РІШЕННЯ
Іменем України
02.12.2020 року м. Львів
Франківський районний суд м. Львова у складі:
головуючої судді Мартинишин М.О.
з участю секретаря Мацко Х.Д.
представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів,-
в с т а н о в и в:
позивачка звернулася в суд з позовом про стягнення аліментів з відповідача на утримання доньки ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 в розмірі ј частини усіх видів його заробітку і до досягнення донькою двадцять трьох років, за умови, що вона буде продовжувати навчання.
Свої вимоги мотивує тим, що від перебування з відповідачем у шлюбі, який 15.06.2004 року розірваний. Від подружнього життя в сторін ІНФОРМАЦІЯ_2 народилась донька ОСОБА_4 . Після припинення подружніх відносин відповідач перестав надавати матеріальну допомогу на утримання доньки. Рішенням Франківського районного суду м.Львова від 16.08.2004 року з відповідача стягнуто аліменти на утримання доньки ОСОБА_4 в розмірі 1/4 частини всіх видів доходів його заробітку (доходу), починаючи з 16.06.2004 року до повноліття дитини. Донька навчається в міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м.Львова ( 79054, м.Львів, вул. О.Кульчицької,2, код ЄДРПОУ 33195557), форма навчання денна, безоплатна основа. За період з 01 січня 2020 року по 01 липня 2020 року отримала 3351,11 грн. стипендії. Крім того в доньки діагностовано хронічне захворювання цукровий діабет, тип І (інсулінозалежний), потребує постійного медикаментозного лікування, відповідного дієтичного харчування. У зв`язку з чим донька потребує матеріальної допомоги, а добровільно відповідач зобов`язання щодо утримання дитини не виконує. Просить позов задовольнити.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, дала пояснення аналогічні викладених у позові. Просить позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явився, 04.08.2020 року надіслав відзив на позов у якому зазначає, що розрахунок боргу, на який посилається позивач є предметом судового розгляду про зменшення такої заборгованості (Франківський районний суд справа № 462/2426/19 судове провадження 2/465/2561/19), та кримінальне провадження (ЄРДР 12019140080003072 від 22.11.2019 року) про службове підроблення та фальсифікацію документів посадовими особами державної виконавчої служби. Одночасно зазначає, що з його заробітку на протязі 2017 року, державною виконавчою службою проводиться стягнення 50% заробітку на аліментні утримання дітей. Окрім дитини ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 він утримує ще двох неповнолітніх дітей від іншої жінки, такий розмір утримань є максимальним, який можна утримувати із його зарплати у відповідності до Закону. Він є інвалідом війни 3 групи, непрацездатною особою, одночасно в нього йдуть утримання в розмірі 50 % від пенсії на оплату боргів по аліментах, в т.ч. і на дитину ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , утримує ще двох неповнолітніх дітей і в нього має народитись ще третя дитина. У зв`язку з чим просить справу слухати у його відсутності та відмовити у задоволенні позову.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд доходить висновку, що позов підлягає до задоволення, з таких підстав.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України, до суду може звернутись кожна особа за захистом своїх порушених прав, а також інтересах інших осіб у випадках встановлених законом.
За вимогами ст. ст.12,81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених цим кодексом. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Судом встановлено, що під час шлюбних відносин у сторін народилася донька ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується повторним свідоцтвом про народження Серії НОМЕР_2 , виданого 27.02.2020 року(а.с.4), яка проживає з матір`ю, тобто з позивачкою, що підтверджується довідкою з місця проживання про склад сім`ї і прописку №1829 від 22.07.2020 року виданої ЛКП Львівський ліхтар .
Відповідач не надає матеріальної допомоги на навчання ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_3 .
З довідки від 31.08.2020 року №395 виданої Міжрегіональним центром професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м.Львова ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_3 дійсно навчається у Міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м.Львова ІІІ рівень атестації, денна форма навчання, група №411-412 та термін навчання з 01 вересня 2017 року до 31 грудня 2020 року та можливе продовження її навчання на ІІІ ступені (підвищений кваліфікаційний розряд) до 31 травня 2021 року, що вбачається.
Відповідно до довідки про доходи №384 від 27.08.2020 року виданої Міжрегіональним центром професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м.Львова доходи ОСОБА_4 за період з лютого 2020 року по липень 2020 року складають 3368,26 грн.
Відповідно до витягів з медичної карти стаціонарного хворого № 5023/1522, №1384/449, №1996/648 та витягу-епікризу медичної карти №2507(а.с.13-16) виданих Західноукраїнським дитячим медичним центром педіатричне відділення ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 має цукровий діабет, тип І (інсулінозалежний), незадовільна компенсація хвороби, синдром хронічного браку інсуліну. Білково-енергетична недостатність І ст.
Згідно з ст. 199 Сімейного Кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв`язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов`язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України постанові №3 від 15.05.2006 року Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів , що обов`язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття(незалежно від форм навчання), виникає за обов`язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але не меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв`язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.
Відповідно до ст. 200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів, суд враховує:1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3 -1 ) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; 3 -2 ) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв`язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років.
Як вбачається із копії посвідчення № НОМЕР_3 від 09.12.2019 року(а.с.32), відповідач ОСОБА_3 є особою з інвалідністю 3 група має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни-осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Із копії свідоцтва про народження серія НОМЕР_4 від 30.12.2016 року(а.с.37) та копії свідоцтва про народження серія НОМЕР_5 від 22.04.2005 року(а.с.39) вбачається, що відповідач є батьком ще двох дітей ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_6 - ІНФОРМАЦІЯ_5
Як вбачається із копії свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_6 від 15.06.2016 року(а.с.38) та копії протоколу ультразвукового обстеження плоду в І триместрі вагітності(11-14 нед)(а.с.40), що відповідач є одружений з ОСОБА_7 та його дружина є вагітною.
Однак відповідач не надав суду доказів суду щодо перебування на утриманні відповідача інших непрацездатних осіб та інші обставини, що мають істотне значення для справи та доказів про те, що між сторонами як батьками є узгодженість способу утримання доньки ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_3 у позасудовому порядку..
Разом з тим, при визначенні розміру аліментного забезпечення суд, вирішуючи справу в межах заявлених вимог (ст.13 ЦПК України) та відповідно до вимог ст. 182 СК України враховує стан здоров`я та матеріальне становище як дитини так і платника аліментів.
Регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини(ч.8 ст.7 СК України).
Крім того, вирішуючи даний спір, суд враховує, що дотримуючись рівноваги між інтересами дитини та інтересами батьків, особлива увага має бути до найважливіших інтересів дитини, які за своєю природою та важливістю мають переважати над інтересами батьків (Рішення Європейського суду з прав людини від 07.12.2006 року по справі Хант проти України ).
Згідно з ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до приписів ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, враховуючи вищенаведені обставини у їх сукупності, суд вважає, що позов є підставний і підлягає до задоволення, а тому з відповідача слід стягувати на користь ОСОБА_2 - 1981 року народження, РНОКПП НОМЕР_7 аліменти на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_1 аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) щомісяця на утримання повнолітньої доньки, яка продовжує навчання, на весь період її навчання, починаючи з дня звернення позивача до суду, тобто з 03.08.2020 р., і до досягнення донькою 23 років.
На підставі ст. 141 ЦПК України слід стягнути з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 840,80 грн. в дохід держави.
Керуючись ст.ст. 4, 5, 10-13, 19, 76-80, 83, 95, 141, 206, 258-259, 263-265, 268, 273, 353, 430 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в :
позов задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_3 - 1977 року народження, РНОКПП НОМЕР_8 на користь ОСОБА_2 - 1981 року народження, РНОКПП НОМЕР_7 аліменти на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) щомісяця на утримання повнолітньої доньки, яка продовжує навчання, на весь період її навчання, починаючи з дня звернення позивача до суду, тобто з 03.08.2020 р., і до досягнення донькою 23 років
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в сумі 840,80 грн. в дохід держави.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України п. п. 15., 15.5 до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду подається через Франківський районний суд м.Львова.
Учасники справи :
Позивач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , місце реєстрації : АДРЕСА_1 ; місце проживання : АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_7
Відповідач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , місце реєстрації та проживання : АДРЕСА_3 , РНОКПП: НОМЕР_8 .
Дата складення повного судового рішення - 15.12.2020 року.
Суддя: Мартинишин М.О.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2020 |
Оприлюднено | 17.12.2020 |
Номер документу | 93552002 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Мартинишин М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні