Представник позивача у вказаний в ухвалі строк усунув недоліки.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.03.2019 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами загального позовного провадження.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 20.02.2019 головними інспекторами будівельного нагляду інспекційного відділу Державної архітектурно-будівельної інспекції України Пташником Н.Р., Шимонівським А.В. та Мельник М.Я., на об`єкті будівництва: Заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня по вул. Новгородська, 28 в м. Івано-Франківську здійснено позапланову перевірку дотримання суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, на підставі направлення начальника УДАБІ в Івано-Франківській області від 07.02.2019 та листа головного управління нацполіції в Івано-Франківській області №1548/108/46/02-2019 від 29.01.2019. За наслідками перевірки складено акт №84/1009/m.6/2019 від 20.02.2019, де за результатами проведення заходу державного нагляду (контролю) встановлено порушення п.3 ч.1. ст. 34 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності . В графі опис фактичних обставин та відповідних доказів (письмових, речових, електронних або інших), що підтверджують наявність порушення вимог законодавства зазначено з виходом на об`єкт перевірки встановлено, що проводяться будівельні роботи без дозвільних документів, факт виконання будівельних робіт після анулювання дозволу про початок виконання будівельних робіт на підставі рішення головного інспектора будівельного нагляду від 07.08.2018 №72 свідчить фотофіксація здійснена під час позапланових перевірок від 26.12.2018 та від 11.02.2019, встановлено збільшення висоти цегляної кладки стін по всьому параметру об`єкта . У графі опис негативних наслідків, що настали в результаті порушення вимог законодавства (за наявності) вказано: руйнування пам`ятки архітектури національного значення . 20.02.2019 головними інспекторами будівельного нагляду інспекційного відділу Державної архітектурно-будівельної інспекції України Пташником Н.Р., Шимонівським А.В. та Мельник М.Я., складено припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт а саме: зупинити будівельні роботи на об`єкті, зареєструвати дозвіл про початок виконання будівельних робіт та усунути правопорушення в термін до 2 місяців. 01.03.2019 головним інспектором будівельного нагляду Пташником Н.Р., розглянувши матеріали справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності: акт перевірки від 20.02.2019, протокол від 20.02.2019, припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 20.02.2019, винесено постанову за №5/1009/m.5/2019 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, якою ТзОВ Будівельну компанію Галицька визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абзацом 3 пунктом 3 частини 2 статті 2 Закону України Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та застосовано до ТзОВ Будівельна компанія Галицька штраф у розмірі 1728900,00 грн. Позивач вважає дії відповідача по винесенню припису від 20.02.2019 та постанови №5/1009/m.5/2019 від 01.03.2019 протиправними та такими, що порушують права і законні інтереси ТзОВ Будівельна компанія Галицька і підлягають скасуванню. Позивач свою правову позицію обґрунтовує тим, що фактично з IV кварталу 2018 будівельні роботи на об`єкті Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня м. Івано-Франківськ, вул. Новгородська, 28 не проводилися. Будь-які роботи, що подекуди здійснювалися, не були жодним чином зв`язані з процесом будівництва, проте були необхідним для збереження пам`ятки архітектури та запобігання її руйнації, зокрема: розчистка території будівельного майданчика від будівельного сміття, перескладування будівельних матеріалів та інструментів, інвентаря, прибирання снігу в зимовий період. Позивачем в письмовому порядку повідомлялось ДАБІ про здійснення робіт по збереженню та недопущенню руйнуванню пам`ятки архітектури національного значення відповідно до охоронного договору, які не пов`язані з будівництвом. Актом перевірки №1150/1009/m.5/2018 від 20.12.2018 складеного, інспектором УДАБІ в Івано-Франківській області встановлено, зупинення виконання будівельних робіт на об`єкті будівництва; допущено на об`єкт посадових осіб управління з метою встановлення відсутності виконання будівельних робіт. Щодо посилання інспекторів у акті перевірки на фотофіксацію здійснену під час позапланових перевірок від 26.12.2018 та від 11.02.2019, як доказ здійснення позивачем будівельних робіт (збільшення висоти цегляної кладки стін по всьому параметру об`єкта), позивач зазначив, що дата фотофіксації 26.12.2018, що вказана в акті перевірки та протоколі, не відповідає даті фіксування порушень, що повинно здійснюватися в період проведення заходу державного контролю - тобто, з 07 по 20.02.2019. Посилання інспекторів на фотофіксацію від 26.12.2018 суперечить вимогам підпункту 11 пункту 11 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою КМУ від 23.05.2011 №553 та п.10 ч.3 статті 41 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності . Фотофіксації від 26.12.2018 та від 11.02.2019 здійснювалася інспекторами з вулиці без виходу на об`єкт будівництва, що є порушенням п.9 Порядку №553 від 23.05.2011. Враховуючи наведене на переконання позивача, здійснена інспекторами фотофіксація не може бути доказом проведення будівельних робіт, а відповідно і висновок про збільшення висоти цегляної кладки стін та проведення будівельних робіт є необґрунтованим, а отже оскаржувана постанова від 01.03.2019 №5/1009/m.5/2019 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності є протипраною та підлягає скасуванню. Оскільки порушення, на підставі якого винесено оскаржуваний припис від 20.02.2019, не мало місця, такий припис є протиправним та підлягає скасуванню.

02.04.2019 на адресу суду від позивача надійшла заява про зупинення провадження у справі №300/543/19 до вирішення пов`язаної з нею справи №300/454/19 (а.с.43).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.04.2019 зупинено провадження у адміністративній справі №300/543/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Галицька до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 20.02.2019 та постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 01.03.2019 до набрання законної сили судовим рішенням у адміністративній справі №300/454/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Галицька до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними, скасування рішення №72 від 07.08.2018, наказу, яким анульовано дозвіл на виконання будівельних робіт №IУ 113180611203 від 02.03.2018 та зобов`язання до вчинення дій (а.с.53-55).

31.05.2019 на адресу суду від позивача надійшла заява про збільшення позовних вимог згідно якої позивач просить визнати протиправною і скасувати постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 24.05.2019 №23/1009/m.5/2019. Вказана заява обґрунтована тим, що 08.05.2019 головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Державної архітектурно-будівельної інспекції України Шимонівським А.В. директору ТзОВ БК Галицька Борису Б.Б., вручено направлення про проведення планового (позапланового) заходу №208/1009/m.7/2019 для здійснення позапланової перевірки на реконструкцію приміщення солодового цеху пивзаводу по вул. Новгородська, 28 м. Івано-Франківськ Івано-Франківської області щодо дотримання суб`єктом містобудування ТзОВ БК Галицька вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності. За результатами проведеного планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності складено акт №208/1009/m.6/2019 від 10.05.2019 та протокол про адміністративне правопорушення у сфері містобудівної діяльності б/н від 10.05.2019. 24.05.2019 представнику ТзОВ БК Галицька , згідно довіреності вручено постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №23/1009/m.5/2019 від 24.05.2019 про накладення штрафу у розмірі 96050 грн. Підставою для винесення такої постанови, інспектор зазначив Акт №84/1009/m.6/2019 від 20.02.2019 та припис від 20.02.2019. Згідно тверджень позивача вказана постанова про накладення штрафу у розмірі 96050 грн., винесена за не виконання позивачем припису від 20.02.2019, який є предметом оскарження у справі №300/543/19, то і вимоги про скасування постанови про накладення штрафу у розмірі 96050 грн., є збільшенням розміру позовних вимог, оскільки такі виходять з одних і тих самих підстав, стосуються одного і того самого предмету спору. Позивач вважає постанову №23/1009/m.5/2019 від 24.05.2019 неправомірною і такою, що підлягає скасуванню з огляду на те, що ні в акті від 10.05.2019 №208/1009/m.6/2019 ні в протоколі про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 10.05.2019, жодним чином не встановлено та не підтверджено жодними доказами, те що саме ТзОВ БК Галицька чи працівниками товариства чи будь-якими іншими особами за договором з товариством здійснювали будь-які роботи на об`єкті будівництва Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня м. Івано-Франківськ, вул. Новгородська, 28 , тобто при проведенні перевірки та складанні акту і протоколу, ні осіб, які начебто виконують такі роботи, ні характеру та підстави проведення таких робіт - не встановлювалося. Про не здійснення будівельних робіт, позивачем належним чином повідомлялося Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області, як письмово повідомленнями від 01.05.2019 №01/05-19/1, від 07.05.2019 №02/05-19/1 так і безпосередньо головного інспектора Шимонівського А.В., про що зроблено відмітку 08.05.2019 на направленні для проведення (позапланового) заходу від 07.05.2019 №208/1009/m.7/2019. Позивачем звернуто увагу на те, що направлення для проведення позапланового заходу перевірки від 07.05.2019 №208/1009/m.7/2019 стосується головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Шимонівського А.В. Про те, акт від 10.05.2019 №208/1009/m.6/2019 складений з порушенням вимог пункту 15 порядку №553, а саме безпідставно ТОВ Будівельна компанія Галицька зазначено як замовника, не встановлено осіб, які виконують роботи, на об`єкті будівництва, акт не підписаний головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Шимонівським А.В., який проводив перевірку. Натомість підписаний головним інспектором Бицкало В.В., який не відображений у направленні від 07.05.2019 і фактично не здійснював перевірки і на переконання позивача не мав права здійснювати жодних заходів контролю та підписувати будь-які документи в силу абз.2 ч.5 ст.7 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності . Зважаючи на те, що ТзОВ БК Галицька не виконує жодних робіт і не є замовником таких робіт на об`єкті будівництва Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня м. Івано-Франківськ, вул. Новгородська, 28 , не являється власником даного об`єкту, відповідно і не являється суб`єктом містобудування, а тому не може бути притягнуте до відповідальності як суб`єкт містобудування (а.с.60-65).

Враховуючи те, що позивачем заява про збільшення позовних вимог від 31.05.2019 подана в строк, встановлений частиною 1 статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України, однак після постановлення ухвали суду про зупинення провадження у даній адміністративній справі, судом після поновлення провадження у справі в підготовчому засіданні така заява прийнята до розгляду.

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, відповідно до якого представник відповідача щодо заявлених позовних вимог заперечила. Зазначає, що замовником на виконання будівельних робіт Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня м. Івано-Франківськ, вул. Новгородська, 28 , є ТзОВ БК Галицька та будівельні роботи виконувалися на підставі дозволу від 02.03.2018 №ІУ113180611203. На підставі листа Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради від 25.04.2018 №74/31.1-15/16в видано направлення для проведення планового (позапланового) заходу від 26.04.2018 №274/1009/m.7/2018. У відповідності до ст. 41 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності та згідно з Порядком №553 у період з 26.04.2018 по 11.05.2018 проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт ТзОВ БК Галицька , за адресою: вул.. Новгородська, 28, м. Івано-Франківськ. За результатами проведеної перевірки встановлено: - будівельні роботи на об`єкті Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня м. Івано-Франківськ, вул. Новгородська, 28 , ведуться з відхиленнями від проектної документації, а саме: демонтовано фундаменти та стіни в осях 2-4 А-Д та зведено нові фундаменти та стіни на висоті 5,00 м., хоча по проекту дані роботи не передбачено, проектом передбачено частковий демонтаж фундаментів стін, з підсиленням існуючих конструкцій, також порушено автентичність стосовно влаштування півкруглих вікон першого поверху, по проекту цегляні перемички, а по факту бетонні, чим порушено ч.1 ст.31 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності , відповідно до норм якої проектна документація на будівництво об`єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджується замовником, а також порушено абз.1 ст.9 Закону України Про архітектурну діяльність а саме - будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об`єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом. Рішенням головного інспектора будівельного нагляду від 07.08.2018 №72, анульований дозвіл на виконання будівельних робіт від 02.03.2018 №ІУ 113180611203 Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня м. Івано-Франківськ, вул. Новгородська, 28 , про що листом Держархбудінспекції від 08.08.2018 №40-301-10/5536-18 повідомлено ТОВ БК Галицька та Управління ДАБІ в івано-Франківській області. Щодо підстав та здійснення заходу державного архітектурно-будівельного контролю за наслідками яких винесено оскаржувані припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 20.02.2019 та постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 01.03.2019 №5/1009/m.5/2019 зазначила, що на підставі листа Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області від 29.01.2019 №1548/108/46/02-2019 видано наказ про проведення позапланового заходу від 07.02.2019 №84-П/1009/1.5/2019 та направлення для проведення планового (позапланового) заходу від 07.02.2019 №84/1009/m.7/2019 для здійснення позапланової перевірки реконструкції приміщення солодового цеху пивзаводу по вул.. Новгородській, 28 в м. Івано-Франківську щодо дотримання суб`єктом містобудування ТОВ БК Галицька вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил. В ході проведення перевірки встановлено, що проводяться будівельні роботи без дозвільних документів. Факт виконання будівельних робіт після анулювання дозволу про початок виконання будівельних робіт на підставі рішення головного інспектора будівельного нагляду від 07.08.2018 №72 свідчить фотофіксація здійснена під час позапланових перевірок від 26.12.2018 та від 11.02.2019, зокрема встановлено збільшення висоти цегляної кладки стін по всьому параметру об`єкта. За результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності складено акт від 20.02.2019, протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 20.02.2019 та припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 20.02.2019, які направлені на адресу керівника ТзОВ БК Галицька поштовою кореспонденцією з повідомленням про вручення. Зважаючи на наведене вважає, що при прийнятті оскаржуваних постанови №5/1009/m.5/2019 від 01.03.2019 та припису від 20.02.2019 відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Просила у задоволенні позову відмовити (а.с.97-104).

Також представником відповідача 20.06.2019, на адресу суду подано письмове заперечення проти заяви позивача про збільшення позовних вимог (а.с. 105-114), яке обгрунтоване тим, що згідно наказу від 18.04.2019 №193-П/1009/1.5/2019 видано направлення для проведення планового (позапланового) заходу від 18.04.2019 №193/1009/m.7/2019, згідно вказаного направлення перевірку доручено проводити головним інспекторам будівельного нагляду: Шимонівському А.В. та Бицкало В.В. У зв`язку із виробничою необхідністю термін позапланової перевірки продовжено на два дні згідно наказу від 07.05.2019 №208-П/1009/1.5/2019 та відповідно направлення для проведення планового (позапланового) заходу від 07.05.2019 №208/1009/m.7/2019 щодо виконання вимог приписів. З врахуванням наведеного представник позивача вказала, що ГІБН Бицкало В.В. також уповноважений на проведення позапланової перевірки. З приводу не підписання примірників матеріалів перевірки, які направлені ТзОВ БК Галицька , зазначила, що примірники, які знаходяться в Управлінні підписані головними інспекторами будівельного нагляду, а не підписання примірників, які направлено замовнику, не можуть спростовувати наявність порушення. Також вказала на те, що не відповідають дійсності ті обставини, що власником майна щодо якого здійснюється перевірка є ОСОБА_1 а не ТзОВ БК Галицька .

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.02.2020 поновлено провадження в адміністративній справі № 300/543/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Галицька до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу та припису (а.с.140).

03.08.2020 позивачем на адресу суду подано відповідь на заперечення ДАБІ України проти заяви про збільшення позовних вимог (а.с.173-179). У відповіді на заперечення, позивач зазначив, що текст поданого представником відповідача заперечення зводиться здебільшого до викладення обставин даної справи та справ, що вже вирішені і рішення по яких вже вступили в законну силу, а також цитування норм законодавства, що регламентують повноваження ДАБІ України щодо проведення державного архітектурно-будівельного контролю. Щодо посилання представника відповідача на факт анулювання дозволу на виконання будівельних робіт від 02.03.2018 №ІУ 113180611203, зазначив, що неправомірність скасування ДАБІ вказаного дозволу доведена і встановлена судом у справі №300/454/19, рішення у якій набрало законної сили, реєстрацію такого дозволу поновлено у встановленому законом порядку, що підтверджується інформацією з реєстру дозвільних документів на здійснення будівельних робіт на веб-сайті ДАБІ України а тому, всі дії та рішення, які прийняті у зв`язку з анулюванням дозволу на виконання будівельних робіт, не відповідають законодавству та відсутні підстави для притягнення позивача до відповідальності. Зазначив, що про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт позивач дізнався після отримання Акту від 20.02.2019. Дані обставини досліджені судом у справі №300/454/19 в ухвалі від 26.06.2019. Щодо посилання представника відповідача на фотофіксацію як доказ виконання позивачем будівельних робіт, зазначив, що дата фото фіксації 26.12.2018, що вказана в протоколі, акті перевірки не відповідає даті фіксування порушень, що повинно здійснюватись в період проведення заходу державного контролю - тобто, з 07 по 20.02.2019. Дата фотофіксації від 26.12.2018 не підпадає під жодну з перевірок, що здійснювалися відповідачем зокрема: з 26.04.2018 по 11.05.2018, з 07.12.2018 по 20.12.2018, з 07.02.2019 по 20.02.2019 з огляду на що така фотофіксація здійснювалась інспекторами з вулиці без виходу на об`єкт будівництва та без присутності представника замовника будівництва, що на переконання позивача є порушенням Порядку №553. Позивач вважає, що оскільки, товариство притягнуто до відповідальності через здійснення будівельних робіт без дозвільних документів, однак в матеріалах справи відсутні будь-які докази, отримані відповідно до вимог діючого законодавства України, про здійснення ТзОВ БК Галицька будівельних робіт в період анулювання дозволу, відсутні докази збільшення, в цей період, висоти цегляної кладки стін по всьому параметру об`єкта, то припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 20.02.2019, постанова від 01.03.2019 №5/1009/m.5/2019 та постанова від 24.05.2019 №23/1009/m.5/2019 є необґрунтованими та підлягають скасуванню. Щодо повноважень головного інспектора В.В. Бицкала на проведення перевірки, за наслідками якої винесено оскаржувану постанову від 24.05.2019, позивач зазначив, що акт перевірки не містить жодного посилання на попередньо видане направлення №193/1009/m.7/2019 від 18.04.2019 яким уповноважено В.В.Бицкала на проведення перевірки а містить посилання на видане нове направлення для проведення планового (позапланового) заходу від 07.05.2019 №208/1009/m.7/2019 на головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Шимонівського А.В. В свою чергу, протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 10.05.2019 на підставі якого було винесено оскаржувану постанову про накладення штрафу, взагалі не містить підпису головного інспектора Шимонівського А.В., який був уповноважений на проведення перевірки натомість містить підпис головного інспектора В.В.Бицкала який враховуючи видане направлення на проведення перевірки від 07.05.2019 не має жодного відношення до перевірки, на підставі якої складено акт, протокол та винесено постанову про накладення штрафу. Також позивач покликається на Висновок експерта КНДІСЕ при Міністерстві юстиції України за результатами проведеної судової будівельно-технічної експертизи від 19.11.2019 №799, яким встановлено що виконані будівельні роботи по об`єкту Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня станом на день проведення обстеження відповідають проектній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва.

20.08.2020 на адресу суду від відповідача надійшли письмові пояснення (а.с.207-209), згідно яких зазначено, що Держархбудінспекцією та Управлінням супровідним листом від 21.08.2018 направлено лист Держархбудінсекції щодо анулювання дозволу на виконання будівельних робіт та відповідно отримано ТОВ БК Галицька 22.08.2018, що підтверджується відміткою в поштовому повідомленні про вручення. Заважаючи на наведене з позиції відповідача, позивач продовжував виконання будівельних робіт за відсутності дозвільних документів. З приводу процедури проведення позапланового заходу та фотофіксації складеної за її наслідком, то такі спростовано відповідачем у відзиві на позовну заяву.

08.09.2020 представником відповідача на електронну адресу суду надіслано клопотання про зупинення провадження у справі (а.с.220-224).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.09.2020 клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі повернуто без розгляду (а.с.228-229).

Ухвалою суду від 10.09.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.

28.09.2020 представником відповідача на електронну адресу суду надіслано клопотання про зупинення провадження у справі №300/543/19 до завершення ліквідаційної процедури Державної архітектурно-будівельної інспекції України та встановлення її правонаступника (а.с.238-241).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.09.2020 у задоволенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі №300/543/19 відмовлено (а.с.246-248).

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у заявах по суті справи (а.с.5-7,а.с.60-65,173-179) та надав аналогічні за їх змістом пояснення. Просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином.

Відповідно до частини 1 статті 205 КАС України, неявка в судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Враховуючи наявність у матеріалах справи відзиву на позовну заяву (а.с.97-104) заперечення (а.с.105-114) та пояснень (а.с.207-209) на переконання суду неявка представника відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані суду письмові докази, судом встановлено наступне.

02.03.2018 Державною архітектурно-будівельною інспекцією України ТзОВ Будівельна компанія Галицька як замовнику, та ПП Західконтинент як генеральному підряднику, видано дозвіл № ІУ 113180611203 на виконання будівельних робіт Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня , м.Івано-Франківськ, вул.Новгородська 28 (а.с.9).

З 07.02.2019 по 20.02.2019 головними інспекторами будівельного нагляду інспекційного відділу Державної архітектурно-будівельної інспекції України Пташником Н.Р., Шимонівським А.В. та Мельник М.Я., на підставі наказу про проведення позапланового заходу від 07.02.2019 №84-П та направлення від 07.02.2019 №84 та листа головного управління нацполіції в Івано-Франківській області №1548/108/46/02-2019 від 29.01.2019, проведено позапланову перевірку дотримання суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил на об`єкті Заклад виготовлення та споживання пива Станіславська Броварня по вул. Новгородська, 28 в м. Івано-Франківську , за наслідком якої складено акт перевірки №84/1009/m.6/2019 від 20.02.2019 (а.с.10-17).

Відповідно до вказаного акту в ході перевірки виявлено порушення п.3 ч.1 ст.34 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності - з виходом на об`єкт перевірки встановлено, що проводяться будівельні роботи без дозвільних документів. Факт виконання будівельних робіт після анулювання дозволу про початок виконання будівельних робіт на підставі рішення головного інспектора будівельного нагляду від 07.08.2018 №72, свідчить фотофіксація, здійснена під час позапланових перевірок від 26.12.2018 та від 11.02.2019, встановлено збільшення висоти цегляної кладки стін по всьому параметру об`єкта.

За результатами зазначеної перевірки винесено припис від 20.02.2019 та прийнято постанову №5/1009/m.5/2019 від 01.03.2019 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, якою ТзОВ Будівельна компанія Галицька визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абзацом 3 пукту 3 частини 2 статті 2 Закону України Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та накладено штраф у сумі 1728900,00 грн. (а.с.23).

Також, 08.05.2019 по 10.05.2019 головними інспекторами будівельного нагляду інспекційного відділу Державної архітектурно-будівельної інспекції України Бицкало В.В., Шимонівським А.В., на підставі наказу про проведення позапланового заходу від 07.05.2019 №208-П та направлення від 07.05.2019 №208/1009/м.7/2019, проведено позапланову перевірку дотримання суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил на об`єкті Заклад виготовлення та споживання пива Станіславська Броварня по вул. Новгородська, 28 в м. Івано-Франківську , за наслідком якої складено акт перевірки №208/1009/m.6/2019 від 10.05.2019 (а.с.70-84).

Відповідно до вказаного акту в ході перевірки виявлено порушення підпункту б пункту 3 частини 3 статті 41 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності , підпункту 3 пункту 11 та абзацу 4 пункту 14 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою КМУ №553 від 23.05.2011, а саме: суб`єктом містобудування не виконано вимоги припису від 20.02.2019, щодо зупинення підготовчих та будівельних робіт, будівельні роботи продовжуються, на час останньої позапланової перевірки (акт №84/1009/м.6/2019 від 20.02.2019) було виконано в повному об`ємі цегляну кладку по усьому контуру будівлі. Проте станом на час проведення перевірки виконання вимог припису зафіксовано влаштування дерев`яного каркасу накриття солодового цеху, даний факт свідчить про продовження виконання будівельних робіт, за адресою: вул. Новгородська, 28, в м. Івано-Франківськ Івано-Франківська область.

За результатами зазначеної перевірки складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 10.05.2019 та прийнято постанову №23/1009/m.5/2019 від 24.05.2019 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, якою ТзОВ Будівельна компанія Галицька визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абзацом 3 пукту 1 частини 6 статті 2 Закону України Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та накладено штраф у сумі 96050,00 грн. (а.с. 66-67).

Позивач, вважаючи припис від 20.02.2019 постанову №5/1009/m.5/2019 від 01.03.2019 та постанову №23/1009/m.5/2019 від 24.05.2019 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності протиправними, звернувся з цим позовом до суду.

Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлює Закон України Про регулювання містобудівної діяльності , який спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Відповідно до частини 1 статті 41 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності , державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В свою чергу, процедура здійснення заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт, встановлена Порядком здійснення архітектурно-будівельного контролю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553 (надалі - Порядок № 553).

Пунктом 2 Порядку № 553 встановлено, що державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за дотриманням: 1) вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об`єктів містобудування, технічних умов, інших нормативних документів під час виконання підготовчих і будівельних робіт, архітектурних, інженерно-технічних і конструктивних рішень, застосування будівельної продукції; 2) порядку здійснення авторського і технічного нагляду, ведення загального та (або) спеціальних журналів обліку виконання робіт, виконавчої документації, складення актів на виконані будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи; 3) інших вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, правилами та проектною документацією, щодо створення об`єкта будівництва.

Відповідно до пункту 5 Порядку №553 здійснення архітектурно-будівельного контролю, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Згідно з пунктом 7 Порядку №553, підставами для проведення позапланової перевірки є: - подання суб`єктом містобудування письмової заяви про проведення перевірки об`єкта будівництва або будівельної продукції за його бажанням; - необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об`єкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів; - виявлення факту самочинного будівництва об`єкта; - перевірка виконання суб`єктом містобудівної діяльності вимог приписів органів державного архітектурно-будівельного контролю; - вимога головного інспектора будівельного нагляду Держархбудінспекції щодо проведення перевірки за наявності підстав, встановлених законом; - звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб`єктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; - вимога правоохоронних органів про проведення перевірки.

Як встановлено судом, на підставі листа головного управління нацполіції в Івано-Франківській області №1548/108/46/02-2019 від 29.01.2019 видано наказу про проведення позапланового заходу від 07.02.2019 №84-П та направлення від 07.02.2019 №84 для здійснення позапланової перевірки на об`єкті Заклад виготовлення та споживання пива Станіславська Броварня по вул. Новгородська, 28 в м.Івано-Франківську, щодо дотримання суб`єктом містобудування ТзОВ Будівельна компанія Галицька вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил.

Згідно пункту 11 Порядку №553, посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час проведення перевірки мають право: 1) безперешкодного доступу до місць будівництва об`єктів та до об`єктів, що підлягають обов`язковому обстеженню; 2) складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону; 3) у разі виявлення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, містобудівних умов та обмежень, затвердженого проекту або будівельного паспорта забудови земельної ділянки видавати обов`язкові для виконання приписи щодо: усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил; зупинення підготовчих та будівельних робіт. Підготовчі та будівельні роботи, які не відповідають вимогам законодавства, будівельним нормам, стандартам і правилам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без набуття права на їх виконання, підлягають зупиненню до усунення порушень законодавства у сфері містобудівної діяльності; 4) проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації; 5) проводити перевірку відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об`єктів, вимогам стандартів, норм і правил згідно із законодавством; 7) залучати до проведення перевірок представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, експертних та громадських організацій (за погодженням з їх керівниками), фахівців галузевих науково-дослідних та науково-технічних організацій; 8) одержувати в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для здійснення державного архітектурно-будівельного контролю. Забороняється витребовувати у суб`єктів містобудування інформацію та документи податкової, фінансової звітності, щодо оплати праці, руху коштів та інші, не пов`язані із здійсненням державного архітектурно-будівельного контролю; 9) вимагати у випадках, визначених законодавством, вибіркового розкриття окремих конструктивних елементів будинків і споруд, проведення зйомки і замірів, додаткових лабораторних та інших випробувань будівельних матеріалів, виробів і конструкцій; 10) забороняти за вмотивованим письмовим рішенням експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, не прийнятих в експлуатацію; 11) здійснювати фіксування процесу проведення перевірки з використанням фото, аудіо - та відеотехніки. Посадовим особам органу державного архітектурно-будівельного контролю забороняється вимагати інформацію та документи, не пов`язані із здійсненням державного архітектурно-будівельного контролю.

Відповідно до пункту 12 Порядку №553, посадові особи органу державного архітектурно-будівельного контролю під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю зобов`язані: у повному обсязі, об`єктивно та неупереджено здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль у межах повноважень, передбачених законодавством; дотримуватися ділової етики у взаємовідносинах із суб`єктами господарювання та фізичними особами; ознайомлювати суб`єкта містобудування чи уповноважену ним особу з результатами державного архітектурно-будівельного контролю, зокрема за допомогою електронного кабінету, у строки, передбачені законодавством; за письмовим зверненням суб`єкта містобудування надавати консультативну допомогу у здійсненні державного архітектурно-будівельного контролю, зокрема за допомогою електронного кабінету; надсилати повідомлення про проведення планової перевірки суб`єкту містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, рекомендованим листом та/або за допомогою електронного поштового зв`язку, зокрема електронного кабінету, або вручати особисто під розписку керівнику суб`єкта містобудування чи його уповноваженій особі із зазначенням дати початку та дати закінчення перевірки не пізніше ніж за десять днів до її початку; розміщувати на офіційному веб-сайті органу державного архітектурно-будівельного контролю інформацію про проведення позапланової перевірки в день її початку. У разі відмови суб`єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, у допуску посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю до проведення перевірки, відмови суб`єкта містобудування в наданні документів, необхідних для здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю, відсутності суб`єкта містобудування, якому у визначений цим Порядком строк було надіслано повідомлення про проведення перевірки, або його уповноваженої особи (за довіреністю) на об`єкті під час перевірки складається відповідний акт.

Згідно з пунктом 16 Порядку №553 за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком.

Пунктом 17 Порядку №553 передбачено, що у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, крім акта перевірки, складається протокол, видається припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил або припис про зупинення підготовчих та/або будівельних робіт. У приписі обов`язково встановлюється строк для усунення виявлених порушень згідно з додатком.

В даному випадку, за результатами проведення в період з 07.02.2019 по 20.02.2019 позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, головними інспекторами будівельного нагляду інспекційного відділу Пташник Н.Р., Шимонівським А.В., Мельник М.Я. 20.02.2019 складено акт №84/1009/m.6/2019 в якому зафіксовано таке порушення як: проведення будівельних робіт без дозвільних документів. Факт виконання будівельних робіт після анулювання дозволу про початок виконання будівельних робіт на підставі рішення головного інспектора будівельного нагляду від 07.08.2018 №72, свідчить фотофіксація, здійснена під час позапланових перевірок від 26.12.2018 та від 11.02.2019, встановлено збільшення висоти цегляної кладки стін по всьому параметру об`єкта (а.с. 10-17).

Щодо виявлених головними інспекторами будівельного нагляду інспекційного відділу порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: виконання будівельних робіт після анулювання дозволу про початок виконання будівельних робіт на підставі рішення головного інспектора будівельного нагляду від 07.08.2018 №72, за наявності яких прийнято оскаржувані припис від 20.02.2019 та постанову №5/1009/m.5/2019 від 01.03.2019, то суд вказує на таке.

Відповідно до частини 1 статті 34 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності замовник має право виконувати будівельні роботи після, зокрема, видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України Про оцінку впливу на довкілля .

Зазначені у частині першій цієї статті документи, що надають право на виконання будівельних робіт, є чинними до завершення будівництва (ч.2 ст.34 Закону).

Судом встановлено, що 02.03.2018 Державною архітектурно-будівельною інспекцією України ТОВ Будівельна компанія Галицька як замовнику, та ПП Західконтинент як генеральному підряднику, видано дозвіл №ІУ 113180611203 на виконання будівельних робіт Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня , м.Івано-Франківськ, вул.Новгородська 28 (а.с.9).

На підставі листа Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-франківської міської ради від 25.04.2018 №74/31.1-15/16в наказу про проведення позапланового заходу від 26.04.2018 та направлення від 26.04.2018 в період з 26.04.2018 по 11.05.2018 посадовими особами Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області, проведено позапланову перевірку дотримання суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил на об`єкті Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня , м.Івано-Франківськ, вул.Новгородська 28 , за наслідком якої складено акт перевірки № 274/1009/m.7/2018.

Відповідно до вказаного акту в ході перевірки виявлено порушення ч.1 ст.31 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності - будівельні роботи на об`єкті ведуться з відхиленням від проектної документації, а саме:

- демонтовано фундаменти та стіни в осях 2-4 , А-Д та зведено нові фундаменти та стіни на висоті 5.00 м., хоча по проекту дані роботи не передбачені, проектом передбачено частковий демонтаж фундаментів та стін, з підсиленням існуючих конструкцій;

- порушено автентичність стосовно влаштування півкруглих вікон першого поверху, по проекту цегляні перемички, а по факту бетонні.

Також виявлено порушення абз.2 ст.11 Закону України Про архітектурну діяльність - на об`єкті не ведеться технічний нагляд.

За результатами зазначеної перевірки винесено припис від 11.05.2018 та прийнято постанову №5/1009/m.5/2018 від 18.05.2018 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29.08.18 у справі №809/738/18 за позовом ТзОВ Будівельна компанія Галицька до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області Мусіловського І.М., що набрало законної сили, крім іншого визнано протиправним і скасовано припис Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 11.05.2018 про зупинення підготовчих та будівельних робіт на об`єкті Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня м.Івано-Франківськ по вул.Новгородська, 28, а також визнано протиправною і скасовано постанову Державної архітектурно-будівельної інспекції України за №5/1009/m.5/2018 від 18.05.2018 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Судом встановлено, що 07.08.2018 рішенням Державної архітектурно-будівельної інспекції України №72 Про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт , на підставі п.3 ч.6 ст.37 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності , анульовано Дозвіл №ІУ 113180611203 від 02.03.2018 на виконання будівельних робіт Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня , Замовник - Товариство з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Галицька .

Підставою для прийняття рішення №72 Про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт від 07.08.2018 стали порушення відображені у акті перевірки №274/1009/m.7/2018.

Позивач дізнавшись про прийняття Державною архітектурно-будівельною інспекцією України рішення №72 про анулювання Дозволу №ІУ 113180611203 від 02.03.2018 на виконання будівельних робіт Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня , звернувся з позовом до суду.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.08.2019 у справі №300/454/19 адміністративний позов ТзОВ Будівельна компанія Галицька до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними, скасування рішення №72 від 07.08.2018, наказу, якими анульовано дозвіл на виконання будівельних робіт № ІУ 113180611203 від 02.03.2018 та зобов`язання до вчинення дій задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Державної архітектурно-будівельної інспекції України про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт №72 від 07.08.2018. Визнано протиправним та скасовано наказ Державної архітектурно-будівельної інспекції України про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт №72-Д від 07.08.2018. Зобов`язано Державну архітектурно-будівельну інспекцію України поновити реєстрацію Дозволу на виконання будівельних робіт №ІУ 113180611203 від 02.03.2018 шляхом відновлення відповідного запису в єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.

Вказане рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду у справі №300/454/19, 24.09.2019 набрало законної сили.

Відповідно до частини 4 статті 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Так, рішенням суду в адміністративній справі №300/454/19 встановлено, що наведений інспекторами у акті перевірки №274/1009/m.7/2018 факт демонтажу фундаментів та стіни в осях 2-4 , А-Д та зведення нових фундаментів та стіни на висоті 5.00 м., узгоджується із положеннями п.п. 2.5.2. та 2.5.3. тому 4 проектної документації - Робочий проект реставрації. Архітектурні рішення. Пояснювальна записка. Графічна частина , оскільки такі роботи передбачені у формі архітектурного рішення - перекладка гостро аварійних частин стін та укріплення решти існуючих стін , а також у формі конструктивних рішень - укріплення фундаментів та влаштування нових фундаментів в приміщеннях 0-13-0-20 в осях 1-2 , А-Д . Стосовно порушення автентичності влаштування перемичок півкруглих вікон з бетону, а не з цегли, судом встановлено, що з врахуванням гостроавірійного стану об`єкта реставрації, ТзОВ Будівельна компанія Галицька дотримано положення ДБН А.2.2-14:2016 в розумінні збереження його автентичності. Також судом встановлено ведення технічного нагляду проекту, що здійснювала ОСОБА_3 , згідно сертифікату АТ №004484.

Таким чином при розгляді адміністративної справи №300/454/19 відображені в акті перевірки №274/1009/m.7/2018 порушення на підставі яких Державною архітектурно-будівельною інспекцією України було прийнято рішення №72 про анулювання Дозволу №ІУ 113180611203 від 02.03.2018 на виконання будівельних робіт Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня не знайшли свого підтвердження і як наслідок рішення №72 і наказ №72-Д від 07.08.2018 визнано судом протиправними та скасовано і зобов`язано Державну архітектурно-будівельну інспекцією України поновити реєстрацію Дозволу на виконання будівельних робіт №ІУ 113180611203 від 02.03.2018 шляхом відновлення відповідного запису в єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.

Щодо тверджень представника відповідача наведених у відзиві на адміністративний позов, запереченнях та додаткових письмових поясненнях, про те, що ТзОВ Будівельна компанія Галицька Держархбудінспекцією та Управлінням супровідним листом від 21.08.2018 №1009/1.18/950 вих, повідомлено про анулювання Дозволу №ІУ 113180611203 від 02.03.2018 на виконання будівельних робіт Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня та отримано ТзОВ Будівельна компанія Галицька 22.08.2018, на підтвердження чого надано копію рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №76018 46041116, суд зазначає наступне.

Згідно долученого до матеріалів справи рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №76018 46041116 (зворот а.с.213) таке поштове відправлення одержано 22.08.2018

ОСОБА_5 У відповідності до довідки ТзОВ БК Галицька від 13.06.2019 №13/06-19/1 та звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування ТОВ БК Галицька за серпень 2018 року, ОСОБА_5 в ТОВ БК Галицька не працював.

Вказана обставина встановлена судовим рішенням у справі №300/454/19 (ухвала від 26.06.2019), яке набрало законної сили.

Відповідно до частини 4 статті 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Відповідачем не спростовано вказані обставини та не надано будь-яких інших доказів на підтвердження отримання ТзОВ Будівельна компанія Галицька листа Держархбудінспекції від 08.08.2018 №40-301-10/5536-18 і листа УБАБІ в Івано-Франківській області від 21.08.2018 №1009/1.18/950вих, якими повідомлялось про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт від 02.03.2018 № IV 113180611203, та обізнаності позивача про прийняття такого рішення до проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності (акт №84/1009/m.6/2019 від 20.02.2019) в період з 07.02.2019 по 20.02.2019 а не після його проведення.

Щодо відображення у акті №84/1009/m.6/2019 від 20.02.2019 в графі опис фактичних обставин та відповідних доказів (письмових, речових, електронних або інших), що підтверджують наявність порушення вимог законодавства на фотофіксацію здійснену під час позапланових перевірок від 26.12.2018 та від 11.02.2019, як доказ виконання будівельних робіт зокрема збільшення висоти цегляної кладки стін по всьому параметру об`єкта після анулювання дозволу на виконання будівельних робіт, суд зазначає наступне.

Згідно пункту 9 Положення №553, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб`єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об`єкт будівництва.

Відповідно до пункту 10 частини 3 статті 41 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності та пункту 11 Положення №553, посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право здійснювати фіксування процесу проведення перевірки з використанням фото-, аудіо- та відеотехніки.

Судом встановлено, що дата фотофіксації 26.12.2018, зазначена у акті перевірки не відповідає даті фіксування порушень, що у відповідності до пункту 10 частини 3 статті 41 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності та пункту 11 Положення №553, повинно здійснюватися під час проведення заходу державного контролю, тобто в період з 07.02 по 20.02.2019.

Крім того, згідно тверджень позивача зазначена у акті дата фотофіксації 26.12.2018, не підпадає під жодну з проведених Держархбідінспекцією перевірок на даному об`єкті будівництва, що проводились з 26.04.2018 по 11.05.2018, з 07.12.2018 по 20.12.2018, з 07.02.2019 по 20.02.2019. Відповідачем не спростовано вказаних тверджень позивача, не надано суду доказів зворотного.

З врахуванням наведеного суд погоджується з доводами позивача про те, що фотофіксація від 26.12.2018 здійснена інспекторами не безпосередньо під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю а тому не може бути належним доказом здійснення позивачем будівельних робіт а саме збільшення висоти цегляної кладки стін по всьому параметру об`єкта, в період анулювання дозволу на виконання будівельних робіт.

Також суд зазначає, що головними інспекторами будівельного нагляду інспекційного відділу під час проведення перевірки не встановлено та не зафіксовано в акті від 20.02.2019 факту виконання позивачем будівельних робіт на об`єкті будівництва станом на час її здійснення в період з 07.02 по 20.02.2019.

Враховуючи відсутність доказів обізнаності позивача про анулювання Державною архітектурно-будівельною інспекцією України дозволу на виконання будівельних робіт Реставрація та пристосування солодового цеху пивзаводу під заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня №ІУ113180611203 від 02.03.2018 рішенням від 07.08.2018 №72, до проведення позапланової перевірки з 07.02 по 20.02.2019, доказів фіксації здійснення будівельних робіт на об`єкті Заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня під час проведення позапланового заходу з 07.02 по 20.02.2019, встановлення судовим рішенням у справі №300/454/19, що набрало законної сили, обставин відсутності порушень, що стали підставою для прийняття Держархбудінспекцією рішення про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт №ІУ113180611203 від 02.03.2018, визнання протиправним та скасування рішення Держархбудінспекції про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт №72 від 07.08.2018, суд дійшов переконання, що зазначені в акті перевірки №84/1009/m.6/2019 від 20.02.2019, порушення не знайшли свого підтвердження в ході розгляду даної адміністративної справи.

Як наслідок припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 20.02.2019 та постанова №5/1009/m.5/2019 від 01.03.2019 про накладення штрафу підлягають до скасування.

Щодо вимоги позивача про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності за №23/1009/m.5/2019 від 24.05.2019 року, суд зазначає наступне.

З матеріалів справи судом встановлено, що наказом начальника управління ДАБІ у Івано-франківській області від 18.04.2019 № 193-П/1009/1.5/2019 відповідно до статті 41 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності , статті 7 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності , пункту 7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 року № 553, на виконання вимог припису ТОВ БК Галицька призначено позапланову перевірку на об`єкті будівництва реконструкція приміщення солодового цеху пивзаводу по вул. Новгородська, 28 м. Івано-Франківськ Івано-Франківської області .

Предмет перевірки: дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Відповідно до Направлення для проведення позапланового заходу від 18.04.2019 року №193/1009/m.7/2019, підписаного начальником управління ДАБІ у Івано-Франківській області для здійснення позапланової перевірки направлено головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Шимонівського Андрія Васильовича та головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Бицкала Василя Васильовича.

Строк дії направлення з 19.04 до 07.05.2019 року.

Наказом від 07.05.2019 року №208-П/1009/1.5/2019, у зв`язку з виробничою необхідністю продовжено позапланову перевірку на об`єкті будівництва об`єкті будівництва реконструкція приміщення солодового цеху пивзаводу по вул. Новгородська, 28 м. Івано-Франківськ Івано-Франківської області .

Відповідно до Направлення для проведення позапланового заходу від 07.05.2019 року №208/1009/m.7/2019, підписаного начальником управління ДАБІ у Івано-Франківській області для здійснення позапланової перевірки направлено головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Шимонівського Андрія Васильовича.

Строк дії направлення з 08.05. до 10.05.2019 року.

За результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на об`єкті будівництва Заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня по вул. Новгородська, 28 м. Івано-Франківську головним інспектором будівельного нагляду Шимонівським А.В. та головним інспектором будівельного нагляду Бицкало В.В. складено Акт від 10.05.2019 року №208/1009/m.6/2019 (далі також - Акт перевірки від 10.05.2019 року №208/1009/m.6/2019).

Згідно з відомостями на останній сторінці Акту перевірки від 10.05.2019 року №208/1009/m.6/2019, такий підписаний головним інспектором будівельного нагляду Бицкалом В.В. та не містить підпису про його підписання головним інспектором будівельного нагляду Шимонівським А.В. як особи яка згідно наведеного вище направлення від 07.05.2019 року №208/1009/m.7/2019 направлялась для проведення такого позапланового заходу.

Згідно відмітки на останній сторінці Акту перевірки від 10.05.2019 року №208/1009/m.6/2019, керівник ТОВ БК Галицька від підписання та отримання акту відмовився, примірник цього Акту надіслано поштою: ВПЗ 18, м. Івано-Франківськ, номер поштового відправлення не зазначено (а.с.70-84).

Відповідно до статті 41 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності та Закону України Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Шимонівським Андрієм Васильовичем 10.05.2019 року складено стосовно ТзОВ Будівельна компанія Галицька Протокол Б/Н про правопорушення у сфері містобудівної діяльності (далі також - Протокол від 10.05.2019 року), однак такий підписаний головним інспектором будівельного нагляду Бицкалом В.В. та не містить підпису про його підписання головним інспектором будівельного нагляду Шимонівським А.В. як особи яка згідно наведеного вище направлення від 07.05.2019 року №208/1009/m.7/2019 направлялась для проведення такого позапланового заходу та як зазначено у протоколі склала вказаний Протокол (а.с. 85-87).

Згідно змісту Протоколу від 10.05.2019 Б/Н Розгляд справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності відбудеться о 15 год. 00 хв. 24 травня 2019 року у приміщенні управління ДАБІ в Івано-Франківській області за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Франка 4 .

Відповідно до Протоколу Б/Н від 10.05.2019 року, на останній сторінці немає відмітки про підписання керівником юридичної особи, стосовно якої складено протокол чи відмови особи від підпису. Немає відмітки про те, що керівник ТзОВ БК Галицька від підписання та отримання відмовився і надіслання його примірника поштою.

Розглянувши матеріали справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності: Акт перевірки від 10.05.2019, Протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 10.05.2019 року, 24.05.2019 року головним інспектором будівельного нагляду Шимонівським Андрієм Васильовичем визнано ТзОВ Будівельну компанію Галицька винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абз. 3 п.1 ч.6 статті 2 Закону України Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності , складено Постанову №23/1009/m.5/2019 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності (далі також - Постанова №23/1009/m.5/2019 від 24.05.2019 року) та накладено штраф у сумі 96 050,00 грн.

Згідно з відомостями на останній сторінці Постанову №23/1009/m.5/2019 від 24.05.2019 року, примірник постанови одержано уповноваженою особою згідно довіреності від 22.05.2019 Іваночко Ю.А. 24.05.2019.

Відповідно до п.11 Порядку №553, посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час проведення перевірки мають право, зокрема: складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону.

Згідно п.п. 16-22 Порядку № 553, за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком.

У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, крім акта перевірки, складається протокол, видається припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил або припис про зупинення підготовчих та/або будівельних робіт (далі - припис).

Керівникові кожного суб`єкта містобудування, щодо якого складений акт перевірки, або його уповноваженій особі надається по одному примірнику такого акта. Один примірник акта перевірки залишається в органі державного архітектурно-будівельного контролю.

Акт перевірки підписується посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю, яка провела перевірку, та керівником суб`єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, або його уповноваженою особою, в останній день перевірки.

Завірена належним чином копія акта, складеного посадовими особами органу державного архітектурно-будівельного контролю за результатами проведеної на об`єкті будівництва перевірки, щодо невиконання приписів, виданих органом державного архітектурно-будівельного контролю генеральному підряднику (підряднику), стосовно порушень вимог нормативно-правових актів, будівельних норм та нормативних документів у сфері містобудівної діяльності, затверджених проектних рішень під час будівництва об`єктів та/або зупинення підготовчих та будівельних робіт надсилається до апарату Держархбудінспекції як органу ліцензування для прийняття відповідного рішення.

Протокол разом з усіма матеріалами перевірки протягом трьох днів після його складення подається посадовій особі органу державного архітектурно-будівельного контролю, до повноважень якої належить розгляд справ про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Якщо суб`єкт містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, не погоджується з актом перевірки, він підписує його із зауваженнями, які є невід`ємною частиною такого акта.

У разі відмови суб`єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, підписати акт перевірки та припису, посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю робить у акті відповідний запис.

У разі відмови суб`єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, від отримання акта та припису, вони надсилаються йому рекомендованим листом з повідомленням.

Постанова про накладення штрафу складається у трьох примірниках. Перший примірник постанови у триденний строк після її прийняття вручається під розписку суб`єкту містобудування (керівнику або уповноваженому представнику суб`єкта містобудування) або надсилається рекомендованим листом з повідомленням, про що робиться запис у справі. Два примірники залишаються в органі державного архітектурно-будівельного контролю, який наклав штраф.

З аналізу наведених норм законодавства вбачається, що акт перевірки повинен складатися лише за наслідками проведення такої перевірки суб`єкта містобудування підписаним посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю, яка провела перевірку, в останній день перевірки. В подальшому за умови виявлення порушень можуть виноситися припис протокол та постанова.

В даному випадку, як встановлено судом, акт перевірки №208/1009/m.6/2019 від 10.05.2019 складений за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на об`єкті: Заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня по вул.Новгородська ,28 в м. Івано-Франківську, не підписаний посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю, яка згідно направлення для проведення планового (позапланового) заходу направлялась для здійснення такої перевірки та провела таку перевірку, зокрема головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Шимонівським Андрієм Васильовичем. Натомість такий акт підписаний головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Бицкало В.В. який згідно наказу №208-П від 07.05.2019 та направлення про проведення планового (позапланового) заходу №208/1009/m.7/2019 від 07.05.2019 не направлявся для здійснення планової (позапланової) перевірки.

Аналогічно, як встановлено судом, складений Протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності Б/Н від 10.05.2019 за результатами позапланової перевірки, проведеної на об`єкті Заклад виготовлення та споживання пива Станіславська броварня по вул.Новгородська, 28 в м.Івано-Франківську стосовно ТзОВ Будівельна компанія Галицька не підписаний посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю, зокрема головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Шимонівським Андрієм Васильовичем, хоча зазначений у ньому як посадова особа, яка склала такий протокол. Натомість такий протокол підписано головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Бицкало В.В. який як уже зазначалось вище згідно наказу №208-П від 07.05.2019 та направлення про проведення планового (позапланового) заходу №208/1009/m.7/2019 від 07.05.2019 не направлявся для здійснення планової (позапланової) перевірки.

Відповідно до ч.1-4 статті 7 Закону України від 05.04.2007 року №877-V Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб`єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім`я та по батькові і засвідчується печаткою.

У посвідченні (направленні) на проведення заходу зазначаються: найменування органу державного нагляду (контролю), що здійснює захід; найменування суб`єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід; місцезнаходження суб`єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу, щодо діяльності яких здійснюється захід; номер і дата наказу (рішення, розпорядження), на виконання якого здійснюється захід; перелік посадових осіб, які беруть участь у здійсненні заходу, із зазначенням їх посади, прізвища, ім`я та по батькові; дата початку та дата закінчення заходу; тип заходу (плановий або позаплановий); форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд, інспектування тощо); підстави для здійснення заходу; предмет здійснення заходу; інформація про здійснення попереднього заходу (тип заходу і строк його здійснення).

Посвідчення (направлення) є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку здійснення заходу.

З огляду на наведене суд відзначає, що попередньо виданий наказ начальника управління ДАБІ у Івано-франківській області від 18.04.2019 №193-П/1009/1.5/2019 про проведення позапланового заходу та направлення для проведення позапланового заходу від 18.04.2019 року №193/1009/m.7/2019, для здійснення позапланової перевірки з 19.04 до 07.05.2019 яким направлялось головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Шимонівського Андрія Васильовича та головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Бицкала Василя Васильовича , втратили свою чинність, з прийняттям наказу управлінням державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області №208-П від 07.05.2019 та направлення для проведення планового (позапланового) заходу №208/1009/m.7/2019 яким направлено для здійснення позапланової перевірки з 08.05 до 10.05.2019 виключно головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Шимонівського Андрія Васильовича.

Відтак, не підписання посадовою особою відповідача яка проводила перевірку акта перевірки №208/1009/m.6/2019 від 10.05.2019 та Протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності Б/Н від 10.05.2019, є порушенням регламентованої законодавством процедури оформлення результатів проведення позапланової перевірки органами державного архітектурно-будівельного контролю, що призводить до відсутності настання правових наслідків, а тому, винесена на підставі складеного за результатами позапланової перевірки акта №208/1009/m.6/2019 від 10.05.2019 та Протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності Б/Н від 10.05.2019 постанова №23/1009/m.5/2019 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності є протиправною та підлягає скасуванню.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують.

Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому, в силу положень частини 2 статті 77 вказаного Кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб`єкт владних повноважень не обґрунтував обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, а позивач довів ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

З огляду на встановлені обставини, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправними та скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №5/1009/m.5/2019 від 01.03.2019, постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №23/1009/m.5/2019 від 24.05.2019 та припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 20.02.2019.

Частина 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної архітектурно-будівельної інспекції України на користь товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Галицька сплачений судовий збір в розмірі 23052,00 грн., що підтверджується квитанціями №0.0.1292191980.1 від 12.03.2019 (а.с.3), №0.0.1303740024.1 від 21.03.2019 (а.с.38) та №0.0.1369216265.1 від 31.05.2019 (а.с. 59).

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Галицька (код ЄДРПОУ 32077713, вул. Новгородська 34 А, м. Івано-Франківськ, 76018) до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (код ЄДРПОУ 37471912, бульвар Лесі Українки, будинок 26, м.Київ, 01133) про визнання протиправними та скасування постанов про накладення штрафу та припису - задовольнити повністю .

Визнати протиправним та скасувати припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 20.02.2019.

Визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 01.03.2019 за № 5/1009/m.5/2019.

Визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 24.05.2019 за № 23/1009/m.5/2019.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної архітектурно-будівельної інспекції України (код ЄДРПОУ 37471912, бульвар Лесі Українки, будинок 26, м.Київ, 01133) на користь товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Галицька (код ЄДРПОУ 32077713, вул. Новгородська 34 А, м. Івано-Франківськ, 76018) сплачений судовий збір в розмірі 23052 (двадцять три тисячі п`ятдесят дві) гривні 00 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя /підпис/ Скільський І.І.

Рішення складене в повному обсязі 16.10.2020 .

СудІвано-Франківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.10.2020
Оприлюднено01.12.2020
Номер документу93158724
СудочинствоАдміністративне