номер провадження справи 14/25/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
08.12.2020 Справа № 908/3034/20
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Сушко Лариси Миколаївни , розглянувши матеріали заяви
боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» , 69063, м. Запоріжжя, вул. Покровська, 23; адреса для листування: 69001, м. Запоріжжя - 01, а/с 1374, код ЄДРПОУ 38114320
про відкриття провадження у справі про банкрутство
За участю представників сторін:
Від боржника - не з`явився
24.11.2020. директор боржника Кошевий Д.О. звернувся до суду з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» .
24.11.2020. господарським судом здійснений запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» .
Для виконання повноважень розпорядника майна у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України визначено наступні кандидатури:
- арбітражний керуючий Черненченко Денис Альбертович, свідоцтво №195 від 28.02.2013 (бул. Катеринославський, 2, ТДК "Босфор", оф. 610, м.Дніпро, Україна, 49044);
- арбітражний керуючий Новосельцев Володимир Петрович, свідоцтво №478 від 14.03.2013 (вул. Добровольського, буд. 38/2, м. Черкаси, Україна, 18006);
- арбітражний керуючий Абрамов Віталій Валерійович, свідоцтво №1833 від 02.02.2018 (вул. Василя Яна, 3/5, оф. 1, м. Київ, Україна, 01033).
Ухвалою суду від 26.11.2020. заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» прийнято до розгляду, призначено підготовче засідання суду на 08.12.2020., зобов`язано сторони виконати певні дії.
01.12.2020. до господарського суду Запорізької області надійшла заява арбітражного Черненченко Дениса Альбертовича на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» .
Боржник своїм правом на участь у судовому розгляді справи 08.12.2020. не скористався, у судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Справа розглядається відповідно до приписів ст. 202 ГПК України - за наявними матеріалами.
Вивчивши надані документи, суд
УСТАНОВИВ:
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.
Згідно ч. 2 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.
Перевіряючи обґрунтованість заяви про порушення справи про банкрутство та додані до неї матеріали, судом встановлено наступне:
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - Товариство з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» зареєстровано за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Покровська, 23, код ЄДРПОУ 38114320.
Рішенням загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» , яке оформлено протоколом від 20.11.2020 року, у зв`язку з неможливістю виконання грошових зобов`язань перед кредиторами, на підставі ч. 6 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства вирішено звернутися до господарського суду Запорізької області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство та надати на це повноваження директору боржника Кошовому Д.О.
Так, за даними бухгалтерського обліку та на підставі первинних, бухгалтерських, фінансових та юридичних документів у Товариства виявлена кредиторська заборгованість у загальному розмірі 47 147 850,00 грн., а саме перед кредиторами:
1. ТОВ «Навигатор 2000» код ЄДРПОУ 30241715 - на загальну суму 117 000,00 грн.
2. ТОВ «Інтерхім БТВ» код ЄДРПОУ 32837895 - на загальну суму 360 350,00 грн.
3. China Langsheng Aircraft Design and Manufacturing Co LTD - на загальну суму 46 670 500,00 грн.
Дійсність цієї заборгованості підтверджена первинними документами, Актами звірки, довідками про стан заборгованості перед кредиторами.
За результатами проведеної на підприємстві інвентаризації, інвентаризаційною комісією складені інвентаризаційні описи: основних засобів; нематеріальних активів; незавершених капітальних інвестицій; запасів; біологічних активів: готівки; грошових коштів; бланків документів суворої звітності; готової продукції, товарів; товарно-матеріальних цінностей, прийнятих (переданих) на відповідальне зберігання, в оренду; цінних паперів; орендованих необоротних активів: дебіторської заборгованості; кредиторської заборгованості, а також витрат майбутніх періодів.
За даними проведеної інвентаризації Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» встановлено, що вартість всіх активів Товариства становить 1 840 000,00 грн. Вартість всіх зобов`язань (кредиторська заборгованість) Товариства становить 47 147 850,00 грн.
У Протоколі інвентаризаційної комісії зроблений окремий висновок щодо фінансового стану Товариства. За цим висновком, на даний час активів Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» вочевидь недостатньо для повного задоволення всіх вимог його кредиторів, у тому числі кредиторів з грошовими вимогами до Товариства. Співвідношення активів підприємства-боржника до грошових вимог його кредиторів становить 1 840 000,00/47 147 850,00 грн. Такий фінансовий стан свідчить про виникнення конкуренції грошових вимог кредиторів.
Отже, у боржника є в наявності загроза його неплатоспроможності, коли задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов`язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами.
Відповідно до приписів ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства під неплатоспроможністю слід розуміти неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Отже, суд вважає, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» відповідає законодавчому визначенню юридичної особи, яка неспроможна виконати свої грошові зобов`язання перед кредитором не інакше, як через застосування відповідних судових процедур банкрутства до боржника.
Згідно ч. 5 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі або відмову у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 6 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.
У підготовчому засіданні судом не було встановлено підстав для відмови у відкритті провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» , перелічених у ч. 6 ст. 39 Кодексу України з процедур.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Кодексу України з процедур банкрутства щодо боржника - юридичної особи застосовуються такі судові процедури: розпорядження майном боржника; санація боржника; ліквідація банкрута.
Згідно ч. 1 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації).
Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви боржника про відкриття провадження у справі про банкрутство, суд вважає за доцільне її задовольнити у передбачений діючим законодавством спосіб, шляхом відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» .
Згідно з ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства питання введення процедури розпорядження майном боржника та призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати вирішується господарським судом в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Приписами ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору. В ухвалі про прийняття заяви про відкриття провадження у справі господарський суд пропонує трьом визначеним шляхом автоматизованого відбору арбітражним керуючим подати заяву про участь у справі.
Частиною 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими особами у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;
4) які мають конфлікт інтересів;
5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;
6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.
До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до вищезазначених осіб.
Як вбачається з матеріалів справи, із заявами про участь у даній справі звернувся арбітражний керуючий Черненченко Денис Альбертович кандидатура якого першою була визначена автоматизованою системою.
Частиною 2 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що у разі якщо заява про участь у справі надійшла від двох або трьох арбітражних керуючих, визначених шляхом автоматизованого відбору, господарський суд призначає розпорядником майна/керуючим реструктуризацією особу, яка була першою визначена шляхом автоматизованого відбору.
Із поданої Черненченко Д.А. заяви вбачається, що він має свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №195 від 28.02.2013. Має достатню матеріально-технічну базу для виконання повноважень розпорядника майна у даній справі, а саме: офіс, технічне забезпечення, транспортний засіб. На випадок нанесення шкоди кредиторам чи боржнику, його професійна діяльність арбітражного керуючого застрахована, про що укладено договір добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого №046-0000448/01ВАК від 06.02.2020. Не має заборон встановлених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з питань банкрутства.
З огляду на вищевикладене, господарський суд Запорізької області вважає за необхідне призначити розпорядником майна у справі №908/3034/20 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» , 69063, м. Запоріжжя, вул. Покровська, 23; адреса для листування: 69001, м. Запоріжжя - 01, а/с 1374, код ЄДРПОУ 38114320 - Черненченко Дениса Альбертовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №195 від 28.02.2013., адреса: 49044, м. Дніпро, б-р Катеринославський, 2, офіс 610), як арбітражного керуючого, особу якого було визначено першою шляхом автоматизованого відбору.
При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12-ть місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
У зв`язку з викладеним вище, суд встановлює розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Черненченку Д.А. розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна боржника із розрахунку трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих Товариствам з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» .
Керуючись ст. ст. 30, 39, 41, 44 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі №908/3034/20 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» , 69063, м. Запоріжжя, вул. Покровська, 23; адреса для листування: 69001, м. Запоріжжя - 01, а/с 1374, код ЄДРПОУ 38114320.
2. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
3. Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» , 69063, м. Запоріжжя, вул. Покровська, 23; адреса для листування: 69001, м. Запоріжжя - 01, а/с 1374, код ЄДРПОУ 38114320.
4. Розпорядником майна призначити арбітражного керуючого Черненченко Дениса Альбертовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №195 від 28.02.2013., адреса: 49044, м. Дніпро, б-р Катеринославський, 2, офіс 610).
5. Встановити основну грошову винагороду розпоряднику майна у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним повноважень за рахунок коштів, авансованих на депозитний рахунок господарського суду.
6. З метою виявлення усіх кредиторів боржника, оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» , 69063, м. Запоріжжя, вул. Покровська, 23; адреса для листування: 69001, м. Запоріжжя - 01, а/с 1374, код ЄДРПОУ 38114320 у порядку, встановленому Кодексом України з процедур банкрутства.
7. Вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власникам майна (органу, уповноваженому управляти майном) приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави Товариства з обмеженою відповідальністю «Вутмарк-Україна» , 69063, м. Запоріжжя, вул. Покровська, 23; адреса для листування: 69001, м. Запоріжжя - 01, а/с 1374, код ЄДРПОУ 38114320.
8. Зобов`язати розпорядника майна у строк до 15.01.2021. надати господарському суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, письмовий звіт про надіслання всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами в порядку ч. 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, скласти реєстр вимог кредиторів та подати на затвердження господарському суду реєстр вимог кредиторів до 15.01.2021.
9. Попереднє засідання суду призначити на 20.01.2021. о/об 12-00. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4, корп. 1, каб. 218.
10. Зобов`язати розпорядника майна боржника Черненченка Д.А. провести інвентаризацію майна боржника, у термін до 08.02.2021.
11. Зобов`язати розпорядника майна повідомити всіх сторін в тому числі кредиторів які заявили свої кредиторські вимоги до господарського суду про день та час призначення господарським судом попереднього засідання.
12. Зобов`язати арбітражного керуючого Черненченка Д.А. не рідше одного разу на місяць надавати господарському суду (комітету кредиторів) звіт про свою діяльність з моменту призначення господарським судом.
13. Зобов`язати розпорядника майна підготувати та надати в межах строку процедури розпорядження майном господарському суду аналіз фінансово - господарської діяльності, інвестиційного становище боржника та становища боржника на ринках разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію.
Копію ухвали надіслати боржнику, розпоряднику майна, Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, органу з питань банкрутства, Запорізькому окружному адміністративному суду, ГУ ДПС у Запорізькій області.
Ухвала господарського суду набирає законної сили негайно після її оголошення, відповідно до ч. 1 ст. 235 ГПК України. Повний текст ухвали буде складено протягом 5-ти днів з дня оголошення вступної та резолютивної частин ухвали.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня її проголошення за правилами, визначеними ст. ст. 256-259 ГПК України, шляхом подання апеляційної скарги наразі через господарський суд Запорізької області.
Повний текст ухвали, відповідно до ст. 233 ГПК України, складено - 09.12.2020.
Суддя Л.М. Сушко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2020 |
Оприлюднено | 14.12.2020 |
Номер документу | 93465138 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Парусніков Юрій Борисович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні