Справа 749/1085/20
Номер провадження 2/749/372/20
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
18 грудня 2020 року м.Сновськ
Суддя Щорського районного суду Чернігівської області Шаповал З.О. перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 (мешканця АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (мешканця АДРЕСА_2 ) , про стягнення боргу,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , про стягнення боргу.
Відповідно до частини четвертої статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Вирішуючи питання про стягнення судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій, а так само і про звільнення від його сплати на підставі пункту 13 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір суд має враховувати предмет та підстави позову, перевіряти чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень статей 12 , 22 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту .
Вказана правова позиція викладена у постановах Великої Палати Верховного Суду від 09 жовтня 2019 року у справі № 9901/311/19 (провадження № 11-795заі19), від 12 лютого 2020 року у справі № 545/1149/17 (провадження № 14-730цс19).
Пункт 13 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI визначає, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
У цьому контексті слід зазначити, що правовий статус ветеранів війни, а також гарантії забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей встановлені Законом України від 22.10.1993 № 3551-XII Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту .
Частина друга статті 22 цього Закону передбачає, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акта, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань.
З матеріалів справи вбачається, що Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути борг та моральну шкоду, що за своїм змістом не зачіпає порядку реалізації та обсягу його соціальних гарантій чи в будь-який інший спосіб стосується соціального та правового захисту ветеранів війни .
Суд зауважує, що перелік пільг, які надаються учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначається статтею 12 Закону України від 22.10.1993 № 3551-XII Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту , і серед них немає права на звільнення від сплати судового збору у разі заявлення позовних вимог, які є подібними до тих, з якими позивач звернувся до суду в цій справі.
Така позиція колегії суддів узгоджується з правовим висновком, викладеним у постанові Великої Палати Верховного Суду від 09.10.2019 в справі № 9901/311/19 (провадження № 11-795заі19).
Таким чином позивач не звільнений від сплати судового збору за вимогами якими він звернувся до відповідача.
Частиною два статті 4 Закону України Про судовий збір передбачено ставки судового збору, зокрема, за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою підприємцем справляється судовий збір - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За поданням позовної заяви немайнового характеру , яка подана фізичною особою справляється судовий збір - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За змістом ч.3 ст. 6 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до ч.1,2 ст. 9 Закону України Про судовий збір , судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч.1ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду , - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст.7 Закону України Про Державний бюджет на 2020 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року -2102 гривень.
Отже, при зверненні до суду позивачка повинна був сплатити за позовну вимогу немайнового характеру (стягнення моральної шкоди) 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що в сумі становить 840,80 грн. та за позовну вимогу майнового характеру 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що в сумі становить 840,80 грн.
Таким чином при зверненні до суду позивач повинен був сплатити 1681,60 грн.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з одночасним роз"ясненням позивачу про необхідність сплати судового збору в сумі 1681,60 грн.
Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами рахунку -
Отримувач коштів
УК у Cнов.р-нi/Сновськ.р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ)
Банк отримувача
Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО)
899998
Рахунок отримувача
UA828999980313141206000025569
Код класифікації доходів бюджету
22030101
Призначення платежу
*;101;
Крім того в порушення п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві не зазначено повне прізвище, ім`я та по батькові відповідача, поштовий індекс сторін, реєстраційний номер облікової картки платника податків сторін, якщо останній відомий, відомі номери засобів зв`язку відповідача.
В позовній заяві невірно вказано прізвище відповідача в порівнянні з паспортними даними.
В порушення п.3 ч.3 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві не зазначено ціни позову, тоді
В порушення п.9 ч.3 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві не зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
В порушення п.10 ч.3 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві не додано підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення ч.1 ст. 177 ЦПК України позивач не додав до позовної заяви її (підписаної) копії, що позбавляє суд направити відповідачу позовну заяву з підписом позивача.
За змістом ч.5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Проте згідно акту від 17.12.2020 року складеного старшим судовим розпорядником ОСОБА_3 в присутності заступника керівника апарату суду Данильченко Т.О., старшого секретаря суду ОСОБА_4 , під час відкриття поштового конверту в матеріалах даної цивільної справи була відсутня виписка з рахунку Приват Банку про перерахування коштів, яка зазначена в датках до позовної заяви.
В порушення ч.2 ст. 175 ЦПК України копія позовної заяви не підписана позивачем.
Спосіб виправлення недоліків полягає у сплаті судового збору на вказаний рахунок у вказаному розмірі (з наданням до суду оригіналу та/або копії квитанції) та надання до суду позовної заяви в новій редакції в якій необхідно усунути недоліки передбачені п.2,3,9,10 ч.3 ст. 175, ч.1 ст. 177 та ч.5 ст. 177 ЦПК України та наданням до суду виписки з рахунку Приват Банку про перерахування коштів.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про стягнення боргу .
Надати позивачу строк 10 днів з дня отримання даної ухвали для усунення вказаних недоліків.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://old.court.gov.ua/sud2524/
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційна скарга на ухвалу суду лише в частині визначення розміру судових витрат може бути подана до Чернігівського апеляційного суду через Щорський районний суд Чернігівської області протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання суддею.
В іншій частині ухвала не може бути оскаржена.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її підписання суддею, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п"ятнадцяти днів з моменту вручення йому відповідної ухвали.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу .
На підставі ч.2 ст. 261 ЦПК України ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею.
Суддя З.О.Шаповал
Суд | Щорський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2020 |
Оприлюднено | 21.12.2020 |
Номер документу | 93656759 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Щорський районний суд Чернігівської області
Шаповал З. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні