Справа № 388/1546/20
УХВАЛА
Іменем України
"24" грудня 2020 р. м. Долинська
Суддя Долинського районного суду Кіровоградської області Баранський Д.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин, встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем на момент відкриття спадщини, встановлення факту прийняття спадщини, внесення змін до свідоцтва про право на спадщину за законом, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом до ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин, встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем на момент відкриття спадщини, встановлення факту прийняття спадщини, внесення змін до свідоцтва про право на спадщину за законом.
Розглянувши подану позову заяву, дійшов до висновку про залишення її без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом чч. 1-2 ст. 4 Закону України Про судовий збір (в редакції на час звернення до суду) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За змістом ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно зі ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік установлений на 2020 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року - 2102 грн.
У цій справі позивач пред`явив до відповідача чотири вимоги немайнового характеру (самостійні способи захисту його прав): 1) встановлення факту родинних відносин; 2) встановлення факту проживання разом із спадкодавцем на момент відкриття спадщини; 3) встановлення факту прийняття спадщини; 4) внесення змін до свідоцтва про право на спадщину.
Окремо слід звернути увагу, що за подання заяви у справах окремого провадження фізичною особою сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Однак, у цій справі позивач пред`явив до суду не заяву у справі окремого провадження, а позов до відповідача з чотирма позовними вимогами немайнового характеру.
Отже, за правилами ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір позивач зобов`язаний за подання цього позову сплатити судовий збір за ставками, встановленими для позовних заяв немайнового характеру, за кожну таку вимогу, тобто 3363,20 грн (840,80 х 4 = 3363,20).
У цій справі позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1261,20 грн.
Отже, позивачем не додано до позовної заяви документа про сплату судового збору в розмірі 2102 грн. Рахунок для сплати судового збору № UA298999980313101206000011160, код 37983323 , одержувач Державне казначейство України, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищезазначене, позовна заява підлягає залишенню без руху до усунення позивачем недоліків, шляхом подання супровідним листом через канцелярію суду заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданням документа, що підтверджує сплату судового збору у зазначеному в цій ухвалі розмірі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин, встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцем на момент відкриття спадщини, встановлення факту прийняття спадщини, внесення змін до свідоцтва про право на спадщину за законом.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви, а саме п`ять днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у разі виконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, його позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання. Інакше заява вважатиметься неподаною і повернеться.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д. М. Баранський
Суд | Долинський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2020 |
Оприлюднено | 30.12.2020 |
Номер документу | 93893275 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Долинський районний суд Кіровоградської області
Баранський Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні