Справа № 2-1438/11
Номер провадження 6/404/393/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2020 року Кіровський районний суд м. Кіровограда
в складі головуючого судді - Завгороднього Є.В.,
за участі секретаря судового засідання - Ткачук Л.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницькому заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал про заміну сторони виконавчого провадження по справі №2-1438/11 за позовом Публічного акціонерного товариства Всеукраїнський акціонерний банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2020 року представник ТОВ Вердикт Капітал звернувся до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником, в якій просив замінити сторону (стягувача) ПАТ Всеукраїнський акціонерний банк його правонаступником ТОВ Вердикт Капітал у виконавчому провадженні по справі №2-1438/11 за позовом Публічного акціонерного товариства Всеукраїнський акціонерний банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
В обґрунтування поданої заяви зазначено, що 20.01.2011 року Кіровський районний суд м. Кіровограда ухвалив рішення по справі №2-1438/11 за позовом Публічного акціонерного товариства Всеукраїнський акціонерний банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором. Даним рішенням стягнуто з ОСОБА_1 на користь ПАТ Всеукраїнський акціонерний банк за кредитним договором від 20.07.2007 року (станом на 30.09.2010 року) 308 911 грн. 15 коп. заборгованості по кредиту та 1 820 грн. судових витрат.
28.11.2019 року між ПАТ Всеукраїнський акціонерний банк та ТОВ Вердикт Капітал було укладено Договір про відступлення прав вимоги №212009, відповідно до якого ПАТ Всеукраїнський акціонерний банк відступило ТОВ Вердикт Капітал , а ТОВ Вердикт Капітал набуло право вимоги заборгованості за договором кредиту, в тому числі за Договором кредиту №133/2007/СІ.
Ухвалою судді Кіровського районного суду м. Кіровограда від 20 листопада 2020 року прийнято до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал про заміну сторони її правонаступником по справі №2-1438/11.
В судове засідання сторони не з`явились, повідомлялись належним чином. В прохальній частині заяви представник заявника просив про розгляд справи без їх участі, заявлені вимоги підтримують в повному обсязі.
Суд ухвалив, провести розгляд заяви за відсутності учасників справи, що не суперечить ст. 442 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що 20.01.2011 року Кіровський районний суд м. Кіровограда ухвалив рішення по справі №2-1438/11 за позовом Публічного акціонерного товариства Всеукраїнський акціонерний банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором. Даним рішенням стягнуто з ОСОБА_1 на користь ПАТ Всеукраїнський акціонерний банк за кредитним договором від 20.07.2007 року (станом на 30.09.2010 року) 308 911 грн. 15 коп. заборгованості по кредиту та 1 820 грн. судових витрат.
28.11.2019 року між ПАТ Всеукраїнський акціонерний банк та ТОВ Вердикт Капітал було укладено Договір про відступлення прав вимоги №212009, відповідно до якого ПАТ Всеукраїнський акціонерний банк відступило ТОВ Вердикт Капітал , а ТОВ Вердикт Капітал набуло право вимоги заборгованості за договором кредиту, в тому числі за Договором кредиту №133/2007/СІ.
Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом (ст. 446 ЦПК України).
Відповідно до ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Згідно ч. 1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених статтею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі статтею 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
У відповідності з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу. Виходячи із вказаних норм, зокрема, пунктами 1, 2 частини першої статті 512 ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора. Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги. У зв`язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв`язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до Закону України Про виконавче провадження , статті 442 ЦПК України за заявою заінтересованої сторони зобов`язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов`язки в зобов`язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.
Виходячи зі змісту статей 512, 514 ЦК України, ст. 442 ЦПК України, Закону України Про виконавче провадження заміна кредитора у зобов`язанні можлива з підстав відступлення вимоги (цесія), правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи) тощо й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом та обов`язки або пряма вказівка акта цивільного законодавства, що не залежить від умов та порядку здійснення виконавчого провадження органами і посадовими особами.
Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбачено статтями 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України і судове рішення є обов`язковим до виконання.
Пунктом 9 статті 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду.
Отже, виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Аналогічний висновок викладений у Постанові Верховного Суду від 25 квітня 2018 року, справа №761/14076/14-ц.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що ТОВ Вердикт Капітал набуло права кредитора до боржника, а відтак вимоги заявника є законними та обґрунтованими.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 353, 442 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал про заміну сторони виконавчого провадження по справі №2-1438/11 за позовом Публічного акціонерного товариства Всеукраїнський акціонерний банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити.
Замінити стягувача Публічне акціонерне товариство Всеукраїнський акціонерний банк його правонаступником Товариством з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал у виконавчому провадженні по справі №2-1438/11 за позовом Публічного акціонерного товариства Всеукраїнський акціонерний банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями). Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда Є. В. Завгородній
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2020 |
Оприлюднено | 10.12.2020 |
Номер документу | 93410936 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Завгородній Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні