Справа № 555/2130/20
Номер провадження 2/555/462/20
У Х В А Л А
"09" грудня 2020 р. м. Березне
Суддя Березнівського районного суду Рівненської області Собчук А.Ю., розглянувши цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Відділу освіти, молоді та спорту Березнівської районної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_2 , Орлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Березнівської районної ради Рівненської області про визнання протиправними дій та стягнення незаконно утриманих коштів із заробітної плати,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася в суд із позовом до Відділу освіти, молоді та спорту Березнівської районної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_2 , Орлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Березнівської районної ради Рівненської області про визнання протиправними дій та стягнення незаконно утриманих коштів із заробітної плати.
Порядок звернення до суду з позовною заявою урегульований Цивільним процесуальним кодексом України. Подання заяви має відбуватись з дотриманням певних умов, які передбачені, зокрема, в статтях 175, 177 ЦПК України.
Перевіривши позовну заяву суд дійшов висновку про залишення її без руху із наступних підстав.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків.
Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.
Відповідно до чинного законодавства України позовна заява, відповідно до ч.2 ст.174 ЦПК України є заявою по суті справи, яка, згідно вимог ч.3 ст.175 ЦПК України, повинна містити в собі, зокрема, відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України заявник не зазначив, щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів доказів, копії яких долучені до позовної заяви.
В порушення п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України заявником не додано до позовної заяви попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Згідно із ч. 1, п. 5 ч. 3, ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В порушення вищевказаних вимог, у заяві не викладено обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Позовна заява містить дві позовні вимоги про визнання протиправними дій та стягнення незаконно утриманих коштів із заробітної плати.
Із позовної заяви не зрозуміло, які саме утриманні із заробітної плати, кошти, просить стягнути позивач. Вказана позовна вимога є незрозумілою та не конкретизованою. Так, позивач в позовній заяві не надала обґрунтованого розрахунку суми , яка підлягає стягненню із відповідача, із яких нарахувань складається вказана сума, за який період було здійснено нарахування чи відрахування сум.
В резолютивній частині позовної заяви позивачем зазначено грошову суму, яку вона просить стягнути з відповідача в розмірі 1 919 214 грн.23 коп., однак ціну позову вказала 19 214,23 грн.
Обставини, викладені в позовній заяві, нелогічні та непослідовні, зміст заяви є незрозумілим, який встановити неможливо, відсутнє посилання на норми процесуального права.
Від змісту позовної заяви залежить позиція відповідача, котрий, як і позивач, має право на судовий захист, а для реалізації цього права має бути обізнаний з тим, які вимоги до нього заявлені та про обставини зазначені в позовній заяві.
Тобто, позовна заява не містить достатніх обставин на обґрунтування позовних вимог, не зрозуміло, які саме особисті майнові права позивача були порушені відповідачем.
Згідно з ч.1 ст.42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
Відповідно до ч.1, ч.4 ст.53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Позивач ОСОБА_1 у позовній заяви визначила статус ОСОБА_2 , як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, щодо предмета спору на стороні відповідача.
Виходячи із норм ч.3 ст.53 ЦПК України, незрозуміло яким чином рішення у вказаній справі може вплинути на права та обов`язки ОСОБА_2 .
За таких обставин, суд вважає, що позивачу необхідно визначити чітке коло осіб, які братимуть участь у справі.
Крім того, позивачем заявлено позовну вимогу про визнання протиправними дій відділу освіти, молоді та спорту Березнівської районної державної адміністрації. Вказана позовна вимога є вимогою немайнового характеру.
Відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2020 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2 102 грн., тому розмір судового збору за позовну вимогу немайнового характеру становить 840,80 грн.
Тому позивачу слід здійснити оплату судового збору за позовну вимогу немайнового характеру в розмірі 840 грн. 80 коп.
Відповідно до ч.1-2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175,177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу освіти, молоді та спорту Березнівської районної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_2 , Орлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Березнівської районної ради Рівненської області про визнання протиправними дій та стягнення незаконно утриманих коштів із заробітної плати - залишити без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Надати позивачу строк для виправлення вказаних у даній ухвалі недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали, а саме:
- оформити заяву у відповідності до вимог ст.175, 177,318 ЦПК України;
- зазначити в чому полягає порушення прав позивача, обґрунтувати необхідність їх захисту.
- надати чіткий виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме заява повинна містити достатні обставини на обґрунтування вимог, докази, що підтверджують кожну обставину, надати обґрунтований розрахунок суми, що підлягає до стягнення із відповідача.
- вказати дійсну ціну позову щодо вимоги майнового характеру, надати підтвердження ціни позову.
- зазначити щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів доказів, копії яких долучені до позовної заяви;
- надати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
- визначити чітке коло осіб, які братимуть участь у справі.
- здійснити оплату судового збору за позовну вимогу немайнового характеру в розмірі 840 грн. 80 коп.
Судовий збір необхідно сплатити на рахунок отримувача UA 478999980313191206000017006, отримувач коштів УК у Березн.р-ні/Березн. р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38029644, Код банку отримувача (МФО) 899998, Код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - судовий збір за подання заяви до суду.
Роз`яснити, що в разі невиконання вказаних в ухвалі вимог, позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу, що не перешкоджає повторному зверненню із аналогічною заявою до суду.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя А.Ю. Собчук
Суд | Березнівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2020 |
Оприлюднено | 11.12.2020 |
Номер документу | 93441438 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні