Справа № 185/513/20
Провадження № 2/185/3707/20
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
30 листопада 2020 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Головіна В.О., за участю секретаря судового засідання Мерцалової Н.В., позивача ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Павлограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Павлоградської міської ради, третя особа Перша Павлоградська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
В С Т А Н О В И В
Позивач в позові посилається на те, що з поважних причин пропустив строк для прийняття спадщини, яка залишилися після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 його сестри ОСОБА_1 .
Позивач обґрунтовує позов тим, що в силу своєї необізнаності своєчасно не звернувся до нотаріуса з відповідною заявою про прийняття спадщини.
Позивач просить суд встановити йому додатковий строк для прийняття спадщини, три місяця з моменту набрання чинності судовим рішенням.
Позивач у судовому засіданні позов підтримав і просив його задовольнити.
Від відповідача та третьої особи на адресу суду надійшли письмові заяви про розгляд справи без їх участі.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.
Відповідно до ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст.1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України. Зазначене положення застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК України), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
В судовому засіданні встановлено наступне.
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , її батьками зазначені ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с.8).
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , його батьками зазначені ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с.8).
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 є рідною сестрою ОСОБА_1 .
ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7).
Згідно постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 18 грудня 2019 року позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про спадщину після смерті ОСОБА_1 у зв`язку з пропуском строку для прийняття спадщини (а.с.6 оборот).
Відповідач своєчасно не звернувся до нотаріуса у зв`язку з тим, що не знав про необхідність звернення з заявою про прийняття спадщини.
Вказані обставини визнаються судом поважними і тому позов слід задовольнити.
Необхідно визначити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини - три місяця з моменту набрання чинності судовим рішенням.
Керуючись ст. 263, 264, 265 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В
Позов ОСОБА_1 до Павлоградської міської ради, третя особа Перша Павлоградська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 - три місяця з моменту набрання чинності судовим рішенням.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду.
Суддя: В. О. Головін
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2020 |
Оприлюднено | 04.12.2020 |
Номер документу | 93270638 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Головін В. О.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Головін В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні