У Х В А Л А
Справа № 285/2531/20
провадження № 6/0285/87/20
28 грудня 2020 року м. Новоград-Волинський
Новоград - Волинський міськрайонний суду Житомирської області у складі судді Сташківа Т.Б., за участі секретаря судового засідання Медяної І.В., та осіб, які беруть участь у справі:
заявника: представник не прибув,
боржник: представник не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державної судової адміністрації України про зміну способу виконання судового рішення від 20.10.2020 року у справі № 285/2531/20, -
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2020 року ДСА України звернулася до суду із заявою про зміну способу виконання судового рішення від 26.11.2020 року у справі № 285/2531/20, у якій просить змінити спосіб виконання рішення, а саме стягнути з Ярунської сільської ради шляхом безспірного списання коштів з рахунків виконавчого комітету Ярунської сільської ради, передбачених для фінансування Ярунської сільської ради.
В обґрунтування заяви зазначає, що рішенням Новоград-Волинського міськрайонного суду від 20.10.2020 року стягнуто з Ярунської сільської ради Новоград-Волинського району на користь держави 420 грн. 40 судового збору. З метою виконання рішення суду 26.11.2020 року видано виконавчий лист. Відповідно до аб. 2 ч. 4 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення судового збору стягувачем є Державна судова адміністрація України. Відповідно до пп.3 ч. 2 ст. 22 Бюджетного кодексу України головними розпорядниками коштів можуть бути місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників. Відповідно до Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевого бюджетів або боржників, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 845, боржники - це визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства. Тому безспірне списання коштів саме з Ярунської сільської ради є неможливим, оскільки в органах казначейства відсутній рахунок такого боржника. У зв`язку з чим, ДСА просить змінити спосіб виконання рішення суду щодо стягнення з Ярунської сільської ради суми судового збору шляхом безспірного списання коштів з рахунків виконавчого комітету Ярунської сільської ради, передбачених для фінансування Ярунської сільської ради.
В судове засідання сторони не прибули. Заявник у заяві просить розгляд справи проводити без участі представника.
За таких обставин, керуючись ч. 3 ст. 442 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути заяву без участі сторін та заінтересованих осіб на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши у судовому засіданні матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення заяви з наступних підстав.
Судом встановлено, що рішенням Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 20.10.2020 року (справа № 285/2531/20) стягнуто з Ярунської сільської ради Новоград-Волинського району на користь держави 420 грн. 40 судового збору.
На виконання зазначеного судового рішення, 26.11.2020 року Новоград-Волинським міськрайонним судом видано виконавчий лист.
Відповідно до аб. 2 ч. 4 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення судового збору стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Відповідно до пп.3 ч. 2 ст. 22 Бюджетного кодексу України головними розпорядниками коштів можуть бути місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників.
Ярунська сільська рад Новоград-Волинського району є органом місцевого самоврядування, що представляє відповідну територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування.
Абзацом 2 пункту 2 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевого бюджетів або боржників, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 845, передбачено, що боржники - це визначені у рішенні суду про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації рахунки яких відкритті в органах Казначейства.
У заяві ДСА зазначає, що у Ярунської сільської ради відсутні відкриті рахунки в органах Казначейства.
Відповідно до ч. 1 ст. 435 ЦПК України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Враховуючи наявність обставин, які ускладнюють виконання судового рішення, а саме неможливість виконання рішення у спосіб визначений судом, оскільки у органах Казначейства відсутні відкриті рахунки на ім`я Ярунської сільської ради, та враховуючи, що такий рахунок відкрито ім`я виконавчого комітету Ярунської сільської ради Новоград-Волинського району , суд дійшов висновку, що заява Державної судової адміністрації України про зміну способу виконання судового рішення є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 260, 261, 435 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Заяву Державної судової адміністрації України про зміну способу виконання судового рішення задовольнити.
Змінити спосіб виконання рішення Новоград-Волинського міськрайонного суду від 20 жовтня 2020 року № 285/2531/20, а саме стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп. з Ярунської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області шляхом безспірного списання коштів з рахунків виконавчого комітету Ярунської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області, передбачених для фінансування Ярунської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через відповідні суди, а саме Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області.
Суддя Т.Б. Сташків
Суд | Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2020 |
Оприлюднено | 31.12.2020 |
Номер документу | 93881727 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Сташків Т. Б.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Сташків Т. Б.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Сташків Т. Б.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Сташків Т. Б.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Сташків Т. Б.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Сташків Т. Б.