Єдиний унікальний номер: 379/220/20
Провадження № 2/379/232/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2020 року Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого: судді Зінкіна В.І.,
за участю секретаря судового засідання: Гопкало О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тараща, в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів за договором позики,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 10.04.2020 справу прийнято до розгляду, розгляд справи постановлено проводити в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з викликом сторін, призначено проведення судового засідання для розгляду справи по суті на 25.05.2020, яке відкладено востаннє до 17.12.2020.
Позивач у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належно, проте 17.12.2020 до початку розгляду справи по суті подав заяву про відмову від позову. Просить суд, прийняти відмову від позову та розглянути справу за його відсутності, наслідки відмови від позову йому відомі.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належно.
Враховуючи, що сторони по справі в судове засідання не з`явились, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Стаття 206 ЦПК України визначає, що позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
Крім того, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмова прийнята судом.
Суд вважає за можливе прийняти відмову позивачка від позову та закрити провадження у справі, оскільки дане право позивача передбачено ст. 49 ч.2 п.1 ЦПК України і даною відмовою не порушуються його права та законні інтереси.
На підставі ч. 1 ст. 142 ЦПК України, у зв`язку з відмовою позивача від позову до початку розгляду справи по суті, позивачу з державного бюджету підлягає поверненню 50 відсотків суми сплаченого ним судового збору сплаченого при поданні позову, у розмірі 420,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49, 142, 206, 247, 255, 256, 260, 261, 274, 353 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Прийняти відмову ОСОБА_1 від його уточненого позову до ОСОБА_2 про стягнення коштів за договором позики.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів за договором позики - закрити.
Роз`яснити сторонам, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.
Зобов`язати управління Державної казначейської служби України у Таращанському районі Київської області, ЄДРПОУ 37483467, місцезнаходження: вул. Шевченка, 28, м. Тараща Київської області, повернути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , 50 відсотків суми сплаченого згідно квитанції № 0.0.1612686907.1 від 12.02.2020 судового збору у розмірі 420,40 грн (чотириста двадцять гривень сорок копійок), в зв`язку з відмовою від позову.
Копію ухвали надіслати сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Відповідно до п. 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень Цивільного процесуального кодексу України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
У відповідності до п.п. 15.5) п. 15 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в редакції, яка набрала чинності з 15.12.2017, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд Київської області.
Головуючий:В. І. Зінкін
Суд | Таращанський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2020 |
Оприлюднено | 28.12.2020 |
Номер документу | 93833543 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Таращанський районний суд Київської області
Зінкін В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні