Справа № 947/22414/20
Провадження № 1-кс/947/18544/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.12.2020 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в місті Одесі клопотання слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження №12020160380000902 від 11.06.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з клопотання, у ході досудового розслідування встановлено, що 30.12.2019 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » укладено контракт № Р10086 про продажкомпанії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 4100 тон кукурудзи 3 класу українського походження, загальною контрактною вартістю 704 708 доларів США.
Відповідно до ч. 6 вказаного контракту, кукурудза мала бути поставлена на умовах СРТ згідно з Інкотермс 2010 до зернового терміналу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у с. Молодіжне Одеської області та/або до Одеського морського торгового порту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та/або Південної філії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », та /або Миколаївського торговельного порту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за вибором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Строк поставки з 03.01.2020 до 31.07.2020. На виконання вказаного контракту з 13.03.2020 до 22.03.2020 до зернового терміналу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у с. Молодіжне Одеської області компанією ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » поставлено кукурудзи 2 677, 570 тон. Орієнтовна вартість складає 11 млн. 854 тис. грн.
З метою відвантаження кукурудзи представники компанії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у квітні та травні 2020 року звертались до компанії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » із заявою про витребування зерна. На вказані заяви ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 13.05.2020 надали відповідь про те, що у відвантаженні зерна та допуску представників компанії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до свого вантажу кукурудзи безпідставно відмовлено.
З метою перевірки достовірності викладених відомостей, у органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до завірених копій документів, які підтверджують отримання зерновим терміналом ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " зерна кукурудзи від ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", на виконання контракту № Р10086 від 30.12.2019 між ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " та компанією " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", перевезення якого здійснювалось залізничним транспортом.
Зазначені документи, як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для повного, всебічного та об`єктивного дослідження обставин кримінального провадження, зокрема встановлення всіх осіб, що причетні до вчинення вищевказаного злочину.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
Відповідно до ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються, зокрема, короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Так, слідчий суддя зазначає, що в порушення вимог ст. 132 КПК України, до матеріалів клопотання сторони обвинувачення не долучено всіх доказів, підтверджуючих викладені в клопотанні обставини вчинення кримінального правопорушення та обґрунтування необхідності застосування заходу забезпечення кримінального провадження.
Також, в клопотанні відсутнє обґрунтування того, яке значення мають документи, до яких сторона обвинувачення просить надати тимчасовий доступ, для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а також відсутнє обґрунтування можливості використання як доказів відомостей, що містяться в документах.
Крім того, в клопотанні та долучених матеріалах відсутнє обґрунтування того, що вказану в клопотання інформацію неможливо отримати іншим способом, без застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до речей і документів.
Сторона обвинувачення зазначає, що 31.07.2020 року до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » надіслано запит, в порядку ст. 93 КПК України, щодо надання інформації та відповідних копій документів, про те на даний час відповіді отримано не було.
Разом з тим, вказаний запит до матеріалів клопотання долучено не було.
Беручи до уваги неналежне обґрунтування та недоліки клопотання сторони обвинувачення, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання задоволенню не підлягає.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.131, 132, 159, 160, 163КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження №12020160380000902 від 11.06.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає,набираєзаконної сили після її постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2020 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 93321763 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м. Одеси
Федулеєва Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні