Рішення
від 24.12.2020 по справі 904/1302/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.12.2020 Справа № 904/1302/20

Господарський суд Дніпропетровської області у складі< Довідник > судді: Кеся Н.Б. за участю секретаря судового засідання Хавіної О.С.

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРТУЛ", м.Харків

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРТУЛ+", м. Дніпро

про зобов`язання припинити використання комерційного (фірмового) найменування

Представники:

Від Позивача: представник не з`явився

Від Відповідача: представник не з`явився

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРТУЛ" (далі-Позивач) 05.03.2020 звернулось з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРТУЛ+" (далі-Відповідач), в якому просить суд

зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю ІНТЕРТУЛ+ (49000, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, вул.Квітки-Основ`яненка, будинок 5; ідентифікаційний код 40657818) припинити використання тотожного найменування ІНТЕРТУЛ та скороченого найменування ІНТЕРТУЛ , що є комерційним (фірмовим) найменуванням Товариства з обмеженою відповідальністю ІНТЕРТУЛ (61023, м.Харків, вул. Пушкінська, буд. 102А; ідентифікаційний код 38880511), шляхом внесення та реєстрації необхідних змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю ІНТЕРТУЛ+ (49000, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, вул.Квітки-Основ`яненка, будинок 5; ідентифікаційний код 40657818) щодо зміни найменування;

стягнути з Відповідача суму судового збору у розмірі 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві) гривні 00 копійок.

В обґрунтування позовних вимог Позивач посилається на неправомірне використання Відповідачем комерційного найменування - Товариство з обмеженою відповідальністю ІНТЕРТУЛ+ , яке є частиною повної назви Позивача, що може викликати асоціативне уявлення у споживачів про Позивача, ввівши їх таким чином в оману.

09.12.2020 рішенням суду позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРТУЛ" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРТУЛ+" задоволено у повному обсязі. Зобов`язано Товариство з обмеженою відповідальністю ІНТЕРТУЛ+ припинити використання тотожного найменування ІНТЕРТУЛ та скороченого найменування ІНТЕРТУЛ , що є комерційним (фірмовим) найменуванням Товариства з обмеженою відповідальністю ІНТЕРТУЛ , шляхом внесення та реєстрації необхідних змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю ІНТЕРТУЛ+ (49000, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, вул.Квітки-Основ`яненка, будинок 5; ідентифікаційний код 40657818) щодо зміни найменування; стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю ІНТЕРТУЛ+ на користь Товариства з обмеженою відповідальністю ІНТЕРТУЛ суму судового збору у розмірі 2102,00 грн та витрати на проведення експертних досліджень у розмірі 24516,00 грн.

17.12.2020 від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРТУЛ" надійшла заява, в якій Заявник просить суд стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРТУЛ+" на Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРТУЛ" витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 30565,00 грн.

18.12.2020 ухвалою суду призначено розгляд заяви про розподіл судових витрат на професійну правничу допомогу у судовому засіданні на 24.12.2020 о 12:00 год.

Позивач та Відповідач в судове засідання не з`явились, про дату та час розгляду заяви повідомленні за електронними адресами (арк.с. 148, 149 Т.2).

23.12.2020 на електронну адресу суду надійшло клопотання Позивача (арк.с. 150 Т.2), в якому останній просить суд провести розгляд заяви без участі сторони позивача, заяву про розподіл судових витрат на професійну правничу допомогу задовольнити у повному обсязі.

Відповідно до ст. 244 ГПК України:

суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати;

суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення;

у разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Так, розглянувши заяву про ухвалення додаткового рішення щодо витрат на професійну правничу допомогу, суд зазначає таке.

Статтею 123 ГПК України визначено види судових витрат. Судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, зокрема, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно з вимогами п.п. 1-2 ст. 126 ГПК України розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Крім того, ч. 4-5 зазначеної статті передбачено, що розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Статтею 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" встановлено, що гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

Як свідчать матеріали справи, 25.02.2020 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРТУЛ" (далі-Замовник) та ОСОБА_1 (далі-Адвокат) укладено Договір про надання правничої допомоги (далі-Договір) (арк.с. 132-133 Т.2), відповідно до умов якого Адвокат бере на себе зобов`язання надавати необхідну правничу допомогу Клієнту у господарському провадженні за позовом ТОВ "ІНТЕРТУЛ" (м. Харків) до ТОВ "ІНТЕРТУЛ+" (м. Дніпро) про зобов`язання припинити використання комерційного (фірмового) найменування., яке знаходиться/розглядається (підлягає розгляду) у Господарському суді Дніпропетровської області (п. 1.1. Договору).

Відповідно до п. 1.2. Договору Адвокат надає правову допомогу у вигляді:

забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів Клієнта у зазначеному в п. 1.1. Договору статусі;

надання Клієнту правової інформації, консультацій з вивченням документів, обрання правової позиції та стратегії у справі, роз`яснень з правових питань, правового супроводу захисту інтересів, а також складення заяв, відповідей на відзив, скарг, заперечень, клопотань процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів Клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення;

представництво інтересів Клієнта у суді під час здійснення господарського судочинства, а також в інших державних органах, установах, перед фізичними та юридичними особами.

Згідно з п. 4.2. Договору, гонорар складається з суми вартості наданої правничої допомоги, тарифи яких узгоджені сторонами та зазначені в додатковій угоді №1 до цього договору, яка є невід"ємною частиною цього договору.

Після надання адвокатом клієнту правничої допомоги на умовах і в порядку, що визначені цим договором, на підтвердження надання адвокатом клієнту правничої допомоги в обсязі та загальній вартості, адвокат повинен надати клієнту наступні документи: акт виконаних робіт, розрахунок розміру виногради (гонорару) та детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом (що є додатками до Договору) (п. 4.3 Договору).

Додатковою угодою №1 до договору про надання правничої допомоги №б/н від 25.02.2020 (арк.с. 134 Т.2) сторони Договору та цієї Угоди погодили, що гонорар згідно п. 4 Договору розраховується наступним чином:

усна консультація з вивченням документів, обрання правової позиції та стратегії у справі 50 % (п`ятдесят відсотків) прожиткового мінімуму для працездатної особи встановленого на день оплати за одну годину роботи;

розрахунок вартості складання одного документу - позовної заяви, заяви про забезпечення позову, зустрічної позовної заяви, відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив, заяви, клопотання, заперечення, пояснень, додаткових пояснень, заяви про виклик до суду та допит свідка, заяви про забезпечення доказів, протокол опитування адвокатом особи за її згодою, апеляційної скарги, касаційної скарги становить 50 % (п`ятдесят відсотків) прожиткового мінімуму для працездатної особи встановленого на день оплати за одну годину роботи;

розрахунок вартості однієї години роботи з законодавчою базою по справі по аналогічних справах та їх правовий аналіз, підбір та аналіз судової практики, документами по справі, ознайомленням зі справою становить 50% (п`ятдесят відсотків) прожиткового мінімуму для працездатної особи встановленого на день оплати за одну годину роботи;

представлення адвокатом інтересів позивача у суді (в розрахунку 1500 грн за одне судове засідання/разів представлення інтересів Позивача у суді (в тому числі в режимі відеоконференції).

Відповідно до рахунку від 11.12.2020 згідно Договору про надання правничої допомоги від 25.02.2020 (арк.с. 135 Т.2), правничі послуги згідно умов Договору на суму 30565,00 грн складаються з наступного:

1. Усна консультація з вивченням документів, обрання правової позиції та стратегії у справі - 2 год. 00 хв.;

2. Робота з законодавчою базою по аналогічних справах та їх правовий аналіз, підбір та аналіз судової практики - 2 год.00 хв.;

3. Складання:

- позовної заяви додатків до неї від 05.03.2020 (4 год. 00 хв.);

- клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції від 06.04.2020 (2 год. 00 хв.);

- відповіді на відзив від 02.07.2020 (2 год. 00 хв.);

- клопотання про призначення судової експертизи об`єктів інтелектуальної власності від 02.07.2020 (2 год. 00 хв.);

- клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції від 08.10.2020 (2 год. 00 хв.);

- клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції від 21.10.2020 (2 год. 00 хв.);

- клопотання про приєднання до матеріалів справи направлення на адресу Відповідача ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 10.11.2020 (1 год. 00 хв.);

Разом: 15 годин 00 хвилин.

4. Представлення адвокатом інтересів позивача у суді (в розрахунку 1500 гри. за одне судове засідання/разів представлення інтересів Позивача у суді (в тому числі в режимі відеоконференції):

1) 28.04.2020о 10 год. 30 хв.

2) 12.05.2020 о 14 год. 30 хв.

3) 15.07.2020 о 16 год. 00 хв.

4) 10.11.2020 о 15 год. 00 хв.

5) 24.11.2020 о 15 год. 30 хв.

6) 09.12.2020 о 11 год. 30 хв.

Разом: 6 судових засідань. Форма оплати готівкою.

Так, на підтвердження факту та обсягів наданих послуг, Позивач подав:

квитанцію №1 від 11.12.2020 про сплату адвокатського гонорару (винагороди) (арк.с. 136 Т.2);

акт виконаних робіт за договором про надання правничої допомоги від 11.12.2020 (арк.с. 137 Т.2);

розрахунок розміру винагороди адвоката за надання правової допомоги (арк.с. 138 Т.2);

детальний опис робіт (надання послуг), виконаних адвокатом за договором про надання правничої допомоги від 11.12.2020 (арк.с. 139 Т.2).

Також Адвокат подав рішення №17 розширеного засідання Ради адвокатів Харківської області (арк.с. 140-142 Т.2).

Разом з тим, разом з позовною заявою від 27.02.2020 Позивач подав попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які Позивач поніс і які очікує понести у зв"язку із розглядом справи (відповідно до ст. 124 ГПК України) (арк.с. 138 Т.1), згідно з яким витрати на правову (правничу) допомогу складають - 15000,00 грн; судовий збір - 2102,00 грн.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 124 ГПК України разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи. Попередній розрахунок розміру судових витрат не обмежує сторону у доведенні іншої фактичної суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.

Згідно з ч. 6 ст. 129 ГПК України, якщо сума судових витрат, заявлена до відшкодування, істотно перевищує суму, заявлену в попередньому (орієнтовному) розрахунку, суд може відмовити стороні, на користь якої ухвалено рішення, у відшкодуванні судових витрат в частині такого перевищення, крім випадків, якщо сторона доведе, що не могла передбачити такі витрати на час подання попереднього (орієнтовного) розрахунку.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що витрати Позивача на адвоката підлягають покладенню на Відповідача у розмірі 15000грн. відповідно до попереднього (орієнтовного) розрахунку, оскільки заявлена ним остаточно сума 30565,0грн. істотно перевищує попередню суму витрат, але при цьому Позивач не навів обставин та доказів того, що він не міг передбачити такі витрати на час подання попереднього (орієнтовного) розрахунку.

Керуючись ст.ст. 123, 126, 241, 244, 326 ГПК України, господарський суд -

ДОДАТКОВО ВИРІШИВ:

Cтягнути додатково з Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРТУЛ+" (49000, місто Дніпро, вул.Квітки-Основ`яненка, будинок 5; ідентифікаційний код 40657818) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРТУЛ" (61023, м.Харків, вул. Пушкінська, буд. 102А; ідентифікаційний код 38880511) витрати на правову допомогу у розмірі 15000,00 (п`ятнадцять тисяч грн 00 коп.) грн.

В решті заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРТУЛ" про розподіл судових витрат на професійну правничу допомогу відмовити.

Наказ видати після набрання додатковим рішенням законної сили.

Додаткове рішення набирає законної сили відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення додаткового судового рішення.

Повний текст додаткового рішення складено - 28.12.2020

Суддя Н.Б. Кеся

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення24.12.2020
Оприлюднено29.12.2020
Номер документу93853964
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/1302/20

Судовий наказ від 22.01.2021

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

Судовий наказ від 12.01.2021

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

Судовий наказ від 12.01.2021

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

Рішення від 24.12.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

Ухвала від 18.12.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

Рішення від 09.12.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

Ухвала від 30.11.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

Ухвала від 24.11.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

Ухвала від 10.11.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

Ухвала від 21.10.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кеся Наталія Борисівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні