Рішення
від 10.12.2020 по справі 200/6203/20-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 грудня 2020 р. Справа№200/6203/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючої судді Буряк І.В.,

секретаря судового засідання Соколової С.О.,

за участю:

представника позивача Яковенко С.П., Тетерюк Н.П.

представник відповідача Ярова С.Е.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Приватної науково-виробничої компанії "Інтербізнес" до Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання протиправними та скасування акта перевірки у частині, податкових повідомлень-рішень, -

УСТАНОВИВ:

Приватна науково-виробнича компанія Інтербізнес в особі філії Волноваська птахофабрика Приватної науково-виробничої компанії Інтербізнес (далі - позивач, ПНВК Інтербізнес ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області (далі - відповідач, ГУ ДПС у Донецькій області) про визнання протиправними та скасування пунктів 3, 5, 6 (частково), 7 акта про результати документальної планової виїзної перевірки Філії Волноваська птахофабрика ПНВК Інтербізнес від 16.03.2020 № 335/05-99-33-07/39723405, рішення від 07.04.2020, № 0007003307 у частині нарахування штрафних санкцій за липень та жовтень 2015 року, податкових повідомлень-рішень від 07.04.2020 № 0007033307, № 0007043307.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 06.07.2020 відмовлено у відкритті провадження у справі у частині позовних вимог про визнання протиправними та скасування пунктів 3, 5, 6 (частково), 7 акта про результати документальної планової виїзної перевірки Філії Волноваська птахофабрика ПНВК Інтербізнес від 16.03.2020 № 335/05-99-33-07/39723405.

Ухвалою суду від 06.07.2020 позовну заяву залишено без руху з підстав не надання доказів сплати повної суми судового збору.

Ухвалою суду від 21.07.2020 процесуальний строк, встановлений судом для усунення недоліків позовної заяви з урахуванням збільшення позовних вимог майнового характеру у справі продовжено на 7 днів з дня вручення позивачу даної ухвали.

Ухвалою суду від 10.08.2020 провадження у справі відкрито, ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.

Позовні вимоги згідно заяви про уточнення позовних вимог від 13.07.2020 позивачем викладено у такій редакції:

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення (далі - ППР) від 07.04.2020 № 0007033307 на загальну суму 155 932,50 грн.;

визнати протиправним та скасувати ППР від 07.04.2020 № 0007043307 на суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 510,00 грн.;

визнати протиправним та скасувати рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно ненарахованого єдиного внеску від 07.04.2020 № 0007003307 у сумі 30 900,30 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач не погоджується із прийнятими рішеннями, вважає їх неправомірними, з огляду на таке.

Щодо ППР від 07.04.2020 № 0007033307.

15.01.2015 протоколом загальних зборів ТОВ ПФ Волноваська було вирішено здійснити реорганізацію ТОВ ПФ Волноваська шляхом приєднання до ПНВК Інтербізнес . 24.04.2015 між ТОВ ПФ Волноваська та ПНВК Інтербізнес підписано передавальний акт, згідно якого правонаступнику - ПНВК Інтербізнес передано все рухоме та нерухоме майно, майнові та немайнові права, інші зобов`язання, у тч перед бюджетом щодо сплати податків (зборів) та інших обов`язкових платежів та переплат.

У свою чергу, ТОВ ПФ Волноваська було вжито необхідних заходів для повідомлення податкового органу про його реорганізацію шляхом приєднання до ПНВК Інтербізнес . За результатами чого відповідачем проведено документальну позапланову перевірку та складено відповідні довідки за формою 22-ОПП про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів та за формою 3 ЄСВ про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску.

Також під час проведення перевірки ТОВ ПФ Волноваська установлено наявність переплати з податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) у розмірі 144 613,61 грн.

Позивач, як правонаступник, ТОВ ПФ Волноваська скористався правом правонаступника та врахував у рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплаченого ПДФО, який був перерахований ТОВ ПФ Волноваська . Про даний факт позивачем повідомлено перевіряючих, однак вказані обставини відповідачем до уваги узяті не були та протиправно донараховану відповідну суму податку.

Щодо рішення від 07.04.2020 № 0007003307.

Позивач наголошує, що порушення, які стали підставою для донарахування штрафних санкцій мали місце у липні та жовтні 2015 року, тобто у період проведення АТО та за умови перебування позивача на обліку в органі доходів та зборів, розташованого у місці проведення АТО. На момент невиконання відповідного обов`язку у силу норми п. 9-4 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування позивач звільнявся від відповідальності за невиконання обов`язків, передбачених вказаним законом.

Щодо ППР від 07.04.2020 № 0007043307.

Позивач стверджує, що витребовувані відповідачем документи не мають жодного відношення до сплати ПДФО та, відповідно, предмету перевірки, а тому у позивача не виникло обов`язку щодо їх надання податковому органу.

ГУ ДПС у Донецькій області надано відзив на позовну заяву за змістом якої зазначено таке.

У ході перевірки встановлено, що розбіжність між даними платника та даними форми 15 ІКП ІС Податковий блок щодо ПДФО складає 144 613,61 грн. Первинні документи про сплату вказаної суми позивачем не надано.

Щодо позиції платника про наявну на цю суму переплату, то відповідно наказу Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422 Про затвердження Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування , коли внаслідок припинення юридичної особи шляхом реорганізації у платника обліковуються складові переплат, до ІКП платника юридичних осіб - правонаступників, працівником підрозділу, який здійснює облік платежів та інших надходжень, засобами програмного забезпечення переносяться відповідні облікові показники з дотриманням хронології їх виникнення на підставі одного з таких документів: рішення про узгодження плану реорганізації платника податків, передавального акта, розподільчого балансу.

Під час проведення перевірки філією Волноваська птахофабрика ПНВК Інтербізнес не підтверджено факт надання вищевказаних документів до податкового органу для перенесення переплати з ПДФО у сумі 144 613,61 грн. з ІКП ТОВ ПФ Волноваська до ІКП філії Волноваська птахофабрика ПНВК Інтербізнес .

Відповідач звертає увагу, що перевірка проведена відносно філії Волноваська птахофабрика ПНВК Інтербізнес , а не відносно ПНВК Інтербізнес .

Щодо ненаданння документів на вимогу перевіряючих.

Підприємством у порушення п. 44.3 ст. 44, п. 85.2 ст.85 ПК України не надано до перевірки оригіналів документів чи їх копій, а саме журналів-ордерів та відомостей (обороти рахунку, тощо) з урахуванням початкового та кінцевого сальдо по бухгалтерському рахунку 361 Розрахунки з вітчизняними покупцями , видаткових накладних, що підтверджують факт передачі товарів або послуг по фізичним особам ОСОБА_1 , ОСОБА_2 за 2019 рік.

Щодо нарахування штрафних санкцій за невиконання обов`язків передбачених Законом України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування , то п. 9-4 розділу VІІІ Прикінцеві та перехідні положення вказаного закону виключений Законом України від 14.01.2020 № 440-ІХ, відповідні зміни набрали чинності 13.02.2020. Отже, станом на момент винесення спірного ППР, позивач у повній мірі зобов`язаний виконувати обов`язки, передбачені цим Законом.

Позивачем надано відповідь на відзив, де стосовно викладених у відзиві ГУ ДПС у Донецькій області міркувань, наведено такі пояснення.

Період бухгалтерського обліку та фінансової звітності в якому відображено переплату з ПДФО не пов`язаний з періодом перевірки. Проте відповідач безпідставно зменшив переплату з ПДФО на 144 613,61 грн. з суми переплати, яка вже була станом на 01.01.2017 та період якої не входив до предмету перевірки. У свою чергу право перевірити відповідний період обмежується строком, встановленим ст. 102 ПК України та складає 1095 днів.

Щодо застосування ст. 127 ПК України у розмірі 75 %, то позивач зазначає про факт відсутності повторності вчинення порушення, оскільки відповідачем жодних ППР з цього приводу не виносилось. Аналогічне викладено у рішеннях Верховного Суду, згідно наведеного позивачем переліку.

Також зазначено, що під час проведення перевірки відповідачу було надано оригінали необхідних документів, що підтверджують нарахування та сплату ПДФО за період, що перевірявся (01.01.2017 - 31.12.2019). Серед іншого надано оборотно-сальдові відомості з бухгалтерської програми 1С, у яких зазначено, що станом на 01.01.2017 сальдо дебетове та складає 257 598,25 грн. Отже, зазначає позивач, на початок періоду, що перевірявся у нього була наявна переплата з ПДФО.

Формування такої переплати відображено у бухгалтерському обліку позивача відповідно до ст. 4 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні .

Крім того, позивач вважає, що оскільки сума переплати сформувалась до 01.01.2017, то відповідно п. 102.1 ст. 102. Податкового кодексу України, відповідач не мав права провести перевірку та самостійно визначати суму грошових зобов`язань за правовідносинами, які виникли поза межами 1095 денного строку.

26 жовтня 2020 року позивачем надано додаткові пояснення у справі щодо обставин, які документально підтверджують факти передачі майна від головного підприємства до філії, зокрема, це акт приймання-передачі від 24.04.2015, затверджений наказом ПНВК Інтербізнес № ? від 24.04.2015 та наказом філії Волноваська птахофабрика ПНВК Інтербізнес від 24.04.2015.

Про передачу сум надміру сплаченого ПДФО податковий орган було повідомлено шляхом направлення відповідної заяви, яку позивач, однак, надати не може, у зв`язку із вилученням такої під час обшуку 16.03.2016, що підтверджується протоколом обшуку від вказаної дати, складеного слідчим СВ Волноваського ВП ГУПН у Донецькій області Білих І. Є.

Протокольною ухвалою суду від 27 жовтня 2020 року ухвалено подальший розгляд справи здійснювати у порядку загального позовного провадження, призначено у справі підготовче засіданя.

Відповідачем надано додаткові пояснення у справі (від 16.11.2020 вх. 48851/20), за змістом яких зазначено таке.

Під час проведення перевірки позивача не підтверджено факт надання документів щодо перенесення переплати з ПДФО у сумі 144 613,61 грн. (за кодом платежу ПДФО, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді з/п) з ІКП ТОВ ПФ Волноваська до ІКП філії Волноваська птахофабрика .

Відповідно інформаційних баз даних ДПС по ТОВ ПФ Волноваська (код ЄДРПОУ 30942418) за кодом бюджетної класифікації 11010100 відкрита ІКП за формою № 15, яка не містить сальдо розрахунків, нарахувань, податкового боргу, переплати.

При цьому, встановлення факту наявності у податкового агента надміру сплачених сум ПДФО можливо виключно під час проведення документальної перевірки такого платника.

Відповідач, вважає, що оскільки у додатках до листа від 11.06.2015 № 120 наявний лише передавальний акт від 24.04.2015 без додавання до листа довідки про результати позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ ПФ Волноваська у контролюючого органу не було підстав для перенесення вказаної суми ПДФО до його правонаступника - ПНВК Інтербізнес .

Позивач надав до суду відповідь на додаткові пояснення податкового органу від 30.11.2020 (вх. № 52326/20 від 09.12.2020), де спростовує викладені податковим органом доводи із посиланням на відповідні докази.

Протокольною ухвалою суду від 10 грудня 2020 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до розгляду по суті у цей же день, проти чого представниці сторін не заперечували.

У судовому засіданні від 10 грудня 2020 року представниці позивача надали пояснення у справі, просили позов задовольнити.

У судовому засіданні від 10 грудня 2020 року представниця відповідача надала пояснення у справі, просила у задоволенні позову відмовити.

Судом установлено такі фактичні обставини справи.

ПНВК Інтербізнес зареєстроване у якості юридичної особи, включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (код ЄДРПОУ 01200244); місцезнаходження юридичної особи: Україна, 03115, місто Київ, проспект Перемоги, будинок 121 В.

Філія Волноваська птахофабрика код ЄДРПОУ 39723405 входить до складу ПНВК Інтербізнес на правах стуктурної одиниці і діє на підставі Положення Про Філію Волноваська птахофабрика ПНВК Інтербізнес (нова редакція) затверджено рішенням від 15.02.2019 № 6,. Місцезнаходження: 85735, Донецька обл., Волноваський р-н, с. Рибинське, контора ТОВ ПФ Волноваська .

Відповідно Положення про філію Волноваська птахофабрика ПНВК Інтербізнес (нова редакція) передбачено:

Філія входить до складу ПНВК Інтербізнес на правах структурної одиниці і діє на підставі цього Положення. (п. 1.2) Філія має круглу печатку … кутовий штамп, бланки, окремий баланс, що входить до загального балансу компанії. (1.7) Для організації і ведення діяльності філії за її місцем знаходження відкриваються банківські рахунки. Філія в межах наданих повноважень має право … 8) користуватися і розпоряджатися закріпленим за філією майном, згідно з законодавством України, Статутом компанії та цим Положенням (п. 3.1). Філія за рахунок майна Компанії наділяється основними засобами та обіговими коштами … (п. 4.1). Майно філії відображається на її балансі, який є складовою частиною загального балансу Компанії (п. 4.4). Після реєстрації філії Компанія має право наділити філію майном та обіговими коштами. (п. 5.2) Філія самостійно веде відокремлений бухгалтерський та податковий облік, на даних якого базуються фінансова, податкова, статистична та інша звітність такого підрозділу (п. 6.1). Філія самостійно веде бухгалтерський облік …. Філія складає окремий баланс, який є частиною консолідованого балансу Компанії (п. 6.2.1). Філія реєструється в органах ДФС за місцем розташування. Філія нараховує і сплачує до бюджету податки та обов`язкові платежі, є податковим агентом, у випадках та в порядку, передбаченому чинним законодавством. (п. 6.2.2)

ГУ ДПС у Донецькій області проведена документальна планова виїзна перевірка Філії Волноваська птахофабрика ПНВК Інтербізнес з питань правильності обчислення, повноти сплати і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору за період діяльності з 01.01.2017 по 31.12.2019, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 02.04.2015 по 31.12.2019 (далі - акт перевірки від 16.03.2020).

Перевірка проведена відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 п. 77.1 та 77.4 ст. 77, п. 82.1 ст. 82 ПК України та плану-графіку проведення планових перевірок на 2020 рік, на підставі наказу ГУ ДПС у Донецькій області від 31.01.2020 № 255.

Повідомлення про проведення перевірки вручено під розписку головному бухгалтеру 07.02.2020. Перевірка проведена з 17.02.2020 по 06.03.2020.

Відповідно висновку вказаного акта перевірки податковим органом встановлено порушення:

п. абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4, п. 1 ч. 2 ст. 6, ч. 1, ч. 4 ст. 7, ч. 8 ст. 9 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування , а саме несвоєчасно нараховано єдиного внеску у розмірі 128 525,85 грн., утч за: липень, жовтень року, липень, листопад 2019 року;

пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14, ст. 18, абз. 2 п. 57.1, пп. 162.1.3 п. 162.1 ст. 162, пп. 164.1.2 п. 164.1 ст. 164, пп. 168.1.1, 168.1.2, 168.1.5 п. 168.1, абз. а п. 176.2 ст. 176 ПК України:

- несплачено (перераховано) ПДФО, утриманого із сум доходу у вигляді заробітної плати та який підлягає перерахуванню до бюджету у строки встановлені ПК України для місячного податкового періоду на загальну суму 56 576,48 грн.;

- несвоєчасно сплачено (перераховано) ПДФО, утриманого із сум доходу у вигляді заробітної плати, та який підлягає перерахуванню до бюджету у строки встановлені Податковим кодексом України для місячного податкового періоду на загальну суму 45 459,53 грн.

п. 44.3 ст. 44 ПК України у частині ненадання платником контролюючому органу оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю, а саме: журналів-ордерів та відомостей (обороти рахунку тощо) з урахуванням податкового та кінцевого сальдо по бухгалтерському рахунку 361 Розрахунки з вітчизняними покупцями , видаткових накладних, що підтверджують факт передачі товарів або послуг, по фізичним особам ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 за 2019 рік.

Позивач, не погоджуючись із такими висновками акта перевірки, звернувся до ГУ ДПС у Донецькій області із запереченнями від 24.03.2020, за результатами розгляду яких податковим органом надано відповідь від 02.04.2020 № 29016/10/05-99-33-07, якою повідомлено про залишення без змін висновків акта перевірки від 16.03.2020.

На підставі вказаних висновків акта перевірки ГУ ДПС у Донецькій області прийнято:

рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 07.04.2020 № 0007003307, яким виявлено порушення абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4, п. 1 ч. 2 ст. 6, ч. 1, ч. 4 ст. 7, ч. 8 ст. 9 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та застосовано штраф у розмірі 30 900,30 грн.;

ППР форма Д від 07.04.2020 № 0007033307, яким встановлено порушення пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14, ст. 18, абз. 2 п. 57.1, пп. 162.1.3 п. 162.1 ст. 162, пп. 164.1.2 п. 164.1 ст. 164, пп. 168.1.1, 168.1.2, 168.1.5 п. 168.1, абз. а п. 176.2 ст. 176 ПК України та застосовано штрафні (фінансові) санкції на підставі п. 127.1 ст. 127 ПК України у зв`язку із чим збільшено суму грошового зобоов`язання з ПДФО на загальну суму 155 932,50 грн., утч за основним платежем - 56 576,48 грн., та за штрафними (фінансовими) санкціями) - 76 032,55 грн.

Нарахована відповідно до пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПК України сума пені - 23 323,47 грн;

ППР від 07.04.2020 форма ПС № 0007043307, яким встановлено порушення п. 44.3 ст. 44 ПК України та застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі - 510,00 грн.

ПНВК Інтербізнес , вважаючи вказані рішеннями податкового органу протиправними, звернулось зі скаргою від 21.04.2020 № 61 до ДПС України, за результатами розгляду якої, рішеннями ДПС України від 05.06.2020 № 18456/6/99-00-08-05-04-09 та від 29.05.2020 № 17589/6/99-00-08-06-01-06 оскаржуванні податкові повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу - без задоволення.

Правомірність прийняття податковим органом вказаних рішень є предметом спору у даній справі.

Щодо правомірності ППР форма Д від 07.04.2020 № 0007033307

За результатами дослідження акта перевірки від 16.03.2020, судом установлено таке.

Пункт 3.1.2 розділ ІІІ акта перевірки.

Філією ВП ПНВК Інтербізнес утримані суми податку з нарахованого платникам доходу у повному обсязі відображені по Кт рахунку 64 Обороти , відображені по Дт рахунку 64 Розрахунки по податку на доходи фізичних осіб за період з 01.01.2017 по 31.12.2019, відповідають даним форми 15 (ІКП) ІС Податковий блок .

Станом на 01.01.2017 сума сплаченого ПДФО за даними підприємства складає 528 812,15 грн. За даними 15 ІКП ІС Податковий блок ПДФО фактично сплачено у розмірі 384 198,54 грн. Розбіжність складає 144 613,61 грн. - сума сплати ПДФО станом на 01.01.2017 відсутня в ІКП ІС Податковий блок . Первинні документи щодо підтвердження сплати на вказану суму платником не надано. Станом на 31.12.2019 заборгованість з ПДФО становить 56 576,48 грн.

Перевіркою встановлено, що ПДФО для місячного податкового періоду, сплачувався (перераховувався) не у повному обсязі, а саме несплачено (перераховано) ПДФО на загальну суму 56 576,48 грн., у тому числі за:

січень 2018 - 14033,99 грн., граничний термін сплати 02.03.2018;

лютий 2018 - 15999,03 грн., граничний термін сплати 30.04.2018;

березень 2018 - 16028,15 грн., граничний термін сплати 30.05.2018;

квітень 2018 - 3 583,38 грн., граничний термін сплати 30.06.2018;

листопад 2018 - 3 478,89 грн., граничний термін сплати 30.05.2018;

травень 2019 - 1 571,61 грн., граничний термін сплати 30.05.2018;

серпень 2019 - 1071,83 грн., граничний термін сплати 30.09.2019;

жовтень 2019 - 809,59 грн., граничний термін сплати 30.11.2019;

Крім того, встановлено, що під час виплати доходів несвоєчасно сплачено (перераховано) ПДФО на загальну суму 45 459,53 грн., у тому числі за:

вересень 2017 року у сумі 3 461,07 грн., граничний термін сплати до 30.10.2017, фактично сплачено 30.05.2018 - 877,10 грн., 30.11.2018 - 223,60 грн., 28.01.2019 - 2 360,37 грн.;

жовтень 2017 року у сумі 13 406,76 грн., граничний термін сплати до 30.11.2017, фактично сплачено 28.01.2019 - 9 561,84 грн., 27.02.2019 - 2 147,48 грн., 29.03.2019 - 1 697,44 грн.;

листопад 2017 року у сумі 13 663,81 грн., граничний термін сплати до 30.12.2017, фактично сплачено 29.03.2019 - 4 503,29 грн., 25.04.2019 - 967,55 грн., 28.05.2019 - 1 113,08 грн., 29.07.2019 - 7 079,89 грн.;

грудень 2017 року у сумі 13 691,31 грн., граничний термін сплати до 30.01.2019, фактично сплачено 29.07.2019 - 13 070,40 грн., 29.08.2019 - 426,07 грн., 29.10.2019 - 194,84 грн.;

січень 2018 року у сумі 1 236,58 грн., граничний термін сплати до 02.03.2018, фактично сплачено 29.10.2019 - 60,51 грн., 16.12.2019 - 1 176,07 грн.

Отже, несплачено (перераховано) ПДФО на загальну суму 56 576,48 грн, несвоєчасно сплачено - 45 459,53 грн.,

На підставі наявних у справі доказів, судом установлено таке.

Відповідно протоколу Загальних зборів учасників ТОВ ПФ Волноваська від 15.01.2015 № 1, зокрема, вирішено реорганізувати ТОВ ПФ Волноваська шляхом приєднання до ПНВК Інтербізнес .

Рішенням власника від 15.01.2015 № 1/1 ПНВК Інтербізнес вирішено: приєднати до ПНВК Інтербізнес , зокрема, ТОВ ПФ Волноваська .

26 березня 2015 року рішенням Власника ПНВК Інтербізнес № 4, зокрема, вирішено створити філію Волноваська птахофабрика ПНВК Інтербізнес , що розташована за адресою: 85735, Донецька обл., Волноваський р-н, с. Рибинське, контора ТОВ ПФ Волноваська та затвердити Положення про відповідну філію.

24 квітня 2015 року складено Передавальний акт балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів ТОВ ПФ Волноваська станом на 24.04.2015, де зазначено нижчевикладене.

ТОВ ПФ Волноваська (Сторона - 1) та ПНВК Інтербізнес (Сторона - 2) склали цей акт про те, що у зв`язку із реорганізацією Сторони - 1, шляхом приєднання до Сторони - 2 відповідно до ст. ст. 104, 107 ЦК України, Стороні - 2 передається майно та немайнові права та обов`язки Сторони - 1, згідно статей балансу станом на 24.04.2015. Зокрема, розділ 2 оборотні активи: 1135 - дебіторська заборгованість за рахунками з бюджетом у розмірі 297 960,31 (додаток 12, розшифровка рах. 6411, 6412); 1155 - інша поточна дебіторська заборгованість у розмірі 1685844,90 (додаток 13, розшифровка рах. 377, 378, 63, 642, 65, 685);

Вказаний акт затверджено рішенням власника ПНВК Інтербізнес від 24.04.2015 № 6 та протоколом Загальних зборів учасників ТОВ ПФ Волноваська від 24.04.2015 № 3.

Згідно повідомлення від 17.02.2016 № 158 проведено державну реєстрацію припинення юридичної особи ТОВ ПФ Волноваська , про що внесено запис № 12391120029000158.

У матеріалах справи наявні:

Довідка від 04.12.2015 № 1505332200244 форма № 22-ОПП про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів у ТОВ ПФ Волноваське станом на дату реєстрації цієї довідки у зв`язку із ліквідацією платника;

Довідка від 04.12.2015 № 1505338100170 форма № 3-ЄСВ про відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску у ТОВ ПФ Волноваська станом на дату реєстрації цієї довідки у зв`язку із ліквідацією платника.

Акт ДПІ у Волноваському районі від 19.03.2015 № 140/05-33-22-00/30942418 Про результати позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю ПФ Волноваське з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.12 по 31.12.2014.

Вказана перевірка ТОВ ПФ Волноваське проведена згідно внесеного до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб від 26.01.2015 за № 12391270025000158.

Результати перевірки повноти сплати (перерахування) до бюджету ПДФО за період квітень 2014 року - лютий 2015 року залишок на кінець періоду, що перевірявся - Дт 194 106,75 грн.

Лист ТОВ ПФ Волноваська на ім`я ДПІ у Волноваському районі від 11.06.2015 № 120, де податковий орган повідомлено про факт реорганізації товариства шляхом його приєднання до ПНВК Інтербізнес та складання передавального акта, яким правонаступнику - ПНВК Інтербізнес було передано серед іншого зобов`язання, які виникли під час здійснення господарської діяльності у тому числі перед бюджетом щодо сплати податків (зборів) та інших обов`язкових платежів.

У додатках до вказаного листа рахуються: копія передавального акта від 24.04.2015; оригінал заяви, форми 8-ОПП.

Про факт отримання адресатом цього листа свідчить відтиск штампу вхідної кореспонденції від 12.06.2015.

На підтвердження обставин про передачу, зокрема, зобов`язань перед бюджетом щодо сплати податків (зборів) та інших обов`язкових платежів ПНВК Інтербізнес філії Волноваська птахофабрика ПНВК Інтербізнес свідчить: акт приймання-передачі балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів від ПНВК Інтербізнес до філії Волноваська птахофабрика ПНВК Інтербізнес від 24.04.2015, затверджений наказом генерального директора ПНВК Інтербізнес від 24.04.2015 № 1/4, де у розділі 1. Необоротні активи код рядка 1135 Дебіторська заборгованість за рахунками з бюджетом у розмірі 297 960,31; додаток 11 розшифровка рах. 6411, 6412. Відповідно додатку № 11 до акту приймання-передачі балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів від ПНВК Інтербізнес на філію Волноваська птахофабрика розшифровка рядка 1135 акта станом на 24.04.2015 вказано: ПДФО у загальній сумі 200 694,75 грн.

Також надано бухгалтерські документи Волноваської ПФ філії ПНВК Інтербізнес : аналіз рахунку 6411 за 2015 рік, де визначено початкове сальдо обороти за квітень 2015 - 144 613,61 грн. (дебет); за 2016 рік, де визначено початкове сальдо обороти за січень 2016 - 359 329,06 грн. (дебет); за 2017 рік, де визначено початкове сальдо обороти за січень 2017 - 257 598,25 грн. (дебет); за 2018 рік, де визначено початкове сальдо обороти за січень 2018 - 98 734,08 грн. (дебет);

Крім того, позивачем додано копію протоколу обшуку від 16.03.2016, проведеного ст. слідчим СВ Волноваського ВП ГУНП у Донецькій області, де у розділі У ході проведення обшуку виявлено зазначено про наявність заяви про ліквідацію або реорганізацію платника податків на 1 арк. із позначкою ДПІ у Волноваському районі.

У протоколі наявна вказівка, що перераховане у протоколі було вилучено та поміщено у приміщення, яке опечатано.

Перелічені письмові докази наявні у матеріалах справи та досліджені судом у порядку ст. 211 КАС України.

Правова позиція та висновки суду.

Щодо донарахування податкового зобов`язання з ПДФО у загальному розмірі 56 576,48 грн.

Податковий кодекс України (далі - ПК України, у редакції чинній на момент спірних правовідносин)

Стаття 14. Визначення понять

14.1. У цьому Кодексі поняття вживаються в такому значенні:

14.1.115. надміру сплачені грошові зобов`язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов`язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату;

14.1.180. податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов`язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу;

Стаття 17. Права платника податків

17.1. Платник податків має право:

17.1.10. на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом;

Стаття 18. Податкові агенти

18.1. Податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов`язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.

18.2. Податкові агенти прирівнюються до платників податку і мають права та виконують обов`язки, встановлені цим Кодексом для платників податків.

Стаття 57. Строки сплати податкового зобов`язання

57.1. Податковий агент зобов`язаний сплатити суму податкового зобов`язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.

Стаття 63. Загальні положення щодо обліку платників податків

63.1. Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

63.2. Взяттю на облік або реєстрації у контролюючих органах підлягають всі платники податків.

Взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, у тому числі юридичних осіб - нерезидентів, які відкривають рахунки у банках України, а також самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявності обов`язку щодо сплати того або іншого податку та збору.

63.3. З метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об`єктів оподаткування або об`єктів, які пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Платник податків зобов`язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об`єкти оподаткування і об`єкти, пов`язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

63.4. Взяття на облік платників податків - юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів здійснюється після їх державної реєстрації чи включення відомостей про них до відповідних державних реєстрів на умовах, що визначаються законодавчими актами України, крім випадків, визначених цим Кодексом, коли органами реєстрації є контролюючі органи або коли проведення державної реєстрації платника податків у відповідному статусі законодавством не передбачається

63.8. Особливості обліку платників податків за окремими податками, а також окремих категорій платників податків установлюються відповідними розділами цього Кодексу.

Стаття 87. Джерела сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків

87.1. Джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Сплату грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснено також:

а) за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника);

87.6. У разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, майна, достатнього для погашення його грошового зобов`язання або податкового боргу, джерелом погашення грошового зобов`язання або податкового боргу такого платника податків є майно такої юридичної особи, на яке може бути звернено стягнення згідно з цим Кодексом.

Стаття 98. Порядок погашення грошових зобов`язань або податкового боргу у разі реорганізації платника податків, або передачі цілісного майнового комплексу державного чи комунального підприємства в оренду чи концесію

98.8. У разі якщо платник податків, що реорганізується, має суми надміру сплачених грошових зобов`язань, такі суми підлягають заліку в рахунок його непогашених грошових зобов`язань або податкового боргу за іншими податками. Зазначена сума розподіляється між бюджетами та державними цільовими фондами пропорційно загальним сумам грошового зобов`язання або податкового боргу такого платника податків.

98.9. У разі якщо сума надміру сплачених грошових зобов`язань або невідшкодованих податків та зборів платника податків перевищує суму грошових зобов`язань або податкового боргу з інших податків, сума перевищення перераховується в розпорядження правонаступників такого платника податків пропорційно його частці в майні, що розподіляється, згідно з розподільним балансом або передаточним актом, а у разі отримання цілісного майнового комплексу державного або комунального підприємства в оренду чи концесію сума перевищення перераховується в розпорядження платника податків - орендаря чи концесіонера згідно з передаточним балансом або актом.

Стаття 162. Платники податку

162.1. Платниками податку є: 162.1.3. податковий агент.

Стаття 168. Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету

168.1. Оподаткування доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику податку податковим агентом.

168.1.1. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов`язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.

168.1.2. Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

168.1.5. Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.

168.1.6. Для цілей цього розділу та пункту 54.2 статті 54 цього Кодексу під терміном "граничний термін сплати до бюджету податку" розуміються строки сплати податку, визначені цим пунктом.

168.3. Розрахунок податкових зобов`язань з оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у джерела його виплати, проводиться податковим агентом (у тому числі роботодавцем, органами Пенсійного фонду України).

168.4. Порядок сплати (перерахування) податку до бюджету.

168.4.1. Податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України;

168.4.2. такий порядок застосовується всіма юридичними особами, у тому числі такими, що мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами, яким в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку (далі - відокремлений підрозділ).

У разі прийняття рішення про створення відокремленого підрозділу юридична особа повідомляє про це контролюючі органи за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням таких новостворених підрозділів у встановленому порядку;

168.4.3. суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб за такий відокремлений підрозділ, усі обов`язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу;

168.4.4. юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів за місцезнаходженням відокремлених підрозділів.

168.4.7. відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного бюджету несе юридична особа або її відокремлений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід;

Стаття 176. Забезпечення виконання податкових зобов`язань

176.2. Особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов`язані:

а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок;

Наказом Міністерства доходів і зборів України 05.12.2013 №765 (далі - Порядок № 765, втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів № 422 від 07.04.2016) затверджено Порядок ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів.

І. Загальні положення

3. Терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях:

інтегрована картка платника - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, передоплати та єдиного внеску, що включає комплекс облікових показників з інтегрованих підсистем, за повноту, достовірність і своєчасність відображення яких несуть відповідальність структурні підрозділи територіальних органів Міндоходів за функціональними напрямами роботи;

7. Контроль за достовірністю відображення в інформаційній системі показників стану розрахунків платників, механізму виявлення, усунення та упередження випадків неповного, неправильного або несвоєчасного відображення облікових показників та некоректного формування зведених і звітних показників центральної бази даних забезпечується структурними підрозділами за закріпленими напрямами роботи.

11. За даними оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, коштів передоплати та єдиного внеску Міндоходів та його територіальними органами в автоматичному режимі формуються звітність і зведена інформація про нарахування та надходження податків, зборів, митних платежів, коштів передоплати, єдиного внеску, податковий борг, недоїмку із сплати єдиного внеску відшкодування податку на додану вартість, результати перевірочної роботи, розстрочення (відстрочення) грошових зобов`язань (податкового боргу), надміру сплачених сум платежів та єдиного внеску тощо.

ІІ. Порядок ведення інтегрованої картки платника

1. З метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску територіальними органами Міндоходів відкриваються інтегровані картки платників за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками, а для обліку сум передоплати - за кожним платником.

При взятті на облік платника протягом відповідного року територіальним органом Міндоходів відкриваються інтегровані картки платника з дати нарахування або сплати податків, зборів, митних платежів, передоплати та єдиного внеску (залежно від того, яка з цих подій настала раніше).

5. У разі коли внаслідок припинення платника - юридичної особи шляхом реорганізації частина його зобов`язань чи заборгованості залишається непогашеною або у платника обліковується надміру сплачена сума, засобами програмного забезпечення переносяться до інтегрованих карток юридичних осіб - правонаступників облікові дані щодо хронології виникнення зобов`язань чи боргу або надміру сплаченої суми.

Наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422 затверджено Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок № 422)

Розділ І. Загальні положення

6. За даними оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску ДФС та її територіальними органами формується звітність про нарахування та надходження податків, зборів, єдиного внеску, надходження митних та інших платежів до бюджетів, податковий борг, недоїмку зі сплати єдиного внеску, відшкодування податку на додану вартість, результати контрольно-перевірочної роботи, розстрочення (відстрочення) грошових зобов`язань (податкового боргу), надміру сплачені податки, збори, єдиний внесок тощо.

Розділ ІI. Інтегрована картка платника

1. Порядок ведення інтегрованої картки платника

Пункт 3 У разі коли внаслідок припинення юридичної особи шляхом реорганізації частина її зобов`язань чи заборгованості залишається непогашеною або у платника обліковуються складові суми переплат, до ІКП юридичних осіб - правонаступників працівником підрозділу, який здійснює облік платежів та інших надходжень, засобами програмного забезпечення переносяться відповідні облікові показники з дотриманням хронології їх виникнення на підставі одного із документів: рішення про узгодження плану реорганізації платника податків; передавального акта; розподільчого балансу.

Щодо процедури реорганізації ПНВК Інтербізнес та поняття відокремленого підрозділу.

Поняття відокремлені підрозділи, з метою оподаткування, вживається у значенні, визначеному Цивільним кодексом України від 16.01.2003 № 435-IV (далі - ЦК України)

Для розд. IV ПК України Податок на доходи фізичних осіб" вживається у визначенні Господарського кодексу України (14.1.30 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ГК України)

Стаття 95 ЦК України.

1. Філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

3. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

5. Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до єдиного державного реєстру.

Стаття 104 ЦК України..

1. Юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.

Стаття 106 ЦК України.

1. Злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

Стаття 107 ЦК України.

2. Після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), який має містити положення про правонаступництво щодо майна, прав та обов`язків юридичної особи, що припиняється шляхом поділу, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов`язання, які оспорюються сторонами.

3. Передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом.

Стаття 55 ГК України.

6. Суб`єкти господарювання, зазначені у пункті першому частини другої цієї статті, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.

Стаття 64 ГК України.

4. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.

Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 затверджено Порядок обліку платників податків і зборів (у редакції, чинній на момент взяття на податковий облік філії позивача)

I. Загальні положення

1.2. Ведення обліку платників податків є одним із способів податкового контролю. Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

1.3. Взяттю на облік або реєстрації у контролюючих органах підлягають усі платники податків.

Взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, а також самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявності обов`язку щодо сплати того чи іншого податку та збору.

Розділ ІІІ 3.1. Взяття на облік за основним місцем обліку юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків та зборів у контролюючих органах здійснюється після:

проведення державної реєстрації юридичної особи згідно із Законом;

включення відомостей про відокремлений підрозділ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний державний реєстр) згідно із Законом;

присвоєння кодів за ЄДРПОУ - для юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, для яких законом встановлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру.

Взяття на облік платників податків контролюючими органами здійснюється за принципом організаційної єдності реєстраційних процедур, що проводяться державними реєстраторами, та процедур узяття на облік платників податків, що забезпечуються контролюючими органами. Обмін відомостями (повідомленнями) про здійснення дій з державної реєстрації та взяття на облік (зняття з обліку) юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців здійснюється у порядку взаємного обміну інформацією з реєстрів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, та Центрального контролюючого органу.

3.2. Підставою для взяття на облік за основним місцем обліку у контролюючому органі є надходження до цього органу:

відомостей з Єдиного державного реєстру або з відповідної реєстраційної картки про проведення державної реєстрації юридичної особи;

відомостей з Єдиного державного реєстру або відповідного повідомлення державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо відміни державної реєстрації припинення юридичної особи;

повідомлення державного реєстратора або відомостей з Єдиного державного реєстру про створення відокремленого підрозділу юридичної особи;

11.5. У зв`язку з ліквідацією або реорганізацією платника податків контролюючі органи розпочинають та проводять процедури, передбачені цим розділом, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей):

заяви за формою № 8-ОПП від платника податків, поданої згідно з пунктами 11.2-11.4 цього розділу;

відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи;

11.9. У разі отримання документів згідно з пунктами 11.1-11.4 цього розділу та/або якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків, контролюючим органом приймається рішення про проведення (не проведення за підставами, встановленими пунктами 11.11 та 11.12 цього розділу) документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі.

11.20. Після закінчення процедур ліквідації або реорганізації, визначених цим Порядком, для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу контролюючий орган видає:

довідку про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів за формою № 22-ОПП, якщо після проведення документальної позапланової перевірки та спливу законодавчо визначених строків сплати узгоджених грошових зобов`язань встановлено відсутність грошових зобов`язань та/або податкового боргу;

документ (рішення) про узгодження плану реорганізації з контролюючим органом (за наявності податкового боргу).

Висновки щодо викладеного.

Вирішуючи даний спір по суті перед судом постали такі питання: 1) чи має право правонаступник на включення до своїх активів переплати з ПДФО та зарахування такої у цілях погашення зобов`язань із вказаного податку ?; 2) чи наявна була відповідна переплата з ПДФО у підприємства, що реорганізувалось шляхом приєднання до ПНВК Інтебізнес ?; 3) чи вжито платником та податковим органом достатніх правових заходів для перенесення такої переплати спочатку в ІКП ПНВК Інтебізнес , а потім до його філії?

Щодо першого питання.

Наведені вище положення п.п 17.1.10 п. 17.1 ст. 17., пп. а п. 87.1 ст. 87, п. 98.9 ст. 98 ПК України дають можливість суду дійти однозначного висновку, що сума надміру сплаченого податкового зобов`язання платника, що реорганізується перераховується у розпорядження правонаступника, згідно розподільчого балансу.

Однак, потрібно врахувати, що згідно вимог ПК України податковий агент має право врахувати в рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплаченого податку на доходи фізичних осіб, який був перерахований до бюджету понад суму грошових зобов`язань, граничний строк сплати якої настав на таку дату.

Податковим органом заперечень у цій частині не висловлено.

Щодо другого питання.

Законодавство України висуває ряд умов з метою здійснення належної ліквідації шляхом реорганізації платника податків. А у подальшому процес відображення в ІКП наявної переплати з податку теж вимагає вчинення від платника податків певних дій.

У світлі обставин данної справи судом установлено, що відповідно протоколу Загальних зборів учасників ТОВ ПФ Волноваська від 15.01.2015 № 1, зокрема, вирішено реорганізувати ТОВ ПФ Волноваська шляхом приєднання до ПНВК Інтербізнес .

Рішенням власника від 15.01.2015 № 1/1 ПНВК Інтербізнес вирішено: приєднати до ПНВК Інтербізнес , зокрема, ТОВ ПФ Волноваська .

24 квітня 2015 року складено Передавальний акт балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів ТОВ ПФ Волноваська станом на 24.04.2015, де зазначено, що ТОВ ПФ Волноваська та ПНВК Інтербізнес склали цей акт про те, що у зв`язку із реорганізацією Сторони - 1, шляхом приєднання до Сторони - 2 відповідно до ст. ст. 104, 107 ЦК України, Стороні - 2 передається майно та немайнові права та обов`язки Сторони - 1, згідно статей балансу станом на 24.04.2015. Зокрема, розділ 2 оборотні активи: 1135 - дебіторська заборгованість за рахунками з бюджетом у розмірі 297 960,31 (додаток 12, розшифровка рах. 6411, 6412); 1155 - інша поточна дебіторська заборгованість у розмірі 1685844,90 (додаток 13, розшифровка рах. 377, 378, 63, 642, 65, 685).

При цьому ДПІ у Волноваському районі проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ ПФ Волноваська , з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2012 по 31.12.2014, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2012 по 31.12.2014 за результатами якої складено акт від 19.03.2015 № 140/05-33-33-00/30942418. Вказана перевірка проведена, зокрема, згідно внесеного запису до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб від 26.01.2015 № 12391270025000158.

Перевіркою підтверджено факт сплати (перерахування) до бюджету ПДФО за період квітень 2014 року - лютий 2015 року залишок на кінець періоду, що перевірявся - Дт 194 106,75 грн.

Підприємству видано довідку про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів (форма № 22-ОПП) від 04.12.2015 № 1505332200244

У свою чергу листом ТОВ ПФ Волноваська на ім`я ДПІ у Волноваському районі від 11.06.2015 № 120, де податковий орган повідомлено про факт реорганізації товариства шляхом його приєднання до ПНВК Інтербізнес та складання передавального акта, яким правонаступнику - ПНВК Інтербізнес було передано серед іншого зобов`язання, які виникли під час здійснення господарської діяльності у тому числі перед бюджетом щодо сплати податків (зборів) та інших обов`язкових платежів.

Згідно повідомлення від 17.02.2016 № 158 проведено державну реєстрацію припинення юридичної особи ТОВ ПФ Волноваська , про що внесено запис № 12391120029000158.

При цьому судом на підставі наведених вище положень Порядків № 765 та № 422 установлено, що саме на податковий орган покладено обов`язок засобами програмного забезпечення перенести відповідні облікові показники з дотриманням хронології їх виникнення на підставі одного із документів: рішення про узгодження плану реорганізації платника податків; передавального акта; розподільчого балансу.

Дотримання позивачем вимоги про надання, зокрема, одного із наведених у переліку документів підтверджена листом згадуваним вище листом від 11.06.2015 № 120.

Посилання податкового органу (додаткові пояснення від 16.11.2020) на відсутність у додатках до цього листа довідки про результати позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ ПФ Волноваська , як підстави, що унеможливлює перенесення відповідної переплати до ІКП ПНВК Інтербізнес вважаються судом необґрунтованими, оскільки ані нормами ПК України, ані нормами Порядків № 765, № 422 таке не передбачено.

Зі свого боку судом не встановлено, а відповідачем не доведено наявність інших обставин, які б унеможливлювали відображення в ІКП ПНВК Інтербізнес наявної у ТОВ ПВ Волноваська переплати з ПДФО.

Водночас, у ході розгляду справи податковим органом не спростовано та підтверджено позивачем, що в ІКП ПНВК Інтербізнес відповідна переплата відображена не була.

У подальшому 26 березня 2015 року рішенням Власника ПНВК Інтербізнес № 4, зокрема, вирішено створити філію Волноваська птахофабрика ПНВК Інтербізнес . Між головним підприємством та філією складено Акт приймання-передачі балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів від 24.04.2015, затверджений наказом генерального директора ПНВК Інтербізнес від 24.04.2015 № 1/4, де у розділі 1. Необоротні активи код рядка 1135 Дебіторська заборгованість за рахунками з бюджетом у розмірі 297 960,31; додаток 11 розшифровка рах. 6411, 6412. Відповідно додатку № 11 до акту приймання-передачі балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів від ПНВК Інтербізнес на філію Волноваська птахофабрика розшифровка рядка 1135 акта станом на 24.04.2015 вказано: ПДФО у загальній сумі 200 694,75 грн.

Однак, судом не встановлено, що філією позивача вчинено дії з приводу повідомлення податкового органу про факт використання у бухгалтерському та податковому обліку, як податкового агента з ПДФО, відповідної переплати.

Посилання позивача на акт виїмки від 16.03.2016, як доказ того, що відповідна заява на адресу податкового органу направлялась, вважається судом непереконливим та недостатнім, оскільки, по-перше, у відповідному рядку акта виїмки вказано, що це заява про реорганізацію або ліквідацію, що не дає можливості установити її дійсний зміст (належну копію позивачем не надано), по-друге зазначено, що заява із позначкою ДПІ у Волноваському районі, при цьому відповідачем факт отримання саме такої заяви (щодо перенесення в ІКП переплати) спростовувався.

Отже, суд вважає, що належних та достатніх дій для відображеня в ІКП філії Волноваська птахофабрика ПНВК Інтербізнес відповідної переплати з ПДФО вчинено не було.

У загальному контексті викладених фактичних обставин та відповідного їм правозастосування, суд наголошує, що факт наявності відповідної переплати є доведеним та податковим органом не спростовується. Суд при цьому вважає нормативно обґрунтованим визнання за філією Волноваська птахофабрика ПНВК Інтербізнес права на використання такої переплати у рахунок погашення власних податкових зобов`язань з ПДФО. Наявності, спростовуючих таке право, норм податкового законодавства судом не встановлено, а відповідачем не наведено.

Фактично порушенням є невчинення належних дій філією позивача, як окремого платника податку (податкового аґента), щодо обліковування в ІКП з ПДФО відповідної переплати.

Водночас, спірним ППР складом податкового правопорушення визначено: пп. 162.1.3 п. 162.1 ст. 162, пп. 164.1.2 п. 164.1 ст. 164, пп. 168.1.1, 168.1.2, 168.1.5 п. 168.1, абз. а п. 176.2 ст. 176 ПК України - несплачено (перераховано) ПДФО, утриманого із сум доходу у вигляді заробітної плати та який підлягає перерахуванню до бюджету у строки встановлені ПК України для місячного податкового періоду на загальну суму 56 576,48 грн.

Отже, суд вважає, що визначений податковим органом склад податкового правопорушення не відповідає фактичним обставинам, що мали місце.

Внаслідок чого є безпідставним як донарахування податкового зобов`язання з ПДФО, так і застосування штрафних санкцій, згідно із п. 127.1 ст. 127 ПК України, які застосовуються саме за несплату (неперерахування) податків до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків.

У даному контексті важливо відмітити відсутність шкоди державному бюджету, оскільки відповідні зобов`язання виконано. А платник, як належний правонаступник, скористався наданою податковим законодавством можливістю зарахувати у рахунок погашення поточних платежів наявну переплату.

Також суд не може залишити поза увагою факт непропорційності негативних фінансових наслідків для позивача щодо допущеного ним порушення. Донарахування як основного зобов`язання, так і штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 75 % та пеня всього на суму 155 932,50 грн. за допущену бездіяльність щодо повідомлення податкового органу про обліковувану у його бухгалтерському та податковому обліку суми переплати з ПДФО не відповідає принципу справедливості застосування юридичної відповідальності у даному випадку її різновиду фінансової відповідальності.

У Рішенні Конституційний Суд України від 02.11.2004 № 15- рп/2004 зазначається, що справедливість - одна з основних засад права, є вирішальною у визначенні його як регулятора суспільних відносин, одним із загальнолюдських вимірів права. Зазвичай справедливість розглядають як властивість права, виражену, зокрема, в рівному юридичному масштабі поведінки й у пропорційності юридичної відповідальності вчиненому правопорушенню. У сфері реалізації права справедливість проявляється, зокрема, у рівності всіх перед законом, відповідності злочину і покарання, цілях законодавця і засобах, що обираються для їх досягнення

Відповідно ч. 1 ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини від 23.02.2006 № 3477-IV суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Євпропейський суд з прав людини у п. 1 рішення у справі Зеленчук та Цицюра проти України зазначив: Втручання у право власності повинно передбачати за фактами та загалом законну мету в загальному інтересі , але також має існувати обґрунтоване пропорційне співвідношення між вжитими заходами та метою, яку прагнули досягти будь-якими заходами, застосованими державою, у тому числі заходами спрямованими на здійснення контролю за користування майном фізичною особою. Ця вимога відображена у понятті справедливий баланс , який має бути встановлений між вимогами загального інтересу сцспільства та вимогами захисту основоположних прав особи. Завдання досягти цього балансу відображено у структурі ст. 1 Протоколу до Конвенції. В кожній справі, що стосується стверджуваного порушення цієї статті, Суд повинен встановити, чи був покладений на відповідну особу непропорційний та надмірний тягар, внаслідок втручання держави (рішення у справі Hutten-Czapska проти Польщі (GC), заява № 35014/97, п. 167, ЄСПЛ 2006-VIII).

З викладених мотивів, суд вбачає достатність підстав для ви знання протиправним та скасування ППР від 07.04.2020 № 0007033307.

Щодо рішення від 07.04.2020 № 0007003307.

У ході розгляду справи судом встановлено, що порушення, які стали підставою для нарахування штрафних санкцій у розмірі 30 900,30 грн. мали місце у липні та жовтні 2015 року, березні 2016 року, липні та листопаді 2019 року, про що свідчить розрахунок штрафних санкцій по єдиному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування на підставі акта перевірки від 16.03.2020 № 335/05-99-33-07/39723405.

Правомірність застосування штрафних санкцій податковим органом обґрунтовано із посиланням на Закон України Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України у зв`язку з проведенням адміністративної реформи від 14.01.2020 № 440-ІХ. (далі - Закон № 440).

Правова позиція суду.

Закон України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI. (далі - Закон № 2464, у редакції, чинній на момент спірних правовідносин)

Пункт 9-4.

Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" 1669-18, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов`язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов`язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.

На виконання абз. 3 п. 5 ст. 11 Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 № 1053-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція (дію розпорядження зупинено згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 1079-р), яке втратило чинність 02.12.2015 згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1275-р Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України .

Відповідно вказаних переліків Волноваський район: м. Волноваха (місцезнаходження податкового органу на обліку якого перебуває філія позивача) належить до населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.

Рішенням Верховного Суду від 30.03.2018 у зразковій справі № 812/292/18, яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 06.11.2018 вказано: З огляду на дію абзацу третього пункту 9-4 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2464-VІ відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов`язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.

Отже, позивач звільняється від відповідальності за несвоєчасну сплату єдиного внеску з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції за умови перебування його на обліку органу доходів і зборів, розташованому на території населенного пункту, де проводилася така операція. .

Законом № 440 п. 9-4 Закону № 2464 виключено. Закон набрав чинності 13.02.2020.

Стаття 58 Конституції України.

Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

У п. 5 рішення Конституційного Суду України Про офіційне тлумачення статей 58, 78, 79, 81 Конституції України та статей 243-21, 243-22,243-25 Цивільного процесуального кодексу України (у справі щодо несумісності депутатського мандата) від 13.05.1997 № 1-зп мовиться про таке: Стаття 58 Конституції України 1996 року закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності.

Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.

Принцип незворотності дії в часі поширюється також на Конституцію, яка є Основним Законом держави (Преамбула Конституції України). Виняток з цього принципу допускається лише у випадках, коли закони та інші нормативно-правові акти пом`якшують або скасовують відповідальність особи (частина перша статті 58 Конституції України). .

Ґрунтуючись на викладеному, суд вважає протиправним накладення на позивача штрафних санкцій у розмірі 30 900,30 грн., що є підставою для визнання рішення від 07.04.2020 № 0007003307 протиправним та його скасування.

Щодо ППР від 07.04.2020 № 0007043307.

Спірні правовідносини, що слугували підставою для накладення відповідного штрафу, виникли у зв`язку із ненаданням філіює ПНВК Інтербізнес на вимогу контролюючого органу оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю, а саме: журлналів-ордерів та відомостей (обороти рахунку, тощо) з урахуванням початкового та кінцевого сальдо по бухгалтерському рахунку 361 Розрахунки з вітчизняними покупцями , видаткових накладних, що підтверджують факт передачі товарів або послуг, по фізичним особам ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 .

При цьому за даними перевірки первинних документів: касових книг, прибуткових касових ордерів, договорів купівлі-продажу, видаткових накладних названі фізичні особи систематично проводили внесення готівки у касу підприємства у вигляді попередньої оплати за придбаний товар та отримували такий товар у значній кількості зі складу готової продукції підприємства.

Первинні документи, що підтверджують факт передачі товарів/послуг по фізичним особам ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , згідно запиту про надання документів (вручений директору 05.03.2020) надано не у повному обсязі. Відповідно даних ІС Податковий блок встановлено, що перелічені особи не зареєстровані як фізичні особи-підприємці.

Предметом перевірки податкового органу у даній частині було правильність визначення бази оподаткування під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі, питань правильності оподаткування доходу фізичних осіб у вигляді додаткового блага.

Правова позиція позивача обґрунтована твердженням, що витребувані податковим органом документи не мають ніякого відношення до сплати ПДФО, військового збору та ЄСВ.

Документи, що стосуються предмету перевірки підприємством надано у повному обсязі.

Правова позиція суду.

ПК України.

Стаття 20.

20.1.4. проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення;

20.1.6. запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов`язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи;

20.1.14. у разі виявлення порушення вимог податкового чи іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, надсилати платникам податків письмові запити щодо надання засвідчених належним чином копій документів.

Стаття 44.

44.3. Платники податків зобов`язані забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 цієї статті, а також документів, пов`язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством термінів, але не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статей 39 та 39-2 цього Кодексу) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності, та документів, пов`язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, - не менш як 1095 днів з дня здійснення відповідної господарської операції (для відповідних дозвільних документів - не менш як 1095 днів з дня завершення терміну їх дії).

Стаття 85.

85.2. Платник податків зобов`язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки. Такий обов`язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Стаття 121.

121.1 Незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 цього Кодексу строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених цим Кодексом, -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.

Висновки щодо викладеного.

Суд вважає, що дискреційним правом податкового органу під час проведення перевірки є витребування необхідних первинних та бухгалтерських документів.

Одночасно ПК України обмежує таку дискрецію колом питань, що є предметом перевірки.

У даному випадку спірні правовідносини пов`язані з правильністю обчислення, повнотою нарахування та сплати ПДФО.

Суд, проаналізувавши перелік витребуваних документів, не знайшов підстав вважати, що податковий орган у цій частині вийшов за межі предмету перевірки.

Зі свого боку платник податків не дотримався обов`язків, встановлених ПК України у частині надання на вимогу контролюючого органу необхідних документів.

Суд звертає увагу, що ПК України не наділяє платника повноваженнями самостійно визначати факт належності витребуваних документів до предмету перевірки.

Водночас, платник має право оскаржити висновки відповідної перевірки, якщо вважатиме, що податковий орган дійшов хибних та/або протиправних висновків за результатами аналізу таких документів.

Отже, зважаючи на викладене, підстави для задоволення позову у цій частині відсутні.

На підставі викладеного, позов належить задовольнити часткового, шляхом визнання протиправними та скасування ППР від 07.04.2020 № 0007033307 та рішення від 07.04.2020 № 0007003307.

У решті позов задоволенню не підлягає.

Судовий збір стягується на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача пропорційно задоволеним позовним вимогам.

Керуючись пп. 15.5 Розділу VII Перехідних положень, статями 9, 19, 72-79, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255, 295, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Приватної науково-виробничої компанії "Інтербізнес"(03115, м. Київ, пр-т Перемоги, 121-В, ЄДРПОУ 01200244) до Головного управління ДПС у Донецькій області (87515, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Італійська, буд. 59, ЄДРПОУ 43142826) про визнання протиправними та скасування акта перевірки у частині, податкових повідомлень-рішень - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення від 07.04.2020 № 0007003307 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску на суму 30 900,30 грн.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 07.04.2020 № 0007033307 на загальну суму 155 932,50 грн.

В іншій частині позову відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області (87526, Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, 114, код ЄДРПОУ 39406028) на користь Приватної науково-виробничої компанії "Інтербізнес"(03115, м. Київ, пр-т Перемоги, 121-В, ЄДРПОУ 01200244) судові витрати у розмірі 2 706,14 (дві тисячі сімсот шість) грн. 14 коп.

Рішення прийнято у нарадчій кімнаті, вступну та резолютивну частини рішення проголошено у судовому засіданні 10 грудня 2020 року, повний текст рішення виготовлений 14 грудня 2020 року.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя І.В. Буряк

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.12.2020
Оприлюднено15.12.2020
Номер документу93499817
СудочинствоАдміністративне