Ухвала
від 29.12.2020 по справі 2-1058/10
КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-1058/10

Номер провадження 6/699/43/20

УХВАЛА

29.12.2020 рокуКорсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області

в складі :

судді Московченко Т.В.

за участі секретаря судових засідань Могильної І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області цивільну справу за заявою товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал заінтересовані особи: публічне акціонерне товариство Всеукраїнський Акціонерний Банк , ОСОБА_1 , про заміну сторони виконавчого провадження,

ВСТАНОВИВ:

ТОВ Вердикт Капітал звернулося до суду із вказаною заявою, зазначивши, що 17.11.2010 року Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області ухвалив рішення у справі № 2-1058/10 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ Всеукраїнський Акціонерний Банк заборгованості за кредитним договором № К204 від 17.06.2008 року, станом на 24.09.2010 року, в сумі 211 491, 29 гривень. 28.11.2019 року було укладено договір про відступлення прав вимоги № 212009, відповідно до якого ПАТ Всеукраїнський Акціонерний Банк відступило ТОВ Вердикт Капітал , а ТОВ Вердикт Капітал набуло право вимоги заборгованості за договорами кредиту, в тому числі № К204. Враховуючи викладене, просило замінити сторону виконавчого провадження, а саме стягувача - ПАТ Всеукраїнський Акціонерний Банк на правонаступника - ТОВ Вердикт Капітал`у справі № 2-1058/10.

В судове засідання представник заявника не з`явився. У заяві просив розглянути справу у його відсутності.

Представник заінтересованої особи, товариства з обмеженою відповідальністю ПАТ Всеукраїнський Акціонерний Банк та боржник - ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилися. Їхня неявка не перешкоджає розгляду заяви по суті.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає наступне.

Судом встановлено, що дійсно, згідно заочного рішення Корсунь-Шевченківського районного суду від 17.11.2010 року по цивільній справі № 2-1058/10, було задоволено позов публічного акціонерного товариства Всеукраїнський Акціонерний Банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по кредитному договору, та стягнуто з ОСОБА_1 на користь ПАТ Всеукраїнський Акціонерний Банк заборгованість по кредитному договору № К204 від 17.06.2008 року, станом на 24.09.2010 року, в сумі 211 491, 29 гривень. Також, з ОСОБА_1 на користь ПАТ Всеукраїнський Акціонерний Банк стягнуто судові витрати.

28.11.2019 року між ПАТ Всеукраїнський Акціонерний Банк та ТОВ Вердикт Капітал було укладено договір відступлення прав вимоги № 212009. Згідно вказаного договору, відбулося відступлення права вимоги за кредитними договорами, які були укладені з ПАТ Всеукраїнський Акціонерний Банк , в тому числі і за додатком № 1 до договору відступлення прав вимоги № 212009 (Реєстр договорів, права вимоги за якими відступаються, та боржників за такими договорами, станом на 26.11.2019 року, згідно якого право вимоги до боржника ОСОБА_1 за договором К204 було відступлено ТОВ Вердикт Капітал ).

Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Згідно ч. 1 ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд заміняє таку сторону її правонаступником.

Правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення. Підставою правонаступництва є відступлення права вимоги.

Правонаступництвом у виконавчому провадженні є заміна однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав його попередника до іншої особи, що раніше не брала участь у виконавчому провадженні.

Підставою правонаступництва юридичної особи є, зокрема, й відступлення права вимоги за кредитними договорами, яке підтверджено документально.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 512, ст. 514 ЦК України, кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги). До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 516 ЦК України передбачено, що заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов`язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов`язку первісному кредиторові є належним виконанням.

Згідно зі ст. 55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії цивільного процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.

Тобто, відступлення права вимоги є правочином (договором), на підставі якого старий кредитор передає свої права новому кредитору, а новий кредитор приймає ці права.

У постанові Верховного Суду від 05.12.2018 року у справі №643/4902/14-ц зазначено, що заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу.

Судові рішення, які набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України. Вибуття первісного кредитора і заміна його новим не скасовує обов`язковості виконання рішення суду, при цьому реалізувати право на примусове стягнення присуджених судом сум можливо лише шляхом заміни сторони стягувача у виконавчому провадженні, оскільки новий кредитор, без вирішення питання про заміну сторони у зобов`язанні, не має права звернутися до органу державної виконавчої служби із заявою про примусове виконання рішення суду.

Враховуючи наведене, а саме наявність судового рішення про задоволення вимог кредитора, яке не виконане боржниками, не припиняє зобов`язальних правовідносин сторін договору, тому зміна кредитора у зобов`язанні шляхом відступлення права вимоги із зазначенням у договорі обсягу зобов`язання, яке передається на стадії виконання судового рішення не обмежує цивільних прав учасників спірних правовідносин.

Звернення правонаступника кредитора із заявою про надання йому статусу сторони виконавчого провадження відповідає змісту ст.ст. 512, 514 ЦК України, ст. 15 Закону України Про виконавче провадження .

З огляду на вищезазначене, суд приходить до висновку, що заява товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал про заміну сторони виконавчого провадження є обґрунтованою та підлягає до задоволення.

На підставі наведеного та керуючись ст. 442 ЦПК України, ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , суд

ПОСТАНОВИВ:

заяву задоволити. Замінити сторону виконавчого провадження у справі № 2-1058/10, а саме стягувача - публічне акціонерне товариство Всеукраїнський Акціонерний Банк на товариство з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал , у зв`язку з переходом до останнього прав кредитора по кредитному договору № К204 від 17.06.2008 року.

Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути поданою до Черкаського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення повної ухвали суду.

СуддяМосковченко Т. В.

СудКорсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення29.12.2020
Оприлюднено04.01.2021
Номер документу93936286
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-1058/10

Ухвала від 24.04.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Громік Д. Д.

Ухвала від 01.02.2023

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Анохін А. М.

Ухвала від 14.03.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Громік Д. Д.

Ухвала від 28.02.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Маркарова С. В.

Ухвала від 27.04.2021

Цивільне

Бериславський районний суд Херсонської області

Волошин Р. Р.

Ухвала від 29.12.2020

Цивільне

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області

Московченко Т. В.

Ухвала від 20.10.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Едер П. Т.

Рішення від 05.05.2010

Цивільне

Приморський районний суд м.Маріуполя

Федотова В. М.

Ухвала від 23.12.2019

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Діонісьєва Н. М.

Ухвала від 29.11.2019

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Діонісьєва Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні