ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"09" грудня 2020 р.Справа № 5023/3711/11
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
розглянувши справу
за заявою ФОП Ковалицький Віктор Едуардович, с. Залізничний порт до ФОП Хлопков Дмитро Віталійович, с. Тавільжанка про визнання банкрутом ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 18.07.2011 ФОП Хлопкова Д.В. визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.
Ухвалою суду від 17.09.2012 ліквідатором по справі призначено арбітражного керуючого Онищенко К.С., зобов`язавши його виконати ліквідаційну процедуру.
Ухвалою суду від 12.05.2020 здійснено перехід на норми нового Кодексу України з процедур банкрутства.
До господарського суду надійшла заява керуючого реалізацією ФОП Хлопкова Д.В. про повернення безпідставно набутих грошових коштів, в якій керуючий реалізацією просить суд стягнути на користь банкрута ФОП Хлопкова Дмитра віталійовича в особі арбітражного керуючого Онищенка К.С. з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лівеа", код 37700590, безпідставно одержаних грошових коштів по ухвалі господарського суду Харківської області від 23.04.2013 в сумі 1 550 000,00 грн.
Розглянувши матеріали заяви керуючого реалізацією та додані до заяви документи, суд встановив, що заявником не надано доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, а також не надано суду належних доказів надіслання учасникам справи копії заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, який почав свою дію з 21.10.2019, сторони у справі про банкрутство - є конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), забезпечені кредитори, боржник (банкрут).
Відповідно до пп. 10 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяви про визнання правочинів (договорів) недійсними та спростування майнових дій боржника в межах провадження у справі про банкрутство; заявник повинен сплатити судовий збір у розмірі 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 1 січня поточного року, в якому було подано заяву, тобто, 2102 грн х 2 = 4204 грн).
Отже, за подання заяви про повернення безпідставно одержаних грошових коштів на підставі ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, керуючий реалізацією ФОП Хлопкова Д.В. повинен сплатити 4204 грн судового збору або надати суду документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.
Частиною 4 статті 162 ГПК України передбачено, що в разі, якщо позовна особа подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Згідно статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, суд дійшов висновку про залишення заяви керуючого реалізацією про повернення безпідставно одержаних грошових коштів без руху.
Керуючись ст.ст. 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву керуючого реалізацією Онищенко К.С. про повернення безпідставно одержаних грошових коштів - залишити без руху.
Повідомити про виявлені недоліки та необхідність надати суду докази:
- сплати судового збору в розмірі 4204 грн;
- докази направлення копії заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи та даного провадження, в т. ч. ТОВ "Лівеа".
Роз`яснити заявнику необхідність усунення вказаних недоліків в строк не пізніше десяти днів з дня вручення цієї ухвали суду.
Попередити заявника, що у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 09.12.2020.
Суддя Міньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2020 |
Оприлюднено | 10.12.2020 |
Номер документу | 93399012 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні