Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 1-кс/733/307/20
Єдиний унікальний №733/1317/20
Ухвала
Іменем України
24 грудня 2020 року м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
у складі слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю слідчого СВ Ічнянського ВП ОСОБА_2 ,
представників ПОСП «Жадьківське» ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та
секретаря ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ічня клопотання слідчого СВ ІчнянськогоВП ПрилуцькогоВП ГУНПв Чернігівськійобласті ОСОБА_2 про накладення арешту на майно по кримінальному провадженню № 12020270120000371 від 21 грудня 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,
установив:
Слідчий СВ Ічнянського ВП ОСОБА_2 звернувся до суду із зазначеним клопотанням, вказуючи на те, що 21.12.2020 невідома особа шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами в сумі 445000 гривень, належних ПОСП «Жадьківське» за наступних обставин. Так, генеральний директор ПОСП «Жадьківське» ОСОБА_3 протягом чотирьох днів проводив телефонні перемовини з невідомою особою, яка представилась як ОСОБА_6 , щодо купівлі партії макухи. ОСОБА_6 повідомив, що представляє ТОВ «НОРТ ПЛЮС». При цьому сторони підписали договір про співпрацю, який надсилали каналами електронного зв`язку та домовились, що оплата за товар буде здійснена після доставки макухи до покупця - в м. Ічню Чернігівської області до ПОСП «Жадьківське». Коли завантажений макухою автомобіль 21.12.2020 року приїхав на територію ПОСП «Жадьківське», бухгалтерією даного підприємства було перераховано грошові кошти в сумі 445000 гривень на банківський рахунок АТ «Райффайзен банк АВАЛЬ» р/р НОМЕР_1 , який ТОВ «НОРТ ПЛЮС» зазначила як власний. Після перерахунку коштів мобільний телефон представника ТОВ «НОРТ ПЛЮС» не відповідав. Через деякий час було встановлено, що доставлена до м. Ічня Чернігівської області макуха ТОВ «НОРТ ПЛЮС» не належить та що це підприємство заключило договір поставки з ТОВ «ВІСТАПОСТАЧ» щодо поставки Товару, оплата за який мала надійти після його доставки у пункт призначення. Тобто фактично ТОВ «НОРТ ПЛЮС» виступив посередником між ТОВ «ВІСТАПОСТАЧ» та ПОСП «Жадьківське», заключивши з кожним з них окремо договори про купівлю-продаж. За даним фактом 21.12.2020 року відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020270120000371за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.190 ККУкраїни. Із метою збереження грошових коштів, як речових доказів, які перерахувало ПОСП «Жадьківське» з р/р АТ «Укрексімбанк» НОМЕР_2 на банківський рахунок АТ «Райффайзен банк АВАЛЬ» р/р НОМЕР_1 , слідчий просить накласти арешт на банківський рахунок в АТ «Райффайзен банк АВАЛЬ» р/р НОМЕР_1 , яким користується ТОВ «НОРТ ПЛЮС», а також на інші банківські рахунки, даного підприємства, які використовувалися та використовуються при проведенні банківських операцій за участю грошових коштів в сумі 445 000 грн, що перерахувало ПОСП «Жадьківське», оскільки незастосування арешту може призвести до зникнення, приховування, відчуження або втрати грошових коштів.
У судовому засіданні слідчий СВ Ічнянського ВП ОСОБА_2 клопотання підтримав та просив його задовольнити із зазначених у ньому підстав.
Представники ПОСП «Жадьківське» ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у судовому засіданні просили задовольнити клопотання із зазначених у ньому підстав.
Представник ТОВ «НОРТ ПЛЮС» у судове засідання не з`явився, який повідомлявся про розгляд справи електронним засобом зв`язку.
Заслухавши слідчого, представників ПОСП «Жадьківське» та оглянувши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК Україниарештом майнає тимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/абокористування майном,щодо якогоіснує сукупністьпідстав чирозумних підозрвважати,що воноє доказомкримінального правопорушення,підлягає спеціальнійконфіскації упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого,третіх осіб,конфіскації уюридичної особи,для забезпеченняцивільного позову,стягнення зюридичної особиотриманої неправомірноївигоди,можливої конфіскаціїмайна.Арешт майнаскасовується увстановленому цимКодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
За нормамич.2та ч.3ст.170КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ст.98КПК України речовимидоказами єматеріальні об`єкти,які булизнаряддям вчиненнякримінального правопорушення,зберегли насобі йогосліди абомістять іншівідомості,які можутьбути використаніяк доказфакту чиобставин,що встановлюютьсяпід часкримінального провадження,в томучислі предмети,що булиоб`єктом кримінальнопротиправних дій,гроші,цінності таінші речі,набуті кримінальнопротиправним шляхомабо отриманіюридичною особоювнаслідок вчиненнякримінального правопорушення.
Відповідно доч.10ст.170КПК Україниарешт можебути накладенийу встановленомуцим Кодексомпорядку нарухоме чинерухоме майно,гроші убудь-якійвалюті готівкоюабо убезготівковій формі,в томучислі коштита цінності,що знаходятьсяна банківськихрахунках чина зберіганніу банкахабо іншихфінансових установах,видаткові операції,цінні папери,майнові,корпоративні права,щодо якихухвалою чирішенням слідчогосудді,суду визначенонеобхідність арештумайна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Із матеріалів убачається, що в провадженні слідчого відділення Ічнянського відділення поліції Прилуцького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020270120000371 від 21.12.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, за фактом заволодіння шахрайським шляхом грошовими коштами в сумі 445000 гривень, належних ПОСП «Жадьківське».
Постановою від 23.12.2020 року визнано у якості речового доказу грошові кошти у сумі 445000 грн, які були переведені на банківський рахунок АТ «Райффайзен банк АВАЛЬ» р/р НОМЕР_1 .
Довідкою АТ «Укрексімбанк» від 24.12.2020 року підтверджується перерахування ПОСП «Жадьківське» 21.12.2020 року згідно платіжного доручення № 1632 суму коштів у розмірі 445000 грн на банківський рахунок АТ «Райффайзен банк АВАЛЬ» р/р НОМЕР_1 , отримувач ТОВ «НОРТ ПЛЮС».
Аналізуючи надані документи, слідчий суддя дійшов висновку, що зазначені вище грошові кошти відповідають критеріямст.98КПК України як речовий доказ, та наявні ризики, передбачені ст. 170 КПК України збереження речових доказів, тому з метою забезпечення повного, об`єктивного та всебічного розслідування даного кримінального провадження, для чого необхідне збереження відповідного майна, клопотання слідчого у частині накладення арешту на банківський рахунок АТ «Райффайзен банк АВАЛЬ» р/р НОМЕР_1 , яким користується ТОВ «НОРТ ПЛЮС», на який ПОСП «Жадьківське» згідно платіжного доручення № 1632 від 21.12.2020 року було перераховано 445000 грн підлягає задоволенню, так як не накладення відповідного арешту може призвести до зникнення, приховування, відчуження або втрати зазначених вище грошових коштів.
Слідчий суддя вважає, що на даному етапі досудового розслідування, саме такий спосіб арешту майна є виправданим та відповідає завданням кримінального провадження.
Разом із тим клопотання у частині накладення арешту на інші банківські рахунки, які використовувалися та використовуються при проведенні банківських операцій за участю грошових коштів в сумі 445 000 грн, що перерахувало ПОСП «Жадьківське» ТОВ «НОРТ ПЛЮС» задоволенню не підлягає, оскільки будь-яких доказів того, що саме ця сума коштів була перерахована ТОВ «НОРТ ПЛЮС» на будь-який інший рахунок матеріали не містять.
Керуючись ст. 98, 131, 170, 171, 172, 173, 372, 376 КПК України, суддя
ухвалив:
Клопотання слідчого СВ Ічнянського відділення поліції Прилуцького відділу поліції Головного управління національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_2 про накладення арешту на майно по кримінальному провадженню № 12020270120000371 від 21 грудня 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, задовольнити частково.
Накласти арешт на банківський рахунок АТ «Райффайзен банк АВАЛЬ» р/р НОМЕР_1 , яким користується ТОВ «НОРТ ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 42613243, місце розташування: проспект Степана Бандери, 28-А, м. Київ), на який ПОСП «Жадьківське» (код ЄДРПОУ 30834729, місце розташування: вул. Жадьківська, 34, м. Ічня, Чернігівська область) згідно платіжного доручення № 1632 від 21.12.2020 року було перераховано 445000 (чотириста сорок п`ять тисяч) гривень, із метою збереження речових доказів, а саме грошових коштів в сумі 445 000 грн із можливістю позбавлення права на їх відчуження, розпорядження та користування.
У задоволенні іншої частини клопотання відмовити.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.
Роз`яснити, що підозрюваний, його захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого СВ Ічнянського ВП Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_2 .
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргудо Чернігівського апеляційного судупротягомп`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ічнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2020 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 93865617 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Овчарик В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні