Ухвала
від 01.12.2020 по справі 759/14733/19
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД


Єдиний унікальний номер справи: 759/14733/19 Головуючий у суді першої інстанції: Бабич Н.Д.

Номер провадження: 22-ц/824/15543/2020 Доповідач у суді апеляційної інстанції: Іванова І.В.

У Х В А Л А

01 грудня 2020 року м. Київ

Київський апеляційний суд в складі судді Іванової І.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Плеттак на рішення Святошинського районного суду міста Києва від 08 вересня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Плеттак про скасування наказу про звільнення та запису у трудовій книжці, -

в с т а н о в и в:

Рішенням Святошинського районного суду міста Києва від 08 вересня 2020 року позов ОСОБА_1 задоволено.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, адвокат Шмаров Є.Ю., який діє в інтересах ТОВ Плеттак , подав апеляційну скаргу.

На підтвердження своїх повноважень здійснювати представництво інтересів ТОВ Плеттак у апеляційному суді Шмаров Є.Ю. подав копію ордеру серії КВ № 814931, відповідність якої оригіналу засвідчена його підписом та печаткою.

Разом з тим, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно вимог ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додається довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.

Згідно із частиною 1 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката (частина 2 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність ).

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 1 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність договір про надання правової допомоги це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Згідно частини 3 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Частиною 4 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність встановлено, що адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.

Відповідно до пунктів 4, 5, 14, 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 року № 36, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням. В Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України.

Ордер встановленої цим Положенням форми є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта. Про обмеження правомочності адвоката, встановлені угодою про надання правової допомоги, останній або керівник адвокатського об`єднання (бюро) зобов`язані вказати на звороті ордера.

Аналіз наведених положень законодавства дає підстави для висновку, що, повноваження представника заявника, яким є адвокат, повинні бути підтверджені оригіналом ордеру виданого на ведення справи в суді.

Згідно ч. 5 ст. 62 ЦПК України відповідність копії документа, що підтверджує повноваження представника, оригіналу може бути засвідчена підписом судді.

Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.

Згідно з вимогами статті 62 ЦПК України ордер, який посвідчує повноваження адвоката як представника, подається в оригіналі .

Можливості посвідчення відповідності оригіналу копії ордеру самостійно адвокатом положеннями ЦПК України і Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність не передбачено.

Таким чином, адвокату Шмаров Є.Ю. на підтвердження своїх повноважень, як представника ТОВ Плеттак , необхідно надати до апеляційного суду оригінал ордеру на представлення інтересів апелянта у Київському апеляційному суді.

Крім того, всупереч вимог Закону України Про судовий збір , апеляційна скарга оплачена судовим збором у невірному розмірі.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином, при зверненні до суду із позовною заявою, за дві вимоги немайнового характеру (скасування наказу про звільнення та скасування запису у трудовій книжці ) сплаті підлягав судовий збір у розмірі 1 536 грн. 80 коп. (1921*0,4)*2).

Згідно пункту 6 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір при подачі апеляційної скарги на рішення суду справляється у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

При подачі апеляційної скарги ТОВ Плеттак необхідно було сплатити судовий збір у розмір 2 305 грн. 20 коп. (1536,80*150 %). Оскільки апелянт сплатив судовий збір у розмірі 1 261 грн. 50 коп., йому необхідно доплатити 1 043 грн. 70 коп.

Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, тому апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши апелянту строк для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України, -

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Плеттак на рішення Святошинського районного суду міста Києва від 08 вересня 2020 року залишити без руху та надати апелянту строк для усунення вказаних недоліків десять днів з дня отримання ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

І.В. Іванова

Суддя І.В. Іванова

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення01.12.2020
Оприлюднено04.12.2020
Номер документу93292124
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —759/14733/19

Постанова від 15.02.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Іванова Ірина Віталіївна

Ухвала від 15.01.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Іванова Ірина Віталіївна

Ухвала від 18.12.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Іванова Ірина Віталіївна

Ухвала від 01.12.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Іванова Ірина Віталіївна

Рішення від 07.09.2020

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Бабич Н. Д.

Рішення від 08.09.2020

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Бабич Н. Д.

Ухвала від 14.07.2020

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Бабич Н. Д.

Ухвала від 19.05.2020

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Бабич Н. Д.

Ухвала від 05.02.2020

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Бабич Н. Д.

Ухвала від 09.12.2019

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Бабич Н. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні