Ухвала
від 07.12.2020 по справі 910/6559/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

07.12.2020Справа № 910/6559/18

Господарський суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О., дослідивши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульма Опалубка Україна" про видачу дубліката судового наказу у справі № 910/6559/18

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульма Опалубка Україна" (01001, м. Київ, вул. Гната Юри, буд. 9, кімната 414; ідентифікаційний код: 31563803)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інекс Буд" (04050, м. Київ, вул. Січових Стрільців, буд. 77; ідентифікаційний код: 39173612)

про стягнення 1 848 699, 08 грн.

без повідомлення (виклику) представників сторін

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду міста Києва від 17.08.2018 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульма Опалубка Україна" задоволено, стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Інекс Буд" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульма Опалубка Україна" суму основного боргу у розмірі 1 848 699 грн. 08 коп. та суму судового збору у розмірі 27 730 грн. 49 коп.

25.09.2018 на примусове виконання вказаного рішення Господарським судом міста Києва видано наказ.

30.11.2020 до Господарського суду міста Києва надійшла заява представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульма Опалубка Україна" про видачу дубліката судового наказу у справі № 910/6559/18 від 25.09.2018.

Пунктом 3 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; найменування суду, до якого вона подається; номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; підстави заяви (клопотання, заперечення); перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

Згідно ч. 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.

Частиною 4 ст. 60 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Згідно статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути:

1) договір про надання правової допомоги;

2) довіреність;

3) ордер;

4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Суд, дослідивши подану заяву зазначає, що остання підписана адвокатом Писаренком М.О. у якості представника позивача. Також у даній заяві зазначено, що довіреність на адвоката Писаренка М.О. наявна в матеріалах справи.

Однак, суд вказує, що подана до суду заява підписана особою - адвокатом Писаренком М.О., повноваження якого в частині здійснення представництва інтересів позивача не вбачається за можливе встановити, оскільки в матеріалах справи № 910/6558/18 відсутня довіреність, на яку адвокат посилається чи то інший документ (договір про надання правової допомоги/ ордер), який би підтверджував факт наявності у Писаренка М.О. права представляти інтереси позивача та відповідно підписувати заяви.

Також суд звертає увагу, що відповідно до ч. 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Водночас, суд вказує, що до заяви про видачу дубліката наказу не додано доказів направлення такої заяви (разом із додатками) на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Інекс Буд", як це передбачено ч. 2 ст. 170 процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 19.4 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.

З огляду на викладене вище, суд звертає увагу заявника, що за видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір в розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на дату звернення до суду із даною заявою становить - 63, 06 грн, а не 6, 31 грн. як було сплачено заявником.

Згідно ч. 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

З огляду на викладене вище, враховуючи те, що заявником не виконано належним чином вимоги ч. 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України та п. 19.4 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку повернути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульма Опалубка Україна" про видачу дубліката судового наказу у справі № 910/6559/18 заявнику без розгляду.

Керуючись ст. 42, ч. 4 ст. 170, ст. 234 та п. 19.4 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульма Опалубка Україна" про видачу дубліката судового наказу у справі № 910/6559/18 - повернути заявнику без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 07.12.2020

Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Д.О. Баранов

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.12.2020
Оприлюднено10.12.2020
Номер документу93371159
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/6559/18

Ухвала від 31.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Ухвала від 31.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Ухвала від 07.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Рішення від 17.08.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Ухвала від 25.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Ухвала від 15.06.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Ухвала від 29.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні