ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про прийняття зустрічного позову та перехід до розгляду справи
за правилами загального позовного провадження
14.12.2020Справа № 910/13717/20
Суддя Господарського суду міста Києва Нечай О.В., розглянувши
зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармацевтична компанія "Фаркос"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Укроргсинтез"
про припинення договору, зобов`язання вчинити дії та відшкодування моральної шкоди
у справі № 910/13717/20
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Укроргсинтез"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармацевтична компанія "Фаркос"
про стягнення 286 687,56 грн
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Укроргсинтез" (далі - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармацевтична компанія "Фаркос" (далі - відповідач) про стягнення 286 687,56 грн, з яких 214 540,00 грн заборгованості, 62 443,16 грн штрафу, 4 026,26 грн інфляційних втрат та 5 678,14 грн 3 % річних.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за Договором № БАЛ-ФАР-01 на виконання науково-дослідних робіт від 21.03.2018.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 16.09.2020 вказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення її недоліків - протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали.
30.09.2020 (у встановлений судом строк) до відділу діловодства Господарського суду міста Києва від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви з додатками.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.10.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 910/13717/20, справу визнано судом малозначною та постановлено розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання), встановлено відповідачу строк для подання заяви із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, а також встановлено сторонам строки для подання заяв по суті справи.
27.10.2020 до відділу діловодства Господарського суду міста Києва від відповідача надійшла заява про поновлення строку, відповідно до якої відповідач просить суд надати (поновити) строк для подання відзиву на позовну заяву.
20.11.2020 до відділу діловодства Господарського суду міста Києва від відповідача надійшла зустрічна позовна заява, в якій позивачем за зустрічним позовом заявлено вимоги про: 1) припинення Договору № БАЛ-ФАР-01 на виконання науково-дослідних робіт від 21.03.2018 шляхом його розірвання; 2) зменшення вартості робіт за Договором № БАЛ-ФАР-01 на виконання науково-дослідних робіт від 21.03.2018 та визнання оплаченої вартості робіт у сумі 377 660,00 грн остаточною; 3) зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Укроргсинтез" звернутись до Управління експертизи матеріалів з біоеквівалентності Департаменту експертизи реєстраційних матеріалів Державного експертного центру МОЗ України із спростуванням інформації; 4) відшкодування моральної шкоди за порушення немайнових прав (ділової репутації), спричиненої поширенням недостовірної інформації в розмірі 1 (одна) гривня.
Зустрічний позов мотивовано тим, що роботи за Договором № БАЛ-ФАР-01 на виконання науково-дослідних робіт від 21.03.2018 відповідачем за зустрічним позовом не завершено та не прийнято позивачем за зустрічним позовом, відповідачем за зустрічним позовом порушено умови вказаного договору та повідомлено Управлінню експертизи матеріалів з біоеквівалентності Департаменту експертизи реєстраційних матеріалів Державного експертного центру МОЗ України неправдиву інформацію про спробу позивача за зустрічним позовом переконати відповідача за зустрічним позовом в підробленні результатів дослідження. З огляду на те, що позивачем за зустрічним позовом оплачено вартість робіт за договором в сумі 377 660,00 грн, а також порушення відповідачем за зустрічним позовом взятих на себе зобов`язань, позивачем за зустрічним позовом заявлено вимоги про зменшення вартості робіт за Договором № БАЛ-ФАР-01 на виконання науково-дослідних робіт від 21.03.2018 та визнання оплаченої вартості робіт у сумі 377 660,00 грн остаточною і припинення вказаного договору шляхом його розірвання. Крім того, оскільки відповідачем за зустрічним позовом було передано інформацію, одержану за результатами дослідження без згоди на це позивача та в порушення взятих на себе зобов`язань, розголошена інформація завдає шкоди діловій репутації позивача за зустрічним позовом, відтак позивач за зустрічним позовом просить суд зобов`язати відповідача за зустрічним позовом спростувати недостовірну інформацію у спосіб, у який вона була поширена, та стягнути з відповідача за зустрічним позовом на свою користь моральну шкоду за порушення немайнових прав (ділової репутації), спричинену поширенням недостовірної інформації, в розмірі 1 (одна) гривня.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.11.2020 поновлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву, зустрічну позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу за зустрічним позовом строк для усунення її недоліків - протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали, але не менше, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
07.12.2020 до відділу діловодства Господарського суду міста Києва від позивача за зустрічним позовом надійшла заява про усунення недоліків зустрічної позовної заяви з додатками.
Відповідно до частин 2, 3 статті 180 Господарського процесуального кодексу України зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.
З огляду на вищевикладене, оскільки позивач за зустрічним позовом усунув недоліки зустрічної позовної заяви у встановлений судом строк, встановивши, що зустрічний позов є взаємопов`язаним з первісним позовом та доцільність спільного розгляду вказаних позовів, суд вважає за необхідне прийняти зустрічний позов до спільного розгляду з первісним позовом.
Згідно з ч. 7 ст. 180 Господарського процесуального кодексу України у випадку подання зустрічного позову у справі, яка розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, суд постановляє ухвалу про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Статтею 181 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
На виконання наведених приписів Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі та встановити сторонам строки для подання ними документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 12, 120, 121, 177, 178, 180, 181, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти зустрічний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармацевтична компанія "Фаркос" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Укроргсинтез" про припинення договору, зобов`язання вчинити дії та відшкодування моральної шкоди до спільного розгляду з первісним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Укроргсинтез" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармацевтична компанія "Фаркос" про стягнення 286 687,56 грн.
2. Вимоги за зустрічним позовом об`єднати в одне провадження з первісним позовом.
3. Запропонувати позивачу за зустрічним позовом у строк до 15-ти днів з дня вручення цієї ухвали надати пояснення щодо необхідності та підстав залучення Управління експертизи матеріалів з біоеквівалентності Департаменту експертизи реєстраційних матеріалів Державного експертного центру МОЗ України до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору (з наданням інформації щодо можливості вказаним управлінням бути учасником справи).
4. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
5. Підготовче засідання призначити на 27.01.21 на 16:45 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал № 12.
Повідомити сторін, що явка їх представників у судове засідання не є обов`язковою.
6. Встановити відповідачу за зустрічним позовом строк - протягом 15-ти днів з дня вручення цієї ухвали для подання суду, з дотриманням приписів статті 165 Господарського процесуального кодексу України: обґрунтованого письмового відзиву на зустрічну позовну заяву, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача за зустрічним позовом з посиланням на діюче законодавство; доказів направлення відзиву з доданими до нього документами позивачу за зустрічним позовом.
Копія відзиву та доданих до нього документів позивачу за зустрічним позовом повинна бути надіслана (надана) одночасно з надсиланням (наданням) відзиву до суду (ч. 5 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України).
7. Попередити відповідача за зустрічним позовом , що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частини 3, 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
8. Встановити позивачу за зустрічним позовом строк - протягом 5 днів з дня отримання відзиву на зустрічний позов (якщо його буде подано) для подання суду, з дотриманням приписів статті 166 Господарського процесуального кодексу України: відповіді на відзив на зустрічний позов та доказів направлення відповіді на відзив відповідачу за зустрічним позовом.
9. Встановити відповідачу за зустрічним позовом строк - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив на зустрічний позов (якщо її буде подано) для подання суду, з дотриманням приписів статті 167 Господарського процесуального кодексу України: заперечення щодо відповіді на відзив на зустрічний позов та доказів його направлення позивачу за зустрічним позовом.
10. Попередити сторін, що при ухиленні від виконання вимог суду до них можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у вигляді штрафу, передбаченого ст. 135 Господарського процесуального кодексу України.
11. Усі заяви, клопотання, заперечення подати до суду у строк до закінчення підготовчого провадження з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.
12. Звернути увагу сторін на положення статей 74, 80, 81 Господарського процесуального кодексу України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.
13. Звернути увагу сторін на те, що копії письмових доказів, які подаються, повинні бути оформлені у відповідності до вимог ч. 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України та п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003).
14. Повідомити сторін, що інформація по справі, що розглядається, доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/ та на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/.
15. Згідно з ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
16. Дана ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, відповідно до приписів статті 255 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.В. Нечай
Учасники судового процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2020 |
Оприлюднено | 16.12.2020 |
Номер документу | 93533176 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Нечай О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні