ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
УХВАЛА
"11" січня 2021 р. Справа № 909/774/20
Суддя Західного апеляційного господарського суду Плотніцького Б.Д. - член колегії у складі суддів: Плотніцького Б.Д. - головуючого (доповідача), суддів Кравчук Н.М., Кордюк Г.Т.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Дистрико» б/н від 17.12.2020
на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 18.11.2020, повний текст рішення складено 18.11.2020
у справі № 909/774/20 (суддя Максимів Т. В.)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Дистрико", м. Болехів Івано-Франківської області
про стягнення штрафу та неустойки в сумі 56250 грн 00 к.,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 18.11.2020 у справі №909/774/20 задоволено позов ПрАТ "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь" ім. А. М. Кузьміна до ТОВ "Дистрико" про стягнення штрафу та неустойки. Стягнуто з відповідача на користь позивача 15000, 00 грн штрафу, 41250, 00 грн пені та 2102, 00 судового збору
Не погоджуючись із прийнятим рішенням, ТОВ «Дистрико» оскаржило рішення суду в апеляційному порядку. Апеляційна скарга надійшла на адресу Західного апеляційного господарського суду 05.01.2021, тобто з пропуском процесуального строку на оскарження рішення суду.
04.01.2021 на адресу суду від позивача надійшли заперечення проти відкриття апеляційного провадження у справі № 1-17/20 від 30.12.2020 (вх. № 01-04/41/20).
Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що подана апелянтом апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України, оскільки до такої не додано доказів (документів), що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Загальні вимоги, яким має відповідати апеляційна скарга, встановлені ст.258 ГПК України. Відповідно до п.2 ч.3 ст.258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Згідно з ч.1 ст. Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп.1 п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положенням ч.2 ст. 4 цього ж Закону визначено, що за подання апеляційної скарги на рішення господарського суду першої інстанції визначено ставку судового збору в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Сума позову у даній справі складає 56250, 00 грн. Розмір судового збору за розгляд справи в суді першої інстанції складає 2 102, 00 грн.
Відтак, при поданні апеляційної скарги про перегляд рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 18.11.2020 у справі № 909/774/20 в апеляційному порядку, розмір судового збору що підлягає сплаті складає 3153, 00 грн (2102 грн * 150% = 3153,00 грн).
Апелянтом до апеляційної скарги додано квитанцію про сплату ним 170, 00 грн. судового збору, відтак, скаржнику слід доплатити 2 983, 00 грн судового збору за розгляд апеляційної скарги судом апеляційної інстанції.
Згідно з ч. 3 ст. 260 ГПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому ст. 261 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 256 ГПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 256 ГПК України строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.
Оскаржуване рішення судом першої інстанції прийняте Господарським судом Івано-Франківської області в порядку спрощеного позовного провадження 18.11.2020, повний текст його підписано також 18.11.2020, на адресу сторін оскаржуване судове рішення надіслане 20.11.2020. Апеляційну скаргу надіслано на адресу суду лише 17.12.2020, тобто з пропуском строку на оскарження рішення суду.
В апеляційній скарзі відповідача зазначає, що в судовому засіданні 18.11.2020, де було прийняте рішення він участі не брав, крім того, стверджує, що рішення на адресу ТОВ «Дистрико» не надходило у зв`язку із чим, вважає скаржник, пропуск строку на оскарження рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 18.11.2020 стався не з його вини і підлягає поновленню.
З матеріалів справи вбачається, що поштова кореспонденція Господарського суду Івано-Франківської області, яка надсилалась на поштову адресу відповідача (ухвала Господарського суду від 16.09.2020 та рішення від 18.11.2020), згідно довідок поштового відділення «Укрпошта» повернута на адресу суду по причині: «адресат відсутній за вказаною адресою» (а. с. 37, 48).
Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням юридичною особи (ТОВ «Дистрико» , код ЄДРПОУ 43162444) є: 77202, Івано-Франківська обл., м. Болехів, вул. Воїнів УПА, буд. 13. Таким чином, поштова кореспонденція суду надсилалась відповідачу на адресу, що відповідає даним внесеним до ЄДРПОУ, однак, така не отримувалась останнім. Дані в ЄДРПОУ про зміну місця знаходження відповідача відсутні.
Відповідно до ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Відповідно до п. 99.2. Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 N 270 (зі змінами та доповненнями) рекомендовані поштові відправлення з позначкою «Судова повістка» , адресовані юридичним особам, під час доставки за зазначеною адресою вручаються представнику юридичної особи, уповноваженому на одержання пошти, під розпис. У разі відсутності адресата за вказаною на рекомендованому листі адресою працівник поштового зв`язку робить позначку «адресат відсутній за вказаною адресою» , яка засвідчується підписом з проставленням відбитку календарного штемпеля і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає його до суду.
Відповідно до ч. 6. ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є, зокрема день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Відтак, апелянту слід подати обгрунтоване клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 18.11.2020.
Окрім того, суддею доповідачем встановлено, що апеляційна скарга підписана директором ТОВ Дистрико О.Ч. Колісником, однак, відповідно до відомостей ЄДРПОУ керівником ТОВ Дистрико є ОСОБА_1 . Доказів про право підписання апеляційної скарги ОСОБА_2 до апеляційної скарги не додано.
Частиною 2 статті 260 ГПК України визначено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Приписами ч.1 та ч.2 ст. 174 ГПК України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, суддя-доповідач дійшов висновку про наявність підстав для залишення апеляційної скарги без руху з встановленням строку для усунення вищевказаних недоліків.
Відповідно до ч. 4, 5 ст. 174 ГПК України при не усуненні недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається скаржнику.
Керуючись ст.ст. 174, 234, 258, 260 ГПК України, Західний апеляційний господарський суд
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Дистрико» б/н від 17.12.2020 на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 18.11.2020 у справі №909/774/20 залишити без руху.
2. Скаржнику у десятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати (надіслати) суду:
- докази доплати судового збору у розмірі 2 983, 00 грн за подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 18.11.2020 у справі №909/774/20 та докази зарахування сплаченого судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України;
- належним чином обгрунтоване клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 18.11.2020.
- докази на підтвердження права підпису апеляційної скарги ТОВ Дистрико б/н від 17.12.2020 Колісником О.Ч.
3. Копію цієї ухвали суду надіслати скаржнику для відома та належного виконання.
4. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Б.Д. Плотніцький
Суд | Західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2021 |
Оприлюднено | 12.01.2021 |
Номер документу | 94062855 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Плотніцький Борис Дмитрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні