Справа №613/1033/20 Провадження № 2/613/446/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2020 року Богодухівський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Сеник О.С.,
за участі секретаря судового засідання Дегтяр А.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Богодухові цивільну справу № 613/1033/20 за позовом ОСОБА_1 до Сіннянської сільської ради, за участю третьої особи - державного нотаріуса Богодухівської державної нотаріальної контори Руденко Вікторії Олександрівни про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Богодухівського районного суду Харківської області з позовною заявою до Сіннянської сільської ради Богодухівського району Харківської області, третя особа державний нотаріус Богодухівської державної нотаріальної контори Харківської області Руденко В.О., у якій просить визначити йому - ОСОБА_1 , додатковий строк у три місяці, достатній для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після померлого ОСОБА_2 .
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 . Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на належне йому майно, у вигляді житлового будинку з господарськими спорудами за адресою : АДРЕСА_1 . ОСОБА_1 постійно проживав разом із батьками у вказаному будинку, на момент смерті батька позивач також постійно проживав із останнім у вищевказаному домоволодінні, але був зареєстрований за іншою адресою. У визначений законом шестимісячний строк ОСОБА_1 не звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, оскільки вважав, що фактично прийняв спадщину, проживаючи разом зі спадкодавцем в одному домоволодінні. Лише у вересні 2019 року він дізнався про наявність заповіту, посвідченого секретарем Сіннянської сільської ради Богодухівського району Харківської області від 24.04.2018, відповідно до якого все своє майно ОСОБА_2 заповідав ОСОБА_1 . Позивач зазначив, що він є єдиним спадкоємцем майна ОСОБА_2 , інших спадкоємців немає, спір щодо майна відсутній. ОСОБА_1 звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після померлого ОСОБА_2 , та 30.09.2019 державним нотаріусом Богодухівської державної нотаріальної контори Харківської області Руденко В.О. була заведена спадкова справа за №426/2019. Постановою держаного нотаріуса Богодухівської державної нотаріальної контори Руденко В.О. від 30.09.2019 року ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 з підстав пропуску строку для прийняття спадщини. У зв`язку з викладеним, ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом про визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини.
Ухвалою Богодухівського районного суду Харківської області від 12.10.2020 позовну заяву ОСОБА_1 до Сіннянської сільської ради Богодухівського району Харківської області, третя особа державний нотаріус Богодухівської державної нотаріальної контори Харківської області Руденко Вікторія Олександрівна про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Визначено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження. Направлено відповідачу та третій особі копію позовної заяви з копіями доданих документів. Встановлено відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Заходи забезпечення позову не вживались.
Ухвалою Богодухівського районного суду Харківської області від 05.11.2020 витребувано з Богодухівської державної нотаріальної контори Харківської області копію спадкової справи № 426/2019, заведеної після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвалою Богодухівського районного суду Харківської області від 23.11.2020 закрито підготовче провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Сіннянської сільської ради Богодухівського району Харківської області, третя особа-державний нотаріус Богодухівської державної нотаріальної контори Харківської області Руденко Вікторія Олександрівна про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Призначено справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позов підтримав на задоволенні позовних вимог наполягав.
Представник відповідача - Сіннянської сільської ради в судове засідання не прибув, відповідач про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Подав до суду заяву, в якій просив справу розглядати без участі представника відповідача, зазначив, що проти задоволення позовних вимог не заперечує, позов визнає.
Третя особа - державний нотаріус Богодухівської державної нотаріальної контори Руденко В.О. в судове засідання не прибула, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Представником Богодухівської державної нотаріальної контори подано до суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Зазначив, що питання задоволення заяви залишає на розсуд суду.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є сином ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 12.06.1986, виданого Сіннянською сільською радою Богодухівського району Харківської області (а.с. 7).
ІНФОРМАЦІЯ_4 мати позивача ОСОБА_3 померла, що підтверджується наданою позивачем копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від 27.03.2018, виданого виконавчим комітетом Сіннянської сільської ради Богодухівського району Харківської області (а.с. 61).
24.04.2018 секретарем Сіннянської сільської ради було посвідчено заповіт від імені ОСОБА_2 , відповідно до якого все майно, з чого воно б не складалося і де б воно не знаходилось, і взагалі все те, що належить ОСОБА_2 на день смерті, він заповідав ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.11).
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 , виданого виконавчим комітетом Сіннянської сільської ради Богодухівського району Харківської області 22.02.2019 (а.с. 6).
Згідно з копією витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі від 30.09.2019, державним нотаріусом Богодухівської державної нотаріальної контори було заведено спадкову справу № 64817884 (номер у нотаріуса - 426/2019), спадкодавець - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 30).
Інші спадкоємці за законом або за заповітом відсутні, що підтверджується копією спадкової справи №426/2019 після померлого ОСОБА_2 , з якої вбачається, що заяв про прийняття спадщини жодними іншими особами, крім ОСОБА_1 , подано не було.
Як зазначалось вище, мати позивача померла, інших живих спадкоємців, перелік яких наведено у статті 1241 ЦК України, зокрема, про наявність рідних неповнолітніх або повнолітніх непрацездатних братів і сестер, які б в силу закону могли претендувати на обов`язкову частку в спадковому майні ОСОБА_2 , матеріали справи не містять.
Відповідно до копії довідки, яка міститься у матеріалах вищевказаної спадкової справи, виданої Сіннянською сільською радою Богодухівського району Харківської області за № 02-21/195 від 27.09.2019, ОСОБА_2 проживав та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . На момент смерті за вказаною адресою проживала та була зареєстрована ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 . Від імені ОСОБА_2 по Сіннянській сільській раді складався заповіт № 10 від 24.04.2018 (а.с. 52).
Відповідно до матеріалів спадкової справи, ОСОБА_4 заяви про прийняття спадщини не подавала. Згідно із заявою позивача від 23.11.2020, ОСОБА_4 була лише зареєстрована за вказаною вище адресою, однак, фактично не проживала, ніякого відношення до членів сім`ї не має та на спадок не претендує.
З огляду на викладене, беручи до уваги, що єдиним спадкоємцем ОСОБА_2 за заповітом є його син ОСОБА_1 .
Згідно з копією довідки Сіннянською сільською радою Богодухівського району Харківської області за № 02-25/350 від 01.09.2020, ОСОБА_2 проживав та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . На момент смерті за вказаною адресою проживав без реєстрації ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 31).
Постановою державного нотаріуса Богодухівської державної нотаріальної контори Харківської області від 30.09.2019 ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , у зв`язку з тим, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини після смерті вищезазначеної особи та не прийняв спадщину (а.с. 24).
Виходячи зі змісту вказаної постанови, державний нотаріус, відмовляючи ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину, виходив з того, що ОСОБА_1 не подав заяву про прийняття спадщини в шестимісячний строк з дня відкриття спадщини, та не проживав постійно зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Відповідно до вимог статті 1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
Статтею 1223 ЦК України встановлено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Частиною першою статті 1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто (ч. 2 ст. 1269 ЦК України).
Положеннями ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлено строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
У свою чергу, за правилами ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини слід вважати день смерті особи, зазначений в свідоцтві про смерть, виданим відповідним державним органом реєстрації актів цивільного стану.
Згідно з частиною другою статті 1272 ЦК України за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Частиною 3 статті 1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 Про судову практику у справах про спадкування особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК. Зазначене положення застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
При розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину. За наявності у спадковій справі заяви спадкоємця про відмову від права на спадщину його вимоги про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задоволенню
не підлягають.
Визначаючи спадкоємцеві додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, суд не повинен вирішувати питання про визнання за ним права на спадщину. Спадкоємець після визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини має право прийняти спадщину в порядку, установленому статтею 1269 ЦК, звернувшись в нотаріальну контору, після чого вважається таким, що прийняв спадщину.
Повторне визначення судом додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини одним і тим же спадкоємцем законодавством не передбачено.
Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
У резолютивній частині рішення суд повинен вказати відповідно певний період часу з моменту набрання судовим рішенням законної сили, протягом якого спадкоємець може подати заяву про прийняття спадщини, а не конкретну календарну дату, до якої спадкоємець може подати заяву про прийняття спадщини. Додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, не може перевищувати шестимісячного строку, встановленого статтею 1270 ЦК для прийняття спадщини.
Поважність пропуску строку є оціночною категорією та підлягає з`ясуванню у кожному окремому випадку.
Як зазначає позивач, він постійно, в тому числі на момент смерті ОСОБА_2 , проживав разом зі спадкодавцем за адресою: АДРЕСА_1 , однак, був зареєстрований за іншою адресою. Також, позивач пояснив, що у визначений законом шестимісячний строк він не звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, оскільки вважав, що фактично спадщину прийняв, проживаючи разом зі спадкодавцем в одному домоволодінні.
Вказана обставина підтверджується наявними в матеріалах справи копіями довідки Сіннянської сільської ради Богодухівського району Харківської області від 01.09.2020 № 02-25/350, згідно з якою ОСОБА_1 проживав без реєстрації разом з батьком за адресою : АДРЕСА_1 , та паспорту позивача ОСОБА_1 серії НОМЕР_4 , в якому місцем реєстрації позивача вказана адреса : АДРЕСА_2 (а.с. 10, 12-13).
Відповідно до ч. 3 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Таким чином, звернення до нотаріуса або іншої уповноваженої посадової особи із заявою про прийняття спадщини є правом, а не обов`язком спадкоємця, який постійно проживав разом зі спадкодавцем.
Згідно з ч. 1, ч. 3 ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є майно та/або майнові права, які обтяжені, та/або нерухоме майно та інше майно, щодо якого здійснюється державна реєстрація, зобов`язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на таке майно (ст. 1297 ЦК України).
За приписами ч. 1 ст. 1298 ЦК України свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.
Отже, не знаючи про наявність заповіту, та вважаючи себе таким, що прийняв спадщину, позивач фактично не мав змоги дізнатися про наявність заповіту раніше, ніж після спливу шестимісячного строку з дня відкриття спадщини - ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Позивач пояснив, що лише у другій половині вересня 2019 року дізнався про наявність заповіту, складеного ОСОБА_2 24.04.2018 та посвідченого секретарем Сіннянської сільської ради Нечитайло Н.М.
Такі твердження позивача підтверджуються наявною в матеріалах справи копією вищезазначеного заповіту, на якому секретарем сільської ради Нечитайло Н.М. вчинено напис про те, що заповіт на день смерті не змінено та не замінено. Вказаний напис датований 17.09.2019.
Дата вказаного напису свідчить про те, що 17.09.2019 ОСОБА_1 звернувся до уповноваженої посадової особи місцевого самоврядування - секретаря сільської ради з питання видачі свідоцтва про право на спадщину, в ході чого було з`ясовано про наявність заповіту ОСОБА_2 .
Після цього - 30.09.2019 ОСОБА_1 звернувся до державного нотаріуса Богодухівської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину.
Згідно із частиною першою статті 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування (частина перша статті 77 ЦПК України).
Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи (стаття 79 ЦПК України).
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (частина перша статті 80 ЦПК України).
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін (частина перша статті 12 ЦПК України).
Відповідно до положень частини третьої статті 12, частини першої статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно із частиною шостою статті 81 ЦПК України доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
У частині першій статті 89 ЦПК України визначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Враховуючи надані позивачем докази та досліджені судом обставини, суд дійшов висновку, що наведені позивачем причини пропуску строку на подання заяви про прийняття спадщини, є поважними. Зокрема, суд враховує, що спадкоємець вважав себе таким, що прийняв спадщину, оскільки фактично постійно проживав зі спадкодавцем, при цьому, неспроможність таких доводів позивача з`ясувалася лише після того, як останній, дізнавшись про наявність заповіту, звернувся до уповноваженої посадової особи місцевого самоврядування за отриманням свідоцтва про право на спадщину.
Судом встановлено, що пропуск строку на прийняття спадщини є незначним - близько одного місяця (з 21.08.2019 по 29.09.2019), а звернення до державного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини відбулося в межах двох тижнів після того, як позивач дізнався про наявність заповіту.
Вказані обставини свідчать про добросовісність дій позивача як спадкоємця у спірних відносинах та відсутність у нього об`єктивної можливості звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини раніше, ніж після спливу шестимісячного строку після відкриття спадщини.
Крім того, відповідно до ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Як зазначалось вище, Сіннянською сільською радою в особі Сіннянського сільського голови подано заяву про визнання позову ОСОБА_1 ..
Враховуючи, що визнання позову відповідачем не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, заява про визнання позову подана повноважною посадовою особою - Сіннянським сільським головою, який в силу ч. 4 ст. 58 ЦПК України, п. 14 ч. 4 ст. 42 Закону України Про місцеве самоврядування є представником ради в порядку самопредставництва, беручи до уваги, що позивач пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, суд вважає за можливе позовні вимоги задовольнити, визначивши позивачу додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 1261, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 4, 12, 13, 81, 141, 142, 206, 259, 263-265, 354, 355, п. 3 Розділу ХІІ Прикінцевих положень, пп.15.5 п.15 ч. 1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Сіннянської сільської ради Богодухівського району Харківської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - державний нотаріус Богодухівської державної нотаріальної контори Харківської області Руденко Вікторія Олександрівна про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом, що відкрилася після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 - три місяці з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду через Богодухівський районний суд Харківської області, протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до п. 3 Розділу ХІІ Прикінцевих положень ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Позивач: ОСОБА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової карти платника податків НОМЕР_5 .
Відповідач - Сіннянська сільська рада Богодухівського району Харківської області, розташована за адресою: Харківська область, Богодухівський район, с. Сінне, вул. Центральна, 14, код ЄДРПОУ 04397247.
Третя особа - державний нотаріус Богодухівської державної нотаріальної контори Харківської області Руденко Вікторія Олександрівна, адреса: Харківська область, м. Богодухів, вул. Чернієнка, буд. 7.
Повний текст рішення складено 18.12.2020.
Суддя О.С. Сеник
Суд | Богодухівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2020 |
Оприлюднено | 21.12.2020 |
Номер документу | 93638852 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богодухівський районний суд Харківської області
Сеник О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні