УХВАЛА
28 грудня 2020 року м. Кропивницький
справа № 400/690/19
провадження № 22-ц/4809/1893/20
Кропивницький апеляційний суд в складі судді Голованя А.М. дослідивши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , яка подана її представником ОСОБА_2 на рішення Петрівського районного суду Кіровоградської області від 21 вересня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , з участю третьої особи - ОСОБА_4 про встановлення факту проживання , визнання заповіту та свідоцтва про право на спадщину недійсними, -
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Петрівського районного суду Кіровоградської області від 21 вересня 2020 року відмовлено у задоволені позову ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , з участю третьої особи - ОСОБА_4 про встановлення факту проживання , визнання заповіту та свідоцтва про право на спадщину недійсними .
Не погоджуючись з рішенням суду позивач подала апеляційну скаргу.
Вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження встановлено, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 зазначає, що копію оскаржуваного рішення отримано представником позивача адвокатом Касьян М.С. 11.11.2020 .
Згідно ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
З матеріалів справи вбачається, що в судовому засіданні 21.09.2020 було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення . Повне судове рішення складено 01.10.2020 (а.с.157). Відомості про отримання копії повного рішення суду ОСОБА_1 чи її представником в матеріалах справи відсутні і не додані скаржником до апеляційної скарги.
Відповідно до поштового штампу на конверті, апеляційна скарга подана до суду 10.12.2020, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження, оскільки останнім днем для її подання було 02.11.2020.
При подачі апеляційної скарги скаржник не просить поновити строк на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Оскільки апеляційну скаргу подано поза межами строку на апеляційне оскарження, і особа яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку вона підлягає залишенню без руху.
Крім того, згідно п.1 ч.4 ст. 356 ЦПК України, до апеляційної скарги додається довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
Апеляційна скарга від імені ОСОБА_1 підписана адвокатом Амельчишиним О.В., однак до апеляційної скарги не додано документ на підтвердження його повноважень.
Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність (ст. 62 ЦПК).
Типову форму ордеру на надання правової допомоги затверджено Положенням про ордер на надання правничої (правової) допомоги у новій редакції, що було затверджене рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року №41 (далі - Положення).
Відповідно до пп. 12.4 п. 12 Положення ордер має містити назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом, із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до ст. 19 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .
Також, у постанові Верховного Суду від 14 листопада 2019 року у справі №910/1669/19 вказано, що законодавець чітко відокремив судові органи як такі, що повинні бути окремо зазначені в ордері на надання правової допомоги, зокрема в графі Назва органу, в якому надається правова допомога . Отже, в ордері на надання правової допомоги має бути зазначена конкретна назва такого органу, зокрема суду.
Частиною 2 статті 357 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, у відповідності з якою, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Відповідно до ч.2 ст.185 ЦПК України строк усунення недоліків не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви, а в даному випадку апеляційної скарги без руху.
Керуючись ст. 185, 357 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , яка подана її представником ОСОБА_2 на рішення Петрівського районного суду Кіровоградської області від 21 вересня 2020 року залишити без руху.
Запропонувати скаржнику протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали надати:
1)заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Петрівського районного суду Кіровоградської області від 21 вересня 2020 року та вказати причини пропуску строку на апеляційне оскарження;
2)довіреність або інший належним чином оформлений документ, що посвідчує повноваження представника - адвоката Амельчишина Олега Валерійовича.
Роз`яснити, що у разі, якщо заяву про поновлення строку не буде подано особою у зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнанні неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку встановленому ст. 358 ЦПК України.
Роз`яснити скаржнику, що відповідно до п. 3 розділу ХІІ Прикінцеві положення Цивільного процесуального кодексу України суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Суддя Кропивницького
апеляційного суду А.М. Головань
Суд | Кропивницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2020 |
Оприлюднено | 04.01.2021 |
Номер документу | 93976524 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кропивницький апеляційний суд
Головань А. М.
Цивільне
Кропивницький апеляційний суд
Головань А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні