ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====================================================================УХВАЛА
15 грудня 2020 року Справа № 915/1281/20
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ржепецького В.О., за участі секретаря судового засідання Матвєєвої А.В., розглянувши справу
за позовом: Квартирно-експлуатаційного відділу м. Миколаїв (54056, м. Миколаїв, проспект Миру, 62-а; код ЄДРПОУ 08029523)
до відповідача: Фермерського господарства «Юг-Нива» (57515, Миколаївська обл., Очаківський р-н, село Чорноморка, вул. Суворова, буд. 58-Б; код ЄДРПОУ 34651001)
третя особа , яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача: Чорноморська сільська рада Очаківського району Миколаївської області (57515, Миколаївська обл., Очаківський р-н, село Чорноморка, вул. Суворова, буд.126; код ЄДРПОУ 04377184)
про: стягнення заборгованості.
за участі представників учасників справи:
Від позивача, Онищенко Л.В., згідно довіреності ( самопредставництво)
Від відповідача, Данилко С.Ф., згідно довіреності
Від 3 особи, Лушников В.П., згідно довіреності
в с т а н о в и в:
19.10.2020 Квартирно-експлуатаційний відділ м. Миколаїв звернувся до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою № 3826 від 02.10.2020 про стягнення з Фермерського господарства «Юг-Нива» збитків, спричинених самовільним зайняттям земельної ділянки у розмірі 861271,91 грн., а також сплачених судових витрат в сумі 12919,08 грн.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.10.2020, справі присвоєно єдиний унікальний номер 915/1281/20 та визначено головуючим у справі суддю Ржепецького В.О.
Ухвалою суду від 26.10.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання у справі призначено на 23 лиcтопада 2020 року об 10:30, встановлено сторонам процесуальні строки для подання заяв по суті справи.
12.11.2020 Фермерським господарством «Юг-Нива» подано до господарського суду відзив за б/н від 11.11.2020 на позовну заяву.
Відповідач визнає позовні вимоги не визнає, вважає їх необґрунтованими та просить суд у задоволенні позовних вимог відмовити.
12.11.2020 від Чорноморської сільської ради Очаківського району Миколаївської області. Третя особа позовні вимоги не визнає, вважає їх необґрунтованими, безпідставними та просить суд у задоволенні позову відмовити повністю.
23.11.2020 судом постановлено протокольну ухвалу про відкладення розгляду справи на 15.12.20 о 10:30.
Учасники справи належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання.
30.11.2020 Квартирно-експлуатаційним відділом м. Миколаїв подано до суду відповідь на відзив № 4525 від 26.11.2020.
Позивач у відповіді на відзив позовні вимоги підтримує, просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі та клопоче про залучення в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області (54034, м.Миколаїв, пр. Миру, 34, код ЄДРПОУ 39825404), оскільки на органи Держгеокадастру Земельним кодексом України, ЗУ Про охорону земель , ЗУ Про державний контроль за використанням та охороною земель , Положениям про Державну служби з питань картографії, геодезії та кадастру від 15.01.2015 № 15 покладені функції дотримання вимог законодавства під час використання та охорони земель, а також функції моніторингу та розрахунку розміру спричиненої шкоди, враховуючи безпосередній інтерес головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області в вирішенні даної справи.
15.12.2020 Фермерським господарством «Юг-Нива» подано до суду заперечення на відповідь позивача на відзив.
Представники сторін у судове засідання 15.12.2020 з`явились.
Представник позивача у судовому засіданні 15.12.2020 підтримав клопотання про залучення третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області.
Представник відповідача та Чорноморської сільської ради Очаківського району Миколаївської області у судовому засіданні проти клопотання про залучення третьої особи заперечували.
На підставі ст. 233 ГПК України, судом підписано вступну та резолютивну частини ухвали.
Згідно приписів ч. ч. 1, 2 ст.177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до змісту ч. 2 ст. 182 ГПК України, у підготовчому засіданні суд:
1) оголошує склад суду, а також прізвища секретаря судового засідання, перекладача, спеціаліста, з`ясовує наявність підстав для відводів;
2) з`ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді;
3) у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви;
4) вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше;
5) може роз`яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи;
6) з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі;
7) з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше;
8) вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста;
9) за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення;
10) вирішує заяви та клопотання учасників справи;
11) направляє судові доручення;
12) встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення;
13) встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення;
14) встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення;
15) встановлює порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання;
16) з`ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат;
17) вирішує питання про колегіальний розгляд справи;
18) призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті;
19) здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Відповідно до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу. Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Враховуючи, що предметом позову є вимоги, які витікають з обставин самовільного зайняття земельної ділянки, тобто обставин, щодо яких управління Держгеокадастру уповноважено на захист інтересів держави, внаслідок ухвалення рішення в цій справі в нього може виникнути право (зокрема, на звернення до суду) щодо відповідача.
Отже суд констатує наявність обставин, з якими ст. 50 ГПК України пов`язує необхідність залучення третьої особи, що тягне за собою задоволення відповідного клопотання позивача.
Таким чином, рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки зазначеної особи, а тому суд вважає за необхідне залучити до участі у справі Головне управління Держгеокадастру в Миколаївській області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.
Керуючись ст. 50, 177, 181, 232, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Залучити до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головне управління Держгеокадастру в Миколаївській області (код ЄДРПОУ 39825404, 54034, м.Миколаїв, пр. Миру, 34).
2. Встановити позивачу 5-денний строк з дня отримання даної ухвали для надання суду доказів надіслання третій особі копії позовної заяви з доданими до неї документами.
3. Запропонувати третій особі подати до суду пояснення щодо позовних вимог, які мають відповідати вимогам ч. ч. 3-7 ст. 165 та ст. 168 ГПК України, в 5-денний строк з дня отримання позовної заяви.
4. Ухвалу направити учасникам справи.
5. Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена у порядку, визначеному статтею 256 і підпунктом 17.5 пункту 17 Розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено і підписано 18.12.2020.
Суддя В.О.Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2020 |
Оприлюднено | 21.12.2020 |
Номер документу | 93623636 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні