ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
16.01.2021Справа № 910/12627/19
Господарський суд міста Києва у складі судді Щербакова С.О., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Плюс Буд" про видачу дублікату судового наказу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Плюс Буд"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "БК Сад"
про стягнення боргу, сум за прострочення виконання боржником грошового зобов`язання
Представники: без виклику учасників судового процесу.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 03.12.2019 (суддя Паламар П.І.) позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Плюс Буд" задоволено частково. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "БК Сад" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Плюс Буд" 23 629, 79 грн. боргу, 2 091, 75 грн. збитків внаслідок інфляції за час прострочення, 704, 23 грн. три проценти річних з простроченої суми, 1 921 грн. витрат по оплаті судового збору. У позові в іншій частині відмовлено.
03.01.2020 на виконання рішення Господарського суду міста Києва від 03.12.2019 видано наказ.
12.01.2021 через відділ автоматизованого документообігу суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Плюс Буд" надійшла заява про видачу дублікату судового наказу у справі № 910/12627/19, в якій заявник просить суд видати дублікат наказу про примусове виконання рішення Господарського суду міста Києва від 03.12.2019 у справі № 910/12627/19.
Розпорядженням керівника апарату Господарського суду міста Києва від 12.01.2021 № 05-23/91/21 у зв`язку з відпусткою судді Паламаря П.І., проведено повторний автоматичний розподіл заяви, за результатами якого заяву передано на розгляд судді Щербакова С.О.
Дослідивши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Плюс Буд", суд відзначає наступне.
Відповідно до ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
З поданої заяви про видачу дублікату судового наказу вбачається, що її підписано директором Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Плюс Буд" Сушко Т.О.
Юридична особа відповідно до ст. 92 Цивільного кодексу України набуває цивільних прав та обов`язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів і закону. Отже, від імені юридичної особи позовну заяву підписує повноважна посадова особа, повноваження якої ґрунтуються на установчих документах чи приписах закону.
Таким чином, право на представництво юридичної особи пов`язане з наявністю акта органу управління юридичної особи, котрим юридична особа наділяє посадову особу повноваженнями вчиняти певні юридичні дії.
Керівник підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначено законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їхнє посадове становище. Повноваження керівників юридичних осіб підтверджується:
а) документами, що посвідчують їхнє посадове чи службове становище. До таких документів відносять накази (чи інші аналогічні документи) про призначення на посаду, протоколи зборів про обрання на посаду;
б) установчими документами юридичної особи, в яких містяться повноваження посадових чи службових осіб, що беруть участь у справі як представники цих осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України, юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Представником у суді може бути адвокат або законний представник (ч. 1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ч.1 ст. 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи.
Згідно ч. 3, 4 ст. 60 Господарського процесуального кодексу України довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами; повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Водночас, самопредставництво юридичної особи - це право одноосібного виконавчого органу (керівника) чи голови (уповноваженого члена) колегіального виконавчого органу безпосередньо діяти від імені такої особи без довіреності, представляючи її інтереси в силу закону, статуту, положення.
Отже, для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначено її право діяти від імені такої юридичної особи (суб`єкта владних повноважень без права юридичної особи) без додаткового уповноваження (довіреності).
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду від 26.03.2020 у справі № 520/9703/19.
З поданої заяви вбачається, що вона підписана директором Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Плюс Буд" Сушко Т.О., натомість серед документів, доданих до заяви, відсутні докази, які б станом на день подання заяви до суду підтверджували посадове становище Сушко Т.О. , як директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Плюс Буд".
При цьому, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 11.01.2021 (дата складання заяви) засновником та керівником Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Плюс Буд" (код ЄДРПОУ) зазначено ОСОБА_2 .
За таких обставин, суд дійшов висновку, що заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Плюс Буд" про видачу дублікату судового наказу подано без підтвердження повноважень представника позивача, а саме директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Плюс Буд" Сушко Т.О.
Таким чином, у суду відсутні підстави вважити, що заява про видачу дублікату судового наказу підписана уповноваженою особою, яка має на це право.
Частиною 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Проте, суд звертає увагу заявника на те, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Враховуючи викладене, заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Плюс Буд" про видачу дублікату судового наказу не відповідає вимог ст. 170 Господарського процесуального кодексу України та підлягає поверненню без розгляду.
Враховуючи наведе та керуючись ст.ст. 170, 234, 235, 339 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Плюс Буд" про видачу дублікату судового наказу - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 16.01.2021.
Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Щербаков С.О.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2021 |
Оприлюднено | 21.01.2021 |
Номер документу | 94287006 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Щербаков С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні