Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"23" грудня 2020 р. м. Житомир Справа № 906/228/19
Господарський суд Житомирської області у складі судді Соловей Л.А.,
при секретарі судового засідання Пеньківській О.В.,
розглядаючи справу за позовом: Керівника Коростишівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області (м.Житомир), Попільнянської районної державної адміністрації Житомирської області (смт.Попільня Житомирської області)
до Фермерського господарства "Промінь-12" (с.Соколів Брід Попільнянського району Житомирської області)
про повернення земельної ділянки з незаконного користування,
за участю представників сторін:
від позивача-1: Горкуша М.А., виписка з ЄДР від 05.11.2020;
від позивача-2: не з`явився;
від відповідача: Сероветник О.А., ордер серії ЖТ №085236 від 23.12.2020;
Поліщук І.В. - керівник ФГ "Промінь-12";
за участю прокурора Ревелюк Т.О., службове посвідчення №038654 від 11.01.2016;
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Житомирської області знаходиться справа за позовом Керівника Коростишівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області та Попільнянської районної державної адміністрації Житомирської області про зобов`язання Фермерського господарства "Промінь-12" повернути в розпорядження Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області земельну ділянку загальною площею 12 га, у тому числі ріллі 12га з земель запасу Паволоцької сільської ради для ведення фермерського господарства, що знаходиться на території Паволоцької сільської ради Попільнянського району Житомирської області кадастровий номер 1824784800:05:000:0333.
Обґрунтовуючи звернення з даним позовом в інтересах держави, прокурор зазначив, що Фермерське господарство "Промінь-12" неправомірно використовує земельну ділянку після закінчення строку дії договору. Невжиття органом, який здійснює від імені держави повноваження щодо розпорядження земельними ділянками за межами населеного пункту, заходів представницького характеру свідчить про невиконання Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області та Попільнянською районною державною адміністрацією обов`язку щодо захисту та відновлення порушених майнових інтересів держави.
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 09.01.2020 зупинено провадження у справі до перегляду у касаційному порядку Великою Палатою Верховного Суду справи №912/2385/18.
Ухвалою суду від 25.11.2020 поновлено провадження у справі № 906/228/19; підготовче засідання призначено на 23.12.2020 об 11:00.
Представник позивача-2 у засідання не з`явився, хоча про дату, час та місце його проведення повідомлений завчасно та належним чином, що підтверджується розпискою останнього у повідомленні про вручення поштового відправлення.
Представник відповідача заявив клопотання про відкладення підготовчого засідання у зв`язку зі вступом його як нового представника ФГ "Промінь-12" та просив надати йому можливість ознайомитися з матеріалами справи та підготуватися до її розгляду.
Прокурор та представник позивача-1 з приводу вказаного клопотання не заперечили.
При здійсненні правосуддя суд має виходити з необхідності дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених у ст.ст. 2, 4 ГПК України, стосовно забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку, гарантованому чинним законодавством, та всебічно забезпечити дотримання справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Заслухавши прокурора та представників сторін, суд дійшов висновку, що усі питання, визначені ч.2 ст.182 ГПК України, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні, а завдання підготовчого провадження, передбачені ч.1 ст.177 цього Кодексу, не можуть бути виконані станом на 23.12.2020.
На підставі викладеного, керуючись п.3 ч.2 ст.183 ГПК України, з метою забезпечення реалізації учасниками справи своїх процесуальних прав та обов`язків суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника відповідача та відкласти підготовче засідання на іншу дату.
Відповідно до ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17.07.1997, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Аналізуючи практику Європейського суду з прав людини, можна дійти висновку, що критерії оцінки розумності строку розгляду справи має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її правову та фактичну складність, поведінку учасників процесу та компетентних органів, важливість предмета позову для заявника у справі, можливість надання доказів тощо.
Враховуючи наведене, а також те, що розгляд справи по суті як стадія позовного провадження передбачає розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому засіданні матеріалів і обмежує учасників справи подавати докази, а також заявляти клопотання чи заяви після переходу до розгляду справи по суті, з огляду на приписи ст.ст.177, 181-183 ГПК України, з метою виконання завдань підготовчого провадження та належної підготовки справи для розгляду по суті господарський суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження у справі, застосувавши з ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та відкласти підготовче засідання.
Керуючись ст.ст.2, 7, 13-15, 177, 182, 183, ч.2 ст.232, 233-235 ГПК України, ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк підготовчого провадження, застосувавши ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
2. Відкласти підготовче засідання на "08" лютого 2021 р. об 11:30 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 206.
3. Учасникам справи подати суду інші наявні докази, які не були подані ними в обґрунтування своїх вимог та заперечень та які є необхідними для розгляду даної справи.
4. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі, відповідно до ст.60 ГПК України, документи, що підтверджують повноваження представників.
Ухвала набрала законної сили 23.12.2020 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/
Суддя Соловей Л.А.
Друк:
1- у справу,
2- Коростишівській місцевій прокуратурі ТА на ел.пошту (krpzpost@ukr.net);
3- Прокуратурі Житомирської області,
4 - позивачу-1 - ГУ Держгеокадастру та на ел.пошту (zemagentstvo.zt@ukr.net);
5 - позивачу-2 - Попільнянській районній державній адміністрації Житомирської області (рек.)
та на ел.пошту (post@popilnya-rda.gov.ua);
6- відповідачу.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2020 |
Оприлюднено | 30.12.2020 |
Номер документу | 93871354 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Соловей Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні