ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002
ДОДАТКОВЕ СУДОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.01.2021 Справа № 905/1838/20
Господарський суд Донецької області у складі судді Курило Г.Є.,
при секретарі судового засідання Гайдук Д.М.,
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс-збут» , м.Харків
про стягнення витрат на професійну правничу допомогу
у справі за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс-збут» , м.Харків
до відповідача: Публічного акціонерного товариства «ДТЕК ДОБРОПІЛЬСЬКА ЦЗФ» , м.Добропілля
про стягнення 136016,84грн
Представники сторін:
від позивача: не з`явився;
від відповідача: не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Донецької області від 22.12.2020 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс-збут» , м.Харків до відповідача, Публічного акціонерного товариства «ДТЕК ДОБРОПІЛЬСЬКА ЦЗФ» , м.Добропілля про стягнення 136016,84грн, задоволено частково.
28.12.2020 на адресу суду від позивача надійшла заява про стягнення витрат на професійну правничу допомогу, заявник просить суд стягнути з Публічного акціонерного товариства «ДТЕК ДОБРОПІЛЬСЬКА ЦЗФ» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс-збут» судові витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, у розмірі 20000,00грн. Примірник вказаної заяви з доданими документами надіслано на юридичну адресу відповідача.
Ухвалою суду від 28.12.2020 повідомлено сторін про розгляд заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс-збут» , м.Харків про стягнення витрат на професійну правничу допомогу в судовому засіданні, призначеному на 14.01.2021 о 14:00 год.
Суддя Курило Г.Є. у період з 29.12.2020 по 13.01.2021 (включно) перебувала у відпустці.
Представники сторін у судове засідання 14.01.2021 не з`явились, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином шляхом направлення ухвали від 28.12.2020 на юридичну адресу сторін.
Суд дослідив заяву та додані до неї докази, встановив наступне.
Пунктом 3 частини 1 статті 244 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Відповідно до частин 2-5 статті 244 Господарського процесуального кодексу України заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви. Додаткове рішення або ухвала про відмову в прийнятті додаткового рішення можуть бути оскаржені.
Статтею 123 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.
За ч.ч. 1, 2 ст.126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Відповідно до ч.3 ст.126 Господарського процесуального кодексу України для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Згідно з ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Представник позивача зробив відповідну заяву при розгляді справи та подав заяву про стягнення витрат на професійну правничу допомогу своєчасно.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
У відповідності до ст.26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Відповідно до частини 3 статті 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" при встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
Як встановлено судом, 09.10.2020 між Адвокатським бюро Анни Назарової (бюро) та Товариством з обмеженою відповідальністю Альянс-Збут (клієнт) укладено договір про надання правової допомоги (договір), за умовами п.1.1. якого предметом даного договору є надання Бюро усіма законними методами та способами правової допомоги Клієнту у всіх справах, які пов`язані чи можуть бути пов`язані із захистом та відновленням порушених, оспорюваних, невизнаних його прав та законних інтересів, а Клієнт зобов`язується сплатити гонорар (винагороду) за надану правову допомогу та компенсувати фактичні витрати на її надання в обсязі та на умовах, визначених цим Договором. Безпосередній зміст правничої допомоги, яка надається за цим Договором, полягає в тому, що Клієнт доручає, а Бюро бере на себе зобов`язання, під час строку дії цього Договору надати правову допомогу, пов`язану з представництвом інтересів Клієнта у справі за позовом Клієнта до Публічного акціонерного товариства ДТЕК ДОБРОПІЛЬСЬКА ЦЗФ (ідентифікаційний код: 00176472) про стягнення заборгованості у розмірі 136 016, 84 грн. за Договором поставки №6733-ЦД-УМТС-Т від 21.06.2018 року. Надання правової допомоги включає, але не обмежується, складанням позовної заяви, відповіді на відзив, додаткових пояснень, апеляційної скарги, відзиву на апеляційну скаргу та інших процесуальних документів, здійсненням представництва Клієнта в Господарському суді Донецької області, Східному апеляційному господарському суді, Верховному Суді у зазначеній справі.
Згідно з положеннями п.2.1.1 договору бюро зобов`язалось надавати правову допомогу клієнту із представництва та захисту законних прав та інтересів останнього в судах відповідно до вимог чинного законодавства України та цього Договору.
Відповідно до п.2.3.1 договору клієнт зобов`язаний сплатити гонорар Бюро в розмірі та в строк окремо погоджені між ними.
В розділі 4 договору сторони визначили ціну договору, зокрема згідно з п.4.1 договору, розмір гонорару обчислюється з розрахунку погодинної оплати роботи Адвоката. Вартість однієї години роботи Адвоката становить 1000,00грн. Вартість однієї години роботи Адвоката може бути збільшена з огляду на складність роботи, яка виконується Адвокатом.
Згідно з п.4.2. договору попередній (орієнтовний) розрахунок гонорару узгоджується Сторонами в момент підписання цього Договору у Додатку №1 Опис та вартість робіт (послуг), які виконуються Адвокатом . Протягом дії Договору найменування, обсяг та вартість послуг, які надаються Адвокатом Клієнту, можуть бути змінені шляхом укладення нового Додатку до Договору.
Остаточний розмір гонорару Адвоката, який підлягає сплаті Клієнтом, визначається в залежності від часу, фактичного витраченого Адвокатом на надання правової допомоги за цим Договором. Остаточний розмір гонорару визначається в Акті виконаних робіт (наданих послуг) за цим Договором (п.4.3 договору).
Відповідно до п.4.4. договору в ціну Договору не включені фактичні витрати щодо виконання Адвокатом зобов`язань за Договором.
Пунктом 4.5. договору визначено, що за правову допомогу, передбачену в пп.1.1-1.2. Договору, Клієнт зобов`язаний виплатити Адвокату гонорар протягом 10 (десяти) календарних днів з дня набрання законної сили рішенням суду у справі за позовом Клієнта до Публічного акціонерного товариства ДТЕК ДОБРОПІЛЬСЬКА ЦЗФ (ідентифікаційний код: 00176472) про стягнення заборгованості за Договором поставки № 6733-ЦД-УМТС-Т від 21.06.2018 року.
Цей договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до 09.10.2021 (п.3.1 договору).
Договір підписаний повноважними представниками сторін без зауважень.
До матеріалів справи доданий Додаток №1 до договору про надання правової допомоги від 09.10.2020, яким визначено опис та вартість робіт (послуг), які виконуються адвокатом. Сторони дійшли згоди, що протягом дії договору бюро будуть виконані наступні роботи (надані послуги), а клієнтом буде виплачений бюро гонорар у розмірі вартості виконаних робіт (наданих послуг): надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань щодо наявності правових підстав для подання позовної заяви до Публічного акціонерного товариства ДТЕК ДОБРОПІЛЬСЬКА ЦЗФ (ідентифікаційний код: 00176472) про стягнення заборгованості у розмірі 136016,84грн за Договором поставки №6733-ЦД-УМТС-Т від 21.06.2018 - 1000,00грн; ознайомлення та правовий аналіз Договору поставки № 6733-ЦД-УМТС-Т від 21.06.2018 року, укладених Специфікацій до Договорів, первинних документів, товарно-транспортних накладних, податкових накладних тощо - 2000,00грн; складання позовної заяви Клієнта до Публічного акціонерного товариства ДТЕК ДОБРОПІЛЬСЬКА ЦЗФ про стягнення заборгованості у розмірі 136016,84грн за Договором поставки №6733-ЦД-УМТС-Т від 21.06.2018 - 10000,00грн; укомплектування позовної заяви додатками, засвідчення копій та направлення на адресу Відповідача та суду - 2000,00грн; складання відповіді на відзив - 2000,00грн; представництво інтересів у Господарському суді Донецької області - 3000,00грн. Загальна вартість 20000,00грн.
Згідно з актом виконаних робіт (наданих послуг) від 23.12.2020 до договору про надання правової допомоги від 09.10.2020 у відповідності до умов Договору за період з 09.10.2020 по 22.12.2020 Бюро були виконані наступні роботи (надані послуги): ознайомлення та правовий аналіз Договору поставки №6733-ЦД-УМТС- Т від 21.06.2018, укладених Специфікацій до Договорів, первинних документів, податкових накладних тощо, опрацювання правової позиції та надання консультацій і роз`яснень з правових питань щодо наявності правових підстав для подання позовної заяви до Публічного акціонерного товариства ДТЕК ДОБРОПІЛЬСЬКА ЦЗФ (ідентифікаційний код: 00176472) про стягнення заборгованості у розмірі 136016,84грн за Договором поставки №6733-ЦД-УМТС-Т від 21.06.2018 - 2000,00грн (2 години); складання позовної заяви Клієнта (у справі №905/1838/20) до Публічного акціонерного товариства ДТЕК ДОБРОПІЛЬСЬКА ЦЗФ про стягнення заборгованості у розмірі 136016,84грн за Договором поставки №6733- ЦД-УМТС-Т від 21.06.2018 (з проведенням розрахунків) - 7000,00грн (7 годин); укомплектування позовної заяви додатками, засвідчення копій та направлення на адресу Відповідача та подання до Господарського суду Донецької області (у справі №905/1838/20) - 3000,00грн (3 години); складання, укомплектування та направлення на адресу Відповідача та Господарського суду Донецької області відповіді на відзив у справі №905/1838/20 - 5000,00грн (5 годин); участь у судових засіданнях в Господарському суді Донецької області у справі №905/1838/20 (19.11.2020, 08.12.2020, 22.12.2020) - 3000,00грн (3 години). Загальна вартість 20000,00грн.
Пунктами 2, 3, 4 Акту виконаних робіт (наданих послуг) передбачено, що згідно п.4.3 договору загальна вартість наданих послуг, визначена в п.1 даного Акта, є остаточним розміром гонорару Адвоката, який підлягає сплаті Клієнтом. Остаточний розмір гонорару може бути змінений у випадку оскарження рішення Господарського суду Донецької області від 22.12.2020 року у справі №905/1838/20 у суді апеляційної інстанції. Даний Акт є підставою для оплати Клієнтом послуг, наданих Бюро, за Договором про надання правової допомоги від 09.10.2020. Клієнт зобов`язаний виплатити Бюро гонорар протягом 10 (десяти) календарних днів з дня набрання законної сили рішенням Господарського суду Донецької області від 22.12.2020 у справі №905/1838/20.
ОСОБА_1 є адвокатом, відомості про якого розміщені в Єдиному реєстрі адвокатів України. Ордер на надання правничої (правової) допомоги серія АХ №1027725 від 20.10.2020 виданий Адвокатським бюро Анни Назарової . Форма адвокатської діяльності Назарової А.А. - Адвокатське бюро Анни Назарової .
За змістом частини 4 статті 126 Господарського процесуального кодексу України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Відповідно до частини 5 статті 129 Господарського процесуального кодексу України під час вирішення питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, у тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.
При визначенні суми відшкодування суд має виходити із критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін.
З огляду на положення Господарського процесуального кодексу України, приймаючи до уваги те, що позовні вимоги були задоволені судом частково, заявлені позивачем витрати на оплату послуг адвоката підлягають задоволенню частково в сумі 17929,97грн пропорційно задоволеним позовним вимогам відповідно до вимог ст. 129 Господарського процесуального кодексу України. В іншій частині заяви про стягнення з відповідача витрат пов`язаних з наданням професійної правничої допомоги слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 123, 129, 221, 244 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс-збут» , м.Харків про стягнення витрат на професійну правничу допомогу - задовольнити частково.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства ДТЕК ДОБРОПІЛЬСЬКА ЦЗФ (85001, Донецька обл., м.Добропілля, вул.Київська, буд.1, код ЄДРПОУ 00176472) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс-збут (вул.Маршала Батицького, буд.8, м.Харків, 61038, код ЄДРПОУ 41611863) витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 17929,97грн.
В іншій частині заяви відмовити.
Видати наказ після набрання додатковим рішенням законної сили.
В судовому засіданні 14.01.2021 підписано повний текст додаткового рішення.
Додаткове рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги в 20-денний строк з дня складення повного тексту додаткового рішення до суду апеляційної інстанції.
Згідно із ст.241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга відповідно до ст.256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга може бути подана учасниками справи до апеляційної інстанції через Господарський суд Донецької області (п.17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).
Суддя Г.Є. Курило
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2021 |
Оприлюднено | 15.01.2021 |
Номер документу | 94150057 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Курило Ганна Євгеніївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні