ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/19104/19
провадження № 2/753/8017/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" грудня 2020 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Лужецька О.Р.,
при секретарі - Григораш Н.М.,
за участю:
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
відповідача ОСОБА_3 ,
представника відповідача ОСОБА_4 ,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посилаючись на те, що відповідач ухиляється від утримання доньки, хоча повинен як батько надавати допомогу своїй дитині, у зв`язку із чим просить суд стягувати з відповідача аліменти в розмірі 4 000 грн. щомісячно на утримання дитини. Вказує, що на даний час відповідач проживає окремо від позивачки та доньки. Зазначає, що ОСОБА_3 повинен і має змогу надавати матеріальну допомогу на утримання дитини, у зв`язку з чим позивачка була змушена звернутися до суду з вищевказаним позовом.
Заочним рішенням Дарницького районного суду м. Києва від 02.12.2019 р. даний позов задоволено.
Ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 28.09.2020 р. вказане заочне рішення скасовано та призначено справу до розгляду в судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач та її представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили задовольнити позов.
В судовому засідання відповідач частково визнав позов, а саме в частині вимог щодо стягнення з нього аліментів на утримання дитини в розмірі 1 200 грн. стосовно іншої частини вимог просив відмовити в їх задоволенні.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримав позицію ОСОБА_3 .
Повно та всебічно вивчивши та оцінивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що з 11.11.2016 р. сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі. (а.с.8)
Від даного шлюбу сторони мають двох дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішенням Дарницького районного суду м. Києва від 02.03.2020 р. з ОСОБА_3 стягнутона користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 2 000 гривень, щомісячно, починаючи з 27.01.2020 року і до досягнення дитиною повноліття, з індексацією стягуваних сум відповідно до закону. Стягнуто з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання в розмірі 2 000 грн. (а.с.61-63)
Постановою Київського апеляційного суду від 25.09.2020 р. рішення Дарницького районного суду м. Києва від 02.03.2020 р. змінено в частині визначення розміру аліментів. Змінено розмір аліментів, які підлягають стягненню з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з 2 000 грн. до 1 100 грн. Змінено розмір аліментів, які підлягають стягненню з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 на її утримання з 2 000 грн. до 1 000 грн.
Згідно ст.180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст.181, 191 СК України способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
Відповідно до закону батьки зобов`язані утримувати своїх дітей незалежно від того, перебувають вони в шлюбі чи шлюб між ними розірвано. Обов`язок батьків утримувати своїх дітей є безумовним і не залежить від того, чи є батьки працездатними й чи є в них кошти, достатні для надання утримання, а лише враховується судом при визначенні розміру стягуваних аліментів.
Згідно зі ст.182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Як вбачається із матеріалів справи, діти проживають разом з позивачем.
Відповідно до довідки виданої 20.02.2020 р. ТОВ Рест-Арт №20/02.1 відповідач ОСОБА_3 працює в ТОВ Рест-Арт на посаді кухара гаячого процесу, дохід за січень 2020 р. складає 4 873 грн. 38 коп. (а.с.42)
Згідно відомостями з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів (додатком до листа ГУ ДПС у м. Києві від 25.11.2020 р. №29587/9/26-15-12-06-23) за 3 квартал 2020 р. ОСОБА_3 виплачено дохід в сумі 15 412 грн. 46 коп.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідач є особою працездатного віку, фізично здоровим чоловіком, наявності у нього хронічних захворювань, які б суттєво впливали на його фізичний стан та перешкоджали сплачувати аліменти, судом не встановлено.
Згідно ст. 7 Закону України Про державний бюджет на 2020 рік прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років: з 1 січня 2020 року - 1779 гривень, з 1 липня - 1859 гривень, з 1 грудня - 1921 гривня; для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2020 року - 2218 гривень, з 1 липня - 2318 гривень, з 1 грудня - 2395 гривень.
Таким чином, з урахуванням можливостей позивача та потреб дітей відповідно до віку і стану здоров`я, враховуючи, встановлений законодавством розмір прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, вбачається, що сума в розмірі 1 200 грн. щомісяця, яку просить встановити відповідач в якості сплати аліментів, не є достатньою для забезпечення дитині нормальних умов проживання та задоволення її розумних життєвих потреб.
Разом з тим, як на підставу своїх заперечень відповідач посилається на те, що загальний розмір утримуваних з нього аліментів перевищують 70 відсотків його щомісячного доходу.
Відповідно до ч. 3 ст. 70 Закону України Про виконавче провадження загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків.
Згідно ст.184 СК України, суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
Відповідно до ст.27 Конвенції про захист прав дитини, батько(- ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Статтею 18 Конвенції про захист прав дитини передбачено, що суд повинен докласти всіх можливих зусиль для того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини.
Батьки несуть основну відповідальність за виховання та розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.
Відповідно до ч.ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Враховуючи вищевикладене та стан здоров`я дітей, їх матері, стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів та інші обставини, що мають істотне значення при вирішенні даного спору, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, а саме в частині стягнення з відповідача аліментів в сумі 1 500 грн. щомісячно на дитину.
При цьому суд зазначає, що позивач не позбавлений права в майбутньому звернутися до суду з позовом про збільшення розміру аліментів, зміни способу їх стягнення, а відповідач з позовом про зменшення розміру аліментів.
Розподіл судових витрат здійснити відповідно до ст. 141 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 10, 12, 81, 141, 264, 265, 268 ЦПК України, ст.ст. 180-183, 191 ч. 1Сімейного кодексу України,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів - задовольнити частково.
Стягнути із ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1500 (одна тисяча п`ятсот) гривень, щомісячно, починаючи з 30.09.2019 року і до повноліття дитини.
Стягнути із ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь держави судовий збір у розмірі 768 грн. 40 коп.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження,якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
СУДДЯ О.Р. ЛУЖЕЦЬКА
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2020 |
Оприлюднено | 23.12.2020 |
Номер документу | 93732694 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Лужецька О. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні