ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"07" грудня 2020 р. Справа № 918/909/20
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого судді Савченко Г.І.
судді Павлюк І.Ю.
судді Демидюк О.О.
розглянувши апеляційну скаргу ТОВ "Альпіна Агро" на рішення господарського суду Рівненської області від 02 листопада 2020 року у справі №918/909/20 (повний текст складено 06 листопада 2020 року, суддя Пашкевич І.О.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське виробниче підприємство "Вознесенське"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альпіна Агро"
про стягнення заборгованості в сумі 674407,60 грн.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Рівненської області від 02 листопада 2020 року у справі №918/909/20 частково задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарського виробничого підприємства "Вознесенське" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альпіна Агро" про стягнення заборгованості в сумі 674 407, 60 грн. Присуджено до стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Альпіна Агро" (34500, Рівненська область, Сарненський район, м. Сарни, вул. Суворова буд 2 кв. 62, код ЄДРПОУ 43213526) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське виробниче підприємство "Вознесенське" (55553, Миколаївська область, Єланецький район, с. Калинівка, пров. Янтарний, 8 код ЄДРПОУ 41489779) 559 521 (п`ятсот п`ятдесят дев`ять тисяч п`ятсот двадцять одну) грн 72 коп. суму основного боргу, 65 012 (шістдесят п`ять тисяч дванадцять) грн 50 коп. пені, 27976 (двадцять сім тисяч дев`ятсот сімдесят шість) грн 09 коп. штрафу та 9787 (дев`ять тисяч сімсот вісімдесят сім) грн 65 коп. судового збору. У задоволенні позову в частині стягнення пені у сумі 21 897,29 грн відмовлено.
Не погоджуючись з винесеним рішенням суду, ТОВ "Альпіна Агро" подало апеляційну скаргу в якій просить скасувати рішення господарського суду Рівненської області від 02 листопада 2020 року у справі №918/909/20 та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити частково та стягнути з ТОВ "Альпіна Агро" на користь ТОВ "Сільськогосподарське виробниче підприємство "Вознесенське" 559521,72 грн. основного боргу, в решті позовних вимог - відмовити.
Дослідивши подану апеляційну скаргу Північно-західний апеляційний господарський суд встановив наступне.
Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Перевіривши матеріали апеляційної скарги, колегія суддів встановила, що копія апеляційної скарги не надіслана позивачу. Докази її направлення відсутні.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".
За визначенням статті 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (стаття 2 Закону України "Про судовий збір").
Згідно зі статтею 3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційних та касаційних скарг на судові рішення.
Розміри ставок судового збору встановлено статтею 4 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
З врахуванням наведених законодавчих положень, враховуючи оскарження відповідачем рішення у повному обсязі, за подання апеляційної скарги скаржнику необхідно сплатити 15174,17 грн. судового збору (674407,6 грн. *1,5% *150%).
Перевіривши матеріали апеляційної скарги, колегія суддів встановила, що доказів сплати судового збору за її подання до апеляційної скарги не додано.
Отже, подана заявником апеляційна скарга не відповідає вимогами статті 258 ГПК України, яка встановлює вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Згідно частини 2 статті 260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Відповідно до приписів частини 1 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частини 2 статті 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, на підставі статей 174, 260 ГПК України, з метою надання стороні можливості виправити вищенаведені недоліки шляхом подання в строк, визначений цією ухвалою, докази надсилання копії апеляційної скарги всім учасникам провадження у справі та докази сплати судового збору у встановленому чинним законодавством розмірі.
Відповідно до приписів частини 4 статті 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою
Враховуючи викладене, керуючись ст.174, ст.258, ч.2, ч.3 ст.260 Господарського процесуального кодексу України, Північно-західний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу ТОВ "Альпіна Агро" на рішення господарського суду Рівненської області від 02 листопада 2020 року у справі №918/909/20 залишити без руху.
2. Скаржнику - протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати суду докази сплати судового збору у встановлених Законом України "Про судовий збір" порядку та розмірі (15174,17 грн.) та докази направлення копії апеляційної скарги позивачу.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Савченко Г.І.
Суддя Павлюк І.Ю.
Суддя Демидюк О.О.
Суд | Північно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2020 |
Оприлюднено | 08.12.2020 |
Номер документу | 93327740 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північно-західний апеляційний господарський суд
Савченко Г.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні