Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
про оголошення перерви
07 грудня 2020 року м. Рівне Справа № 918/1030/20
Господарський суд Рівненської області у складі судді Андрійчук О., за участю секретаря судового засідання Рижого Б., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Локіс"
до відповідача Рівненської міської ради
про стягнення 444 275,91 грн,
за участю представників сторін:
від позивача: Калашніков Є., ордер АЕ №1035984 від 01.09.2020,
від відповідача: Шпак А., дов. № 08-8 від 03.04.2020,
УСТАНОВИВ:
У листопаді 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Локіс" звернулося до Господарського суду Рівненської області із позовом до Рівненської міської ради про стягнення 444 275,91 грн.
Ухвалою суду від 03.11.2020 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження, розгляд справи призначений на 07.12.2020.
07.12.2020 через відділ канцелярії та документального забезпечення суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву та клопотання про залучення третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Управління комунальною власністю виконавчого комітету Рівненської міської ради.
У судове засідання 07.12.2020 з`явилися представники сторін.
Суд, розглянувши клопотання відповідача про залучення Управління комунальною власністю виконавчого комітету Рівненської міської ради до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, встановив таке.
Клопотання обґрунтоване тим, що договір про оплату авансового внеску № 187 від 11.07.2014 був укладений між позивачем (платник) та Управлінням комунальною власністю виконавчого комітету Рівненської міської ради (управління).
За підп. 3.1. договору авансовий внесок вноситься платником на розрахунковий рахунок управління на протязі 10 робочих днів з моменту укладення договору.
Крім того, проєкт оскаржуваного рішення "Про скасування рішення Рівненської міської ради від 03.07.2014 № 4149 "Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення за адресою м. Рівне, вул. Князя Володимира, 109" був розроблений та підготовлений Управлінням та винесений на розгляд 41 сесії Рівненської міської ради 7 скликання 17.09.2020, при цьому п. 2 цього рішення організацію його виконання покладено на начальника Управління Поліщук Н.
Згідно з Положенням про порядок продажу земельних ділянок у межах міста Рівного, затвердженого рішенням Рівненської міської ради від 25.07.2002 № 74, продавцем від імені Рівненської міської ради виступає орган приватизації міської ради, а саме Управління комунальною власністю виконавчого комітету Рівненської міської ради. Зокрема, орган приватизації міської ради приймає заяви від покупців, здійснює погодження умов продажу, виступає замовником робіт з грошової оцінки земельної ділянки, а в загальному, здійснює процедуру продажу земельної ділянки.
Як зазначає відповідач, ураховуючи повноваження Управління комунальною власністю виконавчого комітету Рівненської міської ради щодо проведення процедури продажу земельної ділянки та підготовки оскаржуваного проєкту рішення Рівненської міської ради, скасування останнього порушує законні права Управління, а тому розгляд справи потрібно проводити за участі Управління комунальною власністю виконавчого комітету Рівненської міської ради, яку потрібно залучити до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до ч. 2, 4, 6 ст. 50 ГПК України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі Управління комунальною власністю виконавчого комітету Рівненської міської ради в якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до ч. 1 ст. 252 ГПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Згідно з ч. 2, 6 ст. 216 ГПК якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі. Якщо в судовому засіданні було оголошено перерву, провадження у справі після її закінчення продовжується зі стадії, на якій було оголошено перерву.
Зважаючи на необхідність у залученні до участі у справі третьої особи, з метою надання можливості учасникам провадження скористатися процесуальними правами, визначеними ст. 42 ГПК України, з метою дотримання завдань та принципів господарського судочинства, зокрема змагальності та рівності учасників справи перед законом і судом, суд дійшов висновку про необхідність оголошення перерви в судовому засіданні.
Керуючись ст. 50, 216, 234, 235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Оголосити перерву у судовому засіданні на "24" грудня 2020 р. на 12:00 год.
2. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань № 11.
3. Залучити до участі у справі як третю особу на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Управління комунальною власністю виконавчого комітету Рівненської міської ради (33000, м. Рівне, вул. Соборна, 12 А, ідентифікаційний код 34847334).
4. Позивачеві та відповідачеві направити третій особі - Управлінню комунальною власністю виконавчого комітету Рівненської міської ради копії позовної заяви та відзиву з додатками, а докази такого направлення надати суду.
5. Запропонувати третій особі - Управлінню комунальною власністю виконавчого комітету Рівненської міської ради протягом 5-ти днів з дня вручення копії позовної заяви та/або відзиву подати письмові пояснення щодо позову/відзиву, докази надіслання копій пояснень іншим учасникам справи надати суду.
6. Запропонувати учасникам справи надати відповідь на пояснення третьої особи, докази надіслання копій відповіді на пояснення іншим учасникам справи надати суду.
7. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників, явка представників сторін - на власний розсуд.
8. Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.
Ухвала підписана 07.12.2020.
Суддя О.Андрійчук
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2020 |
Оприлюднено | 08.12.2020 |
Номер документу | 93329535 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Андрійчук О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні