Справа № 161/18817/20
Провадження № 2/161/4419/20
У Х В А Л А
21 грудня 2020 року с уддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Кирилюк В.Ф., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення, визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В:
19 листопада 2020 року на адресу суду надійшов вказаний позов.
Позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), а тому її необхідно залишити без руху, з наступних підстав.
Частиною четвертою статті 177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
При цьому у пункті 2 частини першої статті 176 ЦПК України, ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.
Позивач у позові зазначив його ціну у розмірі 134 969,87 грн., при визначенні якого він керувався висновком про вартість об`єкта оцінки виконаного ФОП ОСОБА_3 , а також витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
Однак вказаний висновок не може бути взятий судом до уваги, оскільки відповідно до вимог статті 12 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні , звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
Вимоги до змісту звіту про оцінку майна, порядку його оформлення та рецензування встановлюються положеннями (національними стандартами) оцінки майна. Зміст звіту про оцінку майна повинен містити розділи, що розкривають зміст проведених процедур та використаної нормативно-правової бази з оцінки майна.
Всупереч вищенаведеному, наданий висновок про вартість об`єкта оцінки не є звітом про оцінку майна в розумінні статті 12 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні , оскільки в ньому не розкривається зміст проведених процедур та використаної нормативно-правової бази з оцінки майна, що не дозволяє суду перевірити належність проведеної оцінки майна.
До того ж, наданий позивачем витяг із технічної документації підтверджує лише відомості про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, однак не вказує про її ринкову вартість.
Частиною другою статті 176 ЦПК України визначено, що якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.
Враховуючи те, що наданий позивачем висновок про вартість об`єкта оцінки, а також витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, суд до уваги не бере, а на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, суд попередньо визначає розмір належного до сплати судового збору за позовні вимоги майнового характеру у розмірі 2 000,00 грн.
Позивачем була надана квитанція про сплату судового збору у розмірі 2 190,50 грн, з яких суд 840,80 грн. враховує в якості оплати вимоги немайнового характеру (про встановлення факту).
Отже позивачу для усунення недоліку слід надати докази доплати судового збору у розмірі 650,30 грн.
Сплату судового збору можливо провести за наступними реквізитами:
Отримувач коштів УК у м.Луцьку/Луцька отг/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009628
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA538999980313101206000003550
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;
Частиною першою статті 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням вищенаведеного, позовну заяву необхідно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення, визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити у строк, що не перевищує десяти днів з дня отримання ним копії ухвали недоліку позовної заяви шляхом:
1) надання оригіналів доказів доплати судового збору у розмірі 650,30 грн.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог суду у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та її буде повернуто.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.Ф. Кирилюк
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2020 |
Оприлюднено | 22.12.2020 |
Номер документу | 93697619 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Кирилюк В. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні