Рішення
від 28.12.2020 по справі 306/1526/20
СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 306/1526/20

Провадження № 2/306/663/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 грудня 2020 року м. Свалява

Свалявський районний суд Закарпатської області у складі:

головуючої - судді Тхір О.А.

з участю секретаря Дичка О.І.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Свалява цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Стройненської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування,-

В СТ АН ОВ ИВ :

Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з зазначеним позовом, який мотивувала тим, що у житловому будинку АДРЕСА_1 проживала її тітка - ОСОБА_2 разом з сином - ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Зауважує, що за життя тітка зробила заповідальне розпорядження на її ім`я. Зауважує, що за життя покійна не оформила право власності на належний їй житловий будинок. Зазначає, що у зв`язку з відсутністю у померлої правовстановлюючих документів право власності на згаданий житловий будинок, нотаріус відмовляється оформити свідоцтво на право власності на її ім`я, як спадкоємця за законом, стверджуючи, що інших спадкоємців до майна померлої не має, позивач просить суд визнати за нею право власності на житловий будинок за адресою АДРЕСА_1 .

В судове засідання сторони не з`явились.

Позивач ОСОБА_1 подала в канцелярію суду заяву про розгляд справи у її відсутності, одночасно зазначивши, що позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.

Представник відповідача Свалявської міської ради Закарпатської області, яка є правонаступником Стройненської сільської ради, в судове засідання не з`явився, однак від даної міської ради в канцелярію суду надійшло повідомлення, у якому представник ради вказав, що Свалявська міська ради просить розглянути справу без участі представника міської ради. Проти позовних вимог не заперечують.

За викладених обставин, суд провів розгляд справи на підставі наявних в ній доказів, в порядку, передбаченому ч. 2 ст. 247 ЦПК України , без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Відповідно до ч. 3ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого судового провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем, в порядку передбаченому ст. 206 ЦПК України .

Згідно з ч. 3 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Дослідивши та оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підставний та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно із ст. 77 ЦПК України , встановлено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу

Відповідно до ч.1 ст. 95 ЦПК України - письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, які мають значення для правильного вирішення спору.

Судом, на підставі матеріалів справи, встановлено наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до копії свідоцтва про смерть, серії НОМЕР_1 виданого Виконавчим комітетом Стройненської сільської ради 05.08.2019 року, актовий запис № 34, встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Після її смерті залишилось спадкове майно, в тому числі і житловий будинок з надвірними спорудами за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно ст.1218 ЦК України , до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Належність спадкодавцю зазначеного нерухомого майна підтверджуються наступними дослідженими в судовому засіданні доказами.

Довідкою виданою виконкомом Стройненської сільської ради № 729 від 07.08.2020 року, встановлено, що на день смерті ОСОБА_2 , у житловому будинку за адресою АДРЕСА_1 були зареєстровані та проживали померла та її син ОСОБА_3 .

Свідоцтвом на забудову садиби в сільських населених пунктах УРСР № 25 та акту від 1967 року виданого на ім`я ОСОБА_2 , такій виділено земельну ділянку площею 0,07 гав АДРЕСА_2 .

Відповідно до ст. 1223 ЦК України , право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу .

Відповідно до заповіту від 16.03.2009 року встановлено, що ОСОБА_2 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 , все своє майно, де б воно не знаходилось і з чого б воно не складалось, і взагалі все те, що вона за законом матиме і що буде належати їй на момент смерті заповідає ОСОБА_1 , 1976 року народження.

Таким чином, на підставі матеріалів спадкової справи, встановлено, що позивач ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за заповітом до майна померлої.

Згідно ч.ч.1, 3, 5 ст.1268 ЦК України , спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу , він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч.1 ст.1297 ЦК України , спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Згідно п.4.18 Глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 року № 296/5 , видача свідоцтва про право на спадщину за законом (заповітом) на майно, яке підлягає реєстрації, здійснюється нотаріусом після подання правовстановлюючого документа та інформації про реєстрацію в електронному реєстрі житлового будинку. Якщо не подані такі відомості (інформація) та документи, нотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальної дії.

Відповідно до ст. 328 ЦК України , право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Статтею 392 ЦК України установлено, що власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Згідно з технічним паспортом, інвентаризаційна справа № 215/2020 від 03.08.2020 року , житловий будинок який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 складається з: житлового будинку - А ; літня кухня - Б ; сарай - В ; вбиральні - Г ; огорожі - № 1,2.

Відповідно до довідки виданої ФОП ОСОБА_4 від 03.07.2020 року №179, інвентаризаційна вартість житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , в цінах 2020 року становить :101687 (сто одна тисяча шістсот вісімдесят сім) гривень.

Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 21.12.2020 року за № 237906909, підтверджено відсутність записів щодо нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема, щодо реєстрації його права власності, іпотеки, заборони відчуження.

Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України встановлено, що - кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

В порядку ч.1 ст.82 ЦПК України фактичні обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, у зв`язку із визнанням відповідачем позову, суд вважає доведеними , якщо не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.

Згідно з ч.4 ст. 206 ЦПК України , у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Таким чином, з`ясовані по справі обставини свідчать, що визнання відповідачем пред`явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому за позивачем слід визнати право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 у порядку спадкування за заповітом, після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Керуючись ст.ст. 2-5 , 10-13 , 76-81 , 89 , 258, 259 , 263-265 , 268 , 273, 354-355 ЦПК України , ст.ст. 16 , 328 , 392 , 1218 , 1223 , 1233 , 1268 , 1297 ЦК України , суд, -

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 до Стройненської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у порядку спадкування за заповітом, після смерті ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 право власності на нерухоме майно, що знаходиться у АДРЕСА_1 і складається, згідно з даними технічного паспорта № 215/2020 від 03.08.2020 року на житловий будинок який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 складається з: житлового будинку - А ; літня кухня - Б ; сарай - В ; вбиральні - Г ; огорожі - № 1,2.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Закарпатської області шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його складення через Свалявський районний суд, в порядку, встановленому ст. 354 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Ім`я позивача ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_3 , НОМЕР_2 ;

Найменування відповідача Свалявська міська рада, місце знаходження: м. Свалява, вул. Духновича, 2, Закарпат ської області,

Суддя Свалявського районного суду

Закарпатської області О.А.Тхір

28.12.2020 року

СудСвалявський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення28.12.2020
Оприлюднено30.12.2020
Номер документу93903171
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —306/1526/20

Ухвала від 19.03.2021

Цивільне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

Ухвала від 19.03.2021

Цивільне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

Рішення від 28.12.2020

Цивільне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

Ухвала від 24.11.2020

Цивільне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

Ухвала від 29.10.2020

Цивільне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні