ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/2703/19
07 грудня 2020 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді : Шульгача М.П.,
при секретарі: Музиці О. М.,
за участю:
представника відповідача: Кащишин О. О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язати вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язати вчинити дії, а саме просить
1.Визнати протиправним та скасувати рішення начальника Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Кузя І.І. від 02 вересня 2019 року М-5272/0-1670/0/17-19 Щодо розгляду клопотання про прийняття наказу .
2. Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 20 серпня 2019 року та зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області прийняти рішення про надання дозволу ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 0,0600 га для індивідуального садівництва за межами населеного пункту на території Петриківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області.
Позовна заява обґрунтована тим, що позивач ОСОБА_1 20 серпня 2019 року звернувся із заявою до Головного управління Держгеокадастру України у Тернопільській області про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 0,0600 га для ведення індивідуального садівництва, розташованої за межами населеного пункту на території Петриківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області.
Відповідач Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області, розглянувши дану заяву від 20 серпня 2019 року, рішенням від 02.09.2019 року М-5272/0-1670/0/17-19 відмовив позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою з наступних мотивів:
1.Спірна земельна ділянка входить у прибережну захисну смугу вздовж річки Довжанка.
2.Відповідно до проекту роздержавлення і приватизації земель агрофірми Поділля на території Петриківської сільської ради Тернопільського району, земельні ділянки, права на які можна набути в межах норм безоплатної приватизації, в даному масиві відсутні.
Позивач та його представник в судове засідання не з`явилися, проте надійшло клопотання від представника позивача про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечила та пояснила, що за результатами розгляду заяви Головним управлінням прийнято 02.09.2019 за №М- 5272/0-1670/0/17-19 рішення у формі листа щодо відмови у наданні дозволу на розроблення землевпорядної документації, оскільки зазначена на графічних матеріалах земельна ділянка, входить в прибережну захисну смугу вздовж річки Довжанка, а також в даному масиві земель (виходячи із бажаного місця розташування ділянки) відсутні землі сільськогосподарського призначення державної власності, що не дає права Позивачу набути у власність в межах норм безоплатної приватизації земельну ділянку для ведення садівництва.
В ході розгляду клопотання Позивача аналізу підлягала землевпорядна документація минулих років, а саме Проекту роздержавлення і приватизації земель агрофірми Поділля (в частині території Петриківської сільської ради Тернопільського району), Технічна документація організації території земельних часток (паїв) агрофірми Поділля на території Петриківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, а також положення земельного та водного законодавства України.
Зокрема, згідно Проекту роздержавлення і приватизації земель агрофірми Поділля (в частині території Петриківської сільської ради Тернопільського району) визначено землі колективної власності, які підлягали паюванню між членами агрофірми Поділля та, в подальшому передачі у власність, та землі державної власності до яких віднесено землі водного фонду, які паюванню не підлягали (копія графічної частини згаданого Проекту надається).
Згідно графічної частини Технічної документації організації території земельних часток (паїв) агрофірми Поділля на території Петриківської сільської ради Тернопільського району вбачається, що бажане місце знаходження ділянки Позивача примикає до земельної ділянки(пай) під АДРЕСА_1 в експлікації прибережна смуга зазначена під №79 (копія графічної частини згаданої Технічної документації надається).
Просить в задоволенні позову відмовити.
Суд, заслухавши в судовому засіданні пояснення представник відповідача, дослідивши матеріали, що містяться у справі, встановив наступні факти.
ОСОБА_1 20 серпня 2019 року звернувся із заявою до Головного управління Держгеокадастру України у Тернопільській області про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 0,0600 га для ведення індивідуального садівництва, розташованої за межами населеного пункту на території Петриківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області.
Відповідач Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області, розглянувши дану заяву від 20 серпня 2019 року, рішенням від 02.09.2019 року М-5272/0-1670/0/17-19 відмовив позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою з наступних мотивів:
1.Спірна земельна ділянка входить у прибережну захисну смугу вздовж річки Довжанка.
2.Відповідно до проекту роздержавлення і приватизації земель агрофірми Поділля на території Петриківської сільської ради Тернопільського району, земельні ділянки, права на які можна набути в межах норм безоплатної приватизації, в даному масиві відсутні.
Згідно частини 1 статті 60 ЗК України вздовж річок, морів і наьколо озер, водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об`єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності встановлюються прибережні захисні смуги.
Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною: а) для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів; б) для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів; в) для великих річок, водосховищ на них та озер - 100 метрів.
При крутизні схилів більше трьох градусів мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.
Відповідно до статті 61 цього Кодексу України прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:
а) розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво; б) зберігання та застосування пестицидів і добрив; в) влаштування літніх таборів для худоби; г) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів; ґ) влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо; д) миття та обслуговування транспортних засобів і техніки.
Межі встановлених прибережних захисних смуг і пляжних зон зазначаються в документації з землеустрою, кадастрових планах земельних ділянок, а також у містобудівній документації (ст. 60 Земельного кодексу України, ст. 88 Водного кодексу України). Прибережні захисні смуги встановлюються на земельних ділянках усіх категорій земель, крім земель морського транспорту. Проекти землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг (з установленою в них пляжною зоною) розробляються в порядку, передбаченому законом.
Прибережна захисна смуга входить у водоохоронну зону. Згідно Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них до складу водоохоронних зон обов`язково входять заплава річки, перша надзаплавна тераса, бровки і круті схили берегів, а також прилеглі балки та яри. Межі водоохоронних зон встановлюються з урахуванням: рельєфу місцевості, затоплення, підтоплення, інтенсивності берегоруйнування, конструкції інженерного захисту берега; цільового призначення земель, що входять до складу водоохоронної зони.
Водоохоронна зона має внутрішню і зовнішню межі. Внутрішня межа водоохоронної зони збігається з мінімальним рівнем води у водному об`єкті.
Зовнішня межа водоохоронної зони, як правило, прив`язується до наявних контурів сільськогосподарських угідь, шляхів, лісосмуг, меж заплав, надзаплавних терас, бровок схилів, балок та ярів і визначається найбільш віддаленою від водного об`єкта лінією: затоплення при максимальному повеневому (паводковому) рівні води, що повторюється один раз за десять років; берегоруйнування, меандрування; тимчасового та постійного підтоплення земель; ерозійної активності; берегових схилів і сильноеродованих земель.
Прибережні захисні смуги у межах водоохоронної зони можуть використовуватися для провадження господарської діяльності за умови обов`язкового виконання вимог, передбачених статтями 89 та 90 Водного кодексу України.
Із проекту роздержавлення і графічної частини технічної документації організації території земельних часток (паїв) агрофірми Поділля на території Петриківської сільської ради Тернопільського району вбачається, що бажане місце знаходження ділянки Позивача примикає до земельної ділянки (пай) під АДРЕСА_1 .
Суд, не може взяти до уваги висновок експерта про те що дана земельна ділянка знаходиться поза прибережною зоною, оскільки даний висновок не співпадає і суперечить проекту роздержавлення і графічної частини технічної документації організації території земельних часток (паїв) агрофірми Поділля затверджених в установленому законом порядку.
Виходячи з вищенаведеного суд вважає, що відповідач Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області правомірно та в межах чинного законодавства прийняв рішення щодо відмови ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 0,0600 га для ведення індивідуального садівництва, розташованої за межами населеного пункту на території Петриківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, а тому в задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язати вчинити дії - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в строки передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повне судове рішення складено 09 грудня 2020 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- ОСОБА_1 (місцезнаходження/місце проживання: с. Славна,Зборівський район, Тернопільська область,47241, код ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 );
відповідач:
- Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області (місцезнаходження/місце проживання: вул. Лисенка, 20а,м. Тернопіль,46002, код ЄДРПОУ/РНОКПП 39766192);
Головуючий суддя Шульгач М.П.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2020 |
Оприлюднено | 17.12.2020 |
Номер документу | 93561119 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Кушнерик Мар’ян Петрович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Кушнерик Мар’ян Петрович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Кушнерик Мар’ян Петрович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Кушнерик Мар’ян Петрович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Кушнерик Мар’ян Петрович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Шульгач Микола Петрович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Шульгач Микола Петрович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Шульгач Микола Петрович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Шульгач Микола Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні