ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відмову в задоволенні заяви про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
16.12.2020Справа № 908/2177/20
Суддя Господарського суду міста Києва Нечай О.В., розглянувши
клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Атласс"
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
у справі № 908/2177/20
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Атласс"
до Акціонерного товариства "Українська залізниця"
в особі Регіональної філії "Донецька залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця"
про стягнення 885 940,15 грн
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Атласс" (далі - позивач) звернулось до Господарського суду Запорізької області з позовною заявою до Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Донецька залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" (далі - відповідач) про стягнення 885 940,15 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач безпідставно відмовився від отримання поставленого позивачем товару, а також не здійснив оплату вартості товару за Договором поставки від 03.07.2019, у зв`язку з чим позивачу завдано збитки у загальному розмірі 885 940,15 грн.
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 31.08.2020 у справі №908/2177/20 матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Атласс" до Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Донецька залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" про стягнення збитків у розмірі 885 940,15 грн передано за територіальною юрисдикцією (підсудністю) на розгляд до Господарського суду міста Києва.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.09.2020 вказану позовну заяву передано для розгляду судді Нечаю О.В.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28.09.2020 вказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення її недоліків - протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали.
12.10.2020 до відділу діловодства Господарського суду міста Києва від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви з додатками.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.10.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/2177/20, справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 25.11.2020.
У підготовче засідання 25.11.2020 сторони не з`явились, про дату, час та місце проведення судового засідання сторони були повідомлені належним чином, явка представників сторін у судове засідання обов`язковою судом не визнавалась.
У підготовчому засіданні 25.11.2020 судом оголошено перерву до 23.12.2020.
11.12.2020 до загального відділу діловодства Господарського суду міста Києва, від позивача надійшло клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Клопотання позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів мотивоване територіальною віддаленістю позивача та його представника - адвоката Дідовича А.К. від міста Києва, а також недопущення розповсюдження коронавірусу COVID-19 та зниження вірогідності захворювання позивача та інших осіб, проте позивач зацікавлений в тому, щоб судовий розгляд відбувся за участю його представника, у зв`язку з чим позивач просить суд проводити розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу "EASYCON".
Відповідно до частин 1 - 4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Суд зазначає, що позивачем у цій справі є товариство, а не окремі його представники та нормами чинного процесуального закону не передбачено жодного обмеження щодо кола представників особи.
При цьому, випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, у законі не визначені.
Відтак, необхідність проведення відповідного судового засідання у режимі відеоконференції визначається з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасниками справи, які з незалежних від них причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою. Призначення судових засідань у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник справи не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи. При цьому, постановлення ухвали про участь учасника судового процесу в судовому засіданні в режимі відеоконференції є правом, а не обов`язком суду.
Аналогічна правова позиція викладена, зокрема, в ухвалах Верховного Суду від 13.03.2019 у справі № 924/349/18 та від 13.03.2019 у справі № 908/2506/17.
Крім того, позивачем у своїй заяві не наведено об`єктивних причин, за яких його представники позбавлені можливості приймати участь у судових засіданнях по справі №908/2177/20 у Господарському суді міста Києва.
При цьому, суд звертає увагу, що явка представників сторін у підготовче засідання 23.12.2020 на 16:30 год. обов`язковою судом не визнавалась.
Оскільки позивач не обмежений у виборі повноважного представника для участі в судовому засіданні, а також з огляду на те, що явка представників сторін у підготовче засідання 23.12.2020 обов`язковою не визнавалась, суд дійшов висновку про необхідність відмови в задоволенні клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись статтями 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Атласс" про участь його представника - адвоката Дідовича Андрія Костянтиновича у судовому засіданні 23.12.2020 на 16:30 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі № 908/2177/20 відмовити.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.В. Нечай
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2020 |
Оприлюднено | 17.12.2020 |
Номер документу | 93558084 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Нечай О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні