ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
01.12.2020Справа № 910/11185/19
Господарський суд міста Києва у складі судді Щербакова С.О., розглянувши матеріали господарської справи
за позовом Акціонерного товариства "Науково-виробниче підприємство "Смілянський електромеханічний завод"
до Антимонопольного комітету України,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-технічний центр "Привід"
про визнання частково недійсними рішення
Представники: не викликались.
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство "Науково-виробниче підприємство "Смілянський електромеханічний завод" (далі - позивач) звернулося до господарського суду міста Києва з позовом до Антимонопольного комітету України (далі - відповідач) про визнання недійсними та скасування пунктів 1, 2, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 13, 14, 16, 17, 19 та 20 резолютивної частини рішення Тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України від 12.06.2019 №32-р/тк "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу" у справі №03-22-02/17 в частині Акціонерного товариства "Науково-виробниче підприємство "Смілянський електромеханічний завод".
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що рішення Антимонопольного комітету України №32-р/тк є незаконним та необґрунтованим, оскільки відсутні прямі докази узгоджених антиконкурентних дій позивача та Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-технічний центр "Привід".
Рішенням Господарського суду міста Києва від 23.12.2019 (суддя Марченко О.В. ) відмовлено у задоволенні позову Акціонерного товариства "Науково-виробниче підприємство "Смілянський електромеханічний завод".
Постановою Північного апеляційного господарського суду від 29.07.2020 рішення Господарського суду міста Києва від 23.12.2019 у справі №910/11185/19 залишено без змін.
Постановою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 01.10.2020 рішення Господарського суду міста Києва від 23.12.2019 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 29.07.2020 у справі № 910/11185/19 скасовано. Справу № 910/11185/19 передано на новий розгляд до Господарського суду міста Києва.
07.10.2020 матеріали справи № 910/11185/19 надійшли до Господарського суду міста Києва та згідно автоматизованої системи документообігу передані на розгляд судді Щербакова С.О.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.10.2020 прийнято справу № 910/11185/19 до свого провадження. Розгляд справи здійснюється за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 12.11.2020.
09.11.2020 через відділ автоматизованого документообігу суду від Акціонерного товариства "Науково-виробниче підприємство "Смілянський електромеханічний завод" надійшло клопотання, у якому позивач просить суд відкласти розгляд справи у зв`язку з участю позивача в іншому судовому засіданні, призначеному у Господарському суді Черкаської області.
Також, 09.11.2020 через відділ автоматизованого документообігу суду від Акціонерного товариства "Науково-виробниче підприємство "Смілянський електромеханічний завод" надійшли пояснення на виконання вимог ухвали Господарського суду міста Києва від 12.10.2020, в яких позивач зазначає, що відповідачем подано копії письмових та електронних доказів, які не можуть бути використані на підтвердження обставин, що входять до предмету спору та є недопустимими, оскільки копії письмових доказів не засвідчені взагалі, а копії електронних доказів не засвідчені електронним цифровим підписом.
09.11. 2020 через відділ автоматизованого документообігу суду від Антимонопольного комітету України надійшли пояснення, в яких відповідач зазначає, що використання одних ІР-адрес, доменного імені та приміщення, розташованого за однією адресою свідчить про наявність спільних, узгоджених дій під час проведення торгів. Крім того, відповідач з урахуванням постанови Верховного Суду від 01.10.2020 надав завірені електронним цифровим підписом сканкопії матеріалів справи №03-22-08/17, в тому числі довідку Смілянської об`єднаної ДПІ від 30.08.2017 № 3103/23-04-13-0114.
У судовому засіданні 12.11.2020 судом відкладено розгляд справи на 03.12.2020.
30.11.2020 від Акціонерного товариства "Науково-виробниче підприємство "Смілянський електромеханічний завод" надійшла заява (надіслана на електронну пошту суду), в якій позивач просить суд провести судове засідання, призначене на 03.12.2020 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Розглянувши заяву Акціонерного товариства "Науково-виробниче підприємство "Смілянський електромеханічний завод" про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, суд відзначає наступне.
За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) статтю 197 Господарського процесуального кодексу України доповнено новою частиною.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Так, відповідно до ч. 4 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року N 196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, який регулює порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок) розроблений на підставі відповідних положень Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та з урахуванням вимог пункту 10 частини першої статті 152 Закону України Про судоустрій і статус суддів .
Відповідно п. 1 розділу ІІІ Порядку № 196, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа (п. 2 Порядку № 196).
Згідно п. 3 Порядку № 196, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
У заяві учасник справи обов`язково зазначає:
- назву суду;
- номер судової справи;
- дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції;
- своє прізвище, ім`я та по-батькові;
- свій статус в судовій справі;
- електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі;
- назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua);
- номер телефону для зв`язку із судом;
- відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
Дослідивши заяву Акціонерного товариства "Науково-виробниче підприємство "Смілянський електромеханічний завод" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, суд зазначає, що вказана заява не відповідає вимогам Порядку, оскільки не містить електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі, назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку та відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Крім того, суд зазначає, що вказана заява надіслана до суду з порушенням строків подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, а саме не за п`ять днів до судового засідання.
При цьому, суд зазначає, що у своїй заяві Акціонерне товариство "Науково-виробниче підприємство "Смілянський електромеханічний завод" не наводить жодних належних та допустимих доказів наявності об`єктивних причин, за яких позивач позбавлений можливості приймати участь у судовому засіданні по справі № 910/11185/19 у Господарському суді міста Києва.
За таких обставин, враховуючи викладене в сукупності, суд дійшов висновку, що заява Акціонерного товариства "Науково-виробниче підприємство "Смілянський електромеханічний завод" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
Відмовити Акціонерному товариству "Науково-виробниче підприємство "Смілянський електромеханічний завод" у задоволенні заяви про проведення судового засідання у справі № 910/11185/19, призначеного на 03.12.2020, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Ухвала набирає законної сили 01.12.2020 та оскарженню не підлягає.
Суддя С.О. Щербаков
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2020 |
Оприлюднено | 02.12.2020 |
Номер документу | 93228489 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Щербаков С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні