Ухвала
від 13.01.2021 по справі 766/21751/20
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/21751/20

н/п 1-кс/766/220/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2021 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача-інспектора СД Дніпровського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,

встановив:

Дізнавач звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу їй або іншому слідчому на тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

?договору оренди індивідуально визначеного нерухомого майна, що належить до державної власності №1192-14-065 від 15.05.2014 із додатками до нього; реєстраційну справу по договору оренди № 1192-14-065 від 15.05.2014;

?акту приймання передачі майна згідно договору оренди №1192-14-065 від 15.05.2014; документи на ФОП ОСОБА_4 ;

?листа погодження ІНФОРМАЦІЯ_2 на передачу в оренду майданчику для паркування транспортних засобів площею 3120 кв.м., розташованого за адресою: АДРЕСА_2 ;

?додаткові угоди до договору оренди індивідуально визначеного нерухомого майна, що належить до державної власності №1192-14-065 від 15.05.2014;

?документи на земельну ділянку площею 3120 кв.м., розташовану за адресою: АДРЕСА_2 .

Обґрунтуванні клопотання:

03.12.2020 до ЧЧ Дніпровського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області надійшло повідомлення про те, що земельна ділянка розмішена біля ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_2 , використовується самовільно, всупереч установленому законом порядку.

За вказаним фактом сектором дізнання Дніпровського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області внесено відомості до ЄРДР за №12020235030000805 від 03.12.2020 із попередньою правовою кваліфікацією кримінального проступку за ст.356 КК України.

Херсонською місцевою прокуратурою в ході вивчення питання дотримання вимогзаконодавства всфері охоронидитинства встановлено порушення земельного законодавства під час використання земельної ділянки ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Таким чином, передача земельної ділянки в оренду має здійснюватися відповідно до вимог Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі». Використання земельної ділянки з порушенням зазначених вимог законодавства не допускається.

Разом з тим встановлено, що фактично земельна ділянка ІНФОРМАЦІЯ_4 площею 3120,0 кв.м. використовується з порушенням вимог земельного законодавства.

Так, 15.05.2014 між ІНФОРМАЦІЯ_5 (Орендодавець) та Фізичною особою підприємцем ОСОБА_4 (Орендар) укладено договір оренди індивідуально визначеного нерухомого майна, що належить до державної власності №1192-14-065. Предметом договору є нерухоме майно майданчик для паркування транспортних засобів площею 3120 кв. м., розташованого біля навчального корпусу №2 за адресою: АДРЕСА_2 .

В свою чергу, на вказаній земельній ділянці площею 3123,0 кв.м. відсутнє спеціальне покриття, відсутні будь-які тимчасові споруди, які можна віднести до нерухомого майна. Вказане може свідчити про фактичне використання земельної ділянки без укладення відповідного договору оренди земельної ділянки, із дотриманням вимог земельного законодавства, під прикриттям укладеного договору оренди індивідуально визначеного нерухомого майна.

Під видом договору оренди індивідуально визначеного нерухомого майна фактично використовується земельна ділянка без законних на те підстав, що є порушенням вимог земельного законодавства.

В свою чергу, використання земельної ділянки площею 3120 кв.м. без законних на те підстав порушує інтереси держави.

Таким чином, дії посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_6 щодо укладення договору оренди індивідуально визначеного нерухомого майна, що належить до державної власності №1192-14-065 свідчать про фактичне використання земельної ділянки ІНФОРМАЦІЯ_4 при укладанні правочину оренди індивідуально визначеного нерухомого майна навчального закладу і є такими, що мають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника.

Для проведенняповного танеупередженого досудовогослідства покримінальному провадженнювиникла необхідність у вивченні документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , то слідчий вважає необхідним отримати тимчасовий доступ до речей та документів.

Дізнавач в судове засідання не з`явилась, надала заяву про розгляд справи у її відсутність.

Представники ІНФОРМАЦІЯ_1 всудове засіданняне викликались,на підставі ч.2 ст. 163 КПК України.

Згідно положень ч.4 ст. 107 КПК України фіксування розгляду за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.

Мотивація суду:

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є необґрунтованим і задоволенню не підлягає з таких підстав.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч.1 ст.160 КПК України у клопотанні зазначається:

1)короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;

2)правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

3)речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;

4)підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

5)значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;

6)можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;

7)обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

В порушення вимог п.1 ч.1 ст.160 КПК України у клопотанні не викладені обставини кримінального правопорушення. Натомість процитовано статті Земельного Кодексу України

Дізнавач просить надати тимчасовий доступ до документів які перебувають у володінні (розпорядженні) ІНФОРМАЦІЯ_1 , але при цьому клопотання не містить жодного обґрунтування значення цих документів для встановлення обставин у даному кримінальному провадженні, тоді як слідчий зобов`язаний обґрунтувати яке значення для встановлення якої обставини кримінального правопорушення може мати документ, до якого планується отримати доступ.

Необхідність доступу до вищезазначених документів має бути конкретизована у даному кримінальному провадженні відповідно до приписів ч.2 ст.160 КПК України.

Загальна фраза «для проведення повного та неупередженого досудового слідства по кримінальному провадженню виникла необхідність у вивченні документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 » не є належним обґрунтуванням надання доступу до документів.

При цьому слідчим, відповідно до ч. 3 ст. 132 КПК України, не доведено яке завдання кримінального провадження має бути виконано вилученням зазначеним ним документів.

Керуючись ст.ст. 132, 159, 160 КПК України, слідчий суддя,

п о с т а н о в и л а:

Відмовити дізнавачу-інспектору СД Дніпровського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 у тимчасовому доступі до речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення13.01.2021
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу94189867
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —766/21751/20

Ухвала від 05.02.2021

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 18.01.2021

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 13.01.2021

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні