Вирок
від 26.11.2020 по справі 504/2206/19
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 504/2206/19

Провадження № 1-кп/504/500/20

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26.11.2020смт. Доброслав

Комінтернівський районний суд Одеської області у складі:

Головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду № 4, смт. Доброслав, матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019160330000648 від 08.06.2019 року за обвинуваченням:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Мар`янівка Комінтернівського (Лиманського) району Одеської області, громадянина України, українця за національністю, освіта середня, не одруженого, офіційно не працюючого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого в силу ст. 89 КК України,

- у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, -

за участі прокурора ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_3 ,

ВСТАНОВИВ:

У невстановлені у ході досудового розслідування дату, час та місці у ОСОБА_3 виник злочинний умисел, спрямований на незаконний вилов водних живих ресурсів риби у акваторії Тилігульського лиману, який перебуває у складі регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» Одеської області, що в межах с. Мар`янівка Кордонської сільської ради Лиманського району Одеської області.

З метою реалізації спільного злочинного умислу, 06.06.2019 року о 22 годині 00 хвилин ОСОБА_3 прибув до регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» Одеської області, що в межах с. Мар`янівка Кордонської сільської ради Лиманського району Одеської області, з гумовим надувним човном, зеленого кольору, з двома веслами та забороненим для рибалок-любителів знаряддям лову сітка ліскова в кількості 1 одиниця, довжиною 500 м, віч.50-55мм,70мм та закинув у акваторію лиману.

У продовження своїх злочинних дій, не маючи дозвільних документів на рибний добувний промисел, у порушення: ст.3Закону України«Про природно-заповіднийфонд України»,згідно якоїдо природно-заповідногофонду Україниналежить природнітериторії таоб`єкти природні заповідники,біосферні заповідники,національні природніпарки,регіональні ландшафтніпарки,заказники,пам`ятки природи,заповідні урочища;п.3ст.7Закону України«Про природно-заповіднийфонд України»,згідно якоїна земляхприродно-заповідногофонду таіншого природоохоронногоабо історико-культурногопризначення забороняєтьсябудь-якадіяльність,яка негативновпливає абоможе негативновпливати настан природнихта історико-культурнихкомплексів таоб`єктів чиперешкоджає їхвикористанню зацільовим призначенням;п.3.1.Правил любительськогота спортивноголову,затверджених НаказомДержкомрибгоспу України№ 19від 15.02.1999року,згідно якоголюбительський іспортивний ловриби іводних безхребетнихдля власнихпотреб дозволяєтьсявсім громадянамУкраїни,іноземцям,а такожособам безгромадянства увсіх водоймахУкраїни,за виняткомвилову уводоймах природно-заповідногофонду,ставкових тіінших риборозподільнихгосподарствах,водоймах,спеціальне використанняяких обмежене(питні,технічні,лікувальні таінші),водоймах,де ловабо добуваннязаборонені цимиПравилами рибальства; п. 3.15 Правил любительського та спортивного лову, затверджених Наказом Держкомрибгоспу України № 19 від 15.02.1999 року, згідно якого забороняється лов водних живих ресурсів із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм; ОСОБА_3 вже 08.06.2019 року біля 03 години 00 хвилин, знаходячись у акваторії регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» Одеської області, в межах с. Мар`янівка Кордонської сільської ради Лиманського району Одеської області, маючи намір на незаконний вилов водних живих ресурсів риби, не маючи дозвільних документів на промисел, використовуючи гумовий надувний човен, зеленого кольору, з двома веслами та забороненим для рибалок-любителів знаряддям лову сітка ліскова в кількості 1 одиниця, довжиною 500 м, віч.50-55мм,70мм здійснив незаконний вилов цінної породи риби, а саме риба «камбала-глоса» 672 одиниці вартістю 1504 грн. за одиницю, загальною вартістю 1010 688 грн.

Відповідно до«Такс дляобчислення розмірушкоди,заподіяної порушеннямзаконодавства проприродньо-заповіднийфонд внаслідокнезаконного добуваннячи знищенняоб`єктів тваринногосвіту,пошкодження абознищення їхжител таспоруд,місць перебуванняі розмноження»,затверджених постановоюКабінету МіністрівУкраїни №541від 24липня 2013року,неправомірними діями ОСОБА_3 здійснено незаконнийвилов ціннихпорід риби«камбала-глоса» 672 одиниці вартістю 1504 грн. за одиницю, загальною вартістю 1010 688 грн., що є істотною шкодою рибним запасам України.

Будучи допитаним у судовому засіданні, обвинувачений ОСОБА_3 свою вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні визнав повністю та підтвердив обставини, викладені в обвинувальному акті, при цьому пояснив, що дійсно 06.06.2019 року о 22 годині 00 хвилин він прибув до регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» Одеської області, що в межах с. Мар`янівка Кордонської сільської ради Лиманського району Одеської області, з гумовим надувним човном, зеленого кольору, з двома веслами та знаряддям лову сіткою лісковою, яку закинув у акваторію лиману. У продовженнясвоїх дій,не маючидозвільних документівна рибнийдобувний промисел,вінвже 08.06.2019 року біля 03 години 00 хвилин, знаходячись у акваторії регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» Одеської області, в межах с. Мар`янівка Кордонської сільської ради Лиманського району Одеської області, маючи намір на вилов водних живих ресурсів риби, використовуючи гумовий надувний човен, зеленого кольору, з двома веслами та знаряддям лову сіткою лісковою, здійснив незаконний вилов риби «камбала-глоса» в кількості 672 одиниці. Цивільний позов Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області в інтересах держави в особі Кордонської сільської ради Лиманського району Одеської області, - у судовому засіданні визнав у повному обсязі, проти його задоволення не заперечував.

У скоєному ОСОБА_3 розкаюється, докази його вини, добуті досудовим розслідуванням, визнає повністю і не оспорює. Правильно розуміє зміст фактичних обставин провадження і вважає недоцільним їх дослідження, оскільки вони ніким не оспорюються.

Покази ОСОБА_3 є послідовними, логічними і не викликають у суду сумніву щодо правильності розуміння обвинуваченим змісту обставин кримінального правопорушення, добровільності та істинності його позицій.

Представник потерпілогоРЛП «Тилігульський»- ОСОБА_5 , будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду провадження, в судове засідання не з`явився. До суду надіслав заяву про розгляд провадження у його відсутність. Суд визнав за можливе розглядати провадження у відсутність потерпілого.

Визнавши недоцільним дослідження інших доказів стосовно фактичних обставин провадження, які ніким не оспорюються в порядку, передбаченому ч. 3 ст. 349 КПК України, проти чого не заперечують учасники судового розгляду, з`ясувавши правильне розуміння обвинуваченим та іншими учасниками судового розгляду змісту цих обставин, за відсутності сумнівів у добровільності та істинності їх позицій, суд обмежився лише допитом обвинуваченого та дослідженням таких матеріалів провадження, які характеризують особу обвинуваченого.

Оцінюючи вищевикладене, суд приходить до висновку про винність обвинуваченого ОСОБА_3 в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні.

Суд кваліфікує дії обвинуваченого ОСОБА_3 ч. 1 ст. 249 КК України за ознаками незаконного зайняття рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду.

Призначаючи міру покарання обвинуваченому, суд враховує тяжкість скоєного обвинуваченим діяння, те що воно відноситься до кримінальних проступків відповідно до ст. 12 КК України, а також особу обвинуваченого, який раніше не судимий в силу ст. 89 КК України, посередньо характеризується за місцем проживання, на обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуває. 01.07.2020 року набув чинностіЗакон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 року № 2617-VIII, відповідно до вимог якого, протиправні дії, передбачені складом ч. 1ст. 249 КК України, є кримінальним проступком, згідно з п.п.6 п.4 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень вищезазначеного Закону - у кримінальних провадженнях про злочини, які визначено як кримінальні проступки, що на день набрання чинності цим Законом призначені до судового розгляду чи перебувають на його розгляді, судовий розгляд здійснюється судом на загальних підставах з урахуванням вимог статей381,382 Кримінального процесуального кодексу України.

У відповідності до ст. 66 КК України обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченого є щире каяття.

У відповідності до ст. 67 КК України обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого судом не встановлено.

На підставі викладеного, враховуючи особу винного, думку прокурора, обвинуваченого, пом`якшуючі покарання обставини, відсутність обтяжуючих покарання обставин, суд приходить до висновку, що обвинуваченому необхідно обрати покарання у виді обмеження волі в межах санкції ч. 1 ст. 249 КК України, оскільки зазначене покарання буде необхідним та достатнім для виправлення та перевиховання обвинуваченого, а також запобігання вчиненню ним нових кримінальних правопорушень.

Крім того, враховуючи викладене, суд вважає, що при обранні ОСОБА_3 міри покарання у виді обмеження волі, можливо застосувати дію ст. 75 КК України, з виконанням покладених на нього обов`язків відповідно до ст. 76 КК України, оскільки його виправлення і перевиховання можливе без ізоляції від суспільства.

Засоби забезпечення кримінального провадження та запобіжний захід до обвинуваченого ОСОБА_3 не застосовувались, та підстав для їх обрання судом не вбачається.

Кримінальним правопорушенням завдано шкоду рибним запасам на суму 1010688 грн.

Цивільний позов Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області в інтересах держави в особі Кордонської сільської ради Лиманського району Одеської області, на суму 1010688 грн., визнаний під час судового розгляду обвинуваченим ОСОБА_3 у повному обсязі, у зв`язку з чим підлягає задоволенню.

Питання речових доказів вирішується в порядку ст. 100 КПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 174 КПК України суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 100, 128, ч. 4 ст. 174, 371 - 373, 374 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України та призначити йому покарання у виді 2 (двох) років обмеження волі.

Застосувати ст. 75 КК України і звільнити засудженого ОСОБА_3 від відбування покарання, призначеного судом за даним вироком з випробуванням, якщо протягом 1 (одного) року іспитового строку ОСОБА_3 не вчинить нового кримінального правопорушення.

Згідно з п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_3 обов`язки періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Арешт накладений ухвалою слідчого судді від 19.06.2019 року по справі № 504/2021/19 (1-кс/504/701/19) на гумовий човен, два весла; одну ліскову сітку шматками, довжиною 500 м; один пластиковий ящик (балі) голубого кольору, в якому знаходилась риба; рибу виду «камбала-глоса» в кількості 672 штуки, - скасувати.

Речові докази по провадженню: гумовий човен, два весла; одну ліскову сітку шматками, довжиною 500 м; один пластиковий ящик (балі) голубого кольору, в якому знаходилась риба; рибу виду «камбала-глоса» в кількості 672 штуки, які передано на відповідальне зберігання СДО ПЗФ РЛП «Тилігульський», - конфіскувати на користь держави.

Цивільний позов Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області в інтересах держави в особі Кордонської сільської ради Лиманського району Одеської області, - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , на користь держави в особі Кордонської сільської ради Лиманського району Одеської області (р/р 33115331015280, УК у Лиманському районі, с. Кордон/24062100, МФО 899998, ЄДРПОУ 37984056) шкоду завдану рибним запасам у розмірі 1010688 (один мільйон десять тисяч шістсот вісімдесят вісім) гривень.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду через Комінтернівський районний суд Одеської області протягом 30 днів з дня його проголошення, окрім з підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду і дослідження яких було визнано судом недоцільним відповідно до вимог ч. 3 ст. 349 КПК України.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку чи ухвали суду. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.

Суддя ОСОБА_1

СудКомінтернівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення26.11.2020
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу93232502
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти довкілля Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом

Судовий реєстр по справі —504/2206/19

Ухвала від 21.04.2023

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Барвенко В. К.

Ухвала від 27.03.2023

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Барвенко В. К.

Вирок від 26.11.2020

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Барвенко В. К.

Ухвала від 22.10.2019

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Барвенко В. К.

Ухвала від 01.07.2019

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Барвенко В. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні