номер провадження справи 24/143/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
30.11.2020 Справа № 908/4248/15
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Азізбекян Тетяни Анатоліївни , розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю БРАЙТ ФІНАНС (вул. Велика Васильківська, буд. 2, офіс 2, м. Київ, 01004, ідентифікаційний код 42871183) про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 908/4248/15
за позовом: Публічного акціонерного товариства УКРГАЗПРОМБАНК (02098, м. Київ, вул. Дніпровська набережна, буд. 13, ідентифікаційний код 24262992)
до відповідача : Публічного акціонерного товариства ТОПАЗ (69071, м. Запоріжжя, вул. Магістральна, буд. 84, ідентифікаційний код 14310371)
про стягнення суми.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю БРАЙТ ФІНАНС звернулось до Господарського суду Запорізької області із заявою від 21.11.2020, в порядку ст. 334 Господарського процесуального кодексу України, в якій заявник просить суд замінити у виконавчому провадженні ВП № 49497838 стягувача Публічне акціонерне товариства УКРГАЗПРОМБАНК правонаступником Товариством з обмеженою відповідальністю БРАЙТ ФІНАНС .
Відповідно до витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.11.2020, вказану заяву було розподілено на розгляд судді Азізбекян Т.А.
Розглянувши матеріали зазначеної заяви, господарський суд дійшов висновку про повернення її без розгляду виходячи з наступного:
Частиною 1 статті 329 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі пропуску строку для пред`явлення наказу, судового наказу до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Статтею 170 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
Частиною 2 статті 170 ГПК України встановлено, що письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення , в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Відповідно до ч. 3 ст. 170 ГПК України учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд.
Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду (ч. 4 ст.170 ГПК України).
Виходячи зі змісту наведеної вище норми права заявник при зверненні до суду повинен дотриматися правил складання заяви, які встановлені положеннями діючого законодавства.
Втім заява, яка отримана судом від Товариства з обмеженою відповідальністю БРАЙТ ФІНАНС не відповідає вимогам ст. 170 ГПК України, оскільки не містить доказів надсилання цієї заяви Публічному акціонерному товариству УКРГАЗПРОМБАНК та Публічному акціонерному товариству ТОПАЗ , тому, як то передбачено ч. 4 ст. 170 ГПК України, підлягає поверненню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 170, 234, 235, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю БРАЙТ ФІНАНС про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 908/4248/15 повернути заявнику без розгляду.
Контактні дані Господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua; телефони: контакт-центр: 044-207-34-46 (безкоштовно по всій території України).
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.
Ухвалу складено 09.12.2020.
Порядок набрання ухвалою законної сили визначений статтею 235 Господарського процесуального кодексу України.
Порядок оскарження ухвали суду першої інстанції визначений статтями 254, 255, 256 Господарського процесуального кодексу України.
Додаток: заява від 21.11.2020 з додатком, всього на 26-ти аркушах.
Суддя Т.А. Азізбекян
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2020 |
Оприлюднено | 14.12.2020 |
Номер документу | 93465146 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Азізбекян Т.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні