Ухвала
від 11.01.2021 по справі 816/55/15-а
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

11 січня 2021 року м. ПолтаваСправа № 816/55/15-а

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про поновлення строку пред`явлення виконавчого листа, заміну сторони у виконавчому листі, видачу дубліката виконавчого листа в адміністративній справі №816/55/15-а за позовом управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі Полтавської області до Сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Шевченка про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій,-

В С Т А Н О В И В:

Полтавський окружний адміністративний суд постановою від 10.02.2015 стягнуто з Сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Шевченка (ідентифікаційний код 01530243) на користь управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі Полтавської області (р/р НОМЕР_1 в ОПЕРВ Полтавського обласного управління ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 331467, ідентифікаційний код 22529646) заборгованість з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій в розмірі 4929 (чотири тисячі дев`ятсот двадцять дев`ять) гривень 12 (дванадцять) копійок.

13.03.2015 Полтавським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №816/55/15-а.

30.12.2020 року до суду надійшла заява Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про поновлення строку пред`явлення виконавчого листа, заміну сторони у виконавчому листі, видачу дубліката виконавчого листа в адміністративній справі №816/55/15-а.

В обґрунтування заяви зазначено, що постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 10.02.2015 року у справі № 816/55/15-а задоволено вимоги Управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі Полтавської області про стягнення з Сільськогосподарського виробничого кооперативу "імені Шевченка" заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій в розмірі 4929,12 грн. 28.05.2015 постановою господарського суду Полтавської області у справі № 23/70 визнано банкрутом Сільськогосподарський виробничий кооператив імені Шевченка. Відділом державної виконавчої служби Хорольського районного управління юстиції 18.06.2015 року закінчено виконавче провадження з примусового стягнення заборгованості (ВП 47079468).

Ухвалою господарського суду Полтавської області від 23.07.2015 визнано грошові вимоги управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі на суму 61834,09 грн. по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, з віднесенням їх до третьої черги реєстру вимог кредиторів. Сума заборгованості 61834,09 грн. складалася з суми заборгованості, яка ухвалена постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 11.11.2014 року у справі № 816/4139/14 та 10.02.2015 року у справі № 816/55/15-а, що підтверджується ухвалою Господарського суду Полтавської області.

Ухвалою господарського суду Полтавської області від 25.04.2017 замінено кредитора у справі № 23/70 управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі на його правонаступника - Лубенське об`єднане управління Пенсійного фонду України.

19 лютого 2019 року ухвалою господарського суду Полтавської області від 14.02.2019 затверджено мирову угоду у справі №23/70 про банкрутство Сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Шевченка і закрито провадження у справі.

19.08.2020 року Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області звернулося до Господарського суду Полтавської області із заявою про розірвання мирової угоди. Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 01.09.2020 заяву управління повернуто управлінню, у зв`язку з відсутністю правових підстав для її розгляду та закриття провадження у справі про банкрутство.

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 21.12.2016 "Деякі питання функціювання територіальних органів Пенсійного фонду України" реорганізовано управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі шляхом приєднання до Лубенського об`єднаного управління Пенсійного фонду України. Правонаступником всіх прав та обов`язків Лубенського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області є Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (код ЄДРПОУ 13967927).

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 31 грудня 2020 року питання про поновлення строку пред`явлення виконавчого листа, заміну сторони у виконавчому листі, видачу дубліката виконавчого листа в адміністративній справі призначено до розгляду у судовому засіданні на 11 січня 2021 року.

У судове засідання учасники справи не з`явилися, хоча про дату, час і місце судового засідання повідомлені належним чином.

Відповідно до частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З огляду на вищевикладене, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

За правилами частини третьої статті 376 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Відповідно до положень частини 2 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Згідно з частиною 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на вищевикладене, суд вирішив розглядати питання про поновлення строку пред`явлення виконавчого листа, заміну сторони у виконавчому листі, видачу дубліката виконавчого листа в адміністративній справі за відсутності учасників справи в письмовому провадженні.

Суд, дослідивши матеріали заяви про заміну сторони у виконавчому листі, дійшов наступних висновків.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 16 грудня 2015 року Управління Пенсійного фонду України у Хорольському району Полтавської області було припинено шляхом злиття його з правонаступником - Лубенським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Полтавської області.

Статтею 104 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №628 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України", наказу Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 31.08.2018 № 504 "Про заходи у зв`язку з реорганізацією шляхом приєднання та змін структури" Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області є правонаступником Полтавського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області у зв`язку із його реорганізацією шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Лубенське об`єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області припинено 12 вересня 2019 року.

Частиною 1 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Відповідно до приписів частини 5 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

За таких обставин, враховуючи відсутність відомостей про відкрите виконавче провадження з виконання вказаного вище виконавчого листа, суд вважає за можливе задовольнити заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, замінивши стягувача у виконавчому листі №816/55/15-а від 13.03.2015 Управління Пенсійного фонду України у Хорольському районі, його правонаступником Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області (код ЄДРПОУ 13967927, вул. Соборності, б. 66, м. Полтава, 36000).

Надаючи оцінку заяві Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про видачу дубліката виконавчого листа № 816/55/15-а від 13.03.2015, а також про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання, суд виходить з наступного.

Стаття 129-1 Конституції України та стаття 14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлюють, що судові рішення, зокрема, постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до частини першої статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Згідно положень частини першої статті 12 Закону України "Про виконавче провадження" від 02 червня 2016 року №1404-VIII виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Частиною шостою цієї статті визначено, що стягувач, який пропустив строк пред`явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.

Відповідно до частини першої статті 376 Кодексу адміністративного судочинства України стягувачам, які пропустили строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Розглядаючи питання про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання, суд повинен перевірити, чи справді пропущено строк пред`явлення виконавчого листа до виконання, а якщо є підстави так вважати, то чи були поважні причини для цього.

На думку суду, поважними можна вважати причини, які не залежали від волі стягувача.

Розглянувши обставини, викладені у заяві про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа у справі та з`ясовані під час розгляду справи, суд вважає їх поважними та такими, що об`єктивно перешкоджали своєчасному пред`явленню виконавчого листа до виконання.

Крім того, до моменту винесення ухвали суду про заміну сторони виконавчого провадження, управління не було стороною виконавчого провадження і не мало права на подання виконавчого листа до виконання.

Відтак, суд дійшов висновку, що заява про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання є такою, що підлягає задоволенню.

Стосовно заяви позивача (стягувача) про видачу дублікату виконавчого документа, суд зауважує, що у відповідності до п. 18.4 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.

Суд зважає на те, що внаслідок відсутності у заявника оригіналу виконавчого листа №816/55/15-а стало неможливим здійснення належного виконання рішення суду, а також пред`явлення його до виконання у строки, визначені законодавством.

На підставі вищевикладеного та враховуючи, що відсутність виконавчого листа перешкоджає виконанню рішення суду від 10.02.2015, суд вважає за необхідне задовольнити також заяву ГУ ПФУ в Полтавській області про видачу дублікату виконавчого листа по адміністративній справі №816/55/15-а.

На підставі викладеного, керуючись статтями 205, 229, 248, 376, 379, п. 18.4 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про поновлення строку пред`явлення виконавчого листа, заміну сторони у виконавчому листі, видачу дубліката виконавчого листа в адміністративній справі №816/55/15-а за позовом управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі Полтавської області до Сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Шевченка про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій - задовольнити.

Замінити стягувача у виконавчому листі №816/55/15-а від 13.03.2015 по адміністративній справі №816/15/15-а з Управління Пенсійного фонду України у Хорольському районі Полтавської області на його правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (код ЄДРПОУ 13967927, вул. Соборності, б. 66, м. Полтава, 36000).

Поновити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Полтавській області пропущений строк для пред`явлення до виконання виконавчого листа, виданого Полтавським окружним адміністративним судом 13 березня 2015 року у справі №816/55/15-а.

Видати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Полтавській області дублікат виконавчого листа №816/55/15-а, виданого Полтавським окружним адміністративним судом 13 березня 2015 року, у справі за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі Полтавської області до Сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Шевченка про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.

Для отримання дубліката виконавчого листа необхідно надати до суду платіжний документ про оплату судового збору у розмірі 68,10 грн (за реквізитами: отримувач: ГУК у Полтавській області /тг м. Полтава/22030101; код ЄДРПОУ: 37959255; банк: Казначейство України (ЕАП); рахунок: UA588999980313101206084016712; призначення платежу: Судовий збір, за позовом____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Полтавський окружний адміністративний суд.

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Другого апеляційного адміністративного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Суддя Н.Ю. Алєксєєва

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.01.2021
Оприлюднено11.01.2021
Номер документу94041251
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —816/55/15-а

Ухвала від 11.01.2021

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Н.Ю. Алєксєєва

Ухвала від 31.12.2020

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Н.Ю. Алєксєєва

Постанова від 10.02.2015

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.В. Гіглава

Ухвала від 13.01.2015

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.В. Гіглава

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні