ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
15.12.2020Справа № 910/19349/20
До 1) Акціонерного товариства "УКРТРАНСГАЗ" (Кловський узвіз, буд. 9/1, м. Київ 21, 01021) та
2) Антимонопольного комітету України (вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 45, м. Київ 35, 03035)
про визнання недійсними рішень.
Суддя Бондаренко-Легких Г.П.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ
Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-технічна фірма "Модуль Софт" (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Акціонерного товариства "УКРТРАНСГАЗ" (далі - відповідач-1) та Антимонопольного комітету України (далі - відповідач-2) про визнання недійсними рішень.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач вважає, що приймаючи рішення №14639-р/пк-пз від 29.07.2020 про відмову у задоволені скарги, Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель проігнорувала порушення відповідача-1, залишивши без змін по суті незаконне та необгрунтоване рішення про відхилення тендерної пропозиції позивача, оформлене протоколом розгляду тендерних пропозицій від 03.07.2020.
Позивач вважає, що відповідачем - 1 було порушено основні принципи здійснення закупівель, визначених ст. 3 Закону України "Про публічні закупівлі", зокрема, недискримінація учасників, об`єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій, а відповідач - 2 проігнорував при розгляді скарги позивача відповідні порушення відповідача - 1.
У зв`язку із зазначеним позивач просить суд:
- визнати недійсним рішення Акціонерного товариства "Укртрансгаз", оформлене протоколом розгляду тендерних пропозицій від 03.07.2020 у процедурі закупівлі № UA-2020-04-17-003094-с по предмету закупівлі з кодом ДК 021:2015-42110000-3 "Турбіни та мотори (Запасні частини до ГТ - 750-6), у частині відхилення тендерної пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково - технічна фірма "Модуль Софт";
- визнати недійсним рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель від 29.07.2020 № 14639-р/пк-пз про відмову Товариству з обмеженою відповідальністю "Науково - технічна фірма "Модуль Софт" у задоволенні скарги від 08.07.2020 № UA-2020-04-17-003094-с.b1.
Також позивач просить суд покласти на відповідачів витрати по сплаті судового збору та витрати, пов`язані з розглядом справи.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Стаття 164 ГПК України встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, та ч. 2 указаної статті зазначає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази , що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ст. 91 ГПК України письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Пунктом 5.27 Уніфікованої системи організаціно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, чинний від 01.09.2003) встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Разом з цим, як убачається з додатків до позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-технічна фірма "Модуль Софт" в якості "доказів" заявником до позову додано ксерокопії документів - які не є ані оригіналами документів, ані засвідченими у встановленому законом порядку копіями документів, а саме зазначення згідно з оригіналом (відмітка про засвідчення копії, яка передбачена п. 5.27 ДСТУ 4163-2003, на ксерокопіях відсутня).
Враховуючи наведене суд дійшов висновку, що заявником позову не додержано вимог, встановлених ст. 164 ГПК України, а саме до позову не додано доказів - відповідно до ст. 90 ГПК України документів в оригіналах або в належним чином засвідченій копіях, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Пунктом 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Суд звертає увагу позивача на те, що преамбулі позивної заяви позивач вказав номер засобу зв`язку, який відрізняється від того який зазначений в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Також, Суд встановив, що позивач вказав електронну адресу відповідача-1, яка відрізняється від тої, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Враховуючи наведене суд дійшов висновку, що заявником позову не додержано вимог, встановлених п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Згідно п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч. 5 ст. 91 ГПК України, учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
В позивній заяві позивач не зазначив про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких знаходяться в позивній заяві.
Відповідно до частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач або особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, а саме абзацом 27 пункту 2 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
Отже, на підтвердження направлення учасникам справи позовної заяви з додатками до позову обов`язково мають додаватися описи вкладення, чеки (квитанції) поштового відділення, що підтверджують факт оплати відправником та надання відділенням зв`язку послуг з пересилання листів з описом вкладення.
Всупереч встановленим вимогам, позивач не надав суду належних доказів відправлення відповідачам копій позовної заяви та доданих до неї документів. Додані позивачем докази направлення відповідачам копій позовної заяви та доданих до неї документів, суд не визнає належними, оскільки, із наданих позивачем службових чеків (накладна 0319300282691 та 0319300282683) вбачається, що позовна заява та додані до неї документи були направлені фізичній особі, а щодо адреси за якою були направлені копії, то у вказаних накладних в графі "одержувач" зазначені лише місто та індекс, та не зазначені адреси місцезнаходження відповідачів, як в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, відповідно надані службові чеки та описи вкладення до поштового відправлення не підтверджують факт направлення позивачем відповідачам копій позовної заяви та доданих до неї документів.
Таким чином, Суд дійшов висновку про відсутність в матеріалах позовної заяви підтвердження відправлення копії позовної заяви з додатками відповідачам.
Отже, суд дійшов висновку, що заявником не дотримано вимог п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Згідно з частиною 1 статті 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Пунктами 4, 5 частини 3 вказаної статті визначено, що позовна заява має містити зазначення способу захисту прав та інтересів позивача, обгрунтування обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги та правові підстави позову.
Застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту суб`єктивного права, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення.
З цією метою суд повинен з`ясувати характер спірних правовідносин сторін (предмет та підставу позову), характер порушеного права позивача та можливість його захисту в обраний ним спосіб.
При цьому, у речово-правових відносинах не застосовуються способи захисту прав, установлені для зобов`язальних правовідносин, і навпаки.
Обраний спосіб захисту має безпосередньо втілювати мету, якої прагне досягти суб`єкт захисту, тобто мати наслідком повне припинення порушення його прав та охоронюваних законом інтересів.
В позовній заяві позивач не навів обгрунтувань стосовно можливості захисту його прав та інтересів в обраний ним спосіб та не зазначив в чому саме полягає порушення його прав та інтересів.
За вказаних обставин суд дійшов висновку, що позивачем не дотримано вимог п. 4, 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-технічна фірма "Модуль Софт" без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Науково-технічна фірма "Модуль Софт" строк на усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Науково-технічна фірма "Модуль Софт" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надати суду оригінали або належним чином засвідчені копії додатків до позовної заяви;
- подати до суду письмову заяву на виконання ухвали, в якій будуть міститися дані позивача та відповідача-1 відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
- подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням до неї доказів направлення відповідачам копій позовної заяви та доданих до неї документів (опис вкладення, накладну на відправку та фіскальний (розрахунковий) чек);
- надання до суду на виконання ухвали відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- надання до суду на виконання ухвали заяви, в якій викласти обгрунтування можливості захисту прав та інтересів позивача в обраний ним спосіб та зазначити в чому саме полягає порушення прав та інтересів позивача.
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою .
5. Ухвала набирає законної сили в момент її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.П. Бондаренко - Легких
ІНФОРМАТИВНО ВАЖЛИВО!!!
Отримання учасниками справи інформації про рух процесуальних документів та дій суду у конкретній справі забезпечується у спосіб:
1) участь уповноважених представників сторін в судових засіданнях;
2) звернення сторін до спеціально створеного інформаційно-довідкового центру Господарського суду міста Києва;
3) надіслання сторонами до канцелярії суду необхідних процесуальних документів;
4) ознайомленням із наявною інформацією на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/.
5) ознайомлення із наявною інформацією в єдиному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.
6) подання клопотання про надання судом процесуальних документів у електронному вигляді;
7) ознайомлення із матеріалами справи у встановленому порядку.
УВАГА!!! Спілкування із суддею (сектором судді) за межами вище означених способів отримання інформації процесуальним законодавством не передбачено, у тому числі і через засоби службового телефонного зв`язку !!!
ПРИМІТКА: ОЗНАЙОМЛЕННЯ з матеріалами справи здійснюється ЩОП`ЯТНИЦІ з 10:00 до 16:00 у приміщенні Господарського суду міста Києва за наявності ЗАВЧАСНО поданого через канцелярію суду клопотання. Коли представник з`явиться до суду для ознайомлення з матеріалами справи, він повинен при собі мати документ, що посвідчує особу, оригінал довіреності та належним чином засвідчену копію для долучення до матеріалів справи.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2020 |
Оприлюднено | 17.12.2020 |
Номер документу | 93557946 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко-Легких Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні