Провадження № 2/522/7436/20
Справа № 522/21958/20
УХВАЛА
про залишення без руху
11 грудня 2020 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду міста Одеси Бондар В.Я., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом Громадської спілки Міжнародне наукове товариство в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Управління державної казначейської служби в. Одесі, третя особа: прокурор Одеської області Вениславський Вадим Володимирович, начальник Головного управління Національної поліції в Одеській області Бех Олег Володимирович, про відшкодування морального збитку, спричиненого бездіяльністю правоохоронних органів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі 09.12.2020 року звернувся до Приморського районного суду міста Одеси з позовом до Держави Україна в особі Управління державної казначейської служби в. Одесі, третя особа: прокурор Одеської області Вениславський Вадим Володимирович, начальник Головного управління Національної поліції в Одеській області Бех Олег Володимирович, про відшкодування морального збитку, спричиненого бездіяльністю правоохоронних органів.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити:
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України ), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову , якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, позовна заява Громадської спілки Міжнародне наукове товариство та ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, встановленим указаними пунктами даної норми, зокрема, в позовній заяві не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача, реєстраційний номер облікової картки платника податків третіх осіб, також не вказано зареєстроване місце проживання третіх осіб, відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, не надано попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи, відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, не завірені додатки до позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так у позовній заяві позивач зазначає що звільнена від сплати судового збору на підставі п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір .
У відповідності п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.
Згідно ст. 4 Закону України Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні пільги особам з інвалідністю надаються на підставі посвідчення , яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю", в яких зазначено групу та причину інвалідності (для повнолітніх осіб), категорію "дитина з інвалідністю" (для дітей), а також у відповідних випадках вказано їх основні нозологічні форми захворювань (по зору, слуху та з ураженням опорно-рухового апарату).
На підтвердження звільнення від сплати судового збору позивачем надано копію довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією.
Отже, суд позбавлений можливості перевірити підстави звільнення позивача від сплати судового збору на даний час, оскільки посвідчення, яке підтверджує наявність пільг до матеріалів справи долучено не було.
У разі відсутності підстав для звільнення від сплати судового збору позивачу слід сплатити судовий збір відповідно до вимог Закону України Про судовий збір .
Вищевикладене не дає підставу суду зробити висновок про належне оформлення позовної заяви у відповідності до ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Статтею 185 ЦПК України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, суд вбачає, що позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме: вказати ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача, реєстраційний номер облікової картки платника податків третіх осіб, також зареєстроване місце проживання третіх осіб, надати відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, не надано попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи, підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав та надати докази звільнення від сплати судового збору або сплатити судовий збір, відповідно до Закону України Про судовий збір .
Заяву про усунення недоліків разом з долученими документами необхідно надати до Приморського районного суду м. Одеси через канцелярію суду.
Крім того, відповідно до ч.5 ст.175 ЦПК України у разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
Згідно ч.1 ст. 56 ЦПК України у випадках, встановлених законом, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до суду із заявами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб або державних чи суспільних інтересів та брати участь у цих справах. При цьому органи державної влади, органи місцевого самоврядування повинні надати суду документи, що підтверджують наявність передбачених законом підстав для звернення до суду в інтересах інших осіб.
Громадська спілка Міжнародне наукове товариство не вказує на підставі чого вона звертається до суду в інтересах ОСОБА_1 .
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 258, 260 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Громадської спілки Міжнародне наукове товариство в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Управління державної казначейської служби в. Одесі, третя особа: прокурор Одеської області Вениславський Вадим Володимирович, начальник Головного управління Національної поліції в Одеській області Бех Олег Володимирович, про відшкодування морального збитку, спричиненого бездіяльністю правоохоронних органів - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
У разі не усунення зазначених недоліків у встановлений строк позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.Я. Бондар
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2020 |
Оприлюднено | 15.12.2020 |
Номер документу | 93530857 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Бондар В. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні