cправа № 520/8698/19
провадження № 2/947/605/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.12.2020 року м. Одеса
Київський районний суд м. Одеси в одноособовому складі:
суддя Літвінова І.А. - головуючий,
секретар судового засідання - Молодов В.С.,
розглянув у відкритому судовому засіданні заяву сторони позивача про залишення без розгляду цивільної справи № 520/8698/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (законний представник - ОСОБА_4 ) про зупинення стягнення аліментів на непрацездатну матір ,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Київського районного суду м. Одеси знаходиться цивільна справа № 520/8698/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (законний представник - ОСОБА_4 ) про зупинення стягнення аліментів на непрацездатну матір .
22.12.2020 року позивач ОСОБА_1 та законний представник третьої особи ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - ОСОБА_4 надали заяви про залишення позову без розгляду.
У своїй заяві позивач зазначає, що він завжди підтримував свою матір ОСОБА_2 та допомагав їй за першим її проханням, тому факт звернення нею щодо стягнення з нього аліментів саме у судовому порядку став обурливим, образливим та незрозумілим. Крім іншого у нього велике занепокоєння викликало твердження ОСОБА_2 про її скрутний майновий стан одразу після того, як вона подарувала єдине своє житло - приватний будинок своїй колишній невістці ОСОБА_5 . Ухилення ОСОБА_2 від запитань чи допомагають їй онуки, племінники, колишня невістка, твердження, що вона перебуває у скрутному становищі і наполягає на отриманні аліментів, дали йому зрозуміти, що ОСОБА_2 дійсно попала в складне становище. Під час розгляду справи йому стало зрозуміло, що його мати ошукали. Розуміючи усі обставини та скрутне становище ОСОБА_2 , позивач прийняв рішення допомагати їй також і на підставі рішення суду про стягнення аліментів.
Представник третьої особи - ОСОБА_4 підтримала заяву позивача, та вказує, що вона звернулась із заявою про вступ у справі на боці позивача, як представник ОСОБА_3 , 2017 року народження, щодо захисту її прав. Їй не зрозуміла ситуація, яка склалась у ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . ОСОБА_2 подарувала колишній невістці ОСОБА_6 своє єдине житло - приватний будинок та звернулась до ОСОБА_1 із позовом про стягнення аліментів, посилаючись на свій скрутний стан. ОСОБА_1 є особою із другою інвалідністю, сплачує аліменти колишній дружині ОСОБА_6 та всіляко фінансує і у інші способи підтримує дітей від першого шлюбу. Залишивши все спільно набуте майно у шлюбі ОСОБА_6 має несплачений кредит у розмірі 1090954,60 грн. Все вищевказане ставить під загрозу інтереси ОСОБА_3 , та ОСОБА_7 , 2020 року народження. Однак ОСОБА_1 прийняв рішення допомагати ОСОБА_2 шляхом сплати аліментів на підставі судового рішення, також вони досягли окремої угоди щодо забезпечення інтересів ОСОБА_3 та ОСОБА_7 .
Суд наголошує, що при розгляді питання щодо залишення позову без розгляду суд не надає оцінку викладеним в заявах позивача та представника третьої особи обставинам, зважаючи на те, що принцип диспозитивності цивільного судочинства, закріплений статтею 13 ЦПК України, полягає в тому, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Згідно з частиною четвертою статті 12 ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Розгляд цивільної справи № 520/8698/19 по суті не розпочинався.
Суд не встановив підстав для відмови позивачу у задоволенні заяви про залишення його позову без розгляду.
Особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи (за винятком тих осіб, які не мають цивільної процесуальної дієздатності) в інтересах яких заявлено
вимоги (принцип диспозитивності цивільного судочинства). Тому суд зобов`язаний залишити заяву без розгляду, якщо позивач звернувся з таким клопотанням.
Керуючись ст.ст. 11, 13, 175-176, 193, п. 5 ч. 1 ст. 257 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ :
Заяву сторони позивача про залишення без розгляду позову - задовольнити.
Позов ОСОБА_1 (код: НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (код: НОМЕР_2 ; АДРЕСА_1 ), третя особа - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (законний представник - ОСОБА_4 ) про зупинення стягнення аліментів на непрацездатну матір - залишити без розгляду.
Роз`яснити позивачу, що ухвала про залишення позову без розгляду не позбавляє його права повторного звернення до суду із таким позовом.
Ухвала набирає законної сили негайно та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання її копії.
Суддя Літвінова І. А.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2020 |
Оприлюднено | 28.12.2020 |
Номер документу | 93807218 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Літвінова І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні