ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/6764/20
У Х В А Л А
з питань заміни сторони
16 грудня 2020 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кухар Н.А. розглянувши в порядку письмового провадження клопотання позивача про заміну відповідача на належного у справі за ОСОБА_1 до Мшанської сільської ради Городоцького району Львівської області про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся в суд з позовом до Мшанської сільської рада Городоцького району Львівської області (81512, вул. Стуса,5, с. Мшана, Городоцький район, Львівська область) про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.
Рішенням 27.11.2020 року позов ОСОБА_1 до Мшанської сільської ради Городоцького району Львівської області про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити дії задоволено частково.
На адресу суду 11.12.2020 року від позивача надійшло клопотання про заміну неналежного відповідача на належного - Городоцьку міську раду Львівської області, яку мотивує тим, що вказаний відповідач перебуває в стані припинення. Правонаступником стала Городоцька міська рада Львівської області .
Розглянувши подане клопотання, суд встановив наступне.
Згідно із ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства України , у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Отже, процесуальним правонаступництвом є заміна у справі сторони чи третьої особи у разі переходу повноважень (для суб`єкта владних повноважень), прав і обов`язків від однієї особи до іншої (правонаступника) у відносинах, щодо яких виник спір.
При цьому, відповідно до ч. 4 ст. 91 Цивільного кодексу України , цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно із ч.ч. 1, 5 ст. 104 Цивільного кодексу України , юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Водночас, відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідач перебуває в стані припинення, при цьому, запис про його припинення в єдиному державному реєстру відсутній.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про необґрунтованість клопотання про заміну відповідача та як наслідок відсутність підстав для її задоволення.
Керуючись статтями 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання позивача про заміну відповідача у справі - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Кухар Н.А.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2020 |
Оприлюднено | 17.12.2020 |
Номер документу | 93560368 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кухар Наталія Андріївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кухар Наталія Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні