Справа № 274/6119/16-к
Провадження № 1-кс/0274/1639/20
У Х В А Л А
ІменемУкраїни
05.01.2021 м. Бердичів
Слідча суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні у кримінальному провадженні за №12016060050001929 від 13.12.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.361 КК України, клопотання слідчого СВ Бердичівського ВП ГУНП у Житомирській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,-
в с т а н о в и л а:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, у якому просить надати йому та за його дорученням працівникам Департаменту кіберполіції Національної поліції України дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 ), знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до оригіналу реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ІПН НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) з правом її вилучення (здійснення виїмки).
Клопотання мотивовано тим, що слідчим відділенням Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за №12016060050001929 від 13.12.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.361 КК України.
Відповідно до витягу з ЄРДР за № 12016060050001929, 12.12.2016 невстановлена особа, використовуючи мережу інтернет несанкціоновано втрутилася в роботу комп`ютерної техніки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що знаходиться по АДРЕСА_3 , після чого в безготівковій формі незаконно перерахувала гроші з розрахункового рахунку зазначеного товариства № НОМЕР_3 на розрахунковий рахунок № НОМЕР_4 на ім`я ФОП ОСОБА_4 та розрахунковий рахунок № НОМЕР_5 на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в якості оплати за неіснуючі господарські операції, а саме придбання будівельного та компресорного обладнання, чим заподіяла ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » значну матеріальну шкоду.
З протоколу допиту свідка від 14.12.2016 головного бухгалтера ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 вбачається, що 12.12.2016 близько 11 години 30 хвилин її особистий стаціонарний комп`ютер з невідомих причин почав погано працювати, після чого вона повідомила про дану подію програмісту ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_6 , який оглянувши комп`ютер повідомив, що операційна система не бачить системного диску «D», після чого він перезавантажив комп`ютер, однак після даної дії комп`ютер зовсім вимкнувся. Після цього близько 13 год. 00 хв. ОСОБА_6 забрав жорсткий диск комп`ютера, для перевірки. Наступного дня, близько 09 год. 50 хв. вона приїхала до філії « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щоб зробити платіжні доручення та отримати виписки по рахункам та дізналася, що з рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » 12.12.2016 були зняті та перераховані на інші підприємства кошти, а саме переведено 438570.00 грн. на рахунок ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_4 на ім`я ФОП « ОСОБА_4 » та на рахунок ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_5 на ім`я ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » було переведено 1356150.00 грн. Після чого вона повідомила директора філії банку « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_7 та директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » про несанкціоноване зняття грошей з рахунків.
У ході розслідування встановлено, що незаконно отримані кошти в сумі 1 356 150 грн., що надійшли на розрахунковий рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », в подальшому були перераховані на інші рахунки: розрахунковий рахунок № НОМЕР_6 відкритий у ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », в сумі 1200000 грн.; розрахункові рахунки № НОМЕР_7 та № НОМЕР_5 відкриті у ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ». Власників даних рахунків встановити не представилося можливим.
У подальшому, грошові кошти з розрахункового рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_6 були перераховані на вищевказані два розрахункові рахунки, та на розрахунковий рахунок № НОМЕР_8 відкритий у ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » і розрахунковий рахунок № НОМЕР_9 .
У ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до вказаних вище документів (реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), так як вони мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, необхідні слідству для проведення почеркознавчої експертизи та містять відомості, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
Також, слідчий зазначає, що до вищевказаних документів можуть мати доступ зацікавлені особи, а тому слідство має достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, що призведе до негативних наслідків у досудовому розслідуванні та не встановлення важливих обставин вчинення злочину.
Слідчий у судове засідання не з`явився, до суду спрямував заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання просить задовольнити.
Клопотання відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК розглянуто за відсутності представника ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до частини першої статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5, 6 частини 2 статті 131 КПК України передбачені такий вид заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку) (частина 1 статті 159 КПК України).
Відповідно до частини п`ятої статті 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (частина шоста статті 163 КПК ).
Зі змісту клопотання та доданих документів, а саме: витягу з ЄРДР №12016060050001929 від 13.12.2016, протоколу допиту потерпілого ОСОБА_8 , протоколу допиту свідка ОСОБА_5 , протоколу допиту свідка ОСОБА_9 , протоколу допиту свідка ОСОБА_10 , копії виписки по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », протоколу допиту свідка ОСОБА_11 , протоколу допиту свідка ОСОБА_12 , протоколу допиту свідка ОСОБА_13 , протоколу допиту свідка ОСОБА_4 , вбачається, що документи, тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, відомості, які містяться у цих документах, можуть бути використані як докази, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
Відповідно до відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб фізичних осіб підприємців та громадських формувань, реєстраційна справа ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (єдрпоу 37443492, адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Тому клопотання слідчого слід задовольнити в частині надання доступу до копій документів, що стосуються ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки слідчим не обґрунтовано необхідності вилучення оригіналів документів (здійснення виїмки документів) та доказів того, що в межах даного кримінального провадження призначено почеркознавчу експертизу.
Зважаючи, що слідчий суддя відповідно до положень статті 159 КПК України надає доступ до документів стороні кримінального провадження, а співробітник Департаменту кіберполіції Національної поліції України відповідно до положень п. 19 ч.1 ст. 3 КПК України не є стороною кримінального провадження, слідча суддя відмовляє у задоволенні клопотання в частині надання тимчасового доступу до документів працівникам Департаменту кіберполіції Національної поліції України
Керуючись статтями 3, 159, 160, 163, 164, 369 - 372 Кримінального процесуального кодексу України,-
п о с т а н о в и л а:
Клопотання задовольнити частково.
Надати слідчому слідчого відділення Бердичівського відділу поліції ГУНП в Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 ), знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до оригіналу реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ІПН НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) з можливістю вилучення належним чином завірених копій вказаних документів.
Встановити строк дії ухвали один місяць, з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідча суддя ОСОБА_1
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94005387 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Хуторна І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні