Провадження №1-кс/331/195/2021
ЄУН 331/4451/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2021 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні у залі суду у м. Запоріжжі клопотання слідчого СВ Олександрівського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020081020000087 від 20.07.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
З наданих суду матеріалів вбачається, що слідчим відділом Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020081020000087 від 20.07.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2015 році ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » уклала договір на обслуговування будинку з ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Представники компанії пообіцяли, що отримають кошти з міського бюджету гроші на капітальний ремонт будинку. У 2016-м «Сеченова 48» включили до Про затвердження «Програму розвитку та утримання житлово-комунального господарства м. Запоріжжя на 2016-2018 рр».
Так наказом від 11.07.2016 №152р «Про визначення одержувачів бюджетних коштів та замовників робіт з капітального ремонту житлового фонду міста Запоріжжя на 2016 рік» ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » були включені до переліку одержувачів бюджетних коштів на проведення капітальних робіт та замовників робіт об`єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2016 р. для проведення капітальних ремонтів у будинках об`єднань співвласників багатоквартирних будинків, де було виділено бюджетних коштів на суму 990633,0 грн. на ремонт мереж х/в, ц/о, каналізації, електричних мереж.
У подальшому 09.08.2017 ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » головою ОСОБА_4 було надіслано лист до ІНФОРМАЦІЯ_3 та Департаменту ЖКХ «Про продовження фінансування об`єкту» з метою проведення капітального ремонту та відповідного діючого законодавства ОСББ замовило виготовлення проектно-кошторисної документації по об`єкту «Капітального ремонту житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 . Мережа водопостачання, опалення, каналізація, електромережі». Загальна кошторисна вартість скала 2457228 грн. відповідно до експертного висновку, при цьому у 2016 році було виділено 990633 грн. На підставі чого вказаний об`єкт на момент 09.08.3027 мав статус об`єктом незавершеного будівництва. У зв`язку з чим з метою завершення всіх робіт та введення об`єкту в експлуатацію, просили ЗМР доручити ІНФОРМАЦІЯ_4 до фінансувати на 2017 рік будинок АДРЕСА_2 з обсягом фінансування сумі 1466595 грн.
Таким чином Голова ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_4 замовив у ПП « ОСОБА_5 » проектно-кошторисну документацію про ремонту сантехнічного обладнання житлового будинку АДРЕСА_2 та ремонт електрообладнання.
Пізніше на підставі проектно-кошторисної документації було виконано експертного звіту від 19.12.2016 №5357 виконаний ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » по робочому об`єкту «Капітальний ремонт житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 . Мережа водопостачання, опалення, каналізація, електромережі» та документація на підставі яких було виконано експертний звіт, оскільки саме експертний звіт став підставою для включення до переліку одержувачів бюджетних коштів на проведення капітальних робіт та замовників робіт об`єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2018 р. де було виділено бюджетних коштів на суму 1 466 595 грн. на підставі наказу від 08.02.2018 №31р «Про визначення одержувачів бюджетних коштів та замовників робіт на 2018 рік» ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » були включені до переліку одержувачів бюджетних коштів на проведення капітальних робіт та замовників робіт об`єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2018 р.
У листопаді 2019 співвласники будинку обрали нового голову ОСОБА_6 . Згідно її показів у якості свідка, відомо, що після отримання своїх повноважень, вона почала з перевірки документації, бухгалтерії і загального стану будинку. Так перевірок спливли такі факти: ремонт та заміна комунікацій були виконані лише частково, а виділені з міськбюджету мільйони зникли.
ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка отримувала виділені з міського бюджету на ремонт ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 2,3 мільйона, в кінці 2019 року змінила власника, прописку і назву на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».
У зв`язку з вищевикладеним, слідство вважає, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » стара назва, на даний час це ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », привласнила грошові кошти виділені на капітальний ремонт чим спричинила матеріальну шкоду сума якої на даний час не встановлена - ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Для повнотирозслідування кримінального провадження, а також з метою встановлення всіх обставин, які мають значення для проведення досудового розслідування слідчий звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ із можливістю вилучення оригіналів документів (у разі їх відсутності завірених належним чином копій), що знаходятьсяу володінніПП « ОСОБА_5 », ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_3 .
Слідчий підтримала подане клопотання, надавши відповідну письмову заяву. Просить надати дозвіл на вилучення оригіналів документів для того, щоб мати можливість провести почеркознавчу експертизу.
Зазначене клопотання розглядається судом без виклику особи, у володінні якої знаходиться вказані у клопотанні документи, у відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України, оскільки стороною кримінального провадження доведено існування загрози втрати зазначених у клопотанні документів.
У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України, розгляд клопотання проведено без фіксації судового процесу.
Відповідно доположеньч.3ст.132КПК України,застосування заходівзабезпечення кримінальногопровадження недопускається,якщо слідчий,дізнавач,прокурор недоведе,що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2)потреби досудовогорозслідуваннявиправдовують такийступінь втручанняу праваі свободиособи,про якийідеться вклопотанні слідчого,дізнавача,прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
За ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
За ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Частина перша статті 91 КПК України визначає перелік обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Матеріали клопотання містять інформацію, що дає обґрунтовані підстави вважати, що було вчинене кримінальне правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи осіб, про які ідеться у клопотанні слідчого та є спів мірними із завданнями, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням.
Так, органом досудового розслідування до клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів було надано копію першої сторінки експертного звіту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » від 19.12.2016 р. №5357, згідно якого Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » замовило звіт щодо проекту «Капітальний ремонт житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 , Мережі водопостачання, опалення, каналізація, електромережі». У якості генерального проектувальника об`єкту будівництва зазначене Приватне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».
Використання бюджетних коштів саме за цим проектом і є предметом проведення досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні.
Слідчим суддею також враховується, що експертний звіт, та документи на підставі яких він складений, надавалися ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для отримання додаткового фінансування із місцевого бюджету для проведення ремонтних робіт. З огляду на ці обставини, документи, до яких слідчий просить надати доступ відповідають критеріям ст. 84 та можуть бути використані у якості доказів у кримінальному провадженні.
Більш того, вирішуючи питання про надання тимчасового доступу до речей і документів, слідчий суддя враховує неможливість отримати такі відомості в інший спосіб, та той факт, що з наданих суду матеріалів вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація, може використовуватись як доказ.
Розглядаючи можливість надання дозволу на вилучення оригіналів документів, слідчий суддя керується положеннями ч. 7 ст. 163 КПК України. Слідчим у клопотанні зазначено, що планується призначення експертиз із документами, до яких просить надати тимчасовий доступ, а тому потреби слідства виправдовують такий спосіб втручання як вилучення оригіналів документів.
Отже, перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши надані докази, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити та надати тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення оригіналів, які перебувають у володінні ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 , оскільки вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні і зазначені у клопотанні обставини іншими способами довести неможливо.
На підставі викладеного, керуючись ст. 159-163, 369,372 КПК України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати слідчим СВ Олександрівського відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 тимчасовий доступ у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42020081020000087 від 20.07.2020, до оригіналів документів з можливістю їх вилучення (у разі їх відсутності завірених належним чином копій), що знаходяться у володінні ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА « ІНФОРМАЦІЯ_8 », (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 ),юридична адреса: АДРЕСА_3 , а саме до:
Проектно-кошторисної документація (зведений кошторисний розрахунок вартості об`єкта будівництва, локальний кошторис на будівельні роботи) житлового будинку АДРЕСА_2 та документація на підставі яких було виконано зазначену проектно-кошторисну документацію (договори, тощо) протягом 2015-2019 р.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до документів діє протягом одного місяця з дня постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94242668 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні